Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 305 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 14:51 
Mazák
Mazák

aviatika píše:
Nikdy som nemal S-FHSS a ani nevidím dôvod prečo by som ho mal kupovať.

https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponu ... -prijimac/
https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponu ... -prijimac/
Pouzivam k spokojnosti oba, ten prvy nayse nema u futaby rozmerovy akvivalent. Standardna kvalita za priaznivu cenu.

Předmět příspěvku: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 15:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Obrázky: 35
Súhlasím. Ale sú bez telemetrie. Záleží od toho čo kto potrebuje, ja hovorím za seba. Rozmerový ekvivalent má, je to R3206SBM. 6 výstupov PWM a 18 cez S.Bus. Váha 1 g. Mám ho a do deklarovaných 100 m ide bez problémov. Ďalej som neskúšal. (detail v mojej galérii)

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 07.05.2021 16:10 
Mazák
Mazák

Zial len rozmerovy, funkcne je to cosi ine /krabicka, servoporty/ a ano bez telemetrie, to by uz ta cena bola zrejme inde...

PříspěvekNapsal: ned 09.05.2021 19:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahojte, ak by niekto hľadal informácie o Futabe T16IZ, tak niektoré dám sem. Napríklad: tu sú výsledky FCC certifikácie aj s fotkami vnútorností: https://fccid.io/AZP-T16IZ-24G
Tu pán hovorí svoje prvé dojmy, vysielač pôsobí drahším dojmom (vzhľadom na cenu), odozva displeja na dotyk je okamžitá, atď: https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=46758831&postcount=122
Na inom mieste zase užívateľ vraví, že tuhosť pružín v kniploch je možné nastavovať zozadu vysielača bez nutnosti ho rozoberať,...https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=47073197&postcount=132
A tu sú zase sprostredkované dojmy a informácie, že kniply sa konštrukčne líšia od kniplov použitých na T16sz/T14sg, displej má oveľa lepšiu odozvu (na dotyk) než T16sz a T18sz: https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=46514015&postcount=77
A toto je veľmi subjektívna záležitosť, ale užívateľ vraví, že "z T32mz, má v rukách najlepší pocit, aké kedy mal z vysielača":https://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=46446643&postcount=71 T32mz má identický dizajn s T16iz, dá sa očakávať, že užívateľsky to bude príjemný vysielač.
Zdá sa, že bude aj verzia s Hall senzormi namiesto potenciometrov: https://www.hoelleinshop.com/RC-components-transmitters-servos-etc-/RC-sets/Futaba/Futaba-2-4GHz-FASST-FASSTest/Futaba-T-16IZ-16-2-Kanal-POTLESS-S-FHSS-FASSTest-Computersender.htm?shop=hoellein_e&SessionId=&a=article&ProdNr=AC-01000141&t=182&c=41433&p=41433

PříspěvekNapsal: ned 09.05.2021 19:59 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
To neni subjektivni... Je to realita. Ale asi diky tomu, ze vysilac je relativne tenky, a tam kam zapadaji prsty jeste je prohlubeň.
Takze uchop je perfektni a ani po dvou hodinach drzeni bez popruhu mi neboli ruce. Coz u 18SZ neplatilo.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 16.05.2021 21:58 
Mazák
Mazák

aviatika píše:
Ešte raz zopakujem: Rádio je kompatibilné len z príjmačmi Futaba - FASSTest a T-FHSS. Bez telemetrie ešte S-FHSS. Žiadne príjmače tretích strán ani klony nie sú. Pričom moja skúsenosť s T-FHSS je veľmi dobrá, mám ich ca 15 ks už v rôznych modeloch. Doteraz žiadny problém a cena je ca 30 % nižšia. Samozrejme kto chce FASST, alebo "klony" aj naďalej používať musí zvoliť iný typ. Nikdy som nemal S-FHSS a ani nevidím dôvod prečo by som ho mal kupovať.

Tohle platí jen v EU, jinak T16IZ umí i FASST a S-FHSS... A popravdě tohle je děsný průšvih a poměrně "no-go" bod, osobně bych do 16IZ z více důvodu šel, ale mám pěkných pár FASST přijímačů v top třídě (originály), S-FHSS taky není jen o nějakých lowend klonech, ale i třeba o copterech (různé integrované jednotky, ale i přímo Futaba dělá malý SBUS RX pro coptery) a tak se dá pokračovat.
Tohle by hodně chtělo region code hack, dosud to moc třeba nebylo, FCC režim sice má u FASST své klady, ale nebylo to kritické, ovšem tohle úplné vypuštění je velký problém.

PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 6:43 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Alebo si ju mozes objednat v Japonsku na rcjapan.net
Ja mam odtial 18SZ.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 9:54 
Mazák
Mazák

Ano, jde to pořídit leckde, cena obvykle i po poctivém zaplacení DPH a dalších poplatků je přinejhorším podobná, jako v EU (spíš o něco lepší). Ale v tomto konkrétním případě o cenu nejde, primární je "nonEU" verze..

PříspěvekNapsal: pon 17.05.2021 15:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Šlo by to vyřešit aktualizací-"nonEU"softem ?,pokud se tedy neliší i po stránce hardware...

PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 15:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Futaba dnes urobila, resp. vydala niekoľko noviniek. V prvom rade je to nový vzhľad firemného webu, žiaľ pre nás zatiaľ len v japončine. Predstavila svoju radu výkonných regulátorov MC a k tomu programátor. A pre vysielače T32MZ, T18SZ, T16SZ, FX-36, T16IZ a T6K aktualizáciu softvéru. Táto sa týka možnosti sledovať telemetriu z týchto nových regulátorov. ( + ďalší ESC Hobbywing) Takže dnes začíname s verziou 4,0. ( u T32MZ je to v 3.5.0 )
Momentálne nám to je asi k ničomu, ale poteší aspoň pocit, že sa nieč deje.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 20:19 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (2)
Ahoj, chci se zeptat. Pokud bych tu T16IZ objednal z Japonska
https://www.rcjapan.net/index.php?main_ ... 1rfhqor694 (nebo z Ameriky), nebude problém s jinou vyzařovací silou rádia? Proč to řeším je důvod spousty přijimačů s FASST. A přezbrojit všechno .... :mrgreen: Další řešení by bylo pořídit 18SZ, jenže popravdě, létám vrtulníky a tu a tam nějakého RCEV / F5J rekreačního plachťáka........ Ta 16IZ by byla pro moje potřeby i do budoucna ideál.

LAheli ³
Mikado Logo

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 20:35 
Mazák
Mazák

aviatika píše:
Futaba dnes urobila, resp. vydala niekoľko noviniek. V prvom rade je to nový vzhľad firemného webu, žiaľ pre nás zatiaľ len v japončine. Predstavila svoju radu výkonných regulátorov MC a k tomu programátor. A pre vysielače T32MZ, T18SZ, T16SZ, FX-36, T16IZ a T6K aktualizáciu softvéru. Táto sa týka možnosti sledovať telemetriu z týchto nových regulátorov. ( + ďalší ESC Hobbywing) Takže dnes začíname s verziou 4,0. ( u T32MZ je to v 3.5.0 )
Momentálne nám to je asi k ničomu, ale poteší aspoň pocit, že sa nieč deje.

Mno, až na to, že dva z těch "nových" regulátorů včetně programátoru, co tam v tom videu majií na stole, už dávno doma mám a je na nich nápis Hobbywing. Takže co je vlastně nového? Nový nápis Futaba? Pokud půjde na HW originál dát firmware z Futabí kopie, tak je vezmu na milost, ale nevěřím ... Pokud to nepůjde, nevadí, roky používam S32 a nepotřebuji nativní podporu telemetrie od Futaby, nedá se na to spolehnout, proto to není hodné podporovat. Ty webové stránky jsou šílené, ano bohužel, jen kritika z mé strany ...

Předmět příspěvku: Futaba T16IZ
PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 20:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj, chci se zeptat. Pokud bych tu T16IZ objednal z Japonska ..

Doporučujem už počkať kým sa objavia prvé kusy oficiálne dovezené predajcami tu v Európe. Potom zisíme či bude rozdielne fw pre EU, alebo to vyriešili inak. Pokiaľ viem doteraz nikdy nebol rozdielny fw pre rôzne regióny.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: úte 01.06.2021 21:08 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (2)
S velmi vysokou jistotou mohu potvrdit, že pro Jůrop trh včetně toho Brityš se nepočítá kvuli legislativě s FASST modulací. Ja na tu T16IZ čekám popravdě už tři roky až vyjde. Už jsem několikrát ani nevěřil že vyjde, jelikož dlouho o ní nebyla ani zmínka. Pak ji představili a říkal jsem si hurá, indície a informace byli správné. A v nedávné době jsem se teprve dozvěděl že pro Evropu to bude bez FASSTu. :cry: :cry: :cry:

LAheli ³
Mikado Logo

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 03.06.2021 10:47 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Dle udaju na
https://www.act-europe.eu/fernsteuer-se ... -+-r7108sb
je FUTABA T16IZ 2.4GHz s prijimacem R7108SB v EU uz v prodeji.
Zde je take mozne si stahnout navod k pouziti v deutsch a i english.

Na nem. foru je dale zminka, ze tato verze je ve variante bez Potless.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 305 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další