Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 20:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
moc dekuji za odpovedi, bohuzel jsem k tomu dostal jen anglicky navod a cesky nemuzu nikde na netu najit, nevis kde by se dal sehnat? . Kalibraci jsem asi zadnou neprovadel jedine vzdy co delam je kdyz to zapnu ze musim levou packou nahoru a dolu aby se to sparovalo, jestli je to to co myslis. Ano na pc vim ze to existuje a dival jsem se i na to ovladani na usb ktere jde pripojit pc. Diky moc za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 20:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Postup kalibrace je znázorněný třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=Pu-WBnpRkLA. Stručně řečeno, po zapnutí a spárování pohybem páčky plynu nahoru-dolů se podrží obě páčky v pravém dolním rohu a koptéra by měla zablikat.

5.
Citace:
(...) mohlo by se stat ze se mi zniceho nic treba zastavi vrtule a coptera spadne?

Že koptéra může selhat a spadnout, s tím musíš počítat vždycky a za všech okolností. A je jedno, jestli máš obyčejnou Symu nebo Phantoma za 40 tisíc. Všechno jsou to "jen hračky". Proto nikdy nelétej na místech, kde by pád mohl někoho ohrozit!

Po pádu zkontroluj hlavně stav vrtulí (pokud je ohnutá, vyměnit) a převodovek - vrtule protoč prstem, zda někde něco nedrhne nebo některá z vrtulí nejde více ztuha než ostatní.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 5:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
Super moc díky funguje to přesně jak si popsal a podle videa. Tu kalibraci je třeba dělat při každém zapnutí že?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 7:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Doplnek X aby jsi vedel kde letat muzes a kde ne jsi si nastudoval ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 8:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
pokud tim mas na mysli to ze letat nesmim nebo bych nemel nad zastavbou, nad majetkem tretich osob, u letist a nemocnici, nad lidmi atd atd tak ano na netu jsem si nejake pravidla procital pokud mas na mysli tohle


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 8:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
tak ted se divam co je to ten dopnek x, o nicem takovem jsem nevedel ze existuje, jak rikam jsem naprosty zacatecnik, mohl bych poprosit o nejaky link na ten doplnek x abych si to mohl procist? Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 9:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Jo tu kalibraci stačí udělat před prvním letem a pak až jednou za čas, nebo v případě nějaké "nestandardní situace" (pád apod.). Při kalibraci musí koptéra stát na vodorovném podkladu, a ten jaksi v terénu není vždy k dispozici...

PS: Doplněk X je pro nekomerční létání pouze doporučení, ale i tak rozhodně neuškodí si ho prolistovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 10:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
http://www.caa.cz/letadla-bez-pilota-na ... etadel-a-1

tady je strucny vycuc ale Google ti najde i plne PDF zneni kde je na konci takova pekna grafika ktera to jednoduse vysvetluje.

Koukam ted na to ze Syma nema na sobe GPSku tj. D.X je pro tebe opravdu pouze doporuceni (napr. Phantom GPSku ma a tudiz se sice jeho pilot nemusi registrovat ale musi dodrzovat D.X a v pripade poruseni je to za 50 tisic plus. Zrovna vcera jsem zaslechl na CRo ze od zacatku roku rozdalo UCL uz 15 pokut)

Ale myslim ze se jedna o doporuceni rozumne a jeho dodrzovani te nijak zasadne neomezi a naopak te ochrani pred potencialnima problemama (napr. pred tim ze spadnes nebo pristanes nekomu na barak nebo skrz strechu skleniku)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 10.08.2016 11:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
diky za link, rozhodne si to prostuduju protoze po te zkusenosti kdy mi pri druhem letu kopter uletel nekam kam jsem fakt nechtel a vzhledem k tomu ze je to proste okamzik a pruser je na svete tak jak pises, rozhodne stoji za to si to prostudovat, diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 14.08.2016 14:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Proboha , netřeba pročítat stohy debilních předpisů , stačí použít selskej rozum !


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 20:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2015
Příspěvky: 20
Nová verze ..nové motory ,camera, atd. prostě AMG :D

http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/ ... d=10187352


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2016 16:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2015
Příspěvky: 20
MOje syma x8w je na cestě plánuju na ní udělat nějaké úpravy větší baterka,schovat FPV cameru do těla symy,osadit lepší anténu na transmiter . Dělali jste někdo nějaké úpravy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: stř 23.11.2016 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2015
Příspěvky: 20
CZ návod na Symu 8X... je zde

http://www.aeromodel.sk/user/related_fi ... _x8c-1.pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: stř 30.11.2016 14:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 17.4.2015
Příspěvky: 20
CZ rozbalovačka a představení funkcí + nastavení včetně ukázky záznamu s kamery ..možná někomu pomůže při rozhodování ....

https://www.youtube.com/watch?v=leXS94nuyLs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: stř 14.12.2016 17:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.12.2016
Příspěvky: 1
zdravím všechny.včera jsem byl poprvé létat s mojí novou hračkou Syma x8WH.jen mě zaskočilo že uletěla cca 20m a tvářila se,jako když jsou vybité baterie.jsem vášnivý letec a tak jsem vyzkoušel všech 5ks baterii co jsem měl u sebe a stejný problém..pár metrů a šel k zemi.mám několik dronů od tehle firmy ale tohle jsem viděl poprvé.podotýkám že baterie jsou fungl nové a koupeny k modelu.dal jsem baterky na nabíječku a jsou plně nabité...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz