Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2012 21:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Protože téma videa už tu je, ale fotky ne, tak si ho dovoluji založit. S videem jsem experimentoval, ale nějak mě to nechytlo, z důvodu poměrně vysokých nákladů na výbavu a neuspokojivých výsledků. Kvalita videa z outdoorových kamer mě prostě pořád nestačí. Zároveň je video na rozdíl od fotek časově a prostorově náročné na zpracování i sledování - prostě koukat na pětiminutové video je dost nuda, když se atmosféra místa dá zachytit jednou fotkou a možná líp. Pokud teda pominu třeba videa od BlackSheep... A taky radši fotím, než natáčím :-)
Naopak i z poměrně levných foťáků se daj dostat super fotky. Proto bych byl rád, kdyby se zde diskutovalo o možnostech použití různých kompaktů pro dálkové ovládání spouští, výroba držáků, kvalita fotek atd. atd. A taky samozřejmě prezentovaly nějaké povedené záběry.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 10.10.2012 22:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Začnu tedy vlastním bazmekem. Původně jsem pro tento účel koupil Fujifilm C10 protože měl malou hmotnost a plochou spoušť pro přidělání převlečného táhla. Rychle jsem se ho ale zbavil, protože kvalita fotek byla bídná - optika je strašná, fotky byly ostré jen kolem středu. Nicméně jsem si na něm vyzkoušel, že to jde vyrobit, a to to dost snadno, rychle a levně - viz první fotka. Na táhlo spouště jsem použil jednoduchý ocelový drát stahovaný 9g servem. Následně jsem zjistil, že do vyrobeného držáku perfektně pasuje i můj starý fuji XP10, který navíc snese i trochu tvrdší zacházení. Bohužel se ho jednou zmocnil náš pejsek, takže už není vodotěsný a chybí mu gumový kryt zadních tlačítek, naštěstí na funkci to nemá vliv. Stačilo naohýbat nové dráty a přilepit korálek, který sedne do prohlubně ve spoušti. Namačkávání spouště není nutné, foťák zvládne zaostřit na dlouhé zmáčknutí. Spoušt ovládám páčkou TRN na rádiu, která se sama vrací a funguje to celé překvapivě spolehlivě.
Kvalita fotek je lepší, zdaleka však nedosahuje mých představ, takže ve vývoji budu pokračovat. Samozřejmě si nekladu malé cíle, takže koncová meta bude do vzduchu dostat něco, co by fotilo nejmíň tak dobře, jako můj Canon EOS1000, takže cílem tohohle vlákna je taky dopracovat se k nějakýmu kvalitnímu a ne moc drahýmu foťáku, který to zvládne.
Zjistil jsem, a praxí jsem se dopracoval k tomu, že k focení není nutný přenos obrazu na zem. Je třeba fotit při bezmotorovém letu (motor se chvěje a fotky jsou neostré) a nasekat toho víc. Při prvním focení jsem měl použitelnou jednu fotku z padesáti, dneska jsem jich udělal za 5 minut 25 a celkem dobrých bylo 20 - z toho spousta duplicitních, takže tak 8 dobrých ve výsledku.


Přílohy:
_MG_9142.JPG
_MG_9142.JPG
[ 44.43 KiB | Zobrazeno 11124 krát ]

montaz_fuji.jpg
montaz_fuji.jpg
[ 91.09 KiB | Zobrazeno 11124 krát ]

Poznámka: Fotka z C10 - ostrost okrajů je strašná
DSCF9153.JPG
DSCF9153.JPG
[ 120.64 KiB | Zobrazeno 11124 krát ]

Poznámka: Fotka z XP10 - ostrost okrajů je lepší, celkově ale pořád nic moc.
DSCF9183.JPG
DSCF9183.JPG
[ 87.85 KiB | Zobrazeno 11124 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 5:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Frýdek-Místek
Obrázky: 7
Super, jsem se tě chtěl už u poslední fotky zeptat na nějaké detaily ;-)

Focení je mi bližší, jen zatím nemám vhodný foťák. Zrcadlovku na Betu nedám a nic jiného doma zatím nemám. Zkusím se poohlédnout po něčem vhodném, ale zatím na to nejsou finance :-(

_________________
Beta 1400, Mini Vertex, Toro 900, Mimi v přípravě, El-Marabu v plánu
Graupner MX-12


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 8:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.4.2012
Příspěvky: 1156
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Dobrý nápad, založit tohle vlákno. Mám v kompu pár fotek, používám Toro 900 a GoPro Hero II. Doma už na mě čeká Rookie od Graupnera, tak se těším na stavbu a pak na létáni s kamerou/foťákem. Fotky preferuju když fouká, to se filmovat fakt nedá.

_________________
10 bublinkoletů, F450 jako TBS Discovery, DX6, vimeo.com/martinkatera


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 8:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kačice u Kladna
Obrázky: 7
Taky se pomalu přikláním spíš k fotkám. Fotím na GoPro, sekvenční focení každé 2 vteřiny, z 250 fotek vždycky nějaká vyjde. Líbí se mi to rybí oko co GoPro dělá. Do mé galerie jsme nahrál nějaké ukázky v nižším rozlišení. Taky koukám že nahráním do galerie RCmanie se kvalita dost výrazně zhoršila, kdyžtak je pověsím někam jinam až se k tomu dostanu.
Lehce se mi udělal flíček od zamlžení na čočce krytu, ale i tak jsou to myslím celkem zdařilé fotky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 10:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Přivedl jsi mě na zajímavý nápad:
Mám doma Olympuse (kompakt, ale docela ucházející fotky), u kterého je rozbitý displej. Na funkci focení nemá vliv, bylo to na vyhození, opravovat to nemá cenu, takže bych to mohl použít na focení.
Případně to tochu odstrojit, třeba ten displej je zbytečná váha navíc.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 11:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 10.1.2012
Příspěvky: 133
Bydliště: Trnávka u Mošnova
Obrázky: 4
Tohle téma mě velmi zajímá, ale já spíš řeším letadlo, které uveze ten foťák. Chtělo by to nějaký jednoduchý účelový hornoplošník s rozpětím tak 2 metry. Bez křidélek s motorem v tlačném uspořádání a s foťákem v přední části trupu. Křídlo na gumě s možností posouvání vpřed/vzad kvůli těžišti, podle použitého foťáku. Mělo by to letět "samo", spíš pomaleji, slušně klouzat i s vypnutým motorem.
Dotaz do placu: EPP je možná zbytečně drahý materiál, dá se použít něco jiného, levného, použitelného zcela bez povrchové úpravy? Např stavební polystyren? Nebo duté křídlo vyrobené z depronové desky? Dá se udělat křídlo z jednoho kusu depronu (nebo jiného materiálu)? Nalepit žebra, ohnout přes nějakou kulatinu do požadovaného profilu a na odtokovce slepit. To by se dalo vyrobit i bez použití odporové pily. Profil může být tlustý, u takového letadla to bude spíš výhoda a depron se nebude lámat. S takovou stavbou a materiály nemám žádné zkušenosti.

_________________
Heli: CopterX 450, HCP100S
Letadla: F3K Fenix, Super Zoom 4D, Discus 2,6m, Albatros 4,5m. T9x+FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 11:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
kubadera píše:
Taky se pomalu přikláním spíš k fotkám. Fotím na GoPro, sekvenční focení každé 2 vteřiny, z 250 fotek vždycky nějaká vyjde. Líbí se mi to rybí oko co GoPro dělá. Do mé galerie jsme nahrál nějaké ukázky v nižším rozlišení. Taky koukám že nahráním do galerie RCmanie se kvalita dost výrazně zhoršila, kdyžtak je pověsím někam jinam až se k tomu dostanu.
Lehce se mi udělal flíček od zamlžení na čočce krytu, ale i tak jsou to myslím celkem zdařilé fotky.

Nechci Tě urazit, ale mně se ty fotky nelíbí vůbec. :|


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 11:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Nejsou zase tak špatné. Když se vyberou z té galerie ty 2-3, trochu srovná horizont a zbytek smaže, tak to bude dobré. Ono, až opadne to prvotní nadšení a nastoupí lehká sebecenzura, tak to bude zase vypadat jinak, jen tak dál :D

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Naposledy upravil jova dne čtv 11.10.2012 11:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 11:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Burys píše:
... já spíš řeším letadlo, které uveze ten foťák. ....,..EPP je možná zbytečně drahý materiál, dá se použít něco jiného, levného, použitelného zcela bez povrchové úpravy? Např stavební polystyren? Nebo duté křídlo vyrobené z depronové desky? .....

A co takhle použít nějaké letadlo, se kterým už lítáš?
Stavět jednoúčelový levný speciál jen na focení mi přijde zbytečné. Pokud to uděláš co nejlevnější, jak naznačuješ, nebude to dobře lítat. A taky foťák může být dost drahá věc na to, abys to riskoval něčím chatrným ze stavebního polystyrenu s nejlevnějšími servy.
Myslím že nejlepší varianta je nějaký pomalejší elektrovětroň. Bude pěkně pomalu a dlouho klouzat, máš dost času si fotku připravit a poletíš kam chceš.
Můžeš si zalítat i bez foťáku, a když dostaneš chuť fotit, tak připneš aparát a fotíš.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 11:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
cilek píše:
kubadera píše:
Taky se pomalu přikláním spíš k fotkám. Fotím na GoPro,....

Nechci Tě urazit, ale mně se ty fotky nelíbí vůbec. :|

Náhodou ta čtvrtá ... Dům stojí rovně a horizont za ní je šikmo. Je to vtipné.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
To je bohužel problém perspektivy a krátkého ohniska objektivu. Při takovémhle rybím oku, budou kolmé a s horizontem srovnané, vždy je předměty ve středu obrazu :(

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 12:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kačice u Kladna
Obrázky: 7
Woita píše:
Náhodou ta čtvrtá ... Dům stojí rovně a horizont za ní je šikmo. Je to vtipné.

to se mi právě na GoPro líbí, to rybí oko. Nedokonalost ostrosti na krajích apod. neřeším, aspoň je to trochu jiné a nevypadá to tak tuctově. Když jsou světelné podmínky, tak i barvy kreslí hezky, ale každému se to líbit nemusí, to je jasné. Vždycky jsem stejně víc tíhnul k lomografii než ke klasické fotografii .-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 12:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kačice u Kladna
Obrázky: 7
ale stejně nejlepší fotka ze vzuchu všech dob je pro mě tahle. sice není z modelu a vůbec sem nepatří, ale stejně jí sem dám :-) má atmosféru!

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 11.10.2012 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Burys píše:
Tohle téma mě velmi zajímá, ale já spíš řeším letadlo, které uveze ten foťák. Chtělo by to nějaký jednoduchý účelový hornoplošník s rozpětím tak 2 metry. Bez křidélek s motorem v tlačném uspořádání a s foťákem v přední části trupu. Křídlo na gumě s možností posouvání vpřed/vzad kvůli těžišti, podle použitého foťáku. Mělo by to letět "samo", spíš pomaleji, slušně klouzat i s vypnutým motorem.
Dotaz do placu: EPP je možná zbytečně drahý materiál, dá se použít něco jiného, levného, použitelného zcela bez povrchové úpravy? Např stavební polystyren? Nebo duté křídlo vyrobené z depronové desky? Dá se udělat křídlo z jednoho kusu depronu (nebo jiného materiálu)? Nalepit žebra, ohnout přes nějakou kulatinu do požadovaného profilu a na odtokovce slepit. To by se dalo vyrobit i bez použití odporové pily. Profil může být tlustý, u takového letadla to bude spíš výhoda a depron se nebude lámat. S takovou stavbou a materiály nemám žádné zkušenosti.


Co tohle:
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... r+solution

Nějaké zkušenosti s tímhle modelem najdeš i tady:
viewtopic.php?f=11&t=43525&hilit=focen%C3%AD+z+modelu

EDIT:
Jinak k těm "stavebním" dotazům:
Křídla z depronu s profilem uděláš v pohodě, běžně tak křídla stavím (a nejen já) - žebra buď depron nebo balsa, nosník balsa nebo smrk podle rozpětí (můžeš doplnit pásnicí), já používám ještě i balsovou náběžku, "potah" z desky depronu zvolené tloušťky. Depron kupuju v bau-marketech v oddělení podlah - z jednoho balení v cenách od 200 do 400 postavíš modelů až až :)

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz