Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 15:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
IVOSGSM píše:
Ano cetl jsem to je to dobre mysleno,ale ne kazdy vladne jazykem anglickym,mozna by to chtelo psat to v CZ na tom foru je hodne lidi co by si toto precetli,ale jazykova bariera je blok.


No já bych to psal v CZ a dost by mi to ulehčilo práci ale zrovna na Dji je jedinej povolenej jazyk komunikace EN..

Každopádně aspoň shrnu dosavadní poznatky:

Aby mohl kdokoliv importovat do EU a prodávat nějaké zařízení tak je nutné aby výrobce zařízení s produktem dodal i prohlášení o shode, tzv. CE (opravdu to neznamená China Export :mrgreen: ). To Dji samozřejmě splnilo a tento dokument je ke stažení zde https://d15bfve0bne4ko.cloudfront.net/Spark/Spark.pdf . Jak si všichni můžete všimnout tak se Dji v oblasti bezdrátového spojení odkazuje na dva evropské dokumenty, konkrétně EN 300 328 V2.1.1 (2016-11) který dokládá že WiFi 2.4Ghz by měla být v souladu s tímto dokumentem a tudíž není žádný problém s 2.4Ghz WiFi. Dále je se odkazují na dokument EN 300 440-2 V1.4.1 (2010-08), to, že je od začátku toho roku neplatný a nahrazuje ho aktualizovaný dokument ETSI EN 300 440 V2.1.1 (2017-01) bych nechal stranou.. Každopádně tento druhý dokument specifikuje, že přenos mezi ovladačem a Sparkem může využívat frekvence 2 400 MHz až 2 483,5 MHz a 5 725 MHz až 5 875 MHz pro přenos řídících povelů, telemetrie a obrazu. Musí dále splňovat podmínku že přenos bude FHSS (s tímto mělo problémy třeba FrSky a aby mohlo legálně v EU prodávat své výrobky muselo pro EU vytvořit LBT FW).. Ok nejsem schopen ověřit zda komunikace mezi ovladačem a Sparkem opravdu používá FHSS tak řekněme že Dji nekecá a splňuje požadavky dokumentu. Až sem je vše v pořádku.

Ovšem teď se dostáváme k WiFi 5.8Ghz (toto je podstatné, protokoly WiFi nespadají mezi "Non-specific short range devices" a tudíž WiFi 5.8Ghz nespadá pod dokument ETSI EN 300 440 V2.1.1 (2017-01)).. 5.8Ghz WiFi se řídí jiným dokumentem a to konkrétně ETSI EN 301 893 V2.1.1 (2017-05).. Tento dokument není vůbec uveden v prohlášení o shodě a ani být uveden nemůže protože Spark ani jeho RC s ním nejsou v souladu.. Konkrétně dokument uvádí že v EU se smí vysílat ve dvou pásmech 5Ghz a to 5 150 MHz až 5 350 MHz a 5 470 MHz to 5 725 MHz. Zde je zakopaný pes, Spark a jeho RC totiž vysílají na frekvencích 5745 Mhz až 5825 Mhz tudíž mimo v EU povolené frekvenční pásma..

Z toho zjištění vyplývá že Dji nesplnila podmínky CE a tudíž je prodej tohoto zařízení v celé EU nelegální.. Opravdu paráda.. Také je jasné proč se v EU nejde připojit na Sparkovskou 5.8Ghz WiFi, absolutně nekoresponduje s evropskými regulacemi..

Už jsem poslal všechny zjištěné informace do firmy Pelikan Daniel (StableCam) která je importérem Dji do české republiky a prodejem Sparka porušuje zákony. Uvidíme jak se k tomu postaví a zda to začnou řešit s Dji.. Pokud se řešení nedočkáme tak vše začnu řešit všemi dostupnými prostředky, což je ČOI a ČTU..

Už jsem opravdu unavený z ignorace ze strany Dji ať už jejich moderátory na fóru Dji či servisním centrem v Německu se kterou si již pár dní vyměňuji korespondenci a stále se ne a ne dopracovat aspoň k tomu aby problém uznaly.. Nehledě na to že díky těmto zjištěním každý majitel Sparka který je spojen s RC nebo sparkem a telefonem pomocí WiFi na 5.8Ghz porušuje zákony EU... Chovat se takto nějaká evropská firma tak by hoodně rychle skončila..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 16:31 
Heliholics Ostrava
Heliholics Ostrava
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2010
Příspěvky: 186
Bydliště: Ostrava
xitanaf píše:
jj, na XY diskusii si uz z toho robia srandu ale momentalne sa vsetci sustredujeme na modifikaciu inej verzie apky
ono 4.1.18 nepriniesla zatial nic noveho
4.1.15 mi zatial odolava http://boris.fanatix.sk/dji.png


ale uz coskoro sa mozete tesit na 4.1.14 aj so sphere pano :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Hmm dobra prace :)

_________________
Logo550 SE-HC3-SX,Kontronik Jive 80HV+AR8000,MSH-MiniProtos
Spektrum DX8-DSMX.DJI SPARK Combo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 21:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 469
Zdravím vás
Prosím byl by někdo ochopný aktivovat nového sparka combo,jsem úplný novic v dronech.Bohužel jsem se o to pokoušel sám a dostal se do fáze kdy na dronu svítí trvale všechna ramena červeně což je v návodu popsáno jako kritická chyba.Kolem Prahy-Plzně klidně přijedu osobně a samozřejmě se vyrovnám

Děkuji Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 28.11.2017 7:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2008
Příspěvky: 469
Ano zkoušel jsem i dji assistans ale tam nevím kde,dron s tou aklikací komunikuje normálně si myslím tedy,jak jsem to zkoušel pokus/omyl (aktivaci drona) tak svítí trvale všechna ramena červeně a pokud to tak zůstane nepustí mě to zřejmě dál,jediné co jde je ovládání náklonu gimbalu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 19:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.3.2014
Příspěvky: 18
Čau. Přemýšlím nad koupí tohoto drobka, ale nějak se už ztrácím v těch restrikcích okolo fw a apky.

Lze stále létat za použití OTG kabelu s připojeným Apple zařízením (iPhone7/iPadMini2)?

Jaký je zhruba dolet za předpokladu fungujícího OTG?

Díky ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 06.02.2018 19:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
Prejdi na fb djidrone.sk
Toto forum uz nesledujem, vsetko sa riesi cez fb
V najnovsej original verzii 4.2.4 for apple uz otg na sparka udajne funguje. Dolet nema s otg vela spolocneho takze bude udavanych max 500m v EU.

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 11:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 31.1.2012
Příspěvky: 571
Obrázky: 0
Ahojte. Kde viem zohnať tu upravenu app-ku, k sparkovi, ze ziskam vsetky moznosti z mavica + full signal (non-eu signal) ?? Dakujem.

_________________
Moje modely (tie ktoré som už zalietal) najdete na rcalbum.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 11:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
otvor oci a citaj! mas to o prispevok vyssie

_________________
Boris Plintovič djidrone.sk@gmail.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 9:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Ahoj panove muzu mit prosim dotaz nevim co stim mam delat spark leta ale vypadava obraz kamery se zlutou hlaskou warning camera senzor error??jsem docela zoufaly-( napada vas neco cim by to mohlo byt zpusobeno?


Přílohy:
360C3B1E-C5C4-4840-A95C-D22F408CD8A4.jpeg
360C3B1E-C5C4-4840-A95C-D22F408CD8A4.jpeg
[ 50.06 KiB | Zobrazeno 11888 krát ]

A72442D9-1DC7-4C0A-9564-34AD99BE0121.jpeg
A72442D9-1DC7-4C0A-9564-34AD99BE0121.jpeg
[ 70.43 KiB | Zobrazeno 11888 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 25.12.2018 21:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2017
Příspěvky: 4
Zdravím, pořídil jsem si nedavno tento dron a chtěl bych se vás zeptat, zda někdo ví, co se stane, když budu při přistávání držet páčku pro klesání příliš dlouho? Četl jsem o několika případech, že se prý motory vypnuly a dron tak spadnul na zem. Je to možné nebo za takovými nehodami bylo něco jiného?

Předem díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 13:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.11.2017
Příspěvky: 156
Tím že držíš packu dole tím motory nevypnes-ze by ti dron spadl.
Jen když dron už sedí bezpecne na zemi a držíš pořád packu dolů,tak už se motory vypnou. Ale ve vzduchu se nevypnou.
Jediný způsob jak se dají vypnout motory ve vzduchu je CSc pohyb obou pacek-tzn. obě páčky dolů a poté do strany k sobě,nebo od sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 21:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.10.2017
Příspěvky: 4
phantom3aaadvanced píše:
Tím že držíš packu dole tím motory nevypnes-ze by ti dron spadl.
Jen když dron už sedí bezpecne na zemi a držíš pořád packu dolů,tak už se motory vypnou. Ale ve vzduchu se nevypnou.
Jediný způsob jak se dají vypnout motory ve vzduchu je CSc pohyb obou pacek-tzn. obě páčky dolů a poté do strany k sobě,nebo od sebe.


Tak to mě celkem uklidnilo, člověk se radši zeptá, než s tím někam šlehne :D Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Spark
PříspěvekNapsal: úte 08.01.2019 0:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2015
Příspěvky: 160
Bydliště: Česká Ves
Blog: Zobrazit blog (1)
phantom3aaadvanced píše:
Tím že držíš packu dole tím motory nevypnes-ze by ti dron spadl.
Jen když dron už sedí bezpecne na zemi a držíš pořád packu dolů,tak už se motory vypnou. Ale ve vzduchu se nevypnou.
Jediný způsob jak se dají vypnout motory ve vzduchu je CSc pohyb obou pacek-tzn. obě páčky dolů a poté do strany k sobě,nebo od sebe.

Nevím jak u sparka ale tohle si dji nelizne u žádného modelu. Stávalo se vypnutí za letu u pha 1,2. Ale od phantoma 3 se to nesmí stát. Model pozná že je ve vzduchu, nebo že už neklesá-chycení rukou. To by bylo na reklamaci pokud by takhle spadl.

_________________
P3A s inovovanou deskou, novými motory a vylepšeným chlazením.+ NVIDIA SHIELD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: test kamery bez nutnosti letu
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 17:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.1.2019
Příspěvky: 8
Ahoj - mam novy DJI Spark , po mensich utrapach jsem zprovoznil , kamera foti i nataci , ale nevim/nedari se mi otestovat nataceni kamery (nahoru-dolu) drunu kdyz jeste neleti . Tedy na zemi . Je to vubec mozne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: test kamery bez nutnosti letu
PříspěvekNapsal: sob 12.01.2019 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 14.12.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Zubatý kolečko pod tlačítkem spouště nahrávání videa na vysílači

_________________
Honza Kohout, Futaba FX-36, Django, Libelle 4m, Mini Corado, a tak dále


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 175 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz