Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 10:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
ferkovelký píše:
neviem ako je to d platením cla.od koľko sa platí? ako a komu.a čo DPH?

Banggood má EU sklad v EU. Pokud bude zásilka v rámci EU z toho EU skladu pak je DPH už zahrnuto v ceně a clo se neplatí a ani žádné celní formality se zásilky netýkají.

Pokud to bude z území mimo EU tj. z centrálního skladu eshopu Banggood v Číně pak existují teoretické limity na cenu zboží bez poštovného 22 EUR pro DPH a 150 EUR pro clo při jejichž překročení by mělo být stanoveno buď jen DPH nebo i clo. U zásilek pro osobní potřebu obsahujících hračky a modely se obvykle clo neúčtuje ani při překročení limitu 150 EUR tj. připadá v úvahu obvykle jen DPH.

V reálu to ovšem záleží jen na štěstí, protože toto pravidlo 100% nedodržují ani v ČR ani v SR tj. tu a tam propustí bez DPH i bez cla i zásilky, které mají přímo na balíku v celní deklaraci uvedenu celní hodnotu vyšší než jsou zmíněné limity.

Takže to, zda bude či nebude stanoveno DPH nebo clo lze předem jen odhadovat při překročení zmíněných limitů, ale 100% je to obvykle jisté teprve až je zaplacení DPH či cla skutečně vyžadováno.

Informace ohledně výše DPH a případných poplatků za celní odbavení Českou poštou i různých postupů ohledně doložení dokladů k zásilce apod. s platností pro ČR jsou shrnuty v úvodním příspěvku jiného tématu viz tento odkaz.

Výše zmíněné limity jsou platné i pro SR, ale další podmínky ve vztahu k poplatkům a postupům pošty se pro SR mohou v některých ohledech lišit. Detailní popis znám jen pro ČR viz již uvedený odkaz. Pro SR detailní popis neznám a mám jen kusou informaci od Slovenské pošty, která ještě v loňském roce tvrdila, že Slovenská pošta na rozdíl od České pošty u zásilek pro osobní potřebu nevybírá žádné poplatky za celní odbavení ani když je stanoveno DPH. Nakolik je to v SR platné ještě v současnosti to nevím. Ohledně podrobnějších informací k těmto záležitostem platným pro SR zkus kontaktovat infolinku Slovenské pošty viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: pon 17.02.2014 12:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Čekám svoji první zásilku z Banggood, která je již na cestě. S další počkám, až jak první dojde (EU sklad). V košíku mám něco málo dalšího zboží tentokrát z Číny a u tohoto mi není jasná jedna věc.

U 4. položek mám "Warehouse/Direct mail: CN_GZ (4 Items)" a u jedné "Warehouse/Direct mail: CN_SZ (1 Items)". Toto zřejmě znamená, že je to ze dvou skladů. Jak Banggood v tomto případě postupuje? Sloučí zboží do jedné zásilky za jedno poštovné (poštovné této firmy je totálně směšné...), nebo rozdělí na dvě různé zásilky? Jak se toto projeví v možném zpoždění dodávky zboží?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: úte 18.02.2014 21:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Tiež som to mal podobne, každá zásielka išla zvlášť a kedže tam bolo free shipping tak to bolo všetko zdarma!

_________________
DX8 , YAK 54 , Crack YAK, SBACH 342, MaxiSwift, Skywalker X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: stř 19.02.2014 23:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Jelikož dnes došla zásilka z EU skladu, kterou jsem platil přes PayPal 11.2.2014 a na předešlé stránce tohoto vlákna jsem se ptal, jak to u Banggood "chodí" (můj první kup), uvedu zde tracking (platba "Uk Standard International Shipping: US$1.29" - na free shiping "nehraju").

Date Added
2014-02-11 13:07:37 Payment Confirmed
2014-02-11 13:10:12 Ready To Process
2014-02-13 05:35:50 Back Order
2014-02-14 03:47:14 Processing
2014-02-14 06:30:33 Shipped - Zde přiřazeno trasovací číslo

Dnes 19.2.2014 jsem vyzvedl balíčky na Poště. Zabaleno v neprůhledných sáčcích a vydáno dokonce bez předložení průkazu totožnosti .... Zásilka je prý řazena jako zcela nejobyčejnější "nic". Zajímavé. Taktéž sledování zásilky skončilo v Anglii - Česká pošta tuto zásilku v trackingu neregistrovala vůbec.

Celkově jsem s přepravou spokojen. Podotýkám však, že se jednalo o zboží z EU. Čínu si budu ještě chvíli rozmýšlet (Hobby king je poměrně odstrašujícím příkladem) ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2014 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
petrovo píše:
Čínu si budu ještě chvíli rozmýšlet (Hobby king je poměrně odstrašujícím příkladem) ....

Hobbyking je momentálně taková černá ovce, s tou Fiji Post. Od začátku roku mám z Číny už asi 30 nákupů na ebay, Goodluckbuy, Myrcmart, RCTimer, Banggood a všechny přišly rychle (1-3 týdny). 3 zásilky z ebay nedorazily, ale prodejci bez reptání vrátili peníze, takže taky v pohodě, až na to zdržení s objednáním jiného zboží... Jediná zásilka která je stále v neuzavřeném stavu je balík z Hobbykingu, objednaný těsně před vánoci. To budu zítra eskalovat na Paypalu, ale velké naděje si nedělám :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: čtv 20.02.2014 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
petrovo píše:
...Zabaleno v neprůhledných sáčcích a vydáno dokonce bez předložení průkazu totožnosti. Zásilka je prý řazena jako zcela nejobyčejnější "nic". Zajímavé. Taktéž sledování zásilky skončilo v Anglii - Česká pošta tuto zásilku v trackingu neregistrovala vůbec...

Česká pošta ve svém trackingu registruje jen zásilky, které jsou minimálně na úrovni doporučené zásilky. Zásilky, které jsou na nížší úrovni než doporučené jsou obvykle považovány za obyčejné listovní zásilky a Česká pošta je neeviduje a ani u nich nevyžaduje žádným podpis při převzetí. Podobné je to i u zásilek z Hobbykingu se sledovacími čísly LX*****FJ jdoucích přes Fiji post.

Takže u takových zásilek ani není potvrzeno doručení a tudíž zásilka může být doručena i když to z informací ve sledování nelze určit. V případě sporu na Paypalu je pak o něco menší šance na kladné rozhodnutí viz nedávný případ prohraného sporu od janekx v tématu o Hobbykingu viz tento odkaz.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 15:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
To Petrovo - V Bangoodu nakupuju asi 3 roky a ještě nikdy nebyl žádný problém. Beru odtud kraviny od 1 $ po 200 $ Doba dodání od 10 - 30 dnů. Za mne doporučuji. Kdyby takhle fungoval hobbyking ...

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: čtv 27.02.2014 17:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
Taky s nimi mám zatím dobré zkušenosti. Teď naposled jsem objednával nějaké ptákovinky pro manželku a dceru, jeden řetízek měl chybějící kamínky. Poslal jsem fotku, pár dnů se nic nedělo, už jsem na ně začínal nadávat a včera odepsali že posílají nový. dodací doby docela rychlé, 2-3 týdny.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 17:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Několik málo objednávek mám již za sebou, takže nějaká ta zkušenost tu je a to velmi dobrá. Oproti Hobby king "bleskové" (nebrat doslovně!) dodání zboží, ovšem Čína je Čína a proto i u Banggood jsem došel k "renoncu" z jejich strany.

21.2.2014 jsem zaplatil zboží z China warehouse a v nedlouhém termínu dostal sledovací číslo (zaplaceno shiping registered tracking 1,70$). K mému překvapení je u zásilky uvedeno Švédsko s výmluvným Not found .... Psal jsem na Live chat (měli padla, tak jsem použil jejich formulář) co to má znamenat a že žádám o revizi zásilky. Je to dva dny a stále nic. Samozřejmě si počkám a nekrvácím při tom ...

Sledování zásilky mám ZDE.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 18:58 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 52
Obrázky: 0
Tiež mi posielali cez túto poštu. Buď v kľude, príde to, aj tracking sa objaví , ale možno až keď to budeš mať doma. Nuž, Čína...

_________________
DX8 , YAK 54 , Crack YAK, SBACH 342, MaxiSwift, Skywalker X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: sob 01.03.2014 20:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 26.8.2013
Příspěvky: 594
Bydliště: Jižní Morava, kousek od Strážnice :-)
Obrázky: 6
petrovo píše:
Několik málo objednávek mám již za sebou, takže nějaká ta zkušenost tu je a to velmi dobrá. Oproti Hobby king "bleskové" (nebrat doslovně!) dodání zboží, ovšem Čína je Čína a proto i u Banggood jsem došel k "renoncu" z jejich strany.

21.2.2014 jsem zaplatil zboží z China warehouse a v nedlouhém termínu dostal sledovací číslo (zaplaceno shiping registered tracking 1,70$). K mému překvapení je u zásilky uvedeno Švédsko s výmluvným Not found .... Psal jsem na Live chat (měli padla, tak jsem použil jejich formulář) co to má znamenat a že žádám o revizi zásilky. Je to dva dny a stále nic. Samozřejmě si počkám a nekrvácím při tom ...

Sledování zásilky mám ZDE.

Ono to je zřejmě tak, že si sami vygenerují číslo sledování zásilky, ale nějakou dobu může trvat než to fyzicky předají dopravci. Podobné je to i u nás s obchodním balíkem, třeba když objednávám něco z TS Bohemia. Akorát tady je ta doba mezi vygenerováním čísla a předáním dopravci v hodinách a u Číňanů ve dnech :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 6:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 230
Bydliště: Zlaté Hory
To Petrovo : jestli ti to poslali přes Sveden post tak buď v klidu a jásej. Nám když to poslali přes švédy ,průměrná doba dodání 10 dní a přes china .... post 2-4 týdny.

_________________
bylo Pluto,Admirál,Mars II,T9X, Toro...MX-20Hott,FuncubXL,Solius,Twinstar,L-13Blaník 2700mm,Samurai


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: ned 02.03.2014 7:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
petrovo píše:
Samozřejmě si počkám a nekrvácím při tom ...


Sice setrvalý stav, ale myslím že již není třeba se vracet k tomu, co jsem psal. Víme všichni, že s dodávkami z Číny je to případ od případu jiné a taky víme, že přihodit si za sledování zásilky ještě nemusí znamenat záruku skutečného sledování. Tímto bych to uzavřel. Nerad bych byl příčinou "nafouknutí" vlákna do "rozměrů" Hobby king-u ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2014 21:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2009
Příspěvky: 118
Bydliště: Brno
Chci se vas zeptat. Pri nakupu z banggood z china skladu jakou pisi na balicek hodnotu zbozi?

_________________
Blade,CopterX 450+DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banggood - doba dodání
PříspěvekNapsal: pon 17.03.2014 23:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2007
Příspěvky: 463
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Nikde jsem nenalezl, že by na Banggood bylo k nastavení "ošulení" ceny tak, jako je to na Hobbyking - takže jen skutečná cena ....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz