Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 7:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.12.2020
Příspěvky: 3
Dobrý den,
chtěl jsem po sto letech zase zkusit létat, tak jsem byl v obchodě, nakoupil všechno potřebné včetně vysílačky Flysky FS-I6x a přijímače FS-IA6B. Dle youtubu spáruji vysílačku s přijímačem, vyndám ten párovací "bazmeg" z přijímače a když vyzkouším motor, funguje. A teď to přijde. Pokud zapojím jakékoli servro kamkoli, tak okamžitě po zapnutí se to servro snaží samo od sebe "točit" dokola, ale protože tam jsou už daná táhla k ovládacím prvkům, tak se to "pouze" vytočí do maximální možné polohy a servro vrčí, jak chce dál a snaží se to přeprat. Vysílačku jsem několikrát dával do továrního nastavení, beze změny. Dle videa by se to servro nemělo po zapnutí ani hnout, nicméně, ať ho píchnu kamkoli, tak se vždy okamžitě maximálně vychýlí... Servra jsem zkoušel všechny, dělají to všechny. Jediné co funguje správně je ten motor.

Děkuji za jakoukoli radu


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 8:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Co je to za regulátor motoru?
Co je to za serva?
Serva se tak chovají ve všech výstupech? I na tom "motorovém"?
Na jeden z výstupů přijímače se dá zapnout sériový výstup, není zapnutý?

Nemáte v okolí někoho, kdo má trochu více zkušeností? Většinou to bývá nejrychlejší cesta. A kde je to Vaše okolí?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
A byly ty serva na začátku v neutrálu? možná jen chtějí dojet tam, kam mají, tj na střed...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 11:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.12.2020
Příspěvky: 3
Jaké tipy věcí to jsou z hlavy nevím, tudíž to mohu napsat, až odpoledne po práci. Jenom dodám, že ten kanál na motor jsem nezkoušel s jiným servrem.

A k druhému příspěvku dodám, že to je docela možné, pokud si mají sami najít "nulový" bod. Já vůbec nevěděl, že něco takového mají a myslel jsem, že jejich nulový bod je místo, kde se to nachází při zapnutí. Tudíž já to vlepil do modelu, dal tam táhla, nastavil "do roviny", tudíž jsem pohnul ručně servrama a zapnul. Pokud to je, jak píšete, asi tuším, kde bude chyba. Zapojit/nastavit bez táhel a řešit je až potom že?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 12:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
To může být jádro pudla :) Pokud jsi serva namontoval bez předchozího nastavení nulové polohy servotesterem nebo vysílačem, může to způsobit popsané chování. Prostě se po aktivaci snaží dojít do nulové polohy, která je někde úplně mimo.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
Přesně tak, servo má definovanou nulovou polohu - střed a při provozu je tam zpětná vazba, jinak by to nefungovalo...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 14:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Pokud se dostaneš ke šroubkům páky na servu, prostě sundej páku, připoj baterku ať se serva srovnají a potom nasaď páky zpět. Mělo by to potom fungovat a vlastně být i nastavený jak má.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 19:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.12.2020
Příspěvky: 3
Tak jste měli pravdu, bylo to tím, že jsem nejdříve zapojil táhla.

Chtěl bych Vám poděkovat, popřát pěkné svátky a šťastný nový rok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 20:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10752
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Super, že to dobře dopadlo a díky za to, že jsi napsal i čím to je. Ať to létá.

Přiznám se, že i pro mě je toto vlákno poučením. Prostě mě možnost nesrovnat serva vůbec nenapadla (hlavou mi vrtalo, proč jsi koupil 360stupňová serva, jestli to nejsou nějaká mizerná HV serva, která se při malém napětí rovnou točí, atd..) Člověk se pořád učí. Díky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: pát 18.12.2020 21:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Dovolím si to nazvat ukázkovou komunikací mezi začátečníkem a zkušenějšími.....jasně formulovaná otázka,stručné a jasné odpovědi které problém vyřešily a na závěr poděkování... :D Tak hlavně ať se daří i při lítání ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: sob 19.12.2020 10:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2020
Příspěvky: 8
Ještě bych doporučil koupit servotester, důkladně nová serva otestovat a před montáží na nich nastavit středy. Eliminuje to pozdější možné problémy.

_________________
Ariane V6, Spitfire 1500 mm, Gama 2100, Mustang


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: sob 19.12.2020 11:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ariane1 píše:
Ještě bych doporučil koupit servotester, důkladně nová serva otestovat a před montáží na nich nastavit středy. Eliminuje to pozdější možné problémy.


Nevím jak to jeho rádio, ale některé mají funkci servotester a neutral. Pokud to má neutral, tak ho zapne, všechna serva najedou na střed (Bacha, nesmí být připojený motor!) a pak se teprve nasází páky v potřebných polohách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: sob 19.12.2020 12:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20813
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
zdzd píše:
... Nevím jak to jeho rádio, ale některé ...

Nevím jak jiná rádia, ale na všech, která jsem v posledních 20-ti letech měl, byly všechny kanály po navolení nového prázdného modelu v neutrálu. Tím se obvykle začíná.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: sob 19.12.2020 14:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
Nevím jak jiná rádia, ale na všech, která jsem v posledních 20-ti letech měl, byly všechny kanály po navolení nového prázdného modelu v neutrálu. Tím se obvykle začíná.


Tady nejde o nový, tam je to jasné. Jde o možnost jak jednoduše zkontrolovat neutrály u už napípaného nebo zkopírovaného modelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Po zapojení se "zblázní" servra
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2020 23:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 8.4.2020
Příspěvky: 296
Bydliště: Valašské Meziříčí
Jako většina z vás i já zkouším serva na testeru. Koupil jsem si raději trošku lepší s displejem za 287,-.
Příloha:
Led-servo-tester-GT.png
Led-servo-tester-GT.png
[ 177.28 KiB | Zobrazeno 2100 krát ]


Před montáží nového serva jsem mu dal pár minut proběhnout a zjistil jsem, že v jednom místě při pomalém přejezdu kousek od neutrálu jakoby zadrhává. To asi bude vadný potenciometr serva, co taky za cca 200 Kč. Při ručním natáčení to nedělalo. Vzal jsem druhé servo a situace úplně stejná. To mi už nedalo a zapojil jsem servo na přijímač a naprogramoval do vysílače pomalé přejezdy od 1mS do 2mS a zpět. Vše bylo OK. Takže "dobrá" vlastnost testeru. Umí simulovat vadné servo. Smazal jsem křížek na servu, dostalo druhou šanci. Vzhledem k tomu, že pulzy asi generuje nějaký procesor, tak si nedovedu představit, jak se jim to mohlo podařit. Naprogramovat si servotester dovedu, ale tento poskok v průběhu generování pulzů by to trochu zkomplikoval. Tak se doma podívejte, jestli jste si omylem nekoupili simulátor závady potenciometru. Ostatní funkce testeru fungují dobře, tak dostal taky druhou šanci. Asi chtěli zvýšit prodeje serv.

Tak ať se daří přeje Igor

_________________
Taranis QX7, Quattro, Wendy, Classic EP, Decathlon Super, Hotwing 1200, Z-50 ŠAD


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz