Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Motor+regl_expedice 1/10 - Vyřešeno
PříspěvekNapsal: pát 27.09.2019 11:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Zdravím kolegy modeláře,

Tak jako každému začátečníkovi, tak ani mě se první stavba Cheera na rámu SCX10 nepovedla bez problémů :( Největší chyba které jsem se dopustil a s čím vlastně potřebuju poradit je motor. Jsem si vědom toho že řešení střídavého senzorového motoru + vhodného regulátoru je podstatně dražší, ale od začátku to stavím s tím že auto bude poháněno touto kombinací.
Aktuálně mám SKYRC 9T 4370KV (Už druhý v pořadí a tak bych nerad investoval do třetího bez jasného vědomí že je již správný) - Teď už vím že motor má málo závitů, není senzor (o tom jsem věděl už před koupí, ale myslel jsem že až tak zásadní problém to nebude, ale on je :( ... ) a KV je příliš vysoké. Síly má na rozdávání, bohužel citlivost tomuto motoru nic neříká, cukání při pomalých rozjezdech + z toho problémy při pokusu o zdolávání překážek, rovinky a menší kopečky ok, ale manévrovat s tím v terénu je nadlidský úkol (ESC jsem opětovně nastavil, stejně tak i vysílačku) - Originál régl co k tomu byl (koupeno v combu) je pro mě ok, lze nastavit vše co potřebuji + podpora senzor motorů, ale jen do 60A, tak snad by to mohlo stačit

No a teď konečně ta otázka :D
Je tento motor vhodný na expedice/trial?
SKY RC ARES PRO 21,5T Stock - 1.760ot/min
Jedná se o motor vel 540, předpokládám že těch 60A na původním réglu by mi mohlo stačit. Velikost OK

Aktuální régl má BEC 5V/2A

Váha auta je +/- 2.5Kg komplet rám (motor/servo/baterka/nápravy kola....)
Kastle do 2Kg
Celkem +/- 5Kg

Líbí se mi kombinace CASTLE MONSTER X ale tam se jedná o dooost vysokou investici, to bych prozatím radši odložil na další expediční projekt...

O původní motor strach nemám, mám doma rozpracovanej tuning na Maverik Strada DC
A pracuji na dalším projektu banshee bugy, jen trubkový rám SMT10 od Axialu + přepracovaný podvozek)
Takže vhodné místo by se našlo ;)

Tak kolegové modeláři, předem díky za Vás čas a mějte se fajn!

PS - Chtěl jsem nahrát nějaké obrázky ze stavby, no bohužel jsem na to zatím nepřišel, až na to přijdu, něco uploadnu

Přílohy:
Poznámka: Cheero_rám
20190705_122751.jpg
20190705_122751.jpg
[ 109.37 KiB | Zobrazeno 1408 krát ]

Poznámka: Cheero_kastle
20190926_173312.jpg
20190926_173312.jpg
[ 93.5 KiB | Zobrazeno 1408 krát ]

Naposledy upravil Jehla dne pát 04.10.2019 15:24, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: pát 27.09.2019 18:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zkus tohle -Combo XeRun Axe V1.1 FOC Combo Rock Crawler.Dá se vybrat z 5 velikostí otáček/volt.Je to ale komplet,nejde to kombinovat s jinými régly.Já mím na Axialu 2300 kv a rozjezdy jsou plynulé.Záleží také na převodech.

PříspěvekNapsal: sob 28.09.2019 12:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj,
Pekny... upřímně je to cenově trošku mimo limit.

Včera jsem si k tomu znovu sednul a nakonec jsem vybral následující kombinaci
Opustil myšlenku stříďáku a zaměřil jsem se na stejnosměr
Regulátor Hobbywing QuicRun WP - Crawler (80A) + programovací karta
Motor Konect Crawler 5 pólů/16záv. a 1900KV
Cena za komplet +/- 1.800,-
To jsem na větší polovině z limitu, což je super.

Teď budu 2 týdny mimo, ale až se vrátím, nainstaluju a pošlu feedback
Popřípadě přidám nějaké další fotky

Předmět příspěvku: Re: Motor+regl_expedice 1/10
PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 11:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj, já mám na Axialu (I) už několik let toto
https://www.mz-racing.net/57501-crawler-special-3-55t/
A k tomu 30 A regulátor, sice WP, ale stejně ještě zalitý do dipu kvůli brodění
Obecně čím víc závitů, tím sice pomalejší, ale plynulejší v pomalé jízdě (do síly)

PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 12:33 
Mazák
Mazák

Ahoj,
55T je na SCX10 se standardními převody pomalé. Občas potřebuješ přeskočit kořen a to jde s 55T těžko. Síla je super, ale zase trpí převody a klouby. Standard je 35T. Stejnosměr. motor je spotřební věc, podle způsobu ježdění (bahno, prach) a údržby ti vydrží tak rok nebo dva a to za ty 300,-Kč stojí. Stříďák je pro fajnšmekry a závodníky v trialu. Na expedice je to zbytečná investice.
Hobbywing QuicRun WP - Crawler (80A) je naprosto ideální volba. Málo kdo kupuje něco jiného.
(expedice jezdím téměř každý víkend)
Jinak správné fórum je https://www.rc4x4.cz/ a potom FB RC Praha Crew, Rc expedice trial crawler.
Patrik

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 12:43 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 295
Blog: Zobrazit blog (3)
PatMat píše:
Jinak správné fórum je rc4x4
K tomu si dovolím malý komentář. Jen sekce Auta na RCMANIA.cz má za posledních 3měsíce 14 aktivních vláken a rc4x4 20 aktivních vláken. Tedy nepatrný rozdíl.
Facebook nedokážu posoudit.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 01.10.2019 12:51 
Mazák
Mazák

TomasC píše:
K tomu si dovolím malý komentář. Jen sekce Auta na RCMANIA.cz má za posledních 3měsíce 14 aktivních vláken a rc4x4 20 aktivních vláken. Tedy nepatrný rozdíl.
Facebook nedokážu posoudit.

Jo, to je super, pokud Rcmania nahradí rc4x4. Ono rc4x4 má výpadky a nejasnou budoucnost, ale je tam velké know how ve starých vláknech. Ideální by bylo přetáhnout staré příspěvky do rcmanie, ale to je asi scifi, že?
Jako zapřísáhlý odpůrce FB jsem si ho zřídil jen kvůli autům, protože prostě expedice se domlouvají téměř výhradně na FB. S tím člověk nic nenadělá.
Patrik

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 02.10.2019 11:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahojte,

Super, díky za ohlasy. Časem pridam celé vlákno o stavbě + všechny záludnosti co mě potkali. Vše jsem stavěl od píky, na skládání převodovky a napravy jsem se necítil, takže vše jsme koupil zvlášť už složené, jen jsem to musel spasovat, promazat, atd.

Přiznám se že rc4x4 je strop, za mě nejlepší stránka pro expedice a crawler, ale přijde mi že umírá. Většinu problémů jsem řešil tam a stačilo jen projet Historii. Bohužel ani po víc a jak měsíci mi nikdo nepotvrdil registraci a to jsem se o to pokusil opakovaně a kontroloval spam.

Ten motor co mám vyhlidlej má právě 5polu a 16zavitu což odpovídá 27-35 zavitum standardniho 3pol. Vyzkouseno nemam, vychazim z toho co pisou. Díky za potvrzení správně vybraného reglu :)

Ještě jezdím drift, kdyby nahodou se tu někdo ukázal (asi 2mesice, takže zatím žádnej šlágr, ale už proběhli nějaký modifikace na autě ;)

PříspěvekNapsal: čtv 03.10.2019 16:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 1
Začal jsem taky trošku s autama 8O hlavně expedice se mě líbí a tak scháním rady,informace no a našel jsem ono forum rc4x4 docela jsem tam pročetl dobrý a zajímací postřehy,zkoušel jsem se registrovat bohužel nic ani admin neodpověděl na můj mail.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 04.10.2019 7:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ahoj,

Tak to vypadá že ohledně rc4x4 jsme na tom všichni nové příchozí stejně. Škoda. No nic. Když už jsme se takhle sešli, můžeme si založit vlákno tady, např. Expedice obecne. Považuji se teda stále za amatera, ale tak jedno auto už jsem postavil, tak by třeba moje postřehy pomohli. Rad se o ne podelim. Nebo by se tu objevily nějaký další fanoušci/jezdci expedice/trialu. Lepší se o něco pokusit než jen lamentovat. Přepisu vlákno na vyřešené a založim nove? No a kdyby to bylo samozřejmě na delší řešení, tak by jsme si klasický založily další téma s tím konkrétním problémem, co vy na to chlapi?

PříspěvekNapsal: pát 11.10.2019 7:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

A je doma :)
Dnes už jen propajet regulator s motorem. A na baterie pr3delat Tcko na XT60. Už se těším do terénu, snad bude počasí

Přílohy:
20191010_170421.jpg
20191010_170421.jpg
[ 108.08 KiB | Zobrazeno 323 krát ]