Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: T-rex 700
PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Napřed k tomu motoru.K nastavení nestačí jen kroutit nějakým šroubkem.Nevím,co tam máš za motor,ale lepší vrtulníkový má
většinou trojjehlový karburátor.Nevím,jak to mněl nastavený ten co ti to prodal,ale po tom co píšeš mám celkem pochyby.Nastavit je potřeba vše.Každá jehla má jinou funkci.Zkus si stáhnout manual k motoru co tam máš osazený a tam by jsi mněl najít tovární nastavení všech jehel a motor by mněl jít spustit.Nebo napiš co tam máš za motor a snad ti tu někdo to nastaveni poradí pokud nenajdeš manual.Podle toho výchozího nastavení si ho potom jen jemně doladíš.Teď k tomu bezpádlu co si chceš koupit.Je to samozřejmě tvoje věc,ale já být tebou dal bych si napřed dohromady to pádlo co máš doma a až podle toho až si to vyzkoušíš bych utrácel dál.Dát to dohromady tě bude stát určitě pro začátek daleko míň.
Také si myslím,že až ti to dojde a nasadíš to na tu hřídel co tam máš teď,tak vrtulník půjde do kytek.Podle popisu havárie a toho že se rozstřelily listy nevěřím tomu že hřídel a možná i další díly jsou v pohodě.Hlavně pokud jsi ji neměl ani vymontovanou a nezkusil ji třeba aspoň na skle.

Naposledy upravil Radekkk dne pon 24.02.2014 20:09, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: pon 24.02.2014 20:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

než jsem dopsal příspěvek tak jsi již napsal nový a typ motoru napsal.
No,tenhle motor jsem zatím neměl,takže víc neporadím.Jen to co jsem napsal minule.
Tovární nastavení bohužel neznám.

PříspěvekNapsal: úte 25.02.2014 8:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

No motor uz vrci 8) , problem spocival v zle nastavenom karburatore. Chcem objednat tie listy no neviem ktore, tie championy 720mm mozu byt ? Hlava je FBL ALIGN, idem asi aj objednat novu osku, no nevyzera byt nejak ohnuta alebo poskodena, no pre istotu. Objednal som tie championky 720mm snad budu pasovat, su tam este vymedzovacie podlozky cize vojst by mali, hriadelku nemozem nikde najst, pokusal som sa zlozit bezpadlovu hlavu lebo je to akoby skladacka no neviem ci ju poskladam >D

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 6:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

alfik166 píše:
... No hneva ma este motor, resp. neviem ho zostelovat, podari sa mi ho nakopnut no po odstaveni ho nejde ani za toho boha pretocit starterom teda ide no tazko cize je zachlasatny skusal som aj ubrat na paliv. ihle bo bezozmeny...

ohladom tohto... moc ma to neprekvapuje. Predpokladam, ze ho asi nechavas len dlhsiu dobu vrcat na volnobehu. V takom pripade dochadza k tomu, ze prud plynov z vyfuku nie je dostatocne silny aby dostatocne vyhadzoval olej z vyfuku von a ten sa tam hromadi. A po odstaveni motora dochadza k tomu, ze tento nahromadeny olej ti natecie spat do motora a zachlasta ho. Ked vsak zacnes s tym vrtulnikom lietat, inymi slovami tocit dost vysoke otacky, olej sa ti nebude hromadit a problem sa tak povediac vyriesi sam ;).

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 7:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Jj bude to tak ako pises, vcera som ho este skusal nakopnut a uplne v pohode, chytil na sup a po odstaveni taktiez. Dnes mi maju prist listy vrtule, no som zvedavy ci ich tam narvem >P

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 8:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

kedysi davno som mal ten isty problem :)

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 9:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Je treba pred startom vybrat sviecku, pretocit no musi byt plyn zavrety a priskrtena hadicka paliva do motora. Zalozit sviecku, nazhavit, pustit palivo a trocha pretocit so zavretym plynom aby si cuclo paliva-ked je plyn otvoreny tak je zaujimave ze netaha palivo neviem ci mam nieco zle v motore alebo to tak ma byt. Potom pootvorit plyn a pretocil-chyti doslova hnet a vypnut zhavenie-ubrat plyn. Tento motor nema volnobeh ? Lebo po zavreti plynu hned zdochne. Vrchna ihla jedna otacka, spodna ihla 1/5 otacky. Z vyfuku mi prska palivo neviem ci je to ok alebo mam privret ihlu ? No ked ju privrem a pridam plynu tak zdoche cize tych 1/5 ot musi byt vtedy neskape. A na co je ta vrchna ihla ? Je totiz jedno ci ju zavrem alebo uplne otvorim vkuse motor ide rovnako >D Este medzi ihlami su take 2 sroby myslel som si ze je to karbec, tzv. bimbatko-pumpa paliva no nieje, je tam oska plynu totiz som tie sroby utiahol na fest a neslo mi pohnut plynom, musia byt tak akurat. No orig. sroby tam niesu su tam nejake kadejake a ked pridam plynu tak rezonovanim sa odkrucaju no na fest ich dotiahnum nemozem. Ako sa to da poriesit ?

Zacal som skladat FBL hlavu, no mam dalsi problem. Nad cyklikou je taka prkotina s tiahlami a neviem do akej vysky ju mam prisrobovat na osku. Ci az nadoraz k hlave alebo trochu nizsie, na t-rex500vke je spolu s hlavou no tu na 700 je to zvlast. Zrejme ma byt v takej vyske aby tiahla boli co najkolmejsie- v navode to moc totiz nevidno a som z toho puk >D Zrejme to dam poskladat niekomu skusenejsiemu no neviem komu. Hlava je z Tatramodel.sk original strieborna aj s align RJ. Ta za 150eur.Skladal ste to niekto ? Potreboval by som poreferovat.

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 9:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Co sa tyka startovania, najjednoduchsie sa natahuje palivo do motora tak, ze prstom upchas vyfuk a par krat starterom pretocis motor (zatial este bez zhavenia). Uvidis, ze s upchatym vyfukom sa ti pohrnie palivo jedna radost ;). Len pozor, aby si ten motor zase nezachlastal. Ked uz mas pocit, ze si to uz natiahlo dost paliva, mozes zacat startovat so zhavenim.
V pripade, ze nemozes pretocit motor starterom, vacsinou sa da vyhnut tomu, aby si musel odsrobovavat sviecku. Mne doteraz takmer vzdy stacilo, ze som rukou pretocil motor do polohy (samozrejme opacnym smerom, nez akym startujes ;)), kedy je piest v dolnej uvrati a teda je vyfukovy otvor otvoreny, vzal som vrtulnik do ruky a naklonil som ho tak, aby palivo/olej mohol volne vytiect z piestu von do vyfuku. Samozrejme ak mas prilis zaliatu sviecku, tak budes mat potom problem nastartovat. Ale mne to v 99% pripadov stacilo.
Co sa tyka prskania paliva z karburatoru, tak to je uplne bezny jav, s tym nic neurobis.
Teda jedine, ze by si si spravil vzduchovy filter na nasavaci otvor, ako mam napriklad aj ja ;)

Naposledy upravil mravecm1 dne pát 28.02.2014 9:50, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 9:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Hmmm, diky za radu, vyskusam. Lebo sa mi nece za kazdym vytahovat sviecku. Len neviem este ako poriesim tie srobky, lebo sa odkracaju rezonanciou, totiz napevno ich dotiahnut nemozem lebo nepohnem plynom. Motor nema volnobeh ?Po ubrati plynu ihned zdochne. Sa bojim ze ked na radii moc uberem plyn tak zdochne. Da sa to upravit trimom ze mu pridam alebo to treba zostelovat krivkou plynu ?

Ty mas tiez rexa 700 vku nitro ? Odkial si ?

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 9:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ako mozes vidiet v mojom profile, som zo Ziliny.
Momentalne 700ku nemam, predal som ju asi pred dvomi rokmi.

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Volnobeh je to, co si nastavis vo vysielacke. Ked stiahnes plyn uplne dolu (myslim fyzicky na karburatore), tak motor samozrejme musi zhasnut.
Na radii to musis nastavit tak (teda nemusis, je to na tebe, ale podla mna to je rozumne :)), aby ti motor pri stiahnuti packy uplne dolu nezdochol = VOLNOBEH. A na zhasinanie motora pouzi funkciu THROTTLE CUT.

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 10:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

pravděpodobně nemáš motor ani správně seřízený pokud to takhle musíš dělat..Bohužel motor Align 91 nemám a tak Ti přímo neporadím,protože ani tovární nastavení tohoto motoru neznám.Ale mnělo by to fungovat asi takhle.Svíčku samozřejmně před každým startem vyšroubovávat nemusíš.Před startem protoč bez žhavení několikrát motorem aby nasál palivo a zároveň se i zlepšilo mazání.No a pak by jsi po připojení žhavení mněl nastartovat pokud by byl motor správně seřízený.Dále jak se ptáš,tak ty jehly samozřejmně mají každá svůj význam.No jak to nejlíp popsat.Nevím jak to má Align 91 ale na Novarossi R 57 který zrovna používám se šroubkem mezi jehlami seřizuje bohatost směsi ve volnoběžných otáčkách.Pak tam mám dvě jehly.Jedna je na střední otáčky a ta druhá je tzv.vysokorychlostní jehlový ventil a ta je na vysoký otáčky.Při otáčení ve směru hodinových ručiček se směs ochuzuje a proti směru se obohacuje.Jinak aby mi motor za letu nechcípl při stažení plynové páky tak já osobně si pomáhám jednoduše trimem.Pak tím trimem motor i podle potřeby chcípnu.Jo a ještě musím dodat že po posledním letu zaškrtím palivovou hadičku a nechám motor dokud sám nechcípne.Palivovou hadičku nechám zaškrcenou,připojím žhavení a startérem protočim motor.Ten na chvíli naskočí a tím se vypálí všechno palivo které zůstalo v motoru.

Naposledy upravil Radekkk dne pát 28.02.2014 15:21, celkově upraveno 3

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 10:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

No uz je mi to konecne jasne, dakujem pekne za rady.

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 13:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Není třeba vyndávat svíčku obvykle stačí motor naklonit na starnu výfuku a párkrát s ním pootočit a on kanálem vypláchne palivo do výfuku.
Dále to chce skřipec na hadičku ke karburátoru, jinak ti samospádem natečepalivo do karbce a motor se uchlastá, a pokud k tomu ještě zacpeš výfuk aby nic nekapalo, tak ti teplotní roztažností paliva v systému taky nateče do motoru docela hodně.
Osobně to dělám tak že motor chcípu právě zaškrcením palivové hadičky. Tím se motor vyčistí a neuchlastá se.

Jinak uchlastání po zastavení je možné taky tím že ti olej z výfuku nateče zpátky do motoru např. nevhodným nakloněním vrtulníku při přepravě.

PříspěvekNapsal: pát 28.02.2014 17:49 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Ako nastavim, aby sa cyklika zacala dvihat od polovice plynu ? Totiz ide zaroven s plynom hnet nahor.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4