Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2013 9:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Prosím o pomoc, potřebuji vyměnit hřídel motoru na BL 500M,nikde jsem nenašel kde ji koupit zde v česku,prohledal jsem, snad všechna témata kde se objevilo slovo hřídel a nic, je možné že ne všechna.Nebo mám vyměnit motor? Nic jiného mu není i ložiska jsou dobry,ale také je vyměním. Našel jsem různé hřídele pod různym značením,má snad hřídel také značení? Děkuji za radu. lepší?http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=42771 tak je to vyřešeno objednal jsem tento motor na doporučení jednoho vrtulníkáře z břevnova ktery ten motor má a je sním velice spokojen., ostatním děkuji

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Naposledy upravil beka dne ned 17.11.2013 14:30, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Heli-do 500
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2013 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Heli-do 500. Prosím tě, co to je za název vlákna? Nemohl bys vymyslet něco výstižnějšího? :wink:

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2013 10:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
beka píše:
Prosím o pomoc, potřebuji vyměnit hřídel motoru na BL 500M,nikde jsem nenašel kde ji koupit zde v česku,prohledal jsem, snad všechna témata kde se objevilo slovo hřídel a nic, je možné že ne všechna.Nebo mám vyměnit motor? Nic jiného mu není i ložiska jsou dobry,ale také je vyměním. Našel jsem různé hřídele pod různym značením,má snad hřídel také značení? Děkuji za radu. lepší?


Pokud máš tento motor:
http://www.rc66.cz/align-500m-brushless-stridavy-elektricky-motor-1600kv

tak tam patří tato hřídel:
http://www.align.pl/product-cze-4178-ALIGN-500M-Motor-Shaft.html

V CZ ji ale v tuhle chvíli nemohu najít nikde skladem. Zkus nějaký tvůj oblíbený eshop a objednej ji.

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 19.12.2013 8:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 18.3.2013
Příspěvky: 1343
Bydliště: Zlínský kraj
co tenhle motor a regulátor na trexe 500?
YEP 80A (2~6S) SBEC 5,5V / 6A
Turnigy HeliDrive SK3 Competition Series - 4249-1600kv


?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 9:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Liptovsky Mikulas
Uvazujem aj ja nad tymto motorom, no musim menit aj hriadel ? Bude stacit 60A regulator Align ? Teraz tam mam BL500L max 800W a tento je max az 1600W, nejak sa mi to nezda je raz tak vykonny ten motor ? Potom by bolo treba regulator cez 150A co je sprostost podla mna a vraj staci 70A regulator, dik za odp.

_________________
T-rex 500ep FBL-microbeast + T-rex700 nitro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 16:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
alfik166 píše:
Uvazujem aj ja nad tymto motorom, no musim menit aj hriadel ? Bude stacit 60A regulator Align ? Teraz tam mam BL500L max 800W a tento je max az 1600W, nejak sa mi to nezda je raz tak vykonny ten motor ? Potom by bolo treba regulator cez 150A co je sprostost podla mna a vraj staci 70A regulator, dik za odp.

Ne nemusíš měnit hřídel to já ji mám vyčachtanou a už jsem ji vyměnil i s ložiskama, ale vem ten co doporučuje kolega přede mnou, turnigy: heli drive sk3 serie 4249: a i ten regl, obojí je dost dobry a ten sk3 mám doma jako náhradu jo a ten šedesátkovy regl stačí i k tomu sk3

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: pon 27.01.2014 21:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Mám na prodej nový nerozbalený orig. motor z T REX 500 za 1500,-Kč
Pokud je zájem 602422149

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: stř 29.01.2014 17:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Liptovsky Mikulas
Zohnal som motor BL500MX, no ma horizontalnu volu no vraj je to ok a je po vymene tej osky co je vo vnutry. No zalozil som ho do vrtasu ale vrtulou ledva pohnem, je to ok ?

_________________
T-rex 500ep FBL-microbeast + T-rex700 nitro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: stř 29.01.2014 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
alfik166 píše:
Zohnal som motor BL500MX, no ma horizontalnu volu no vraj je to ok a je po vymene tej osky co je vo vnutry. No zalozil som ho do vrtasu ale vrtulou ledva pohnem, je to ok ?

Zdravim. vůle nesmí byt velká může to jemně cvakat nahoru dolu ne víc jak 0,3mm. no ale i to se nechá vymezit, na jednu stranu se musí listy točit s motorem a vrtulkou, na druhou jen listy se zadní vrtulkou a motor stojí ,tak funguje volnoběžka.Jo a motor klade odpor přes magnety tak to poskakuje, když točíš pomalu ,ale musí to jít zlehka. Ještě musíš mít zubovou vůli t.z.mezi motorem a pastorkem je vůle aby jsi mezi pastorkem a kolem protáhl novinovy proužek papíru

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 16:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Liptovsky Mikulas
Na spodku vola neni no u vrchu cca 2mm. Tazubova vola ako ju nastavim ? Ten papier tam neprepcham, teda prepcham no vtedy sa pastorok uz nedotyka hl. kolesa.

_________________
T-rex 500ep FBL-microbeast + T-rex700 nitro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 16:33 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Liptovsky Mikulas
Nejak takto mi to hrkoce: https://www.youtube.com/watch?v=KL0Z-zcSMdM, na konci videa povie okej :D Tak neviem ci je to ok alebo nie.

_________________
T-rex 500ep FBL-microbeast + T-rex700 nitro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 17:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
alfik166 píše:
Na spodku vola neni no u vrchu cca 2mm. Tazubova vola ako ju nastavim ? Ten papier tam neprepcham, teda prepcham no vtedy sa pastorok uz nedotyka hl. kolesa.

Zdar,na straně motoru kde není pastorek,je v plášti z boku dírka se závitem v ní je červík ktery povol imbusem potom vem motor do svěráku a roztoč čelisti svěráku tak aby se tam motor vešel, opři motor o pastorek a vršek kde jsi povolil červík a stáhni jemně čelisti k sobě tak aby se pláštˇmotoru zasunul směrem k sobě dělej to zkusmo pozor atˇnezasuneš pastorek,ten musí potom koukat asi jeden mm přes kolo. jestli je tam vůle měla by zmizet ta oska by měla byt zárovenˇs pláštěm, možná malinko přes. potom červík namaž loctitem a utáhni. Ta vůle je tak jak popisuješ protáhni ten papír tak aby se pastorek nedotykal kola, ale nesmí tam byt zase moc velká vůle, aby jsi neočesal zuby kola.Nesmí se ti protočit pláštˇna ose.Na ose je vybroušená ploška na červík, ten tam musí zapadnout

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 18:46 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Liptovsky Mikulas
Jj stisom som ho vo zveraku a vola je prec, jj ten cervik som odsroboval, rozobral som cely motor, vnutro som aj vycistil acetonom. Ked som ho rozoberal tak pastorek som odobral a dal bez neho do zveraka. Robil som to presne podla tohto videa no len neviem naco tam ma poznacene fixou tu ciarku, asi na ten cervik aby trafil dieru, no ja som ju trafil na prvy krat :D Ale stale nechapem to s tym papierom, sak ked sa zuby pastorka nebudu dotykat zub hlavneho kola tak ako sa to kolo potom bude tocit ? Ked sa dotyka len trocha tak to presmykuje, ocesalo by zuby na hl. kole a ked to dam tak akurat tak tade potom nepretiahnem ten papier. nechapem :idea:

No hnet ma lepsi zvuk ten motor, pustil som ho naprazdno len tak volne pripojeny na regler. Predtym mal taky hrkotavy zvuk, teraz hrkotanie prestalo a ma takovy pisklavy zvuk co by malo byt ok.Vola ziadna.

_________________
T-rex 500ep FBL-microbeast + T-rex700 nitro


Naposledy upravil alfik166 dne čtv 30.01.2014 18:57, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 18:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
alfik166 píše:
Jj stisom som ho vo zveraku a vola je prec, jj ten cervik som odsroboval, rozobral som cely motor, vnutro som aj vycistil acetonom. Ked som ho rozoberal tak pastorek som odobral a dal bez neho do zveraka. Robil som to presne podla tohto videa no len neviem naco tam ma poznacene fixou tu ciarku, asi na ten cervik aby trafil dieru, no ja som ju trafil na prvy krat :D Ale stale nechapem to s tym papierom, sak ked sa zuby pastorka nebudu dotykat zub hlavneho kola tak ako sa to kolo potom bude tocit ? Ked sa dotyka len trocha tak to presmykuje, ocesalo by zuby na hl. kole a ked to dam tak akurat tak tade potom nepretiahnem ten papier. nechapem :idea:

Tak jinak ,nech ten papír mezi kolem a pastorkem a utáhni motor a potom otoč motorem i s kolem atˇten papír vypadne a to je vůle mezi zuby kola a pastorku.Toč dokola a sleduj jestli ta vůle není moc malá ty zuby pastorku nesmí byt moc fest musí to malinko čvachtat, hlavní kolo je malinko šišaté a když není paráda

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: motor do trex 500
PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2014 19:41 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.1.2014
Příspěvky: 65
Bydliště: Liptovsky Mikulas
Jaaaaj kua uz je mi to jasne :mrgreen: :lol:

No mam to, hl. kolo ked nim mykam rukou tak ma malinku volu v pastorku je to ok ? Ale ked pustim motor a ked zastavuje tak, tak zahrkoce to spodne kolo pod tym hlavnym. Ked natiskam natesno pastorokku kolesu tak vtedy to nezhrkoce pri zastavovani.

_________________
T-rex 500ep FBL-microbeast + T-rex700 nitro


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz