Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nové inteligentní přijímače
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 11:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ahoj všem,
protože jsem si vlastní blbostí odpálil zkratem na prodlužovacím kabelu letitý přijímač C19 a regulátor, začal jsem se porozhlížet po novým přijímači a narazil na nové inteligentní přijímače od Jetiho a MZK, který maskují dlouhodobé výpadky výpočtem z posledního platného signálu atd. samí vychytávky,kterým jsem úplně nerozumněl... Jenže teď vůbec nevím co je lepší,jestli tyto přijímače s jednoduchým směšováním a spousta vychytávek a nebo klasický dvojitý směšování. MZK uvádí,že jejich přijímač si pozná celkem bezpečně jen svůj vysílač se kterým byl zapnutý,tím by měl být velmi odolný rušení. Máte někdo s těmito přijímači zkušenosti? Případně je můžete srovnat i s dvojitým směšováním?
Díky moc, Soptík

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 12:12 
Mazák
Mazák

Možná by bylo dobrý říci na jaký modely to budeš používat. :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Nové inteligentní přijímače
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 12:18 
Mazák
Mazák

sopta píše:
Ahoj všem,
protože jsem si vlastní blbostí odpálil zkratem na prodlužovacím kabelu letitý přijímač C19 a regulátor, začal jsem se porozhlížet po novým přijímači a narazil na nové inteligentní přijímače od Jetiho a MZK, který maskují dlouhodobé výpadky výpočtem z posledního platného signálu atd. samí vychytávky,kterým jsem úplně nerozumněl... Jenže teď vůbec nevím co je lepší,jestli tyto přijímače s jednoduchým směšováním a spousta vychytávek a nebo klasický dvojitý směšování. MZK uvádí,že jejich přijímač si pozná celkem bezpečně jen svůj vysílač se kterým byl zapnutý,tím by měl být velmi odolný rušení. Máte někdo s těmito přijímači zkušenosti? Případně je můžete srovnat i s dvojitým směšováním?
Díky moc, Soptík

Nelítam moc spolu s jinými letadly (ne že bych nechtěl, ale v okolí žádný jiný 'blázen' není...), ale zato mám na louce elektrické vedení a občas je i podlétávám a tak... Osobně se mi zdá, že dvojité směšování na příjmači od Hitecu (koupené spolu s Flashem) je proti rušení z vedení o trošku víc odolné než Rex od Jeti s jednoduchým směšováním. Ale je to jen můj čistě subjektivní pocit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 12:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

arda1 píše:

Přijímač chci použít jak pro motoráky rozpětí do 1600mm, 10ccm - 6 kanálů, tak pro elektrovětroň, kde využívám 5 kanálů

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 12:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

http://www.mojehobby.cz/magazin/detail. ... 1162205484
http://www.zajic.cz/tsrdsp/tsrdsp.htm

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 13:20 
Mazák
Mazák

sopta píše:
arda1 píše:

Přijímač chci použít jak pro motoráky rozpětí do 1600mm, 10ccm - 6 kanálů, tak pro elektrovětroň, kde využívám 5 kanálů

srandisto - do spalovaku 10ccm to chce poradne oddolnej dual - treba hfd08rd, vzhledem k tomu, ze to chces i do elektra tak mozna electron, ale ten bych se pouzit ve spalovaku s 10ccm motorem uz celkem bal

hlavne zadny mikro prijimace

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 13:40 
Mazák
Mazák

Jinak co máš za vysílač?(tipuji Graupner)-no nemusí mít zrovna duál- dobře vyhoví i single třeba od Futaby- ale měl by to být"velký" přijímač a ne nějaký qvazi mikro"jakoby" přijímače(jedno, zda Jeti, MZK a nebo třeba tolik opěvované ŠulcíkyDo velkýho spalováka-velký přijímač. :wink: :lol: :lol: :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 13:41 
Mazák
Mazák

Se dvojím směšováním se mi u nás ještě nestalo, že by dostalo letadlo nějaký jednoznačný výrazný "kopanec" od rušení, zatímco s jednoduchým směšováním jsem mnohokrát pozoroval škubnutí serva na plnou výchylku, případně výpadek regulace motoru i přes 1s. Inteligentní dekodér sice zabrání cuknutí serv, ale úplně odpojí řízení dokud nedostane správný signál. Dle mého názoru je to někdy horší než ten kopanec, protože se všechno chová "normálně a najednou nic". Navíc u "hloupého" regulátoru to většinou odnášejí koncové kanály (směrovka) a tam je to spíš varování, které za letu není tak nebezpečné.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 14:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mám sice postarší vysílač Graupner MC 14, ale pořád funguje dobře. Já uvažuju o 8 kanálu od MKZ OCTAVA, případně JETI Rex7 MPD. Ty by snad mohly být vhodný i pro motoráky na 10ccm, stejně tak i do 2metrovýho elektrovětroně. Doteď jsem používal zmíněný přijímač C19 a neměl jsem žádný problémy, jen rušení od ostatního vybavení v letadle, který jsem vždycky nějak odstranil (takový ty dětský nemoci, co má každý trošku složitější éro). Teď si po sobotě (kdy to udělalo prsk) musím koupit novej přijímač, tak nevím, jestli dual a nebo tyhle vychytávky :o) Ceny se pohybují tak nějak +- skoro stejně a je to věc na pár let a drží éro nahoře,tak chci koupit to spolehlivější.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 14:43 
Mazák
Mazák

REX 7 do 10 ccm nedavat!

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 14:46 
Mazák
Mazák

A Octavu jo? :lol: :lol: :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 15:56 
Mazák
Mazák

Arda1: To jesem prehledl. Tu taky ne... :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 16:04 
Mazák
Mazák

:wink: Tak to ja. No nebál bych se ani singla typu-Futaba R 137F a pod. :)

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 16:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 11
Do elektrovetrone klidne Octavu, Sextu nebo nejlepe Schulze Alpha (mam, mohu doporucit), a do spalovaka neco bytelnyho (tady neporadim, nemam, neznam, neprovozuji).

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 30.10.2006 18:05 
Mazák
Mazák

Zdravím, mam Octavu v Diablotinu a naprostá spokojenost, let bez cukání. Dřív jsem měl Superslima s dvojím směšováním a občas si v letu cuknul na rušení a bylo to nepříjemné, hlavně nízko nad zemí. Octava to nezná.A že si zapamatuje vysílač je pravda, protože jsme zkoušeli na stejném kanále dva vysílače a ten druhý, který nebyl zapamatovaný si ani neškrtl. Chodí to bez chyby, klidně bych to dal do každéhého éra. Ať už je to spalovák nebo elektra. :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další