Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 20.05.2013 15:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Vypadá to že to bude v tom nastavení self-levlu. Když jsem změnil parametry, ak se to chovalo úplně jinak(klidněji) Ale je tam ACCtrim pitch/roll z toho videa co tady bylo posláno jsem to bohužel nezijstil. Neví někdo co to je?

PříspěvekNapsal: pon 20.05.2013 22:16 
Mazák
Mazák

Ak máš copter v normal móde vytrimovaný a po prepnutí do SL módu niekam uteká, zmenou týchto hodnôt ho vytrimuješ. Je to aj v tom videu z druhého príspevku od 1:47 .

PříspěvekNapsal: pon 20.05.2013 23:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Přesně jak píše macil, jen doplním:
Roll Acctrim pokud ti to táhne doleva zvyš hodnotu a naopak
Pitch Acctrim pokud ti to táhne dopředu zvyš hodnotu a naopak

PříspěvekNapsal: úte 21.05.2013 6:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pročítám diskuzi a pořád se mi nechce věřit, že je potřeba nějaké změny v nastavení desky. Mám s touto deskou dvě Qudrokoptery velkou, malou
(cca 510 mm,firmware 1.2 - hmotnost přibližně 1000 g , a 250 mm, firmware 1.5 - hmotnost 320 g). Subtrimy podle reciver testu, tak aby to nikam neutíkalo. Pokud je deska ve středu a vše je rovně, nikam nic neutíká, jediné, co jsem nastavoval je citlivost na páčky.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 22.05.2013 11:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
nové video pro začínající s KK2.0, opět excelentní: KK2.0 Multicopter PI Gain Tuning for Beginners
nezapomeňte mu dát Like a poděkování, případně i ňáký feedback ať vidí že to nedělá nadarmo.

PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 17:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mě se ve verzi 1.2 vůbec nedaří self level nastavit. Udělal jsem dokonce samostatný letový režim abych zkusil dotrimovat let (vis) na vysílači nezávisle na běžném letovém nastavení, ale bez šance. Sice když mám kopteru v nějaké krkolomné poloze a přepnu na self level tak je vidět tendence vyrovnat, ale krátce po pokusu elektroniky o vyrovnání namísto visu následuje sunutí někam pryč.

PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 18:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
pad píše:
Mě se ve verzi 1.2...

a proč si tam nedáš aktuální verzi 1.5? ty nové verze firmware se dělají HLAVNĚ kvůli opravám chyb ze starších verzí.

PříspěvekNapsal: čtv 23.05.2013 23:32 
Mazák
Mazák

Aktuálne uzrela svetlo sveta verzia 1.6.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... ount=13868

PříspěvekNapsal: pát 24.05.2013 2:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Dnes jsem poprvé pořádně testnul 1.5, pokud má být self level dobře funkční je nutné dobře nastavit P a I v letu bez self levelu. Předevčírem jsem se pustil hned do self levelu a pořádně nenaladil normální gainy, proto se mi to vůbec nepodařilo vyladit. Podle tutorialu z hobbykingu má být základní nastavení (a pak pomalu ladit zvyšováním hodnot):
Roll/Pitch P-gain: 30 (For a small 25cm size set to 20)
Roll/Pitch P-limit: 100
Roll/Pitch I-gain: 0
Roll/Pitch I-limit: 20

Pokud se v tuhle chvíli zapne self level, tak to pořád někam utíká, párkrát to i náhodně rychle zamířilo ke straně. Snažil jsem se to dotrimovat ale je to nesmysl, natrimováno musí být podle KK reciver testu vše na 0. Proto doporučuji začít hned o něco výš, hlavně jestli se jedná o těžší/větší stroj.
Skončil jsem na nastavení: (podobné jako jsem narazil někde na netu)
Roll/Pitch P-gain: 50
Roll/Pitch P-limit: 50
Roll/Pitch I-gain: 40
Roll/Pitch I-limit: 20

a Yaw:
70
20
30
10

Self level jsem nastavil na Pgain 50 a Plimit 30, pak jen dotrimoval roll o 5 a pitch o 7. Vše je krásně stabilní. Možná ještě v rámci testu zvednu Pgainy. Rám mám X525, který dostal už pár ran a jsem s KK2 absolutně spokojen, verzi 1.2 jsem ani nepoužil hned jsem přehrál na 1.5. Předtím jsem se snažil rozchodit první verzi kk (blackboard) a nedalo se to pořádně vyladit.

Kamarád postavil trikoptéru podle RCexplorera s KK2, nechal tovární nastavení a hned na druhý pokus pěkně létal (jen dotrimoval roll v self levelu). Zítra přehraju na 1.6 a o víkendu testnu, pokládám se za začátečníka tak nevím jestli těch pár změn co je v 1.6 postřehnu, uvidíme.

PříspěvekNapsal: ned 04.08.2013 20:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Obrázky: 6
Blog: Zobrazit blog (1)
exanko píše:
Přesně jak píše macil, jen doplním:
Roll Acctrim pokud ti to táhne doleva zvyš hodnotu a naopak
Pitch Acctrim pokud ti to táhne dopředu zvyš hodnotu a naopak

Díky za info
mam vytrimovany prijimac, vyvazeny copter, kalibrivany acc,

copter ale pořád má tendence na SELF LEVEL letěl v mírném náklonu do leva..

změnil jsem ROLL ACCTRIM na 100 a je to lepší ale pořád,
hodnota se mi zdá řehnaná..

Jak kalibrovat copter mimo self level? nejaky easy setup ? :) díky
a nejakou radu pro let vlevo v SL? díky

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 04.08.2013 22:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

100 je pravda docela dost, jí trimuju max 10. Nemáš to na jedný straně nějak výrazně těžší? Jinak zkus překalibrovat akcelerometr, kamarád ho jednou kalibroval na louce a kopter pak letěl nakloněný na stranu, potom jsme našli rovnější povrch, překalivrovali a už to bylo v poho. Mimo self level seřizuješ PI jak jsem psal.

Citace:
nejakou radu pro let vlevo v SL? díky

nechápu?

PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 23:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím páni. Prejdem rovno k problému. Na mojom quade (čerstvo dostavanom) mám dosku KK2.0. Prvé testy som robil s firmwerom v1.2 s výsledkami som bol spokojný (video1) ale po prečítaní pár návodov recenzií a bohvie čoho ešte som sa rozhodol updatovat na v1.6. Z výsledku som prekvapený v zlom slova zmysle(video2). Quad nemôžem ani za svet vyladiť. Nastavenia som už skúšal kadejaké vrátané tých aké som mal pri v1.2. ESC skalibrované rovnakým spôsobom ako ako pri v1.2 ale aj tak mám pocit že vrtule sa netočia rovnako. Neviem ale či to môže zapríčiňovať tie oscilácie ako na videu. Vie mi niekto povedať kde môže byť chyba? Ak som niečo zabudol napísať pýtajte sa.
video1:https://www.youtube.com/watch?v=tYDfOY035aw
video2:https://www.youtube.com/watch?v=XQImdKXiue0

PříspěvekNapsal: úte 28.01.2014 0:19 
Mazák
Mazák

Aké hodnoty P a I máš nastavené?

PříspěvekNapsal: úte 28.01.2014 0:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Na videu2 PG 20 PL 100 IG 30 IL 10 podobne sa to správa aj pri 30 100 0 20. Trafil som aj nastavenie kedy to nebolo až také hrozné (hodnoty ti už nepoviem) ale vtedy mi quad aj tak "utekal" na stranu a len ťažko sa dal udržať na jednom mieste.

PříspěvekNapsal: úte 28.01.2014 0:46 
Mazák
Mazák

P limit máš dosť vysoký, ale netuším, či to môže byť tým. Nie je doska uvoľnená, nevibruje? Robil si test senzorov, či všetky pracujú? Ťažko mi takto radiť, musel by som to dostať do ruky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další