Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: T-Rex 500X vs Logo 480XXtreme vs Goblin
PříspěvekNapsal: ned 29.03.2020 18:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj,

přemýšlím po několika letech k návratu k heli a zvažuju jakou. Podotýkám, že se mě jedná o pohodové, maketovější létání, bez acro a 3D (nikdy jsem to neuměl). Menší heli - 450ky nevím a větší velikosti pro finanční náročnost, ND a baterie určitě ne.
Budu velmi rád za Vaše tipy, srovnání, informace k jednotlivým helinám.

Goblin je určitě skvělý, ale cenově drahý. Jeho klony, např. ALZRC jsou určitě perfektní, ale mimo EU kupovat určitě nechci. Pokud by někdo věděl, kde se dají klony včetně ND koupit, budu velmi rád.
Mikada jsou perfektní, 480XXtreme se mě líbí. Cenově si myslím jsou přijatelnější než Goblin. 550SX je už cenově mimo.
Align je cenově nejvhodnější, stavěl jsem 450L a 550E a bez problémů. 500X vypadá, že je už jinde než starší kusy.
Nevím, které z uvedených firem řeší různé existenční problémy, které by způsobily do budoucna problémy s ND.

Předem velmi děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 15:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj

Hned rovnou na začátku bych Tě moc rád přesměroval v úvahách přemýšlení. Proč? Protože jsi do výběru zařadil Logo 480xxxxx. A to je v mých očích spíše dražší kandidát na provoz s horšími letovými vlastnostmi (vzhledem k potřebám začátečníka) nežli něco většího a lepšího a v konečném důsledku i ekonomičtějšího na provoz.

Chci Tě přesměrovat na Logo 550SX, které sežneš kit za 13124 Kč (kit Loga 480XX vychází na 14349 Kč )
http://www.benovoletadylka.cz/logo-550- ... -4389.html

Ano, budeš namítat že jsou tam dražší baterky a komponenty .... ano jsou. Ale oproti Logu 480xx je to naprosto jiné polétání, místo listů 480mm jsou to listy 560mm A pro katolické létání postačí klidně 4,0, 4,2 nebo 4,4Ah baterka. No a jelikož jde o větší vrtulník, zde i lépe vychází poměr hmotnosti vůči ploše zatížení disku rotoru - i ty baterky budou na tom lépe.

Ono se to nezdá ale Logo 480XX je totiž poměrně těžký vrtulník. Stejně jako Trex 500x.

No zkus o tom zapřemýšlet, pokud nemusíš mít vše hned a dalo by se ještě chvíli šetřit, určitě jdi do Loga 550SX. Vím že na začátek je to rána, ale málo co stojí za to, při takové ekonomii provozu. Zkus třeba hlídat modelbazar, občas tam někdo dobře naložené Logo 550SX prodává.

PS: pokud s tím nebudeš padat, ona i ta údržba u toho Loga 550 bude naprosto minimální. Budeš provádět pouze preventivní prohlídky a jednou za čas vyměníš ložiska na hřídelích, v motoru a řemen.

PS2: O Goblinu se záměrně nezmiňuji, jelikož zřejmě myslíš velikost Goblina 500 a to je trochu jiná velikostní kategorie než li Logo 480 a Trex 500x. a také vychází poměrně těžký na vzletovou hmotnost.


Naposledy upravil OPR dne úte 31.03.2020 9:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 21:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Uz aj pred nakupu heliny sa oplati pozbierat informacie o moznej elektrickej vybave danej masiny uz aj kvoli tomu, lebo sa aj z pomerne lahkeho vrtulniku (ktory je na svoje rozmery lahky) da poskladat tanku, bacha na to. ........Napriklad z Loga 550 je mozne urobit troj kilgramovu ale aj 2,5 kilogramovu masinu a to je teda dost velky rozdiel. Treba spravne vybrat motor, napriklad Pyro motori su lahke, a dnes uz su aj silne 45 gramove serva, namiesto tych starsich 60 gramovych, atd., ..spravne vybrat regulator, aj baterku samozrejme. :wink:

Neviem ci existuje Pyro motor s 5mm-ovym hriadelom, vsak vzdy je ina moznost, napriklad to : http://www.xlpower-rc.com/prolist.asp?id=63 Pre normalne lietanie a lahke akro s malym pinion (13T modul 0.7) malo by to utiahnut v pohode aj lahkeho Loga 550, tento motor je zhruba 270g.

Listy RotorTech.

No ale ziadne rady z mojej strany, len som napisal tie myslienky. :) ....................... OPR to napisal skvele.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne pon 30.03.2020 22:55, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 22:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
[quote="OPR"]

Ahoj,

moc Ti děkuji za odpověď a cenné rady. Logo 550SX je pěkná heli, bezesporu. Poměr hmotnosti vůči ploše zatížení disku rotoru a šetření baterek mě upřímně ani nenapadlo, bohužel tam moje znalosti ještě nedošly. Ani o ekonomičtějším provozu větších helin, neberu-li samozřejmě častější pády :-)

U Goblinu nebo jeho klonů jsem měl na mysli řadu 420. U nich se mě líbí zakrytý ocas a tím lepší viditelnost. Benovoletadylka uvádí hmotnost T-Rex 500X 1,5kg, 550X 2,5kg. 480XXtreme má hmotnost 2,2kg a 550SX 3kg (předpokládám bez baterek). 480-ka je opravdu těžká, rozdíl oproti 550-ce není tak velký. 500X ale není zase tak těžká, oproti Logu 550 je na polovině. Ale letový projev Loga bude asi stabilnější a plavnější.

Pořídit heli hned určitě nemusím, navíc v současné situaci je lepší si počkat jak to všechno dopadne. Stabilizaci bych použil Spirit a možná Geolink. Někteří ale píšou, že je zatím chybovější a jsou s ním určité problémy.


Naposledy upravil Petronel dne pon 30.03.2020 23:29, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 30.03.2020 22:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
[quote="helipali"]

Ahoj, moc děkuji.

Laborování a výběr správných komponentů pro poladění co nejlepší váhy je pro mě zatím vyšší dívčí. Dříve jsem prostě u "Benů" koupil Align 450 a 550-ku včetně plného vybavení a doma poskládal. Až přijde chvíle pro nákup, tak bych napsal tady na fóru svoje tipy a nechal si radši poradit. Potom, kdo danou heli lítá, tak bych poprosil o návštěvu někde na letišti a podíval se na samotný let a omrknul vybavení heliny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 22:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Hezký večer,

chtěl bych se ještě zeptat ohledně "katolického lítání" a váhy heli. Pokud to má být pohodové lítání, je lepší těžší nebo lehčí heli? Předpokládám, že pro maketovější let a delší skluz, dolet asi těžší, nejsem si ale jistý. Zase budou mít myslím baterie nižší výdrž.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 23:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Ahoj Petronel!

Co sa tyka laborovania vseobecne a ci uz s hmontnostou, to si kludne nechaj na neskorsie casi, ano. Ovsem Logo 550 spolu s baterkou je max. 3kg. ... Ked vyberies nejaky vrtulnik k tomu je odporucana aj urcita elektricka vybava a to je istota.

No a tak vyzera pekne, pohodove, normalne lietanie s Logom:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Kto je schopny sa tak naucit lietat bez akro, ten je schopny sa naucit aj aspon nejaku lahsiu akrobaciu, je to len otazka treningu. K tomu je ale potrebny vhodny a dobre nastaveny vrtulnik, coho je citit podobne, ako na simulatore. .................................... Na tom video je to lietanie v hale, avsak 550-ka potrebuje priestor. To je najlepsie, ked niekto ma volny priestor niekde za rohom od svojho domu, ci bytu, lebo jazdit kilometer, alebo viac niekde na letisko, to uz nie je take sikovne, omnoho viac by som lietal s Logom, ked by som byval niekde na okraji, takze aj to treba brat do uvahy, ze pre aky velky vrtulnik mame blizky volny priestor a hlavne, ze nakolko kludny priestor, kde nas nerusia a kde nikomu nemozeme ublizit, ved sice aj 450-ka moze niekoho vazne poranit, ale vacsie heliny uz mozu cloveka aj usmrtit.

Co sa tyka viditelnosti, to kazdopadne potrebuje dobre oci, alebo okuliare. :) Ci vrtas ma ocas, ako Goblin, alebo jednoduchu trubku, to len otazka trenovania a zvyku, cim viac si vycvicovany, tym menej rozhoduju take veci, tak je to aj s kabinou. S kabinou vrtulnik je krajsie, no ked si zvyknes na lietanie bez kabiny a riadne to natrenujes, nebudes mat problem s viditelnostou ani bez kabiny. ................. Lietat bez kabiny ma kopu prednosti. Vrtulnik je lahsie, chladenie je lepsie a nemusit sa bat, ze tu hezku (a drahu) kabinu rozbijes! :lol: O jedna starost menej, lahsie vymenis aj baterku. .......Vsak nikto nemusi lietat bez kabiny, ked nechce, dolezite je to, ze cim viac si vytrenovany, tym menej zalezi na tvare vrtulniku, co sa tyka viditelnosti.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Naposledy upravil helipali dne stř 01.04.2020 9:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 6:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 513
Bydliště: Mlada Boleslav
Petronel píše:
Ahoj,



Goblin je určitě skvělý, ale cenově drahý. Jeho klony, např. ALZRC jsou určitě perfektní, ale mimo EU kupovat určitě nechci. Pokud by někdo věděl, kde se dají klony včetně ND koupit, budu velmi rád.

Předem velmi děkuji

ALZRC Devil 505 FAST RC Helicoptera
tady píšou doba dodaní až 25 dnu
ale tento eshop neznám takže tak
https://drobnyobchod.cz/262-rc-helikoptery
a když koukneš na modelbazar tak tam vybereš i Goblina 500 za dobrou cenu :mrgreen:
měl jsem G500 cca 4 roky a 2000 startu nikdy mně nezklamal měnil jsem jen očka a ložiska prevence každý rok 8)

_________________
JETI DS-14 / MAVERICK / Goblin RAW / Spirit / Phoenix /


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Petronel píše:
Hezký večer,

chtěl bych se ještě zeptat ohledně "katolického lítání" a váhy heli. Pokud to má být pohodové lítání, je lepší těžší nebo lehčí heli? Předpokládám, že pro maketovější let a delší skluz, dolet asi těžší, nejsem si ale jistý. Zase budou mít myslím baterie nižší výdrž.

Děkuji



Pro jakékoliv létání platí jedno jediné pravidlo. Hraje se na hmotnost a snaha všech konstruktérů (ať modelů tak skutečných strojů ) je udělat létající stroj pokud možno nejlehčí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 11:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj Helipali,

moc Ti děkuji. Díky za radu, váhu nechám na později. Video je pěkný, ten styl lítání mě opravdu bere, hrozně se mě líbí.

Prostor, to je trošku problém. Za barákem nic nemám, 3km od bydliště mám malou louku, tak max. na 450-ku a 10km máme modelářské letiště. V okolí místa na lítání také hodně km daleko.

Ve viditelnosti máš pravdu. Na jedné akci jsem se ptal Goblináře, podle čeho se za šílených vzdáleností orientuje, tak lakonicky poznamenal, že už o tom vůbec nepřemýšlí. Tak max. zvuk na směr a to je všechno. Je fakt, že u letadel to trochu mám, u helin mě to nedošlo. Ale bez kabiny já zase ani ránu. Mám rád kompletní vzhled helin, maketovější lítání, nízký průlety, zvuky apod. :-)

Chápu, že velikost heli je úměrná ladnosti, klidnějšímu letu, viditelnosti apod. Na druhou stranu pro modeláře, kteří mají zatím málo nalítáno nebo se vrací po hodně letech zpět je velikost na diskuzi. S menší se bojíš míň, je lacinější, je zase ale neposednější (myšleno 450 a možná 500). Větší od 500 a hlavně od 550 - 600 jsou už zbraně hromadného ničení, hodně drahý, ale klidný a dobře ovladatelný. Zase ale budí obrovský respekt, obavu a někdo s nimi ani po letech nedá lehkou acro. Příběh o opici a banánech je přímo na místě.

Je to těžká volba, jak začít. Pohybuju se mezi velikostmi 500 - 550 a zatím rozvažuju, stejně je čas. Logo 480XXtreme jste mě pro pohodové lítání rozmluvili, zůstává Align 500X, Goblin (příp. ALZRC 380 - 420) a potom už doporučované Logo 550SX. O dalších nevím.


Naposledy upravil Petronel dne stř 01.04.2020 12:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 12:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
[quote="vasylp"]

Ahoj, díky za tip. Kdyby někdo ten obchod znal víc, nějaké reference, bylo by to fajn. Gobliny myslím prodává také Modelsport.info.

Nevím, jestli ALZRC 505 nebo Goblin 500 nejsou už pro mě moc obří. A potom nevím, jestli nejsou obecně Goblini určeni spíš na acro a 3D než na pohodové lítání. Jsou ale vzhledově a kontrukčně bez debat perfektní. Ve výběru jsem měl velikost 420, což mě přišla tak akorát.

Vím, že majitelé T-Rex, Logo a Goblin budou doporučovat svoje heliny, to je naprosto v pořádku a jsem za to moc rád. Můžu si tak udělat kompletní přehled. Až budou nějaké akce, pojedu se podívat a také za někým, kdo je svoji heli ochoten ukázat a případně předvést za letu. To asi rozhodne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 20:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Hele Petronel!

Tu je forum o hmotnosti Loga 500-600: https://rc.runryder.com/t574151p2/

Podla toho, co si napisal, ze nie si uplny zaciatocnik, ze si ochotny cestovat na letisko, ze mas zaujem na dlhsiu dobu lietat len jemne, normalne, bez akro a nizko a pocuvat pritom zvuk heliny, respektive rotorovych list, asi potrebujes predsa trosku vacsiu helinu, nech je to Logo 550, Goblin 500, alebo nieco ine, ..no je na tom fore nieco pre teba podla mna a to som uz aj daval do ineho vlakna:

"Logo 500 UltraLight
mini V-Bar
Hyperion DH-16SCD cyclic/ GCB tail
Hyperion 3026-1000 , 12T
Kontronik Koby 90
25mm boom cut to 500 length
no boom supports or fin
Edge 553FBL / Edge 95mm
Glacier 6s3300 30C (518g)

1882g airframe / 2400g RTF

Flight time - 7 minutes at 1600 RPM "

Ultralahke Logo 500 (550) modelara 'prototype3a' ma celkovu hmotnost spolu s baterkou iba 2400 g, s takou hmotnostou aj na tych malych otackach 1600 moze to lietat slusne. Je to skrotena 550-ka. ..........Ozubenie Loga s modulom 0,7 a s pinion 12T pri 1600 rpm este nepiska, zacina piskat niekde okolo 1700 rpm, takze na takych nizsich otackach Logo je aj prijemne tiche.

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 20:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Ahoj Helipali,

moc Ti děkuji za odkaz na fórum. Už jsem se podíval, vypadá to zajímavě. Přemýšlím ještě o Goblinu 500, váží ale cca 2 700 gramů, má 500mm listy, tak nevím, jestli může točit na malých otáčkách pro maketový let a letět alespoň 7, 8 minut. Logo 550SX váží 3 000 g (nevím, jestli s nebo bez baterie), listy 550mm, připadá mě, že na tom bude možná o něco lépe, ale nevím.

Děkuji a hezký večer!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 22:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.11.2014
Příspěvky: 576
Petronel píše:
Ahoj Helipali,

... Logo 550SX váží 3 000 g (nevím, jestli s nebo bez baterie) ...


Stale nevies? Ved to je uz trapne, alebo smiesne. -to nemusis podakovat, inac vazim si tvoje podakovanie a za to aj klobuk dole pred tebou, no vazil by som aj to, ked by si aj pozorne cital ..................... Bral som to vazne, ze s 3D helinou chces len posuvat a otacat vodorovne :lol: , ved nie sme rovnaki, teraz uz neviem co mam mysliet, alebo uz vobec nechapem preco chces 3D vrtulnik, mozno prerobit to na maketu, neviem.

Pekny vecer a dobru noc, ..alebo dobre rano!

_________________
KDS 450 Q FBL _DEVO 10 v deviation4.0.1 (deviationtx.com)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 05.04.2020 0:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
[quote="helipali"]

Ahoj,
tak pardon, pokud Tě urazily stejné dotazy, někdy prostě trvá, než mozek sepne. Už mám jasno, ptát se dál nebudu. Heli chci na účely, který jsem psal nahoře.

Hezký večer


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz