Reklama

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2011 21:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

kto mate skusenosti s tymito modelmi, prosim? resp. s touto kategoriou?
pokukujem po vecsom lietadle na buducu sezonu a potreboval by som poradit pri vybere...
vo vybere mam este Yaka od GB tiez bud 1,8 resp. 2,2 m, resp SU 29 140, resp. 2,2 m od Sebarta.
ide mi porovnanie letoveno prejavu, a praktickych skusenosti z lietania nakolko do lietadiel do cca 5 kg este staci 6s, kym nad dva metre bude nevyhnutny 10 resp. 12 S kovy setup....
samozrejme v plane mam elektricky setup...

Naposledy upravil matOrix dne stř 19.10.2011 22:26, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: stř 19.10.2011 22:11 
Mazák
Mazák

6S pohode aj do 2m, vid moju extru od Extreme flight.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 9:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Peppy:
Jak myslíš že by si ten tvůj pohon poradil s letadlem 2m/cca 5400g ?
Jak dlouho lítáš na ty 4000mAh baterky?

PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 14:55 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Yaka od GB 1.8 mam teraz mesiac noveho http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=6104 a taktiez mam aj sbacha 2.2 na benzinovy motor , takze ak mas nejake otazky ......

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 17:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

L.Bily píše:
Yaka od GB 1.8 mam teraz mesiac noveho http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=6104 a taktiez mam aj sbacha 2.2 na benzinovy motor , takze ak mas nejake otazky ......

moc pekne...taketo nieco by som si predstavoval...

tie serva v trupe su takto origos alebo Tvoja modifikacia?
viem, ze sa to v lietadlach tejto kategorie dost riesi koli tazisku...
a ja som si nie celkom isty ci si na takuto modifikaciu trufnem...

kazdopadne to nie je mala investicia a tak sa chcem vyvarovat neskorsim vycitkam typu mal som kupit to alebo to...
rozhodnuty som ist do elektropohonu - tam v tom mam jasno...
tie "mensie" lietadla si vystacia s 6S ako som pisal do tych vecsich bude treba tych bateriek viac.nehovoriac o zaloznej elektrifikacii... no a neposlednom rade v pripade 2m+ kategorii idu vydavky takmer na dvojnasobok...
snazim sa prehladavat rc album, vybavu lietadiel a tak, ale co na foto nie je je vysledny letovy prejav - teraz poletujem okrem ineho s angelom od sebarta a ten ma trup cez 170 cm a vahu ku 3 kilom... predpokladam, ze oproti 4 kg 1800vke gb to az taky rozdiel nebude - teda nepocitam 3d moznosti,ktore zatial neovladam... preto rozmyslam tuto velkost "preskocit" a prejst na 2m... tam by zatial tez este mala stacit 6s, kym do 2,2m uz urcite nie a hlavne tam je to uz aj o inej vybave...

PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 18:31 
Mazák
Mazák

matOrix píše:
L.Bily píše:

moc pekne...taketo nieco by som si predstavoval...

tie serva v trupe su takto origos alebo Tvoja modifikacia?
viem, ze sa to v lietadlach tejto kategorie dost riesi koli tazisku...
a ja som si nie celkom isty ci si na takuto modifikaciu trufnem...

kazdopadne to nie je mala investicia a tak sa chcem vyvarovat neskorsim vycitkam typu mal som kupit to alebo to...
rozhodnuty som ist do elektropohonu - tam v tom mam jasno...
tie "mensie" lietadla si vystacia s 6S ako som pisal do tych vecsich bude treba tych bateriek viac.nehovoriac o zaloznej elektrifikacii... no a neposlednom rade v pripade 2m+ kategorii idu vydavky takmer na dvojnasobok...
snazim sa prehladavat rc album, vybavu lietadiel a tak, ale co na foto nie je je vysledny letovy prejav - teraz poletujem okrem ineho s angelom od sebarta a ten ma trup cez 170 cm a vahu ku 3 kilom... predpokladam, ze oproti 4 kg 1800vke gb to az taky rozdiel nebude - teda nepocitam 3d moznosti,ktore zatial neovladam... preto rozmyslam tuto velkost "preskocit" a prejst na 2m... tam by zatial tez este mala stacit 6s, kym do 2,2m uz urcite nie a hlavne tam je to uz aj o inej vybave...

co sa financii tyka tak 2m a 1.8m tam moc velky rozdiel neni, baterie tam mam oko peppy v 2m a motor o malicko mensi ale za tie iste peniaze, regl tem samotny, takze je to hlavne o tom ze drak stoji viacej u 2m. Gb ma vyhodu vtom ze je to perfektne premyslene a robene na elektro, vsetko je predpripravene, serva VOP mozes dat ako ja, alebo do boku trupa na koci, alebo dokonca do VOP, vsetko je pripravene, len vytrezat potah kde chces,dokonca aj dierky v trupe pre lanka su predpripravene, jedine co je problem je ze tam treba dat axik, lebo vsetky obdobne motore su dlhsie , cize by trcali, motorovy kryt je pevne dany a rezat motorvy domcek je blbost. Mal som aj Sebarta ale poviem ti jedno za tie peniaze uz nikdy viacej, oproti angelovy od Sebarta je to sakra rozdiel, uz len to ze angel je skorej na rychlost a f3a a yak je plnokrevny 3D akrobat s celkom velkymi kormidlamy . do 2.2 m v elektri by som zatial nesiel 2x6s to je za trest nabijat atd takto kupis 4 baterky po 50 euro a spokojnost, takze ak mozem radit bud 1,8 alebo 2m ale Sebarta nie a ak kupis EF tak budes musiet zopar veci riesit, ale zas je to jeden z naj strojou pre tvrdu 3D

PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 20:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

pravdupovediac iny motor ako axi som ani neuvazoval - este hacker ma podobny tiez na 6S ....
takze v tom mam jasno...
cim dalej tym viac sa priklanam k tomu co mas Ty...
este uvidim - zima je pred nami... :D
kazdopadne dakujem za info - to je presne to, co som tak nejak potreboval vediet... a budem vdacny za kazdu takuto malickost aj co sa tyka uzivatela...

PříspěvekNapsal: pon 24.10.2011 23:15 
Mazák
Mazák

jirkati píše:
Peppy:
Jak myslíš že by si ten tvůj pohon poradil s letadlem 2m/cca 5400g ?
Jak dlouho lítáš na ty 4000mAh baterky?

To uz by bolo dost na hrane... aj na tu 5kg je toho vykonu akurat ( nehneval by som sa keby ho bolo viacej :D ), takze k 5400g by som sa uz priklonil k inej alternative.

Na 4000mAh lietam 5.30min.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 25.10.2011 13:05 
Mazák
Mazák

ja mam letovy cas 6 minut + z pohonnej berem aj stavu do serv ak nico tak napis

PříspěvekNapsal: úte 25.10.2011 13:20 
Mazák
Mazák

pozri toto vlakno, + je tam link na video, tak nejako to lieta stym pohonom co mam aj ja viewtopic.php?t=40857&start=