px

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 21:39 
Mazák
Mazák

Ktorý z nich by bol podľa vás lepší pre kategóriu F5J - 400/ outrunner (RCEJ)? Motor by som použil Axi 2208/20.

Zaujímala by ma prázdna hmotnosť oboch modelov (u Corada rozdiel v sklennej aj uhlíkovej verzii) možnosť použiť do Majka taký ľahký motor (45g) a tiež rozdiel letových vlastností.

Majko má u mňa dosť veľkú výhodu kôli výrobcovi ktorého mám za rohom (cca 15km) a tiež pomerne veľkému počtu týchto modelov u nás (každý raz čo sa stretneme s ním niekto lieta). Bojím sa však hmotnosti a odolnosti...

http://www.sailplaneshop.com/planes/majko.html

Corado sa zdá byť ľahšie a odolnejšie (v uhlíkovej verzii preto sa pýtam hmotnosť oboch verzii) a veľmi lákajú vztlakové klapky a motýľ. Akurát cena mi príde o dosť vyššia...

http://www.mv-model.cz/minicorado.html

U oboch modelov chcem dosiahnuť hmotnosť 500g.

Ktorý z nich je podľa Vás lepší? Samozrejme v budúcnosti plánujem aj verzie s motormi S-neu...

Naposledy upravil lakotamm dne ned 18.07.2010 15:43, celkově upraveno 3

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

MiniCorado ve verzi RCEJ vazilo prazdne 220-230g - letovka potom dost pod 500g bez nejakeho extra lehkeho vybaveni.
Celouhlikova verze pro S-neu vazi cca 385g ale pro RCEJ je IMHO tohle provedeni naprosto zbytecne.
Jinak neni problem "usit" eroplan na miru presne podle vahovych-pevnostnich pozadavku ;-)

m.v.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 22:33 
Mazák
Mazák

klingon77 píše:
MiniCorado ve verzi RCEJ vazilo prazdne 220-230g - letovka potom dost pod 500g bez nejakeho extra lehkeho vybaveni.
Celouhlikova verze pro S-neu vazi cca 385g ale pro RCEJ je IMHO tohle provedeni naprosto zbytecne.
Jinak neni problem "usit" eroplan na miru presne podle vahovych-pevnostnich pozadavku ;-)

m.v.

To som rád. Je napríklad možné spevniť len nábežku krídla? Predpokladám že hmotnosť sa v prevedení so vztlakovými klapkami nezväčšuje (alebo len minimálne). Ako je to s letovými vlastnosťami? Je mini Corado citlivé na malú rýchlosť? Tohto sa totiž bojím u Majka ktorý je u našich modelárov dosť rýchli ale predpokladám že pri takto nízkej hmotnosti by sa to nemalo prejaviť ani na jednom z modelov (Batérie u kolegov majú 300g).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 22:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Majko mám - motor 80g, 3S 1600mAh (takže asi 160g), 40A regulátor. Vše nacpánu totálně dopředu = lipolka 3mm za motorem a regulátor pod ní. Takto vyšlo těžiště přesně. S čímkoliv lehčím bys musel dovažovat (a v případě 45g motoru a 2S LiPol bys dovažoval fakt podstatně). Důvodem těchto problémů je docela krátký čumák a hlavně T uspořádání (díky tomu musí být dost pevná a tudíž těžká směrovka). S letovkou se pod 700g nedostaneš.
MiniCorado RCEJ tady máme a lítá to suprově, je to lehounké a hlavně to má klapky. Podle mě jsou ty éra takto neporovnatelné, já Majko považuji za rekreační "softliner". Už jsem ale uvažoval ty křídla naroubovat na nějaký lehký trup, to by byla jiná...

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 23:03 
Mazák
Mazák

tks píše:
Majko mám - motor 80g, 3S 1600mAh (takže asi 160g), 40A regulátor. Vše nacpánu totálně dopředu = lipolka 3mm za motorem a regulátor pod ní. Takto vyšlo těžiště přesně. S čímkoliv lehčím bys musel dovažovat (a v případě 45g motoru a 2S LiPol bys dovažoval fakt podstatně). Důvodem těchto problémů je docela krátký čumák a hlavně T uspořádání (díky tomu musí být dost pevná a tudíž těžká směrovka). S letovkou se pod 700g nedostaneš.
MiniCorado RCEJ tady máme a lítá to suprově, je to lehounké a hlavně to má klapky. Podle mě jsou ty éra takto neporovnatelné, já Majko považuji za rekreační "softliner". Už jsem ale uvažoval ty křídla naroubovat na nějaký lehký trup, to by byla jiná...

Presne ako som si myslel. Ale ako som písal súťaženie je len vedľajší účel. Keďže si videl obidva lietadlá - aký je rozdiel v letových vlastnostiach? A tiež v pevnosti?

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 23.08.2009 23:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

lakotamm píše:
Je napríklad možné spevniť len nábežku krídla? Predpokladám že hmotnosť sa v prevedení so vztlakovými klapkami nezväčšuje (alebo len minimálne). Ako je to s letovými vlastnosťami? Je mini Corado citlivé na malú rýchlosť?

Klapky jsou cca 5-8g navic.
Pokud poletis moc pomalu, tak "upadne", jako kazde letadlo :-) Ale bude to ve chvily, kdy si uz budes rikat, ze uz by to asi melo "upadnout" :-)
Tady je video testovaciho letu pri vaze 970g, v 1:15 je jedno takove "upadnuti".
http://www.youtube.com/watch?v=1aGsNwjur0M

Co se tyka teziste, tak jsou dobra mala serva primo do motyla, jinak to vychazi tezke na cumak (je relativne dlouhy).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 7:52 
Mazák
Mazák

To video z testu som videl a videl som ešte jedno s motormi S-neu -bomba.8O

Takže ťažisko presne naopak oproti Majkovi :D

Mám ešte otázku ohľadom motora - do akého priemeru môžem použiť motor? Nieje tomu ani pol roka čo som mal Majka v pivnici a kúpil som do toho axi 2808/20. Keďže sa kôli priemeru do lietadla nevošiel poputoval do CAP 232. Takže by ma zaujímalo či by som do Majka dostal nejaký axi 2217 (28mm)a do Corada spomínaný 2808 (35mm obežka).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 8:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

lakotamm píše:
......a do Corada spomínaný 2808 (35mm obežka).

35mm obezka se do Corada vejde. Staci trup o cca 12mm zkratit a pouzit 36mm kuzel.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 8:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

lakotamm píše:
Takže by ma zaujímalo či by som do Majka dostal nejaký axi 2217 (28mm)...

Ano, 2217 jsem do Majka zkoušel a dá se použít. Já tam mám Hyperion G22-20/14, což je právě oběžka zajímavé koncepce přizpůsobená pro montáž do úzkých trupů elektrovětroňů (na 30mm kužel).

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Mini Corado RCEJ
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 11:02 
Mazák
Mazák

Teraz som si na tejto stránke http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=266227#266227 prečítal, že existujú až 3 varianty Corada - RCEJ, normálna a uhlíková. Je to tak? Je nejaký rozdiel v cene RCEJ a normálnej?

Inak zdá sa, že Corado vyhralo. Teraz už len presvedčiť rodičov. Ale myslím si že mi Corado kúpiť dovolia až na Vianoce, lebo pred 2 týždňami som si kúpil Duplex a tých investícii bolo dosť (240 Euro). :roll:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Mini Corado RCEJ
PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 11:59 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
lakotamm píše:
Teraz som si na tejto stránke http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=266227#266227 prečítal, že existujú až 3 varianty Corada - RCEJ, normálna a uhlíková. Je to tak? Je nejaký rozdiel v cene RCEJ a normálnej?

Inak zdá sa, že Corado vyhralo. Teraz už len presvedčiť rodičov. Ale myslím si že mi Corado kúpiť dovolia až na Vianoce, lebo pred 2 týždňami som si kúpil Duplex a tých investícii bolo dosť (240 Euro). :roll:

Budeš nadšený..Corado je můj mazílek a létá neskutečně dobře.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 12:18 
Mazák
Mazák

Veď som videl video :D

Rýchlosť sa mi síce zdá dosť vysoká (oproti Sky Lady) ale asi je to len subjektívny pocit... A tiež s polovičnou hmotnosťou by to malo byť pomalšie.

Mimochodom už máš nové corado? Naozaj bol problém v pcm prijímači?

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 12:28 
Mazák
Mazák

lakotamm píše:

Rýchlosť sa mi síce zdá dosť vysoká (oproti Sky Lady) ale asi je to len subjektívny pocit... A tiež s polovičnou hmotnosťou by to malo byť pomalšie.

To víš, že již mám nové. Já bych bez něj nevydržel.
Tady to.. http://www.electro-team.net/images/home ... _velke.jpg
A problém byl v UBEC napájení přijímače. Né v SPCM přijímači.
No nakonec to druhé bude mít alespoň hromadu vylepšení...např
Serva již v motýlu,motor na silentblocích (hodně moc to zjemňuje zvuk pohonu), výc vyosený motor, jinak udělané zálohování napájení křídla, opticky oddělený CC 45...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 12:32 
Mazák
Mazák

lakotamm píše:

Teď jsem si všimnul
fujjjjj srovnávat SkyLady a Corado. :-((((
Jo a jukni na tom videu na skoro touch down...tam je vidět skoro minimálka.
To chytíš do ruky.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.08.2009 13:36 
Mazák
Mazák

graup15 píše:
To víš, že již mám nové. Já bych bez něj nevydržel.
Tady to.. http://www.electro-team.net/images/home ... _velke.jpg
A problém byl v UBEC napájení přijímače. Né v SPCM přijímači.
No nakonec to druhé bude mít alespoň hromadu vylepšení...např
Serva již v motýlu,motor na silentblocích (hodně moc to zjemňuje zvuk pohonu), výc vyosený motor, jinak udělané zálohování napájení křídla, opticky oddělený CC 45...

Vidím že nové sfarbenie :)

Inak neviem sa rozhodnúť, či dať regulátor Jeti Spin 22 alebo Castle Creation 25 + prijímačové akumulátory. Cenovo mi vychádza Castle drahší kôli prepojke na počítač (mám jetibox).

Mohol by si tu dať nejaké obrázky umiestnenia tích serv v motýle? A tiež či používaš na vztlakové klapky servá s kovovými prevodmi (ja ich budem musieť použiť kôli turbolenciám a nerovnému povrchu).

Máte natočené ešte nejaké videa s Coradom okrem testovacieho a ešte so starým modelom? Nič totiž nenachádzam na internete... :roll:

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další