Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 16:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj všichni,
doba pokročila a rád bych mé postarší FPV vybavení vyměnil za novější, s vyšším rozlišením, delším dosahem....

Popravdě jsem vývoj v FPV nesledoval a trochu mi ujel vlak... :oops:
Chtělo by to digitální systém, jako kameru bych rád použil GoPro s HDMI výstupem.

Orientujete se někdo v současné nabídce video vysílačů, přijímačů, případně dalších komponent (brýle atd...)?


(Chtěl bych to do koptery s Pixhawkem, v současné době je tam analogový systém 5,8 GHz, brýle Dominátor, Minim OSD a kamera je GoPro s analogovým videovýstupem).

Děkuji za případné tipy , nápady, rady....

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2010
Příspěvky: 1100
Bydliště: PN - SK
Aktualne mas dve moznosti, DJI digital (bud ich komplet, alebo jedinu nimi povolenu alternativu kamery Caddx Vista), pripadne Fatshark Shark Byte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
S kámošem jsme letos přesedlali na DJI HD FPV a nelitujeme. Fatshark Byte nechci pomlouvat, ale stačí srovnání


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Prostě DJI je jinde. Stačí koupit brýle a vybrat Air jednotku. Zatím jsou 2, velká DJI, která sama umožňuje nahrávat obraz přímo na kartu ve FH a lehčí Caddx Vista, která nemá nahrávání v sobě, ale nahrává se přenášený obraz přímo do brýlí. Ta velká umožňuje výběr, kam se nahrává.
Pak jsou asi 3 typy kamer k té Vistě.
Je to spolehlivé, nenáročné na obsluhu, veškeré nastavení přes brýle, stačí jednou spárovat s brýlemi. Jsme s tím maximálně spokojení.
Kdysi jsem postoval sestříhané video z trati, hodím to sem znovu:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 19:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
DJI jsem koukal, to je pecka.

Rád bych ale využil to GoPro, mám totiž pro něj gimbal a samozřejmě bych ušetřil peníze za další kameru. Takže hledám nějaký vysílač/přijímač, který bych mohl krmit HDMIčkem z toho Gočka.
Otázka je, čím zobrazovat; do začátku možná nějaký LCD monitor, pak bych mohl přidat brýle. Ale asi to je utopie, takto to šlo na sebe různě roubovat v "době analogové".
Jestli by nebylo lepší Gočko prodat a jít do toho nativního DJI setu...
Jak je to s OSD u toho DJI? Dostanu do něj data z Pixhawku?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Jestli jsem to dobře pochopil, u toho DJI se kupuje komplet Brýle(s přijímačem)-vysílač-kamera. Ten ovladač k tomu kupovat nemusím a celý ten video-řetězec funguje samostatně, neboli mohl bych to naroubovat na moji kopteru s klasickým přijímačem a jednotkou Pixhawk??

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
OSD spolupracuje asi jen s Betaflightem. Ale bez něj to zobrazuje kromě napětí napájení brýlí hlavně palubní napětí stroje, což je dostačující. Rozdíl je jen v rozsahu napájecího napětí mezi DJI air jednotkou (2S - 4S) a Caddx Vista (2S - 6S).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 19:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Woita píše:
Jestli jsem to dobře pochopil, u toho DJI se kupuje komplet Brýle(s přijímačem)-vysílač-kamera. Ten ovladač k tomu kupovat nemusím a celý ten video-řetězec funguje samostatně, neboli mohl bych to naroubovat na moji kopteru s klasickým přijímačem a jednotkou Pixhawk??


Jo, ta kamera s vysílačem a anténou je samostatná část. Potřebuje jen napájení a dá se připojit k řídící desce kvůli OSD.
Edit: a dá se přes to myslím i ovládat řízení tím jejich systémem, ale nestudoval jsem tyto věci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 20:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
No tak se mi celá myšlenka pomalu hroutí... To OSD potřebuju, chtěl bych vidět i výšku, kapacitu, směr a další údaje.
Sakrapráce, nechci nic víc než odvysílat vlastní video z HDMI konektoru někam dolů do přijímače a koukat na to.
Asi ještě nenazrála doba... v Analogu je pořád spousta možností, akorát že ta kvalita tam pořád není. :(

Teď mám toto, OSD si konfiguruju sám, co chci a kde to chci:
Příloha:
Screenshot_OSD_Woita.jpg
Screenshot_OSD_Woita.jpg
[ 71.16 KiB | Zobrazeno 8490 krát ]


...ale chtěl jsem zlepšit kvalitu videa v brýlích, proto ten digitál.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Tak s tím bohužel neporadím. Ten systém podporuje OSD údaje z BF desek, s největší pravděpodobností kvůli jejich rozšíření. Údaje to zobrazí tak, jak si nastavím. Co se týká zobrazení údajů z GPS, tak asi taky, ale nevím co všechno - GPS nemám.
Jestli se toho Pixhawku nechceš vzdát, tak tudy cesta nevede. Buď bude potřeba jiné nádobíčko, nebo zůstat s tím stávajícím a jinou možností HD FPV (pokud je).

Edit: je dobré si rozmyslet, na co to primárně chceš. My to máme jen pro lepší zážitek z lítání a nahrávání videa je pro nás podružné. Proto jsme nezvolili těžší variantu přenosového systému s nahráváním kvalitnějšího videa přímo na kartu, ale maximálně jen přenášeného obrazu v brýlích. Pokud je pro tebe primární natáčení videí na GoPro a nechceš se vzdát Pixhawku, tak asi opravdu zbytečné nad tím uvažovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 21:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Jojo, díky Marku (a též olisoft) za názory a rady, budu zkoumat dál, pro mne je důležité to GoPro (jiný druh lítání než máě ty :wink: )

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2020 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Nemáš zač. Kdyby tě ještě něco zajímalo, tak se ptej. Třeba i přes SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2020 10:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Woita píše:
Jojo, díky Marku (a též olisoft) za názory a rady, budu zkoumat dál, pro mne je důležité to GoPro (jiný druh lítání než máě ty :wink: )

Pokud je pro tebe důležité GoPro tak spi dál. Nic ve zlém. GoPro je pro záznam v HD asi standart i v dnešní době. Ale pokud chceš i z GpPro využívat signál pro FPV, tak takhle asi cesta končí. Zaprvé latence jak svina, a leze s toho jen PAL. Ale kvalita zobrazení dnešní kamer pro FPV v PAL se nedá s tímto vůbec srovnávat. Klasika, z hovna bič neupleteš. Bohužel To DJI je částečně uzavřený systém. Sice s dalšími updaty je spolupráce s BetaFlight a INAV lepší, ale uvidíme co bude v dál.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2020 16:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
ST píše:
...., a leze s toho jen PAL. Ale kvalita zobrazení dnešní kamer pro FPV v PAL se nedá s tímto vůbec srovnávat....

Z mého Gočka leze HDMI.
Latence tam je podle toho, jestli nastavíš stabilizaci obrazu (než se nasbírá dostatek dat, tak to trvá), nebo jedeš bez stabilizace. Samotné syrové HDMI zpoždění velké nemá. Na závody by to asi nebylo, ale na obyč létání ano. A pokjud chci excelentní video, tak zapnu režim se stabilizací a to je fajn...
Od určité generace z Gočka leze HDMI místo PALu.
Tady jsem před časem udělal srovnání verze s PAL a s HDMI (+ stabilizace, obě kamery byly spolu pevně spojené na jednom prkně, tak to je dost názorné):


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
...No a takto vychází video z té starší GP3+:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
... Akorát to FPV z analogu co mám teď s GP3+ je opravdu bídné, rád bych v brýlích viděl něco podobného jako na těch videích.
Někde jsem snad zahlídnul, že ta DJI sada má kameru s HDMI, a to by měl být snad standard, takže proč by tam nemohlo fongovat to Gočko???

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2020 17:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 360
Bydliště: Praha 5 Smíchov
Obrázky: 4
Podobna "nuda" jak z DJI Mavicu apod. akorat tohle je viditelne mene stabilni.
Jak zminuje ST, zkusit "cinematic FPV" - trosku zivejsi a dynamictejsi letani z vlastniho pohledu fixne nastavenou kamerou. Na GoPro natacet samostatne.

_________________
Hacker Rapier; MPX FC,EG,ES; Phoenix 2k; RCF SBach 342XL
mikroheli a hromada kopter
FrSky Horus X10s


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Digitální FPV
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2020 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
To jsem mu chtěl poradit taky, ale to by pro něj znamenalo do toho nasypat nemalé peníze a pokud jak píše, že hlavní je pro něj natáčení, tak ten DJI HD FPV postrádá smysl. To ty samé peníze může zrovna vlomit do DJI stroje k natáčení určenému...
Edit: abych to tak nějak upřesnil: DJI HD FPV je určené hlavně k akčnímu lítání, kde je potřeba nízká latence. To má ale vliv na kvalitu obrazu. Pokud se toho v obraze hodně hýbe, tak se při nastavení preference latence obraz zhoršuje (začne kostičkovat) a to buď na okrajích (drží ostrý střed) a nebo celý (podle nastavení). Dá se tomu předejít buď přechodem na 4:3, nebo preferencí kvality (zhorší latenci), nebo režimem 50 MBit, který ale sežere 2 kanály.
Protože na tom celém jsou nejdražší brýle, tak by pro něj bylo nejvýhodnější (kromě toho nic nekupovat :lol: ) přechod na DJI, který je na to určený a to třeba i bazarový.


Naposledy upravil Marek_Km dne stř 30.12.2020 18:20, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz