Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gladiátor II
PříspěvekNapsal: ned 12.02.2012 22:07 
Mazák
Mazák

Souhlasím s tím.

PříspěvekNapsal: ned 12.02.2012 22:26 
Mazák
Mazák

Marceli, s tím se určitě dá souhlasit, ale tady věc nestojí jen na tom co je lepší, jestli kompozit nebo polyš, ale srovnáváme model řádově x let "starý", profiláží, atd. s novými Kčky s modernějšími profily atd., byť vyrobenými jinou technologií.
Podle mě se začátečník rozhodne pro polyš ať už od kohokokoli a až se naučí (do té doby potřebuje model, který jenom slepí, pokud možno bez možnosti udělat zásadní chybu a bez nutnosti něco brousit), koupí si buď jiný polyš nebo kompozit, ale úplně na jiné úrovni než je Gladiátor.
Tohle je možná jenom můj pohled na věc, ale kolem sebe to tak vidím. Začátečník je rád, že správně slepí už v podstatě hotové Kčko a je rád, že i díky pomoci lidí tady z tohoto fóra, vyřeší věci jako serva, pružinky, nitě atd, natož aby si sám brousil ocasky atd. Tohle je prostě fakt. Začátečník řeší každou stokorunu, byť je to šetření na špatném místě, a kdyby si měl ocasky ještě koupit, protože třeba nebude schopen si je vybrousit sám, tak už ta cena zajímavá moc není. A pro pokročilejšího pilota je zase cena příliš vysoká oproti výkonnějším modelům jako je Osiris či jiným. Podle mě je to možná zajímavá nabídka, jen nějak nevím pro koho. Ostatně uvidíme za rok kolik se Gladiátorů prodá a kdo s ním bude létat. Jardovi určitě přeju aby se mu Gladiátor prodával, to v každém případě.

PříspěvekNapsal: ned 12.02.2012 23:03 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Dzordzik píše:
Marceli, s tím se určitě dá souhlasit, ale tady věc nestojí jen na tom co je lepší, jestli kompozit nebo polyš, ale srovnáváme model řádově x let "starý", profiláží, atd. s novými Kčky s modernějšími profily atd., byť vyrobenými jinou technologií.
Podle mě se začátečník rozhodne pro polyš ať už od kohokokoli a až se naučí (do té doby potřebuje model, který jenom slepí, pokud možno bez možnosti udělat zásadní chybu a bez nutnosti něco brousit), koupí si buď jiný polyš nebo kompozit, ale úplně na jiné úrovni než je Gladiátor.
Tohle je možná jenom můj pohled na věc, ale kolem sebe to tak vidím. Začátečník je rád, že správně slepí už v podstatě hotové Kčko a je rád, že i díky pomoci lidí tady z tohoto fóra, vyřeší věci jako serva, pružinky, nitě atd, natož aby si sám brousil ocasky atd. Tohle je prostě fakt. Začátečník řeší každou stokorunu, byť je to šetření na špatném místě, a kdyby si měl ocasky ještě koupit, protože třeba nebude schopen si je vybrousit sám, tak už ta cena zajímavá moc není. A pro pokročilejšího pilota je zase cena příliš vysoká oproti výkonnějším modelům jako je Osiris či jiným. Podle mě je to možná zajímavá nabídka, jen nějak nevím pro koho. Ostatně uvidíme za rok kolik se Gladiátorů prodá a kdo s ním bude létat. Jardovi určitě přeju aby se mu Gladiátor prodával, to v každém případě.

Jirko, já si myslím, že Gladiátor si najde svoje zákazníky. Nechci aby to vyznělo domýšlivě, ale málo jich určitě nebude, ale nechme to na nich.

Ale celá myšlenka proč znovu nabídnou zakazníkům Gladiátora je velmi jednoduchá. S Jardou jsme se domluvili na pořádání "Přátelského polítání s modely F3K" viz viewtopic.php?f=19&t=45900 a Jarda se rozhodl nabídnout potenciénálním zákazníkům cenově přijatelnou variantu kompozitového modelu. A tím podpořit a přivést další piloty k této zajímavé modelářské kategorii, možná s Gladiátorem, který je roky prověřený.
Tebou zmiňované nové profily a koncepty v této kategorii jsou pro domácí letce a začátečníky úplně mimo. Dej do ruky model se štíhlým profilem a potom se silnějším profilem člověku, který se učí lítat termiku. Myslím, že vím na 100% co potom zvolí.

Marcel

PS: věnujme se v tomto odkaze Gladiátorovi

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 13.02.2012 1:23 
Mazák
Mazák

.......chybka......

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 13.02.2012 21:16 
Mazák
Mazák

Dzordzik píše:
...... koupí si buď jiný polyš nebo kompozit, ale úplně na jiné úrovni než je Gladiátor..........

Toho Gladiátora jsem měl. Měl jsem i Osirise, teď létám se Stobelem V3.
Pokud se Gladiátor správně zalétá a seřídí a nevznikne z toho 320g cihla, tak v rukou dobrého vrhače a pilota dokáže potrápit spoustu chlapců na soutěžích i dnes.
Je jasné, že by byl lepší Osiris v tomhle stavu nabídky. Jenomže tam to tak nejde udělat a bylo by to za podstatně jiné peníze.

PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 20:22 
Mazák
Mazák

Obrázky: 38
na přátelské polétání se těším a třeba mi někdo pujčí si hodit gladiátora, zajímalo by mne přímé srovnání "začátečníka" každopádně teď přemýšlím čím nahradit mého olétaného Isise tak sem zvědavý, jaký bude Gladiátor in natura ....

momentálně řeším jestli zase jít do Isise (už muj 3 tí) nebo do Gladiátora ... nic jiného mi v té cenové relaci nějak nepřišlo zajímavé a za 8k stavebnice je pro mne mimo budget a i zbytečné pro mé ruce :)
protože to je pak 10 000 k letu a to je na mne moc ...

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 14.02.2012 21:18 
Mazák
Mazák

Určitě tam budu mít svojeho, tak se na něj můžeš podívat a odzkoušet.
Marcel

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 15.02.2012 1:17 
Mazák
Mazák

Necháš mě to hodit?

PříspěvekNapsal: stř 15.02.2012 7:56 
Mazák
Mazák

jasně. :wink:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 08.06.2012 23:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tento týden jsme tady u nás na Highlandu zprovoznili jednoho Gladiatora II. Ona to vážně není špatná věc.
Něco málo o něm mám na svém webu: http://www.martintomek.eu/zpravicky/gla ... hazf3k-dlg
Jeho majitel s námi pojede za 14 dnů na polétání do Hradce, tam mu ho doufám společnými silami pořádně seřídíme.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 17:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
dnes jsem se po (prvním) týdnu večerního házení s Gladiátorem konečně přinutil jít lítat už kolem oběda a to je sakra rozdíl...
díky všem za cenné rady na víkendové akci u Mělníka!
Příloha:
2014-09-24 max time.png
2014-09-24 max time.png [ 50.39 KiB | Zobrazeno 783 krát ]
Příloha:
2014-09-24 max alt.png
2014-09-24 max alt.png [ 55.01 KiB | Zobrazeno 783 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3