Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Oblozeni poznas, nikdy spojka nezabira po celem oblozeni, takze uvidis ten zoubek o kolik je obrousene. (teda aspon u trexu, raptor to bude mit predpokladam stejne)
Mastna volnobezka si myslim ze nevadi, naopak kdyz jsem ji mel na suchu tak se zakusovala (v obou smerech se neprotacela), po namazani funguje jak ma. Ale proste ji zkus silou protocit.
Pokud by to bylo loziskem, muzes koupit nove v tobexu a prelisovat - jde to i doma (za tepla), ale je to trochu pakarna...

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 1:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Mas nejaky zaruceny recept jak to vylisovat aniz bych porusil vse ostatni-)? Kvuli startovani budu menit to lozisko ve spojce to jednosmerne ale nevim rozmer ktery objednat tak to budu muset dostat ven.ale jak jsem jiz psal odsrouboval jsem spojku a drzela tam jak prase to lozisko je zrejme delsi a saha az do casti ventilatoru jestli se nepletu a je tam asi poradne nalisovane.no nic dnes az se vzbudim po nocni tak to zkusim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 6:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Vylisovat. Nejlepe osazenym trnem.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Na toto lozisko tak vytahovak. Zkus to ohrat v troube. Me se nekdy osvedci, kdyz to nahreju a potom to jde vyklepnout pomoci imbusoveho sroubovaku s kulickou, ktery je o malinko vetsi nez vnitrni prumer. To lozisko bude z nejvetsi pravdepodobnosti zalepene zelenym lepidlem na loziska.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 11:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Ohrivat to nemuze. Volnobezka je nalisovana ve spojce. Kdyz by to vic ohral, tak mu odpadne oblozeni ktere je lepene. Mozna ochladit, lozisko by se mohlo stahnot vice nez okolno ocelova spojka. Ale vykaslal bych se na to.
Vyklepnout nebo vylisovat trnem. Nejlepe osazenym. Mensi prumer = prumer startovaci hridele, vetsi prumer = vnejsi prumer volnobezneho loziska ( malinko mensi samozrejme ). Stejnym trnem pak nalisovat novou volnobezku.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
oblozeni by mu neodpadlo. To lozisko chce vytahnout z te odstredive spojky. Oblozeni je nalepene v bubinku a na nej je z vrchni casti pastorek.

Tak ze ja bych oddelal spojku z unasece a tu bych vrazil do trouby. Potom z ni zkusit to lozisko vytahnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 12:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
podle fotky bych řekl,že jsou čelisti spojky moc roztažené.Spojka pak zabírá okamžitě po nastartování.Zkusil bych čelisti smáčknout opatrně ve svěráku nebo velkýma sikovkama.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 14:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
hates píše:
oblozeni by mu neodpadlo. To lozisko chce vytahnout z te odstredive spojky. Oblozeni je nalepene v bubinku a na nej je z vrchni casti pastorek.

Tak ze ja bych oddelal spojku z unasece a tu bych vrazil do trouby. Potom z ni zkusit to lozisko vytahnout.


Ma pravdu. Omlouvam se.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2015 23:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Tak volnobezka je venku a za studena nebyla ani lepena sice to neslo moc dobre ale podarilo se uz mam objednanou novou z obchodu ktery jste mi poradili za coz dekuji ale bohuzel jsem chtel objednat vsechny loziska startovaciho segmentu ale bohuzel tyto rozmery v nabidce nemeli takze zatim ponecham stavajici myslim ze startovani tim bude vyreseno ta volnobezka byla uplne rozsypana.Slozim to zpet a uvidim.Jeste jsem zkoumal ten zvon a samotnou odstredivku oblozeni ve zvonu ma cca ten milimetr a neni vubec ponicene ani drazka v něm neni spojka neni vubec roztazena jak tu nekdo psal mezi spojkou a oblozenim je po obvode take cca do 1mm mista pro roztazeni na treni spojky s oblozenim coz si myslim ze by mohlo byt v pohode.Pak jsem jeste zkontroloval jak jste psali chytnu hlavu rotoru drzim hlavni kolo a take vse v poradku zadny prokluz.Takze az to slozim nastartuji uvidim co se bude dit, zda se bude rotor tocit v zavislosti na otackach nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2015 5:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Podle popisu by to melo jiz byt v pohode. Jeste bych zkusil asi seridit motor pokud jsi s tim jeste nelital. Muze byt desne bohaty a proto ti pripada, ze vykon je, ale rotor se moc nechce tocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2015 11:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Vrtulnik od puvodniho majitele letal do posledni chvile ten starter prisuzuji tomu ze se proste vysypalo lozisko a mel jsem smulu motor je serizen perfektne a chodi opravdu jak ma jeste me napadlo ze jsem to slozil malinko jinak ulozeni motoru ma malinko nastavitelny rozshah pro pripadne malinke posunuti je mozne ze jsem ho ulozil ne uplne presne a spojka v bubinku nebyla zcela vystredena a zabirala kapanek ne po celem obvodu uvidime.zatim opravdu moc dekuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2015 12:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
ja spojku vystreduji nasledovne. Pridelam motor a utahnu jej tak aby se mohl jeste malinko pohnout az se roztahne a zabere spojka. Takto lehce utazeny to nastartuji a roztocim to do nejakych strednich otacek. Tim se vystredi spojka. Potom motor dotahnu na fest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2015 15:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Dekuji vsem za perfektni rady nakonec tedy stacilo vymenit to lozisko startovani funguje perfektne a uz i spojka zabira tak jak ma ale to jsem nezjistil cim to vlastne bylo mozna opravdu jen to vystredeni motoru.jeste bych se mozna optal na zhaveni mam power panel s volitelnym proudem zhaveni ale je tam stupnice od 2az 8 (nevim zda to znamena ampery ci cisla svicek)pouzivam svicku c.8osmax jaky bych mel nastavit zhruba rozmezi abych svicky nepalil znamena to ze tedy nastavit 8micku na power panelu?zatim pouzivam kompaktni zhavitko ale jak to urcite znate ze na kopci kdy se jde letat zjistite ze zhavitko je vybite.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2015 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2007
Příspěvky: 1222
Bydliště: Zápy - Brandýs nad Labem
Power panel nepouzivam, a co me prestalo bavit sdelavat conopu kvuli zhavitku na startovani poridil jsem align 2v1. Svicky to nepali a je to i jako bec. Na palube vozim 1800mAh 2S LiPol. Zhavi to na povel zmacknutim tlacitka q0s a potom to vypina zhaveni.

jinak kvuli tomu zhaveni pri startovani jsem poridil prizhavovani i do letadel a power panel je jiz pouze pro starter a cerpadlo. Jako bonus jsem k tomu ziskal nizsi volnobehy protoze to zhavi pri stahnutem plynu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Raptor 90 startovani
PříspěvekNapsal: sob 25.04.2015 19:57 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Jednoduse. Do nabiteho zhavitka pichni svicku a podivej se jak hodne je rozsvicena. To stejne udelej na boxu a nastav si stejnou uroven rozsviceni. :wink:

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz