Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Model Hobby 2019
PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2019 20:53 
Mazák
Mazák

Doba a podmínky se rychle mění. Podstatná většina pro nás potřebných věcí se vyrábí v Číně a máme internet. Proč jezdit na nějakou výstavu , když si vše co potřebuji najdu na internetu a koupím přímo od zdroje za dobrou cenu v teple domova?
Velká většina z nás to tak dělá a funguje to stejně i s ryze českými výrobky. Proč by tedy tuzemští výrobci a obchodníci mařily čas a prostředky.
Smutné je, že mizí ta pěkná atmosféra velkých výstav a osobních kontaktů, i možnosti vidět věci in natura. Do minulého století se však vrátit nelze.

PříspěvekNapsal: čtv 17.10.2019 23:02 
Mazák
Mazák

To, že se smysl původní výstavy přežil, je možná pravda. Ale přesto p. RC Modely uspořádal konkurenční výstavu, která měla velký úspěch a bude mít 2. ročník v dubnu 2020. https://kocour111.rajce.idnes.cz/Lipene ... 070016.jpg https://kocour111.rajce.idnes.cz/Vystav ... 22.2.2019/
Takže se domnívám, že je v tom i něco jiného, nehodlám se v tom ale šťourat.

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 6:26 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
4 jag42, ano, prakticky všechno je možné sehnat přes internet. Zalezu do nory a frňák vystrčím jen ve chvíli, kdy mi pošťák donese balíček, nebo když půjdu létat, ano? Ono není od věci setkat se s lidmi osobně, pokecat o modelařině a vyměnit si zkušenosti atd. Stavím se třeba u Hiesböků, u Petera (veka1), přeptám se pana Žáka na jeho stavebnice a jestli by tam neudělal nějakou zprávu (třeba velikosti) a tak by se dalo pokračovat. Také mám rád, když si věc, o kterou mám zájem, můžu osobně prohlédnout. Někdy taková prohlídka zájem zvýší, jindy odradí od koupě. Z netu také nevyčteš všechno. Ty možná výměnu rad a zkušeností nepotřebuješ, ale méně zkušení a začínající ano. Když tohle není, jsou zde nesmyslné dotazy začátečníků. Potomkům nadáváme, že se neumí bavit a komunikujou jen přes mobily a sociální sítě. A tohle je co?

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 10:39 
Mazák
Mazák

kocour píše:
To, že se smysl původní výstavy přežil, je možná pravda. Ale přesto p. RC Modely uspořádal konkurenční výstavu, která měla velký úspěch a bude mít 2. ročník v dubnu 2020. Takže se domnívám, že je v tom i něco jiného, nehodlám se v tom ale šťourat.

Také si to myslím, 1. ročník mne mile překvapil, návštěvu 2. ročníku nevynechám. Co se mne týče, jak zpívá Xindl X, taky jsem ještě nebyl in a už jsem retro, raději budu jiným pro smích než sobě k pláči.

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 10:57 
Mazák
Mazák

berte to tak, ze ModelHobby je proste modelarska vystava pridruzena k velky akci coz je prodejni vystava hracek For Toys. co udelal RC Modely na jare je proste prodejni trznice, asi za dost jinych podminek pro vystavovatele, takze to melo uspech. jak vidno, ekonomicky dokazi prezit oba modely. uvidime jak do budoucna. treba to tak bude pokracovat nadale, treba provozovatel ModelHobby zjisti ze zit roky z podstaty asi nejde a dojde k nejakym upravam podminek.. ono uz dochazi, nebo si fakt myslite, ze papirovi modelari zaplatili nejake velike penize za to, aby tam mohli mit stanek a vystavovat? ale prd, vystavovatel je rad ze zaplni prazdne misto.
lidi jako DAF chapu z jejich uhlu pohledu, jdou si pokecat na vystavu, uvidi stare zname, poznaji nove, mozna neco koupi, mozna i neco vic, ale evidentne to neni neco co by bylo ekonomicky zajimave pro vetsinu firem zde. A ze mlada generace komunikuje spise na dalku? protoze je to proste pro ne jednodussi.. Proc jet nekam pres pul republiky, zaplatit vstupne a jit na nejakou vystavu, abych se zeptal jednoho cloveka na nejake veci co me zajimaji, kdyz se muzu ptat kdykoliv, na ruznych forech po celem internetu, dostane se mi mozna vice odpovedi, mozna i rozporuplnych, ale proste kdyz budu dost vytrvalej a hloubavej nakonec se k necemu doberu i z polohy lezmo doma na gauci? doba se meni. clovek se muze prizpusobit a benefitovat z toho. nebo se nemusi prizpusobovat, ale pak by se s tim mel asi smirit.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 11:33 
Mazák
Mazák

Ono je víc typů návštěvníků. Laici, tátové a zkušení (obvykle staří) modeláři. Ti staří modeláři (taky k nim patřím) jsou zvědaví na různé speciality, ale i výprodej materiálu (já se vždy napakoval odpadovou balzou). Tyhle nadchla výstava p. Janko (RC Modely), ti ostatní asi spíš ty hračky, levné drony a RC sety, jako je Model Hobby.. Ta výstava pro pravé stavitele nebude zajímat ostatní běžné návštěvníky, myslím, že je to zralé na samostatnou výstavu pro ty modeláře, kteří staví a lítají klasickým způsobem. Tak, jako to udělal p. Janko.

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 11:52 
Mazák
Mazák

no ja si teda spis myslim, ze daleko lepsi by bylo tyto akce sloucit do jedne, protoze modelhobby by prudce stoupl zajem vystavovatelu a RC modely by zase stoupl potencialni pocet navstevniku, ale chapu ze jsou to dva samostatne subjekty a kazdy to porada za jinych podminek. inu, nechme se prekvapit jak to bude v budoucnu pokracovat.

kazdopadne, at je ted format jakykoliv myslim ze je rozhodne dobre ze se tam SMCR prezentuje a Tomas angazuje a sam sebe vystavuje, urcite tam zabloudi i spousta deti z for toys a urcite je to zaujme, takze diky tomasi za to.
stejne tak dekuju kolegum papirakum ze prezentuji i dalsi cast modelariny kterou provozuji.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 13:53 
Mazák
Mazák

To, že se tam s někým potkám a pokecám, je spíše "přidána hodnota" veletrhu. Pro tatíky, kteří na podobnou akci jdou s potomky, je podstatné, že si u vystavovatelů a prodejců můžou zjistit informace o nabízených výrobcích. Ty na internetu nenajdou, obzvlášť, pokud to není jejich koníček. Jak, jsem psal výše, pokud výrobek neznám a mám o něj zájem, velmi rád si ho osobně prohlédnu, případně se na něco zeptám. U začátečníků by to mělo být pravidlem. Od toho by podobné akce měly být. A není to pravidlem jen u modelářských nákupů. Pravda, někdy pak nákup realizuju taky přes internet. Sociální sítě jsou určitě dobré, o tom žádná, ale... Ale jak je vidět, jednak lidé přestávají komunikovat osobně (přestávají to ti mladí umět), jednak na tom začínají mít závislost. Vidím to na holce, že furt chodí s mobilem a když ji to mňoukne, hned se dívá, kdo ji co píše (tady to ještě není taková trágoška). Ono i ta naše RC mánie je taková malá sociální síť, která spojuje lidi stejného zájmu.

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 17:31 
Mazák
Mazák

Nakonec jsem se nenechal odradit a byl jsem se na výstavu podívat. Tady https://daf64.rajce.idnes.cz/Model_Hobby_2019_10_18 je pár foteček. Dalo se tam najít několik zajímavostí, ale jinak to, hlavně s leteckou modelařinou, už má společného jen velmi málo. Pěkné byly ukázky vláčků, pozemní technika - náklaďáky, ale i bojová technika s ukázkou bitvy z WW II, samozřejmě lodě a aby někdo neřekl, že letadla jsem zatajil, i ta tam byla. Jejich ukázky byly mimo jiné na stánku SMČR, vystavoval zde Model servis, Astra a pár dalších. Snad jen Modelservis měl klasické stavebnice. Jó, bylo tam i pár stavebnic gumáků (ale u jiného stánku). Mezi letadly jsem ovšem u Modelservisu našel i dvě lodě, z nichž jedna mě opravdu zaujala. Je to Naxos. Jsou na ni k sehnání výřezy. Astra měla hodně bublinek, nějakou tu vysílačku a hromadu aut. Zde představili pohledný model (nějaký Scout, název mi vypadl), hornoploch s tlačným motorem. Dá se usuzovat, že by to mohl být model vhodný pro první kroky, či skoky v luftě. Jinak nechyběly různé stíhačky od prcků (Mig 15) po poměrně velké (F-15 a F-4). No a rádoby prouďáky s vektorováním tahu vrtulí a další modýlky na blbnutí. Pak zde bylo ještě pár dalších stánků, ale spíše představovaly různé sety. Jedna firma představila další klon Easy Fly, ( vlastně jako Beta 1400). Výrobců a názvů je mnoho, ale v podstatě jde o jeden a tentýž model. Poměrně velký prostor zaujaly 3D tiskárny a ukázky jejich výtvorů. Tak by se dalo s popisem a výčtem vystavovatelů pokračovat. Dnes, na rozdíl od předchozích let, vše bylo v jedné hale. Letové ukázky jsem nenašel.

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 20:24 
Mazák
Mazák

Vážení přátelé modeláři,
jelikož zde padlo několikrát moje jméno a komentář o výstavě Modely, rád bych vás příští rok na tuto výstavu, která se bude konat 17-18 dubna Pozval. Ačkoliv jsem nepočítal s tím, že se výstava bude opakovat, přesto mě pár ,,dobráků" :-) přesvědčilo k opaku. Tak si navzájem držme palce, aby druhý ročník Modely 2020 dopadl tak jak si všichni přejeme. Přikládám pro zajímavost letáček a předběžný plán výstavní plochy.
Václav

Přílohy:
vystava letáček.jpg
vystava letáček.jpg
[ 85.22 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

plánek hala3 new3.gif
plánek hala3 new3.gif
[ 131.49 KiB | Zobrazeno 1390 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 20:56 
Mazák
Mazák

Tak to je dobrá zpráva. A jsou už nasmlouvaní vystavovatelé, resp prodejci a výrobci? Nemusím dostat celý seznam, stačí jen jednoslovná odpověď. Výstavy Model hobby bude škoda, ale takový je život. Je otázkou, zda mohl organizátor na poklesu něco změnit, a pokud ano, zda vyčerpal všechny tyto možnosti. Tak se budu na duben těšit!

PříspěvekNapsal: pát 18.10.2019 21:36 
Mazák
Mazák

Já na Modely v dubnu určitě přijdu, první/nultý ročník byl povedený a doufám že se z toho stane tradice, ať máme zase kam s radostí jezdit ;)

PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 16:53 
Mazák
Mazák

DAF píše:
Tak to je dobrá zpráva. A jsou už nasmlouvaní vystavovatelé, resp prodejci a výrobci? Nemusím dostat celý seznam, stačí jen jednoslovná odpověď. Výstavy Model hobby bude škoda, ale takový je život. Je otázkou, zda mohl organizátor na poklesu něco změnit, a pokud ano, zda vyčerpal všechny tyto možnosti. Tak se budu na duben těšit!

Do konce měsíce by měli být hotové webové stránky ve třech jazycích. Co se týká vystavovatelů, účastní se většina těch, kteří byli na prvním ročníku a ti, kteří se již díky malé ploše nevešli. Samozřejmě máme přislíbenou účast od více společností. Do dubna je ještě daleko ale mohu slíbit, že vás budu pravidelně jako při prvním ročníku informovat. Od prvního ročníku výstavy MODELY jsme ušli hodně cesty a věnovali jsme hodně času organizaci, jelikož výstavní plocha kterou hodláme zaplnit čistou modelařinou je 4x větší a s tím souvisí i větší náklady a větší náročnost na organizaci. V každém případě se nám podařilo udržet cenu za plochu shodnou jako minule, trošku tím utrpěla cena vstupného, kterou jsme zvýšili na 100Kč. Snad nám prominete.

Je těžké z mého pohledu hodnotit, zda organizátor veletrhu Model hobby vyčerpal všechny možnosti, ale je pravdou, že jsem se několik let snažil panu Jalovcovi navrhovat jakým směrem by výstava měla směřovat a snažil jsem se dle svých možností pomoct. S Honzou jsme doufám ještě přátelé, zažili jsme spolu mnoho mimopracovních aktivit a věřím, že Veletrh Model hobby má svoji budoucnost.
Václav

PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 19:00 
Mazák
Mazák

tak kdyz uz chci neco kritizovat nebo chvalit, mel bych to zazit na vlastni feeling, takze sem se dnes vypravil s detmi na MH. prijezd neco po desate, tedy chvili po otevreni. tou dobou uz byla parkoviste slusne natriskana, davy lidi proudily na vystavu (vystavy respektive, byly tam tri), zaradil sem se tedy na konec obri fronty (velika zhruba jak kdyby za komancu dovezli zaroven dodavku bananu, mandarinek, vanocnich kolekci z belgickych cokolad a cerstvych vytisku Kundery s Tigridem a jeste vykrikovali megafonem ze je toho tolik, ze se na vsechny dostane) a chvili uvazoval, jestli odejit nebo rychle koupit listky online a pak se pokusit procpat vpredu s tim, ze sem abonent a nejak ovsem vyresit listek na parkovani kteryzto online nejde koupit. Nicmene, fronta sla rychle, takze za 20 minut sem vstoupil.
Vevnitr zklamani i dobry pocit, zalezi totiz z jake strany to vezmete. Pokud na to jdete jako na modelarsky veletrh s materialem, RC vybavenim apod, budete tezce zklamani (ovsem, byli jste varovani). Pokud tam jdete s detmi ze primarne se podivaji na to jak tam jezdi auta trial, jezdi drift zavody, jezdi tam velke tanky, male tanky vcetne tankovych bitev, jezdi tam spousta kamionu, jezdi tam lodicky po bazenu, jezdi tam vlacky, vystavuji se tam modely.. no a k tomu je tam par velkych stanku se spoustou hracek (auticka vetsinou), budete spokojeni. No a pokud tam jdete jako soliter agarofobik, sobota dopoledne je idealni prilezitost jak si vyzkouset, kde mate hranice mezi tim co jeste snesete a kdy uz vam hrabne..
Ja sem nic neocekaval a byl sem celkem spokojen. Pro me nebyl cil odvezt si metrak zlevnene balsy, ale zabavit na jedno dopoledne az odpoledne dve deti. No a deti byly spokojene, videly spoustu veci (vcetne ziveho mistra sveta TomaseC, v posvatne ucte zapomnely i pozdravit :-)) , nakonec se smirily i s tim ze jim rozhodne nekoupim vsechno na co ukazou prstem.. Ja sem si to prosel, zastavil se na stanku SMCR, nechal deti postavit hazedlo, zastavil se na stanku kolegu z CPM kteri tam nacpali opravdu, ale opravdu hodne papirovych modelu a od raritnich bilych zkusebnich modelu Mistra RV po posledni tvorbu novych autoru. Pokecal sem s velmi pratelskym panem z Kovozavodu, koupil od nej nove Unicolky (ktere pry rozhodne nejsou takovy smejd jako ty stare), dovedel ze krome plastu rad i balzu takze hodla vzkrisit jednu starou peknou vec od Igry.. Podival se na par dalsich zajimavosti, pri pruchodu halou For Games sem zjistil ze uz sem asi fakt vyrost a hrani na PC uz me asi fakt nebere, pri pruchodu do For Babies ze sem rad ze uz tohle mam za sebou.. no a to je asi tak vsechno. fotky sem moc nedelal, jini to urcite udelaji za me.

takze asi takhle - kdyby Model Hobby byla jen vyslovene vystava s ukazkami vsech tech modelu kde se daji odlozit deti aby si vyzkousely jak se co dela, stavi a pokoukaly na vsechny ukazky vseho mozneho a vedle byla jedna dalsi hala kde by to rozbalil pan RCModely, podle me idealni koncept ktery by prinesl urcity synergicky efekt pro ruzne skupiny na jednom miste v jednom case. Ale je to pohled laika, ktery nevi a nezajima se o podminky jake nabizi provozovatel hal, vystavy, apod.. takze nemuzu rict jestli by to slo nebo ne. evidentne asi ne, aspon zatim.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 19.10.2019 20:07 
Mazák
Mazák

Moje poznámka k výstavě Model hobby a jejího určitého úpadku, byla spíše filozofická. Posoudit okolností, proč se tak děje, musí někdo jiný. Chodil jsem tam rád, a nejen pro setkání se známými, ale i neznámými kolegy. Ale hlavně jsem si prohlédl věci, které mě zajímaly a uvažoval jsem o koupi. A šlo-li to, také jsem i koupil. Veletržní sleva byla sice příjemná, ale nebyla rozhodující.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3