Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Aky typ FPV pre quadcopter
PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 21:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

tak radsej ten boscam? lebo podla toho co si mi napisal to je jak kvantova fyzika aktualne premna :D

PříspěvekNapsal: úte 18.11.2014 23:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

lajco888 píše:
tak radsej ten boscam? lebo podla toho co si mi napisal to je jak kvantova fyzika aktualne premna :D

Koukni na YTB, je to hojně využívána kombinace a to i na koptérách. Dej na to 2x SPW58 od CW, nebo na zemi na Rx Heliaxial58 od CW a máš velmi rozumný set. Jelikož Boscam používá konektory RP-SMA tak antény od CW by měli být taky s RP-SMA konektory, nebo klasika s SMA konektory a přechodky na RP-SMA. Další varianta bluebeam antény od IBcrazyho.

PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 9:52 
Mazák
Mazák

Tak už se nějakej pátek chystám na koupi fpv a budu brát TS351 a RC805. Nejspíš to zkusím vzít na rc-levneji.cz. Kupoval to tam někdo?

PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 10:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

j.s píše:
Tak už se nějakej pátek chystám na koupi fpv a budu brát TS351 a RC805. Nejspíš to zkusím vzít na rc-levneji.cz. Kupoval to tam někdo?

V pondělí jsem tenhle set objednával na banggood.com, Tx ve slevě za nějakých 350,- Kč a Rx za 450,- Kč, zatím mi to všechno prošlo bez daně a cla.

PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 13:27 
Mazák
Mazák

původně jsem to chtěl vzít na readymaderc.com, ale pak to neměli a nemaj skladem. Koukal jsem i na další shopy, kde to bylo levnější, no na tom banggoodu to je teda hodně levné. Bojim se ale, že to bude čínskej klon čínskýho výrobku, tak aby to vůbec bylo funkční... proto to rc-levněji - záruka a možnost do 14 dní vrátit v případě problému. No asi do toho jdu s tebou a objednám to taky.

PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 19:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

chlopy neni 200mW aj malo? sak to 1km s tym nedosiahnes ci? samozrejme ked mas ovladac v ruke a nie satelit a celu vysielaciu stanicu so sebou :D

PříspěvekNapsal: čtv 20.11.2014 17:42 
Nováček serveru
Nováček serveru

Obrázky: 6
Taky přemýšlím nad tím, že si pod stromeček (když bude pošta rychlá :D) pořídím nějaký FPV. Už nějakej ten pátek po tom pokukuju, čtu recenze atd.
Co byste mi řekli na tento set?
http://www.banggood.com/Boscam-FPV-5_8G ... 73198.html
http://www.banggood.com/Boscam-RX-LCD-5 ... 08273.html
Dík

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 20:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Chlapi, k tomu transmiteru se připojí kamera jak? Třeba GoPro.

PříspěvekNapsal: pát 21.11.2014 21:36 
Mazák
Mazák

lajco888 píše:
chlopy neni 200mW aj malo? sak to 1km s tym nedosiahnes ci? samozrejme ked mas ovladac v ruke a nie satelit a celu vysielaciu stanicu so sebou :D

Když pomineme legislativní stránku věci (max 25mw, tzn. že 200mW je obrovské číslo), tak hlavně záleží na použitých anténách. Je na to zde na fóru mnohokrát upozorňováno od různých zkušených FPVčkařů. Cesta prostě vede přes pořádně antény, nikoli přes velký výkon. Na YT je spousta videí s dosahem přes kilometr s TS351 a je tam i spousta videí s dosahem opravdu mizerným. Hlavní je to, že to lze a je o tom napsáno hodně, stačí hledat. A přes kilometr i bez trackeru s běžně cenově dostupnými anténami.
NaBeton píše:
Chlapi, k tomu transmiteru se připojí kamera jak? Třeba GoPro.

Správným kabelem, který je určitě ke kameře nabízen. Nic složitého na yt najdeš videa i se zapojením ostatních serepetiček na FPV tj, telemetrie, osd, brýle, kamera, vysílač, atd... a k tomu rovnou i věci na zemi..

PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 10:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

mam taku otazku este ked uz kupim TX npr. ten TS832 oplati sa k tomu kupovat drahy receiver alebo postaci tato uz spominana kombinaca: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43724__SkyZone_5_8g_600mw_32CH_FPV_Wirless_AV_Tx_Rx_Set_TS832_and_RC832.html ??

tam vychadza cena RX cca 20€ alebo treba aj lepsi RX?

PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 10:23 
Mazák
Mazák

Myslím, že do začátku to stačit bude, pokud si koupíš diverzitní přijímač, budeš na tom určitě o hodně lépe už jenom kvůli možnosti použítí různých antén. Já jdu do té 200 mW verze, vyjde o dost levněji a zbylé finance mohu investovat do lepších antén. Diversitu můžu v budoucnu vyřešit tímto a druhým poměrně levným vRx.

Já se chci ještě zeptat, co doporučujete za baterku na zem? Když si jdu zalítat, tak lítám cca 25minut (mám jen 2 baterie), ale nechtěl bych po každém létání nabíjet ještě baterku pro fpv na zemi = aby mi vydržela vždycky aspoň 3x.. co nějaká 3S 1000mAh bude to stačit? Chci to co nejlehčí, ať na hlavě netahám tunu.

PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 10:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

j.s píše:
Myslím, že do začátku to stačit bude, pokud si koupíš diverzitní přijímač, budeš na tom určitě o hodně lépe už jenom kvůli možnosti použítí různých antén. Já jdu do té 200 mW verze, vyjde o dost levněji a zbylé finance mohu investovat do lepších antén. Diversitu můžu v budoucnu vyřešit tímto a druhým poměrně levným vRx.

prepac ale trosku tomu nechapem co je to co si mi poslal (Micro Diversity controller) a ta moznost pouzitia roznych anten? ako budem moct primat signal cez dve anteny naraz alebo ako? mozes mi to prosim vysvetlit? dakujem

PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 12:41 
Mazák
Mazák

Neznám terminologii v oblasti antén, s tím by ti pomohli jiní ze zdejšího fóra, ale ty jsi na tom určitě stejně, tak se ti to pokusím říct tak, jak to chápu já.
Ten Diversity controller je zařízení propojující 2 video přijímače, je to v podstatě udělátko, které ti z dvou klasických přijímačů udělá jeden diversitní (jako např. tento) a následně pak můžeš využívat 2 antény místo jedné.
Výhoda využití dvou antén spočívá v tom, že signál budeš přijímat na tu anténu, na kterou jde lepší signál a jelikož není anténa jako anténa, můžeš použít 2 různé antény tak, aby jsi získal kombinaci vlastností, které ti jedna anténa nemůže poskytnout, případně využiješ dvou stejných antén k tomu aby jsi pokryl větší prostor.
př. máš jednu všesměrovou anténu, ta vysílá 360° kolem sebe, avšak nemá takový dosah jako stejně kvalitní směrová resp. sektorová anténa, která sice "vidí" dál, ale zase ne všude kolem sebe, ale třeba jen ve výseči 90°, což v praxi znamená, že s tím můžeš letět dál, ale musíš se otáčet a směrovat anténu na coptéru.
Když máš možnost použít antény 2, tak si tam dáš třeba 2 směrové antény, které umístíš tak, aby se ta výšeč zvětšila na 180°, což v praxi bude znamenat, že pokud poletíš před sebe, tak můžeš letět na tu větší vzdálenost, avšak už se nemusíš otáčet za coptérou, protože máš pokrytou celou oblast před sebou.
Možná to má i další výhody a možná to přesně takhle nefunguje, nevím, musí říct někdo, kdo to nemá jen teoreticky přečtené z pár článků, ale takhle nějak si to představuji já.

PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 17:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

vies co takto som to aj ja asi pochopil ked si mi to najskor naznacil ale nechcel som zatat vedla :D diky moc ja si tiez myslim ze to bude asi takto fungovat.. poprosim ta k tym antenam na TX je asi najlepsie pouzit klasicku 360° antenu (co si myslim ze je ten hribik) a na primac sa moze vyuzit npr. dalsi hribik + smerova antena. ak vravim zle oprav ma :) a prosim ta asi mas viac skusenosti nez ja vies mi poslat konkretne nejake dobre anteny na 5,8GHz? lebo nechcem kupit hlupost a na banggood su najlepsie asi len od boscam.

PříspěvekNapsal: sob 22.11.2014 20:14 
Mazák
Mazák

tak já zkušenosti naopak nemám vůbec žádné, teď mám objednané první vtx, vrx, osd už je doma a povíkendu holdlám začít dělat eco goggles asi s pomocí 3D tisku.
S anténami ti můžu poradit tak obecně značky, Circular Wireless, IBCrazy a "holmer83" na začátku vlákna doporučuje ještě "FPVLR" a "Bignose13".
Pozor na konektory, musí být kompatibilní s vtx, vrx (boscam má RP-SMA). Hříbečků (ano to jsou ty všesměrovky) je několik typů, já budu mít dva cloverleafy, ale k mání jsou i další jako třeba pentalobe.
Co je nejvhodnější kombinace na diversitní přijímač nevím, záleži co od toho chceš, jak hodláš létat. Pokud uvedeš konkrétní příklad, možná ti někdo odpoví, já už bych jen střílel.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další