Reklama

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Umrtveni LiPol Baterky
PříspěvekNapsal: čtv 03.07.2008 10:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Tak mi doslouzila prvni baterka typu lipol, ktera se mi dostala pred nejakou dobou do ruky. Ona uz byla docela spatna tenkrat. rekl bych, ze podle osoupani obalu nebyla rozhodne nijak moc nova. Prvni, cim jsem ji dal podpasovku bylo nabijeni. Chvii jsem do ni rval stavu jako do tri clanku a lamal si hlavu, jakto, ze na baterce je napsano, ze to ma jen 7,4 voltu a pritom to nabijecka nasla jako triclanek.. no a jak jsem nad tim tak premyslel, tak jsem to do ni porad rval a rval.. nez sem si rekl, ze je na case to vypnout, popremyslet a zacit znovu. no, tak jsem znovu zacal studovat cinsky psany manual od nabijecky (jasne, je i anglicky, ale takhle jak to pisu, to vypada zajimaveji :-) ) no a zjistil jsem, ze ona dokaze zjistit, kolik tam je clanku u nimh ale u lipol z "bezpecnostnich" duvodu to mame nastavit sami. no a "default" tam je nastaveno tri. takze proto. I za tu chvili se to zjevne baterce moc nelibilo. Navic tusim ze byla podvybita. takze sice jsem ji jeste v letadle dvakrat otocil, ale uz behem jedne minuty bylo videt, jak slabne a umira.. u vetrone to sice vadilo min jak u akrobata, ale i tak to vadilo.

a tak jsem se rozhodl ji zlikvidovat. ekologicky.. cili nejdriv slana voda na dvanact hodin. Ale do ceho? hmm.. tak sem vzal velky kastrol, co sem mel doma, napustil vodu, hooodne osolil a sup tam s baterkou a cely to sup na balkon. Preci jen sem nevedel presne, co to bude delat. Delalo to to, ze behem par minut z jednoho z konektoru (ktere jsem blbec zapomnel ustrihnout s tim, ze to udelam az po vybiti) zacal jit tenounky pramenek bublinek. Jako v pivu, kdyz se dela takovy ten bublavy provazek. behem dalsi minuty to same z nabijeciho konektoru. Z druheho konektoru se po dalsi chvili uvolnilo neco cerne, co bylo tezsi nez voda.. to se zacalo dit asi v sedm hodin vecer. v devet to vypadalo vicemene stale stejne. jen voda byla trochu mene pruhledna. v jedenact vecer jsem na to posvitil a stale stejny, jen voda jeste kalnejsi.. no a rano.. uuuplne pomalu stale jestte bublinky. po celem dni takovy nejaky hnusny sliz, podobny, ale ridci a svetly sliz plaval na hladine. voda hooodne kalna. vypadalo to jako voda v rybniku, kde ja zabinec a zacne se kazit. Konektory - pozlacene, uplne sloupane a rozezrane.. a co vic.. rozezrany byl i kastrol. Na nekolika mistech po dne byly jako by "kratery" vypadalo to proste vyzrany. - ten kastrol byl nerez - cili jako ozrana ta nerez. tu "vodu" jsem vylil, baterku zabalil a pripravil na vyhozeni s dalsima baterkama a kastrol vydrbal. pod tim konektorem co teklo to cerne to vypadalo jako nejvic rozezrany.. no a vcera davam varit brambory v tom hrnci a tak divne to sičí. ríkam si co to je.. koukam na kastrol a ono protejka. tak vyleju vodu a koukam.. a z druhe strany, co to bylo nejvic rozezrany, byla taky dirka. jak po tlustsim spendliku, ale bylo to skrz... dost sem se divil.. stesti ze to byl kastrol urceny jen na vareni brambor a predpripraveny na vyhozeni.. ale i tak mne to udivilo.. takze priste slanou vodu do umelohmotny misky? Kybl?

To jen tak pro vasi info.. aneb o otm, ze i umirajici baterka se dokaze branit a nadelat neplechu... :-)

Naposledy upravil Walhalla dne čtv 03.07.2008 10:48, celkově upraveno 1

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.07.2008 10:38 
Mazák
Mazák

Řekl bych že to bude mít něco společnýho s galvanizací... :D

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.07.2008 11:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Já koupal Lipolku ve slaném nálevu ale ve sklenici a nic nevyteklo jen to bublinkovalo ... ráno byla voda kapánek kalná do bíla malinké množství bílé pěny na hladině jinak nic

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.07.2008 11:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

kroxigor píše:
Já koupal Lipolku ve slaném nálevu ale ve sklenici a nic nevyteklo jen to bublinkovalo ... ráno byla voda kapánek kalná do bíla malinké množství bílé pěny na hladině jinak nic

sklo mne nenapadlo :-)

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.07.2008 15:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Walhalla píše:
kroxigor píše:

sklo mne nenapadlo :-)

To je tím že si ve škole nechodil na chemii :lol:

Profil Soukromé album