Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syma X8C/W/G/pro
PříspěvekNapsal: stř 02.09.2015 19:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Ahojte,

Pozerám že táto coptéra tu ešte nemá svoje vlákno a ona si to snád i zaslúži:) Vlastní niekto tento podla mna vydarený klon Phantomu?

Pokial viem tak "naj" verzia sa zdá byť X8C, u verzii X8W ako som to tak čítal je problém ked začne táto syma lietat v silnejšom vetre tak si moc neškrtne. Podobný problém majú i nové "enhanced" verzie X5SC-1.
Pred cca týždnom vyšla verze X8G ktorá obsahuje už HD kameru, skutočne HD a vypadá byt i použitelná, ale bohužial obsahuje i spomínaný bug pri silnejšom vetre.

Cena sa pohybuje na zahraničných e-shopoch myslim niečo málo cez 2000kč u verzie X8C s 2MP kamerou. Verze X8G ktorá je na videu s HD kamerou 10MP stojí necelých 4000kč.

Pre bližšie info doporučem pozret video:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Traxxas E-Revo 1/16, Arrma Kraton


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: čtv 03.09.2015 19:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.6.2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha
Obrázky: 10
andrewlcc píše:
vydarený klon Phantomu?


Jenom tvarem. Jinak to je oproti Phantomu a jeho "klonům" (např. Cheerson CX20) jednoduchá hračka s kartáčovými motorky, bez všech dospělých funkcí (GPS, RTH, odolnost při výpadku signálu apod.)

I přesto vypadá reprezentativně, hezky létá a pro základní naučení je podle mě za tu cenu X8C bez konkurence.

_________________
malej vrtulníček, malý dr... kvadrokoptérka, Phoenix RC sim


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: čtv 03.09.2015 21:42 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.7.2010
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
To je jasné že len tvarom. Ale takých tu je:) Tiež si myslím že na zaučenie je to fajn. Ja práve teraz premýšlam o kupe DJI Phantom 1. Stále váham či si pořídit niečo také ako je ta Syma alebo ist rovno do Phantoma.

_________________
Traxxas E-Revo 1/16, Arrma Kraton


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 20:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 13.7.2010
Příspěvky: 93
Bydliště: Praha 9
Obrázky: 3
Mám symu x8c a sama o sebe lieta príjemne. Aj vo vetre je to pohoda.
Problém nastal keď som na ňu zavesil kameru (Xiaomi Yi). S držiakom narástla hmotnosť o cca 100g a v bezvetrí to relatívne šlo používať. Avšak akonáhle pohukoval vietor a syma začala stabilizovať, výkon nestačil a zakaždým šla k zemi.
Na tréning je si myslím výborná. Pri tej cene človeka toľko netrápi prípadné poškodenie.
V ČR je do nej problém zohnať batérie, majú dosť neštandardný konektor.

_________________
Cheerson CX-20, úpravy - 3D gimbal, OSD, fpv


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 22:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2016
Příspěvky: 29
Včera som kúpil bazárovú Syma X8W a potreboval by som český alebo slovenský návod. Predávajúci mi dal anglický. Ide mi hlavne o nastavení vysielača na návrat domov a ovládanie bez rozdielu ako je koptera otočená, ide tam kde pohnem kniplom. Pri skúšaní prvých letov som stratil orientáciu a nevedel som sa kopterou vrátiť smerom ku mne. jediné čo ma napadlo ako to zachrániť a nedostať sa nad hlavnú cestu bolo stiahnuť plyn a nechať to padnúť. Mal som šťastie,padla len cca pol metra od betronovej plochy.
Lietal som mimo zastavanej a obývanej oblasti. Čosi som si stihol naštudovať. :oops:

Ešte by som potreboval poradiť či je možnosť originál 2 Mp kameru spárovať s mobilom s WIN Mobile 8.1. Mám Lumiu.

_________________
, Sky Surfer X8,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: úte 24.05.2016 9:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2016
Příspěvky: 29
Originál kamera z X8W išla preč, je to len také "šidítko". Mám v pláne použiť kameru typu SJ no potreboval by som zvýšiť podvozok. Vraj tam pasuje z Phantona 1 alebo 2, prípadne viete poradiť iné riešenie ako podvozok zvýšiť a pridať čo najmenej váhy?

_________________
, Sky Surfer X8,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: pát 27.05.2016 22:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2016
Příspěvky: 29
Další poznatok z dnešného "poskakovania". Režím vysielača "začiatočník" L je v podstate nepoužiteľný. Pokiaľ som lietal v režime L nedokázal som Symu vôbec udržať v priestore ktorý som si určil. Reakcie na vychýlenie pák na vysielači boli také akési gumené, pomalé. Po prepnutí do režimu H je to podstatne lepšie a dokážem kopteru udržať v určenom priestore.

_________________
, Sky Surfer X8,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2016 8:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.6.2016
Příspěvky: 17
Na režim L jsem zcela spokojen. Mám třílisté vrtule a ta létající věc ( to slovíčkaření je hloupé) je klidný. Jsou tedy z takovéto měkkého plastu a netroufám si odhadnout jak dlouho vydrží. Ale řekl bych že je to o poznání klidnější a lépe ředitelné.
Mám X8C. Pokud chceš, návod na ni mám v cz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2016 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2016
Příspěvky: 29
milan.krejsa píše:
... Mám třílisté vrtule a ta létající věc ( to slovíčkaření je hloupé) je klidný. Jsou tedy z takovéto měkkého plastu a netroufám si odhadnout jak dlouho vydrží. ...
Mám X8C. Pokud chceš, návod na ni mám v cz.

Čo na tie trojlisté vrtule hovoria motorčeky, Nehrejú sa moc? Doba letu sa neskrátila? Celkom ma to zaujalo, daj link na tie vrtule, Dakujem.
Návod už mám ale aj tak dakujem za ochotu pomôcť. 8)

Ako dlho máš Symu a máš ešte nejaký další "tuning" ?

_________________
, Sky Surfer X8,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: stř 15.06.2016 20:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.6.2016
Příspěvky: 17
Co motory nevím. Mám je krátce. Nehřejí se.
Tuning zatím žádný. Učím se létat teprve.
http://www.aliexpress.com/item/SYMA-X8- ... 48197.html
Odkaz na vrtule.
Doba letu nevím. Řekl bych stejná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 18:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.4.2016
Příspěvky: 29
Vie niekto čo sú to za batérie k SYMA X8? Všade je len uvádzané LiPol 2S 2000mAh. Kúpil som si nabíjačku, klon imaxB6, a neviem ako nastaviť správne parametre pre nabíjanie. Nerád by som odrovnal batériu nesprávnym nabíjaním.

_________________
, Sky Surfer X8,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syma X8C/W/G
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2016 19:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A co víc bys chtěl o těch baterkách vědět? Nabíjením 1C jim určitě neublížíš.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
Dobry den, jsem zde prvni den proto se omlouvam pokud tema bude nejak spatne vlozeno. Vcera jsem si koupil symu xg8, vim ze je to obycejna levna coptera, chtel bych se naucit litat takze do zacatku snad dobry. zde prosim par dotazu
1. Mam problem s trimovanim, at se snazim jak se snazim coptera se neudrzi na miste a porad, at vice nebo mene uz pri startu tahne na nejakou
stranu. Co s tim prosim? ( Chapu spravne ze k vyrovnavani by mel fungovat gyroskop a ze jej tento model ma? )

2. Ac jsem se snazil litat jen nizko nad zemi dnes jsem coptera neovladl a vyletel mi do vysky zhruba tak 30m a spadl mi, polamaly se nohy a ustipl
se kousek "těla" u dvirek krytu baterie. Da se prosim na copteru koupit jen spodni cast "těla" ?

3. Existuje nejaka cvicna aplikace na android kde by si clovek mohl aspon trochu nacvicit ovladani coptery, neco jako je treba RC Heli 3 pro apple?

4. Nasel by se nejaky ochotny clovek z okoli Ostravy, Karvine, Havru, Bohumina, Orlove, ktery by mi nekde na louce ukazal zaklady, figle abych
copteru zvladl?

5. Pri tom dnesnim padu z velke vysky copter nejdrive fungoval, nasel jsem ho podle zvuku vrtuli kdyz jsem pridal plyn, pote nefungoval takovym
stylem, ze po zapnuti se normalne rozsvitil, ale po pridani plynu se vrtule neroztocily, pote kdyz jsem to zkousel doma tak copter opet funguje
a leta. Nevi nekdo cim to mohlo byt ze to nejakou dobu nereagovalo? Da se nejak zjistit vnitsni poskozeni a popripade je mozno aby byl nejak
poskozen ale pritom normalne letal ale treba mohlo by se stat ze se mi zniceho nic treba zastavi vrtule a coptera spadne?

Dekuji vsem za ochotu a odpovedi


Naposledy upravil zelva723 dne úte 09.08.2016 19:59, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2016
Příspěvky: 10
Bydliště: Orlová
ano sameho me to napadlo kdyz jsem to videl takze splneno :) A mas pro me i jine rady na me otazky nebo jen tohle :))) dekuji :)


Naposledy upravil zelva723 dne úte 09.08.2016 20:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 09.08.2016 20:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Ahoj.

1. Provedl jsi kalibraci akcelerometrů? Postup bude popsaný v manuálu, u každé koptéry se mírně liší, většinou se musí po zapnutí podržet páčky v nějaké konkrétní pozici nebo něco podobného. Nicméně úplně na fleku ti Syma X8 držet nebude, prototože nemá GPS. Gyroskop a akcelerometr ti sice srovná koptéru do vodorovné polohy, ale není to úplně přesné + bude unášená větrem atd. Na přesnou stabilizaci polohy je třeba GPS přijímač a ten mají většinou až ty dražší stroje (Phantom apod.). Polohu musíš neustále korigovat páčkami ;-)

2. Nevím jak X8, ale u mojí X5 (menší bráška) je ve výchozím stavu bez modifikací dosah vysílačky právě těch cca 30 metrů. Pokud vyletíš z dosahu signálu, koptéra jde k zemi jak šutr. Na to je třeba dávat pozor.
Náhradní díly se dají koupit třeba zde http://www.symatoystore.com/Syma-Spare-Parts/Syma-X8G-Spare-Parts, případně eBay nebo Aliexpress. Polámaný plast jde také dobře lepit vteřiňákem a elektrikářskou páskou :mrgreen:

3. Pro Android nevím, ale pro PC je například výborný FPV Freerider (má i free demo verzi) nebo Liftoff. Musíš ale mít k PC připojenou vysílačku (ta dodávaná k X8 bouhužel připojit nepůjde) nebo aspoň gamepad. Ovládat to klávesnici nemá cenu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz