Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 56  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2018 23:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.11.2017
Příspěvky: 156
zelkar píše:
Přesně tak. Každá obvyklá stabilizace má funkce nějak ovládané, potřebuješ na to volný kanál. Se čtyřkanálovým vysílačem tam problém bude :cry: Potřebuješ lepší vysílač. Točíš se v kruhu.

Obecně si myslím, že nejdeš dobrou cestou. Nacpeš do toho peníze a stejně to nebude k ničemu.

Tak dekuji i tak za radu :(


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 0:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Ano, tomu zařízení se říká stabilizace. Většinou je to zabudováno v přijímači. Záleží jaké máš rádio TX. Omlouvám se, nevšiml jsem si že kolegové odpověděli fundovaněji.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 9:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.11.2017
Příspěvky: 156
Jeste se zeptam jinak. Existuje nejaka stabilizace bez nutnosti ji ovladat vysilacem? Proste ji pripojit v modelu,aby byla porad aktivni a vyrovnavala poryvy vetru,pilotovi nesikovnosti...
Nasel jsem stabilizace za cca 1000kc,ktere vyrovnavaji let,ale musi byt napojeny i na vysilac. Jenze ja mam ctyrkanal a nemam uz tudiz volny kanal na vysilacce.
Dekuji a omlouvam se,pokud je muj dotaz hloupy :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 10:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Jestli letový mód nejde nastavit "natvrdo", tak si tam dejte nějaký servotester za dva dolary :wink: . Ale to je takové to škrábání se pravou rukou za levým uchem. Znovu opakuji radu - hoďte to do vzduchu a leťte. EPP vydrží hodně a když nevydrží, tak si aspoň koupíte vhodnější éro pro začátečníka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 10:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Já, jakožto mírně pokročilý začátečník ti rozumím. Učím se na Betě 1400 a mám tam také stabilizaci. Nyní ji již prakticky nepoužívám. Byly ale chvíle, kdy jsem byl rád, že tam je. Nejednou po nějaké nešikovné manipulaci si to Beta namířila ukrutnou rychlostí přímo k zemi a já už v duchu viděl tu vyoranou brázdu, ze které budu vybírat kuličky. Cvaknul jsem tam stabilizaci, Beta se srovnala do roviny no a já když to vydýchal, jsem mohl v klidu pokračovat v učení.
Myslím, že cesta kterou navrhuje Kreyson by mohla být pro tebe řešením.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 12:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.4.2017
Příspěvky: 6
Ahoj je tu někdo z jižní moravy,kdo má zkušenost APM2.8??

Mira


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
phantom3aaadvanced píše:
Dobry den. Jsem zacatecnik s rc letadlem. Mam model od pelikana,klasicky ctyrkanal. Chci se zeptat,jestli existuje nejaky autopilot,ktery by vyrovnaval letadlo sam,tudiz model by letel sam a vyrovnaval poryvy vetru,sam se srovnal do roviny,kdyz bych pustil packy na vysilaci. Mozna je ma otazka hloupa,ale dekuji za rady,moc.


MODELBAZAR


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 19:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To phantom3aaadvanced:
O Dualsky FC 151 tady už šla řeč. Zkus sem hodit konkrétní dotaz na někoho, kdo s tím lítá, jestli se dá v módu "horizont" letadlo i řídit. Myslím že jo, jen se po puštění kniplů samo srovná (což by se ti hodilo), ale už si to přesně nepamatuju.
FC 151 se mi asi ještě někde v dílně válí, ale upřímně - nechce se mi teď kuchat nějaké letadlo a tu stabilizaci tam cpát. Nastavit ji, sladit kanály atd. je dost opruz :|

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 20:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.11.2017
Příspěvky: 156
zelkar píše:
To phantom3aaadvanced:
O Dualsky FC 151 tady už šla řeč. Zkus sem hodit konkrétní dotaz na někoho, kdo s tím lítá, jestli se dá v módu "horizont" letadlo i řídit. Myslím že jo, jen se po puštění kniplů samo srovná (což by se ti hodilo), ale už si to přesně nepamatuju.
FC 151 se mi asi ještě někde v dílně válí, ale upřímně - nechce se mi teď kuchat nějaké letadlo a tu stabilizaci tam cpát. Nastavit ji, sladit kanály atd. je dost opruz :|


No tohle co pises by pro mne bylo uplne idealni...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2018 20:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
zelkar píše:
Zkus sem hodit konkrétní dotaz na někoho, kdo s tím lítá, jestli se dá v módu "horizont" letadlo i řídit.


Je tam telefon, tak si snad může rovnou zavolat majiteli :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 10.02.2018 1:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
V manuálu se píše:

Typicky budete potřebovat RC soupravu, které má nejméně 4 kanály (motor, křidélka,
směrovka, výškovka). V takovém případě pracuje stabilizace pouze v režimu letu v
horizontu, který není možno přepnout. Doporučujeme použít soupravu s vyšším
počtem kanálů. Další (obvykle pátý) kanál je pak využit pro přepínání režimů během
letu.

Asi by toto vyjádření nedávalo smysl, kdyby model na čtyřkanálu letěl neovladatelný rovně.
Ale raději bych se inzerenta fakt zeptal.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 0:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Tyto stabilizace mají jednu nevýhodu. Po ztrátě signálu ignorují failsafe nastavený v rádiu a letí stále rovně. A jelikož to letí pořád ve stabilní poloze, tak i ze stíhačky je docela slušný "větroň" . Dnes jsem to testoval a vypnul sem vysílač a málem mi uletěla. Nevím jak Dualsky FC 151. Já testoval Bigaole 6 GB za 1300kč.

Na druhou stranu zas musím uznat že je to úžasný pomocník. Udrží to v rovině kompletně nezalítnutej model, který letí ladně jako pták. Horší je když se to vypne a člověk není připravenej na to že se musí hodně trimovat.

Jen nevím jak ti to bude vyhovovat pokud nemůžeš přepnout režim za letu. V režimu akrobacie ten systém vyrovnává jen poryvy větru na model. Pokud uděláš chybu, tak to rozbineš na mraky.
V režimu Horizont se budeš s modelem přetahovat o řízení. Bude to jako bys řídil autobus. Nespadne to, ale otáčení modelu o 180° které model zvládne řekněme na 5 metrech, bude v režimu Horizont i 10x delší.

Takže bez přepínání za letu to nebude ono. To už je lepší drak na špagátě. Ale je to jen můj názor.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 10:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Kdyby někdo chtěl přece jen vyzkoušet něco levnějšího tak třeba zde

https://pt.aliexpress.com/item/P1-GYRO- ... 89721.html

Je tam toho víc. I ten Dualsky fc 151.

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 18:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.7.2016
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno-venkov, Jih.
Ještě mě napadla možnost zapínání stabilizace v vzduchu i s tvou vysílačkou.
Odpoj směrovku a do volného kanálu připoj ovládání stabilizace. Směrovku stejně k plnohodnotnému řízení nutně nepotřebuješ. Sice bude stabilizovat letadlo jen dokud budeš držet páku směrovky vychýlenou do leva nebo do prava, ale zvládnout by to šlo. Ve vzduchu to vyrovnáš, budeš lítat a učit se a kdyby nastal problém, tak páku směrovky vychýlíš do strany a letadlo bude v rovině.

Je to jen nápad, klidně napište jestli je to reálné, nebo vymýšlím blbosti. :D

_________________
Mavic pro, Funtic 2, Venus 3d pro, Funcub 1400, Flite test mini Arrow, Eachine Fury Wing, ASW 28.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 16.02.2018 19:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Letajici cestmir píše:
... Směrovku stejně k plnohodnotnému řízení nutně nepotřebuješ. ...
8O

A kromě toho - CO pak bude "vypínat" boční vítr? :roll:
Při vyrovnávání poryvů a turbulence se uplatní také směrovka. To by se musel kanál směrovky nahradit servotesterem nastaveným na neutrál aby pak stabilizace tou směrovkou korigovala boční odchylky. Je to ale tak trochu šílenost.

Lepší bude naučit se létat úplně bez té stabilizace, si tak myslím...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 56  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz