Pravidla fóra

Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prosím o radu - malování
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 16:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 23
Zdravím ,
potřeboval bych poradit. Pustil jsem se do malování kuchyně Remalem. Protože tam byla už spousta vrstev malby , tak jsem to seškrábal špachtlí až na nějakou původní růžovou malbu. Nanesl jsem Remal a došlo po zaschnutí místy k odloupání na stropě, tak že strop připomíná vzdáleně rašpli. Nechtělo se mě vystěhovat znovu nábytek a tak jsem dnes ráno seškrábal pouze ty odloupaná místa, potřel jsem je vodou se saponátem , namíchal jsem si Remal s lepidlem Herkules a všechny místa opravil. Bohužel po zaschnutí to vypadalo jako bych nic nedělal. Poradíte mě prosím jak na to.
Děkuji Vám Mirek

Přílohy:
DSC_0028.JPG
DSC_0028.JPG
[ 67.76 KiB | Zobrazeno 1251 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Prosím o radu - malování
PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 16:42 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
tady to vidím pouze na mazlavé mýdlo......táta byl malíř a po seškrábání bral všechny stěny mazlákem jako na vojně....ale kde ty časy dnes už jsou a čert ví jestli se mazlák ještě dělá/zkus třeba aceton nebo něco podobného na silné odmaštění

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 19:08 
Mazák
Mazák

A když to, co se loupe otočíš, tak je zespoda na té nové vrstvě nátěru trochu té růžové staré barvy?
ten puvodní ružový nátěr je předpokládám uplně hladký.

Kde se to loupe, musí to všechno dolu-co se má tendenci loupat--nemusí to být na celém stropě, ale muže--docela dobře se to dělá --sundavá hustší barvou, třeba tím remalem, ale válečkem , na který se to nabaluje a co se nabalí, musíš vždy stáhnout z válečku třeba plastovou špachtlí a tak pořád dokola.

tam kde se to nabalí--různé fleky to ještě škrábneš špachtlí až do míst, kde už to jde škrábat špatně, nebo vubec, takhle vemeš celý strop.

pak to natřeš hloubkovou penetrací---alespon pro dobrý pocit, že víc už jsi udělat nemohl-- to se dělá docela dobře mopem na podlahu, bo od válečku, nebo štětky bude pocákaný celý byt---jde to dobře i třeba větším kusem molitanu.

až uschne penetrace, okraje těch fleku--hrany přetáhneš finální sádrokartonovou stěrkou, ideálně nerezovou špachtlí--jen to trochu lízneš přez přez okraje, necháš trochu zaschnout --hodinu, dvě a ten ještě neuplně zaschlý tmel rozjedeš filcákem--mužeš ho namáčet třeba ve zbytku penetrace s vodou, abe se hned zpenetroval i ten tmel--bo když to necháš uschnout uplně a budeš pak brousit brusnou mřížkou, bude od toho bordel--jemný prach uplně všude.

Pak to natřeš --alespon první vrstvu primalex--Polar, je z obyč nátěru nejdražší, ale nejlevnější z nátěru, které když zaschnou, tak je už nenarušuješ dalším nátěrem, nebo opravama při dalším tmelení .

zjednodušeně--nátěry jako --Standart--Plus--nebo ty různé Remaly, Nátěry a podobně se chovají jako vodovky, absolutně nepoužitelné hlavně na SDK desky--ano, poprvé to jde, ale každé další malování pak znamená, že se ten první nátěr začne loupat a v podstatě to nejde ani tmelit, bo jak to natáhneš přez ty sračky stěrkou, tak se utrhne pod špachtlí i s tou sračkovou barvou.

Ty levný nátěry jsou v poho použitelný na hrubší štukové omítky, ale jak je podklad hladký, tak je to průser.

Přez ten Polar--bo je hodně bílý už ale mužeš použít zase ten Remal---teda pokud ti nevadí, že při dalším malování se bude zase někde nejspíš loupat.

Vím, je to pakárna, taky pak zákazníkum říkám--kdy jste si minulé malování připlatili 500kč za kvalitnější barvu, nemuseli jste mi ted platit dva dny práce navíc, abych si ty stěny pro to vymalování nejdřív připravil
Líp poradit neumím a je uplně normální, že se to má i tak nakonec stejně někde tendenci trochu loupat--rozpraskávat, když to jsou ale už jen malé puchýře, dá se to --když to je ještě ve fázi neprasklého puchýřku rychle povrchově vysušit fénem a ten puchýř se vypne, a nepraskne do loupanců

ty finální nátěry -po Polaru-zvlášt pokud válečkem, tak ale raději dvě, tři vrstvy, ale řídkou, nelepivou barvou--hustší má tendenci se opět nabalit na váleček .

PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pokud byla opravdu základní malba omytá saponátem a loupe se po novém nátěru,tak bych změnil značku výrobce barvy+samozřejmě napenetrovat,Právě v současné době v práci malujeme několik místností s několika vrstvama starého nátěru bez škrábání (POKUD NENÍ ZJEVNÉ POPRASKÁNÍ),jen penetrace + Primalex (označení si nepamutuju,snad POLAR ) ale skoro vůbec se neředí ,perfektně kryje,necáká,nekape...prostě pohoda,na to že jsem malování nesnášel tak mě to opravdu oslovilo a chystám se vymalovat po zkušenosti s práce celý dům

PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 20:11 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
99.9% problémů není barvou ale nedodržením technologie.Jinak pepin to už docela dobře popsal co s tím.Jen trochu nesouhlasím s rozdělením těch materiálů na Standard,Plus,Polar.Třeba Primalexem Plus jsou dnes dělány nové byty včetně sádrokartonu.Px Plus už dávno není kaolínový nátěr protože kvalitní kaolín je drahý takže je tam mletý vápenec a je to chemicky tak upravené že to skoro nikdo nepozná.Jako pojivo už je tam akrylátová disperze.Tedy žádná CMC jak bývalo.Trh dnes žádá vysoce otěruvzdorné nebo omyvatelné nátěry.Problém ale vznikne v okamžiku kdy se tyto materiály použijí tam kde se malovalo po staru a podklad se tomu nepřispůsobí.Takže jak to po přejetí rukou špiní tak umít co jde a pak penetrovat i vícekrát hodně rozředěnou akryl penetrací jinak to dopadne jak na té fotce.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 18.09.2019 20:52 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Jo, použij naředěnej Sokrat S2802. Litrovka 50 kaček.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2019 11:28 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Někde není potřeba jen penetrace, ale i vrstva bránící tomu co leze ze zdi/stropu a působí potíže (skvrny)
prosvítání/loupání. Jako izolační vrstva se mi v tomto případě osvědčil (suchá zeď zbavená malby) zapon lak.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2019 12:16 
Mazák
Mazák

guchar píše:
Jako izolační vrstva se mi v tomto případě osvědčil (suchá zeď zbavená malby) zapon lak.

To znám - už před rokem 1989 jsme podobně užívali bílý Celox (taky klasické nitro), právě šlo o tu "izolaci problémového místa".

PříspěvekNapsal: čtv 19.09.2019 13:51 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
"bílý Celox (i klasické nitro)" guchar: Radu "zapon lak, na problémová místa, po odstranění všech vrstev malby",
mám od jednoho hodně letitého Pana Mistra natěrače a malíře. Dnes už místo něj řemeslo vykonává jeho zeť.

Profil Soukromé album