Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Větrný štítek kokpitu
PříspěvekNapsal: ned 23.06.2024 0:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 62
Zdravíčko,pánové a pantátové.
Tak jsem právě pohořel při pokusu vytvořit „větrný štítek pilota“ pro kokpit -foto. Ať tvořím jak tvořím(šablony) – samozřejmě metodou POKUS/OMYL – tak to furt vychází „napikachu“. Moc stojatý,málo stojatý,příliš široký,málo široký…etc.,etc. Předpokládám,že řešení bude někde v oblasti tematu „průnik těles“. Jenže já asi tenkrát ve škole chyběl (nebo byl za holkama,vím já…? :roll: ),zkrátka netuším jak na to. Byla by rada či nejlépe vzorec pro dosazení hodnot? Díky za echo.
S62

Přílohy:
stitek.jpg
stitek.jpg
[ 164.56 KiB | Zobrazeno 1203 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Větrný štítek kokpitu
PříspěvekNapsal: ned 23.06.2024 11:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Myslíš "furt to stříhám a furt je to krátký, a blbý" ? To znám a neporadím, tak aspoň poděkuju za téma a se zájmem budu sledovat :idea:
U minimaket a prcků to jde, odpad není velký a korekce jsou minimální - většinou stříhám šablonu z milimetráku a podle osy, ale je to někdy dlouhý boj - jako nedávno poblblej štítek na Jodela (řekl jsem si práce na 10 minut, a o 2 filmy později přesně jak píšeš - malej sklon, velkej sklon, nedolíhá, chybí či přebývá...) nebo kabinka na Meteora. Představa velkého modelu a jednoho pokusu by mě děsila...

Přílohy:
Meteor.jpg
Meteor.jpg
[ 106.61 KiB | Zobrazeno 1084 krát ]

Jodel.jpg
Jodel.jpg
[ 64.71 KiB | Zobrazeno 1083 krát ]

PříspěvekNapsal: ned 23.06.2024 13:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Normálně "od oka" vyladit papírovou šablonu a potom vystřihnout průhledný štítek.Já jsem např. tady použil mat.z rovné petky od saponátu :)

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

PříspěvekNapsal: ned 23.06.2024 14:29 
Mazák
Mazák

Obrázky: 9
● Za případnou nekompetentnost se předem omlouvám. Místo vzorečku vymodelovat (uhníst) předlohu 1:1 z Moduritu. Vyhladit - povařit.
● Sehnat PET láhev (lahvičku) vhodného průměru odříznout část se dnem. Proudem horkého vzduchu nechat smrštit. Po rozříznutí vybrat kus lépe vyhovující. Z přesahu na dolní části by možná šel na kolmo ohnout proužek pro přichycení (přilepení). Zasunutí do štěrbiny (od zářezu, pokud je možné) je asi mechanicky odolnějším řešením.
● Trochu mimo můj vkus jednoduchosti je PET folie (nebo vyříznutá část PET láhve) a vakuové tvarování

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

● Edit02 Pokud je to to, co se vyhledalo na Rajčeti, tak tam je celý překryt kabiny. Po zhotovení patřičně velkého kopyta může být jednou z inspirací
pátek, 18. listopadu 2011 Jak vyrobit průhledný kryt kabiny

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 23.06.2024 19:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
Nešlo by si kousek toho trupu namalovat do nějakého "CADu" a zkusit "napasovat" nějaký štítek tam? Někde jsem zahlédl i to, že po nakreslení správného tvaru umí (tuším třeba Blender?) daný tvar rozvinout pro potřebu TO vystřihnout z papíru/plechu/plexi...

A "kopyta" na tvarování se v tom PC bazmeku též dělají slušně. Vyráběl jsem třeba formy na kolečka, podle koleček...

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 23.06.2024 19:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Jednoduše. Vezmu cínovou pájku a prohnu ji na trupu ve správném sklonu. Opatrně přenesu na papír a otečkuji. Můžeš i oskenovat ve skeneru a vytiskneš. To dělám já. A pak pokračuješ vystřižením tvrdšího papíru a doladíš. Ten pak přilepíš na folii a vystříhneš podle něj.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 24.06.2024 21:18 
Mazák
Mazák

Ahoj,

ano, použít "drátovou" metodu. Z tenčího drátu vymodelovat spodek okolo trupu, na to vymodelovat horní linii štítku z druhého drátu, v rozích spájet. Pak vše propojit dvěma, třemi svislými dráty. Vše spájet. Na to natáhnout papír, obkreslit a máš šablonu.
Asi takto bych to dělal já.

Zdravím.
Pavel

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 24.06.2024 22:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 62
Takže všem díky,pánové a pantátové. S tím drátem/cínem mi to připadá pochopitelné.Půjdu se s tím porvat. Marku,ty jsi mě ovšem rozesmál:cit."Nešlo by si kousek toho trupu namalovat do nějakého "CADu" a..." Já a CAD... Jakobys nevěděl jaký je vztah mezi mnou a různejma elektronickejma pičičandama... Nicméně tvá důvěra,že vůbec tuším o co jde rozhodně potěšila,díky! :lol:
S62

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 30.06.2024 18:13 
Mazák
Mazák

Trochu se omlouvám za nedostatky, ale jaký štít chcete? Myslím tvar. Jen takové ty krátké jako bývaly třeba na starých dvouplošníkách nebo velký přes celkou kabinu? Jestli by jste potřeboval šikovný materiál za drobné, mohl bych vám poradit.