Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ASW-28 JSB 2630mm Vaše zkušenosti
PříspěvekNapsal: sob 13.06.2015 15:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Zdravím, měl bych prosbičku. Nemá někdo zkušenosti s tímto elektro větroněm? http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod ... olozek=288

a ještě manuál: http://www.astramodel.cz/manualy/jsb/jsb_asw28.pdf

Docela o něm uvažuji, ale než ho koupím docela rád bych se dozvěděl jak je na tom s letovými vlastnostmi. Někde jsem se dočetl, že skutečná váha je o dost vyšší něž udávaná a také někdo psal o problému s padáním po křídle. Také by mě zajímalo jak je to s kvalitou modelu.

Děkuji za vaše postřehy o tomto modelu. :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: ASW-28 JSB 2630mm Vaše zkušenosti
PříspěvekNapsal: ned 14.06.2015 12:49 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Ahoj,
měl jsem tento model. Kvalita dobrá. Ale křídlo sebou mává díky tenké spojce křídel.Kabina nesedí na trupu. Na fotce je to luxusní éro, ale ve skutečnost děs.Tohle éro nekupuj.

Michal

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 14.06.2015 13:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

misamltr píše:
Ahoj,
měl jsem tento model. Kvalita dobrá. Ale křídlo sebou mává díky tenké spojce křídel.Kabina nesedí na trupu. Na fotce je to luxusní éro, ale ve skutečnost děs.Tohle éro nekupuj.

Michal

Bylo létání s ním spíš trápení nebo pohoda ? Daly se nedostatky nějak snadno řešit ?
Když mě vadí že je dneska všechno z EPP na tomhle se mi líbí ta konstrukce a nějaké nedostatky pro mě zase nejsou zase takový problém dořešit, ale hlavně ty letové vlastnosti by mě zajímaly. Mohl by ses prosím více rozepsat o tomto modelu? jak létal, co kde bylo potřeba upravit, předělat atd ? díky

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 14.06.2015 16:43 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Ahoj,
létal s ním kolega a říkal, že to musí létat pořád na rychlosti. Musel zvětšit výškovku a potom to bylo lepší, ale prý by to už nekoupil.

Michal

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 15.06.2015 10:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Obrázky: 4
Měl jsem Diskuse CS 2,6m myslím že letový projev i kvalita konstrukce budou velmi podobné. Jako první maketu takové velikosti to můžu s klidem doporučit. Ve vzduchu vypadá fakt moc pěkně, maketová silueta i letový projev má něco do sebe.
Ovšem chce to pořádně zpevnit trup (vylaminovat kabinu až za křídlo + přidat přepážky) - je hodně křehký, taky turbulátory na náběžku a rozhodně motor! Bez motoru je to lehké a nelítá dobře. S motorem 3548 a baterkou 3s 2600mAh je to v pohodě. Je to celkem rychlé, je potřeba s tím počítat. Není to pomalý pohodový větroň do termiky. Je potřeba to pořád řídit. Nemá rád kroužení na minimálce. Zase to odnaučí "tahat letadlo za ocas" - a to se vždycky hodí... Konstrukce křídel je slabá, při silnějším větru nebo turbulenci křídla dost mávají... (tohle jsem nevyřešil).
Kvalita modelu fakt odpovídá ceně - nic levnějšího v té velikosti asi už nejde sehnat. Ale jako vstup do světa velkých maket větroňů, proč ne.

Profil Soukromé album