Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spitfire XIV 1,2m
PříspěvekNapsal: úte 24.09.2019 19:22 
Mazák
Mazák

No vidíš, máš to v suchu :P Gratuluju.

PříspěvekNapsal: pon 07.10.2019 9:14 
Mazák
Mazák

jirinovo píše:
bude to rychlé a obratné letadlo, jak je vidět na videu. Do začátku by jsem dal malé výchylky na křidélka, hlavně.

Gratulace k záletu, jinak ale obecná poznámka k té starší debatě k výchylkám... Já bych se výchylek na křidélkách nebál, větší výchylka obvykle znamená prostě rychlejší rotaci a s tím si pilot při troše praxe poradí. Na co je ale třeba dát u stíhaček pozor je výškovka, při moc velkém natažení může běžně následovat urvání proudnic i při rychlém letu, letová obálka prostě není nekonečná. A tohle se pak za letu hlídá blbě i dobrému pilotovi, ukontrolovat se, aby se při přistání nepodrovnalo moc, je fuška. Zrovna v neděli jsem si s tím užil s tištěným kombatovým ME109, moc velké výchylky VOP a děly se věci, dostat to v pohodě na zem nebyla žádná prdel.

U "bublin" to je o něco mírnější, drsný povrch omezuje trhání a navíc je obvykle o dost menší zatížení, ale i tak je VOP riziková...

PříspěvekNapsal: úte 15.10.2019 23:26 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
tomashr píše:
... Na co je ale třeba dát u stíhaček pozor je výškovka, při moc velkém natažení může běžně následovat urvání proudnic i při rychlém letu, letová obálka prostě není nekonečná. A tohle se pak za letu hlídá blbě i dobrému pilotovi, ukontrolovat se, aby se při přistání nepodrovnalo moc, je fuška....

Trochu odbočím. Podobné problémy s velikostí výchylky výškovky jsem měl nedávno s malým pěnovým Super Kineticem. U něj, pokud se překročí určitá výchylka (plovoucí) výškovky, jedno křídlo okamžitě ztratí vztlak a letadlo začne vrtat. A to i ve velké rychlosti. Křidélka ve funkci klapek při přistání tento efekt ještě umocňují. Lepší je použít je jako spoilerony. Ale to už asi není problem Spitfira.

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2