Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tipy co se síťovými (220V) kabely?
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 6:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
máte někdo nějaký nápad nebo existuje obecně nějaké rozumné uplatnění pro takové ty 1m dlouhé 220V kabely s exotickými koncovkami? Typicky na připojení napájecího adaptéru a pod. do sítě

Výrobci různého (hlavně poč. vybavení) mají poslední léta ve zvyku přibalit několik kabelů pro různé "jurisdikce" - člověk si z toho vybere ten jeden pro ČR a ty ostatní se mi nějak hromadí doma. Zatím jsem je schovával tak nějak pro strýčka příhodu. Ale když jsem teď uklízel další, říkal jsem si, že to je asi nesmysl a nikdy to nikdo nepoužije - mohlbych ty strýčky zásobovat půl roku. Tak si říkám zda to vyhodit, nebo pro to existuje nějaké rozumné uplatnění co mě nenapadlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 6:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ja je pouzivam jako cyky spojky:-D kdyz potrebuji neco testovat a nemam privodni kabel na svorkovnici tak to strihnu a napojim. Nebo je opal a dej do sberu, treba to 50kc hodi:-)

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 7:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Já ten "divnej" konec ustřihl a připojil na to roztrojku nebo single zásuvku, pokud jsem potřeboval krátkou prodlužku.
Ale mám dojem, že podle nové normy je domácí výroba prodlužovaček zakázána.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 7:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
Ticcino píše:
Já ten "divnej" konec ustřihl a připojil na to roztrojku nebo single zásuvku, pokud jsem potřeboval krátkou prodlužku.
Ale mám dojem, že podle nové normy je domácí výroba prodlužovaček zakázána.



krátké prodlužky ny 220V by se skutečně občas šikly ... na normu bych se i klidně vykváknul, ale problém je že to jsou ty divné mezinárodní zástrčky (US, UK, ...) naposledy mi přišla krabice s LaCie úložištěm a v něm byl kolík, který jsem zpětně identifikoval jako Typ J - Swiss :) Už mě napadlo, že bych si založil sbírku :)

... pro ty druhé konce, co jdou vždy do adaptéru/poče/tiskárny/zdroje - které jsou na všech stejné zas tolik krátkých prodlužek asi potřebovat nebudu :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 7:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ja striham obe strany:-D a davam koncovky.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 9:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Dopadneš jako já....po mnoha letech tolerance jsem to vyhodil to kontejneru....a opalovat a do sběru?
To by bylo přece neekologické :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 9:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
2952 píše:
Dopadneš jako já....po mnoha letech tolerance jsem to vyhodil to kontejneru....a opalovat a do sběru?
To by bylo přece neekologické :-)



no včera jsem už to začal házet do tašky, že to tak udělám ... pak mě napadlo, že jim dám šanci a zeptám se, zda nemají nějaké fikulínské využití. Ale zatím se nic moc co by mě pobavilo nerýsuje :) no nic ... opalovat asi fakt nee ... moc bordelu a ještě bych si ve sběrně nebo kam se to nosí říkal, že ta obsluha mě má určitě za jednoho z těch tůpků, co to sklízejí z okapů a od tratí :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 12:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
můžeš z toho vyrábět bičíky pro sado-maso hrátky :-D

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 13:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
sgames píše:
můžeš z toho vyrábět bičíky pro sado-maso hrátky :-D



když jsem byl ještě o trochu mladší (no na základce to někdy bylo) a o mnoho blbější, tak jsem doma našel takové ty PVC šňůry, co se používaly na svařování spojů PVC podlah. Upletl jsem si z 8mi z nich asi 2,5m pomlázku (no připouštím teď s odstupem, že ač technologií výroby to byla pomlázka, tak parametry a užitnými vlastnotmi to byl vlastně bič) a vytasil se s ní posléze na velikonoce. No mám-li soudit podle empirických zjištění z terénu a reakcí klientek, tak holek, které reálně ocení trochu té bolesti je dramaticky méně, než by se nezkušenému pozorovateli mohlo zdát z rozsahu propagace některých pomůcek či oblíbenosti knih jako 50 odstínů šedi a jejich klonů :) takže tuhle variantu také považuji žel bohu za plýtvání námahou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud jezdíš ven, tedy myšleno opravdu za hranice, mohlo by se to hodit. Letos jsme byli v zemi, kde mají tzv. anglické zásuvky, no to přeci není problém, koupí se redukce a je po ftákách velebnosti. Ale ouha!!! Jedna redukce + jedna zásuvka = jeden nabíjený přístroj. Jenže těch přístrojů bylo potřeba zapnout třeba víc, nabíjely jsme třeba 2 mobily, bylo třeba dobít aku do foťáku, ráno jsem ze sebe chtěl udělat člověka a oholit se svou domácí elektrobřitvou. Takže na druhou stranu kabelu s exotickou zástrčkou si přidělat třeba trojzásuvku, to není úplně od věci. Ale pravda, uplatníš tak jen jeden jediný kabel. Leda bys to nabízel dál.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.09.2014 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
DAF píše:
... ráno jsem ze sebe chtěl udělat člověka a oholit se svou domácí elektrobřitvou.


Zlaté žiletky. To mi připomnělo mého dědka, který někdy kolem roku 70 říkával: "Čím víc je toho na elektriku, tím víc to všecko stojí za hovno." Jestli on neměl pravdu?.. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 13:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Tak to já jsem si zvykl (když jedu autem) brát se sebou na dovolenky prodlužovačku se 4-násobným psem na konci. Vždy to nějak připojím do zásuvky ve zdi a pak už nemusím řešit. V Itálii jsem například musel demontovat plastový kryt zásuvky, pak už to tam šlo vrazit, ale standartní 3-vodičová vidlice šnúry adapteru k notebooku HP tam vrazit nešla ani náhodou.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 23.09.2014 13:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
Ale co se týče těch šňůr, kterých mám taky hafo, tak buď je můžeme sbírat pro případ, že by se mohly někdy na něco hodit, nebo je vyhodit. Fak nechápu, co tu řešíme. :roll: Třetí možnost - pokud nakoupí někde levně kvalitní samostatné našské vidlice, tak ty exotické může poodstřihávat a vyrobit si z toho použitelné kabely. Popravdě však i těch správných síťových kabelů mám za ta léta hafo, takže na takovou činnost mi chybí motivace. Proto je odkládám (když je zatím prostor) i z důvodu, že se občas hodí i ten samotný kabel. Tedy pokud stačí ta 1,5 až 2m délka. 8)
A mj. v britských koncovkách jsou takové bytelné 3 nebo 5A pojistky. I ty se mohou hodit. :wink:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 24.09.2014 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2008
Příspěvky: 741
Bydliště: ČR
Jednoznacne kontejner :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz