Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 7:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Hele, nevim, tohle je taková prapodivná konstrukce... normálně se podvozek fixuje do bočnic, ne přepážek a zesiluje se (i na Vertigu a tak) hliníkovým úhelníkem.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Je to starsi konstrukce. Velmi podobne to ma i Velox od nesnidalu. Vcera jsem tam plato vlepil zpet. Nakoupil tkaninu. Uhlik nakonec nebude, ale mam na to 140g sklo. Ted to zespodu cele prelaminuji a zespodu tam vrazim pres igelit i podvozek at to vytvaruje. Dovnitr dam vsude do tech koutovech spoju natahane vlakna skla at je peknej koutak a pres to i vnitrek vylaminuju. Cele to pretahnu nahoru na houbnu. Mam i nachystane smrkove hranolky, kterymi to roztahnu nahoru a do obou prednich prepazek. Uhelniky tam moc narvat nejdou. Zkusim to vecer cele vyfotit at je videt jak to vypada. Treba nekoho napadne lepsi zpusob jak to zesilit. To prelaminovani spodem i vrchcem mi zatim pripada jako nejlepsi reseni. Na zadni prepazku toho moc dat nelze.

Druha uprava bude spocivat v geometrii celeho podvozku, ktery musim vyklinovat smerem dopredu aby nebyl kolmo na spodni cast trupu tak jako ted. Pokud je ten podvozek kolmo a jdu na pristani i pomalu tak ma tendenci se strasne lamat dozadu. a vytrhavat se. Pokud bych to tak nechal tak jedina moznost jak bezpecne pristat je pristavat na tri body, coz se mi temer nikdy moc nepodari. Proste pokud pristavam tak dosednu hlavnim podvozkem a treba jeste 5m jedu po ranveji nez polozim ostruhu.

V tomto reseni mi to vydrzelo tri pristani v sobotu a v nedeli jsem u prvniho pristani prisel o podvozek. Rana to nebyla. Mel jsem moznost to jeste zvednou bez podvozku a zkusit pristat znovu, ale tim by byly skody kazdopadne vetsi nez doklouznout krasne za podvozek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.09.2017 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak podvozek je opraven. Prelaminoval jsem to z vnejsi casti sklem (3x140g). Pres folii jsem do toho stahl podvozek at to pekne vytvaruji. Druhy den jsem to odstrihal a zabrousil at je to ciste a pretahl znovu folii. Zkousel jsem za to vzit rukou a ani se to nehne. Ted je ten predek jako z betonu (minimalne 3x pevnejsi nez puvodne). Podvozek jsem lehce vyklinoval at ma kola dopredu. Momentalne mam osu kol cca 3cm pred tou preklizkou coz by mohlo stacit.

Pro priste pokud budu stavet takovouto konstrukci tak mezi ty dve topolove preklizky, ktere jsou vzdy slepene k sobe musim vlaminovat jednu vrtstvu uhliku. Jedna se pouze o prvni prepazku, ktera je takto zesilena a o druhe polozebro, ktere tam je z duvodu muffleru. Na obrazku jde videt o ktere ty prepazky se jedna. Je mezi nema vsunuta pote podvozkova deska na prichyceni podvozku.


Přílohy:
DSC_5707.JPG
DSC_5707.JPG
[ 131.42 KiB | Zobrazeno 1636 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 8:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.1.2014
Příspěvky: 43
Bydliště: Bojov, Praha západ
Obrázky: 0
Ahoj
byl jsem delší dobu mimo, tak jsem nenapsal, mám to samé letadlo v elektru, hmotnost 7800g. Když jsem to stavěl, tak jsem podvozek vyztužoval, tedy teď už nevím jak, ale jak ti psal HonzaS, tak do bočnic. Nevím jak mi vyjde čas, nafotím ti to, ale spíš až příští týden, teď nějak pracovně nestíhám. Já s tím jednou ani nebudu psát přistál, praštil tak, že to nevydržel uhlíkový podvozek, špatně jsem to odhadl a éro se mi chytlo o vysokou trávu před letištěm a na letiště jsem dopadl opravdu tvrdě a přepážka vydržela. Letiště máme samou díru od prasat a normálně tam popojíždím a podvozek dostává dost nátěr a drží. Jak mi vyjde čas hodím foto.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.10.2017 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
diky to by bylo super. Ja uz to mam teda opraveno a i vyzkouseno. Je fakt, ze po oprave pouze jeden let protoze foukalo strasne blbe a pristavat jsem musel pres silnici a jeste se trefovat mezi stromy s narazovym vetrem i z boku. Nicmene po oprave je to krasne tuhe a pojizdeni vypada OK. Musel jsem jej ale malinko naklopit dopredu aby nebyl tak kolmo.

Neumim moc pristavat na tri body a pokud jsem sel s kolmym podvozkem na ranvej tak jsem jej proste za sebou nechal. Osobne si myslim, ze by stacilo dat do tech dvou prepazek, mezi kterymi je deska uchycena skelnou tkaninu a potom by to krasne drzelo. Ve vnitrnich koutakach by nasledne byl pouze rowing.

Ja se s vahou a a benzinem ZDZ 56 dostal na presnych 7kg bez benzinu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16.10.2017 15:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Tak zde dve letova videa



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

U jednoho z nich je videt docela tvrde pristani. Odpruzil to po oprave uhlikovy podvozek a vse drzelo. U druheho pristani jsem to zase tahal ocima na ranvej, jelikoz ji mame dost kratkou, tak se musi sedat temer na zacatku. I kdyz v polovine by asi stacilo a porad bych to na konci vytocil. Nicmene podvozek krasne drzi. Pristani moc videt nejsou. Manzelka s tim vzdy pohla. Asi se bala o letadlo vic nez o me.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 12.05.2018 20:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Po dlouhé době se pomalu dostávám i k nálepkám. Hned to prokouklo. Jsou to první pokusy kdy si nálepky řezu sám. Na křídla ale budu muset oslovit asi někoho kdo má větší plotě než 300x600


Přílohy:
IMG-20180512-WA0001.jpeg
IMG-20180512-WA0001.jpeg
[ 31.9 KiB | Zobrazeno 1068 krát ]

IMG-20180512-WA0003.jpeg
IMG-20180512-WA0003.jpeg
[ 34.35 KiB | Zobrazeno 1068 krát ]

IMG-20180512-WA0015.jpeg
IMG-20180512-WA0015.jpeg
[ 26.67 KiB | Zobrazeno 1068 krát ]

IMG-20180511-WA0000.jpeg
IMG-20180511-WA0000.jpeg
[ 48.15 KiB | Zobrazeno 1068 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.05.2018 5:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Konečně jsem dokončil nálepky na ocas. Mám teda úděsné šnečí tempo. Někdo udělá za čas, co já vyrobím jednu nálepku, kompletní barvu na maketě a ještě mu stačí zaschnout.


Přílohy:
IMG-20180514-WA0000.jpeg
IMG-20180514-WA0000.jpeg
[ 84.57 KiB | Zobrazeno 968 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz