Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 9:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.6.2018
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Zdravim,
rad bych poridil prvniho drona vcetne bryli, cena nehraje uplne zasadni roli, ale nechci zas investovat vice, nez je nutne ... na druhou stranu nechci kupovat nejakou totalni hracku, ktera me akorat nastve natolik, ze se tomu nebudu chtit dale venovat.

zacal jsem koukat co poridit a pripada mi, ze aktualni nabidka je nejaka vykoupena.
Zacal jsem Rotoramou ... 250 v soucasne chvili snad vubec nemaji ... a kdyz jsem si vybral z jedineho "kompletniho modelu", tak take neni k dispozici .. viz:
https://www.rotorama.cz/sety/mini-210-superset
zacal jsem hledat dal ... a celkem se mi zalibil:
https://www.himoto.cz/drony-kvadrokopte ... tf--mod-1/
nicmene, take neni k dispozici, vlezl jsem primo na web Eachinu, kde bych si myslel, ze koupi:
http://www.eachine.com/Eachine-Falcon-2 ... p-293.html
nebo
http://www.eachine.com/Eachine-Racer-25 ... p-568.html
a
http://www.eachine.com/Eachine-EV800-5- ... p-356.html
dostnu vzasade totozny komplet, nicmene za cenu cca 7800, coz mi pripada uz velice rozumne ...
problem je, ze ani odsud neni dron dostupny,
druha vec je, ze podle commentu v Eachine mam pocit, ze dany model je z roku 2015. Cekal jsem, ze v tomto relativne mladem odvetvi zabavy pujde vyvoj dopredu vyrazne rychleji.

Staveni a ozivovani se vylozene nevyhybam, nicmene, prvni dron jsem chtel spise RTF, osahat si to, osahat si soft, pripadne co a jak doladit a pristi pripadne uz koupit po soucastkach.

Nejake rady/nazory/pomoc ?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
250 se to jmenuje asi proto, protože se touto velikostí kdysi začínalo. Teď se hodně lítá 210, protože je to nejmenší velikost rámu pro 5" vrtule. Šel bych do toho 1. odkazu, kde máš vše pohromadě, to bude fungovat. Níž s cenou by ses dostal, jenom kdybys to vzal z číny vše sám, ale riziko výpalného atak, tady to máš vše na podnosu.
Když tak se jim ozvi a domluv se, jestli a kdy bude k dispozici, když zrovna není skladem.
Edit: kdybys časem šel třeba do drahých klasických brýlí, tak ty z toho setu v poho prodáš, nebo necháš jako náhledové pro druhou osobu. Jinak pokud nemáš, tak ještě nabíječ (pokud není s vestavěným zdrojem, tak zdroj k tomu), baterky, nějaký základní vercajk (nářadí, pájka, měřák baterek) atd, uvidíš časem. Jo a to hlavně - budeš potřebovat hodně vrtulí :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 10:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mini210 moc nevydrzi ale pouzitelny je, mozna si najdi vlakno o Kryl 5" a zamysli se zda nevzit ten. Delaj ho i v 5mm carbonu a nedovedu si predstavit jak by se to dalo poskodit.

Motory bych se nebal RaceStaru 2205 nebo 2306 (https://www.rotorama.cz/motory/racerstar-br2306s-2400kv) ktere jsou skladem


Vrtule https://www.rotorama.cz/vrtule/dalprop-cyclone-t5045c ktere jsou skladem.

Zbytek vzit podle setu ale slozit si to sam. Pokud nemas laboratorni zdroj tak si najdi Smoke Stopper at to neusmazis kdyz neco blbe zapojis. Jo a napadlo me ted ze ta deska ma nektere vstupy/vystupy na konektoru. Ale v tomto pripade je nebudes asi vyuzivat.


Kdyz si to zapojis sam tak budes schopen si to taky sam opravit a to je nejdulezitejsi :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 10:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ciste pro jistotu - ty setupy ktere resime nejsou "zavodni" ale rekreacni/zacatecnicke. Je to rozhodne dobre protoze v autoskole te taky hned neposadi do F1 :-D To jen aby se vyjasnili pojmy :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak záleží na tom, jestli chce hned teď lítat, nebo je trpělivý a chce se nejdřív do toho všeho dostat a začít složením. Ono toho pro začátečníka (nevím, jestli to už nějak studoval) je docela dost a může se zbytečně někde zaseknout. Ideální sehnat někoho, kdo s tím lítá a nechat si poradit co a jak. Prokousávat se tím asi dá, ale není to otázka jednoho dopoledne, že? Kamarád když to pro někoho skládal, tak to za dopo složil a odpo zalítal. Pro začátečníka samozřejmě nesmyslný časový úsek.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 11:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.6.2018
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Diky za rychle odpovedi,
ano - na kryl jsem se take koukal, ale mel jsem pocit, ze autori nekolikrat zminuji na nekterych mistech "brezen" ... a pak uz bez odezvy ... takze jsem pocital s tim, ze to je mrtve, druha vec je, ze pokud to spravne chpu, nabizeji jen ram a ne komplet.
Cilem prave bylo to koupit "sestavene" a zjistit, co vsechno tam je, protoze kdyz jsem procital mistni forum, tak sem nabyl dojmu, ze to vlastnorucne asi uplne na zacatku nedam ... predpokldam, ze to bude nutne spravne zapojit (sletovat to asi zvladnu .... ale bez navodu si nejsem uplne jisty tim, ze to bude natolik intuitivni, ze bych vedel co a kam), a pak spravne nastavit po pripojeni k PC.
Prave k tomu, ze to budu schopny opravit jsem myslel, ze se dostanu tim, ze se obcas nede neco nepovede a budu to muset opravovat a davat dohromady. Ale pokud to je tak easy/pripadne dostnu navod, tak pak v tom problem urcite nebude.

Ad zavodni - ano, mozna jsem se spatne vyjadril ... cilem bylo koupit prvni dron, zkusit, zda to plni to, co od toho ocekavam - tzn obraz bude uz celkem pekny, bude videt co se deje kolem a zkouset si co nejrychleji proletnout vytycenou trasu. Pokud bude vse dle ocekavani, koupit jich vice na "zavodeni" mezi sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jak jsem psal - úplně nejlepší je si dát s někým scuka, obhlídnout to, pokecat, a budeš vědět o co jde a jestli jít do setu, nebo skládat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 11:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
zacni tim ze si doplnis bydliste do profilu :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2009
Příspěvky: 543
Bydliště: Blízko D1 exit 66
Pokud si nikdy nelítal, tak si troufnu říct, že pravou závodní koptéru neuřídíš. Je to až moc živé.
Já začínám už několik let :D A jsem rád, že mám takovej autobus. Velikost 210mm, motory jen 2204, baterku 3S, a rám 5mm. Je to těžký, ale díky tomu to neni tak živé a dá se to uřídit. A když s tím praštím, tak ty tlustý ramena to vydrží.
Když si v simu vezmu fakt nějakou našláplou koptéru, tak jí uřídím jen s velkejma problémama.

_________________
Lítám letadla a malé koptéry, občas přes FPV. Zatím jen bubliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 12:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
v Praze lita hafo lidi - pokud nenajdes tady tak zkus https://www.facebook.com/groups/3054775 ... =bookmarks


a muzes si projit i par videii v cestine - https://www.youtube.com/watch?v=82jE6F3MF-8

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 12:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Majestro_Jamez píše:
Diky za rychle odpovedi,
ano - na kryl jsem se take koukal, ale mel jsem pocit, ze autori nekolikrat zminuji na nekterych mistech "brezen" ... a pak uz bez odezvy ... takze jsem pocital s tim, ze to je mrtve, druha vec je, ze pokud to spravne chpu, nabizeji jen ram a ne komplet.


Ahoj,

čistě pro info. Rám je jak bylo avizováno v provedení StandardX a LongX hotov a k mání. Je to psané ve vláknu KRYL a je to psané na stránkách. Ve vláknu v prvním příspěvku jsou i ceny. Na stránkách se dají najít také. Jsme primárně výrobci tohoto rámu a distributoři společnosti Armattan Quads. Nejsme klasický eshop a nechceme se k tomu z různých důvodů uchylovat, proto je třeba sledovat příspěvky třeba zde.
Stavíme celé setupy na naše rámy. Ovšem jen z komponent dodávaných Armattan Quads a to opět z určitých důvodů - ten nejzásadnější je ten, že se nechceme dohadovat s čínskými překupníky klonů o reklamacích a parametrech výrobků.
Pro známé a známé známých postavíme z jim vybraných věcí - tam je situace jiná. Pakliže začínáš a chceš hotový rám (počítej s tím, že Ti asi věčně nevydží) asi budeš muset sáhnout po X 210ce na Rotoramě. My pro úplné začátníky, kteří nechtějí investovat moc peněz do rámu prodáváme stejný rám KRYL jako z karbonu z materiálu Sklotextit, který má velmi obdobné, resp. stejné parametry jako čínský uhlík za 388 Kč.
Pokud se nechceš "zdržovat" stavbou, tak ta X210 je dobrá volba - ale stejně Tě časem vlastní stavba, nebo alespoň "upgrade" nemine. Bez toho to v tomto odvětví nejde.



iF

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: stř 20.06.2018 14:07 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Majestro_Jamez píše:
Zdravim,
rad bych poridil prvniho drona vcetne bryli, cena nehraje uplne zasadni roli, ale nechci zas investovat vice, nez je nutne ... na druhou stranu nechci kupovat nejakou totalni hracku, ktera me akorat nastve natolik, ze se tomu nebudu chtit dale venovat.



Tady těžko radit . Ale jestli, tak někam za klukama co lítaj zajdi a podívej se do těch brýlí . To je totiž dost důležité, aby ti vyhovovali. Když budeš zklamán obrazem , otráví tě to hned na začátku . Koupit kompletní set i s brýlema považuji za nerozum . Vyber brýle nastuduj něco k tomu, nauč se pájet a něco kup . Není problém něco dostat do vzduchu, ale je potřeba si uvědomit, že po první ráně na tom budeš muset opravit závady - a v tom okamžiku se nevyhneš rozebírání, pájení, nové seřízení a td. A první rána taky může být během několika vteřin . Pokud budeš lítat, nezůstaneš u jedný coptery , takže na výkonech první coptery moc nezáleží . Vše je o pravidelném tréningu a postupně se zlepšovat . Pokud lítáš klasické modely, v FPV ti to nepomůže . Je to něco zcela odlišného. Takže - kup pořádný brejle , který ti vyhoví - ty nerozmlátíš, tak můžeš zainvestovat . Na copteře už tolik nezáleží ze začátku . Pokud tě to bude bavit, stejně časem koupíš něco jinýho , ať koupíš co chceš .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 8:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
dracekvo píše:
Pokud si nikdy nelítal, tak si troufnu říct, že pravou závodní koptéru neuřídíš. Je to až moc živé.
Já začínám už několik let :D A jsem rád, že mám takovej autobus. Velikost 210mm, motory jen 2204, baterku 3S, a rám 5mm. Je to těžký, ale díky tomu to neni tak živé a dá se to uřídit. A když s tím praštím, tak ty tlustý ramena to vydrží.
Když si v simu vezmu fakt nějakou našláplou koptéru, tak jí uřídím jen s velkejma problémama.


Člověk si musí zvyknout na reakce modelu a řízení v FPV, tomu se nikdo nevyhne. To ale jde řešit i tím, že se chvíli (ne přehnaně dlouho!) létá ve stabilizovaném módu (level), v něm je na vše dost času i u rychlejšího copteru. Pak přijde přechod na mód acro, v něm se pádům nevyhne nikdo :-) Na druhé straně ale u toho módu acro z mého pohledu výkonnější copter létá příjemněji - menší citlivost na poryvy, rychlá reakce na plyn při potřebě rychle stoupat atd. Já létám víceméně rekreačně, o závodech neuvažuji a používám Darkside 200mm (minimalistický rám pro 5inch), motory běžné 2205, baterie 4s1300mAh - za mne dobré a z hlediska komponentů přitom levné, spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV zavodni dron 2018
PříspěvekNapsal: čtv 21.06.2018 8:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Jinak ještě k výběru rámu z hlediska pevnosti - podle mne pokud se létá na trávě, tak je už rám z 4mm uhlíku prakticky nezničitelný, naopak při létání na ploše s rizikem nárazu do asfaltu či jiných tvrdých věcí není zárukou ani 5mm rám. Osobně bych nad 4 mm nešel, přijde mi to fakt zbytečné, zbytečný nárůst váhy i ceny.
Naopak bych se pro začátečníka u rámu Kryl úplně nebál té levné skleněné verze, mělo by to stačit a po naučení se případně přejde na carbon. A pokud to dotyčného nechytne, tak bude finanční ztráta menší...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz