Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 8:17 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

JirkaA píše:
Loner píše:
Nakadah píše:
A kde je TomasC, ten co by mel mazat prispevky mimo tema? Zalozil flamewar vlakno a potichu zmizel. Nak

maze se tu prubezne, uz tu chybi desitky prispevku. zustavaji ale ty od skupiny antiT9x, jako vzdycky :)

Možná proto, že skupina anticokolivmimoT9x nahrazuje argumenty silou řevu?? :lol:

ja tu zadny antiFutaba temata nezakladam a uprimne, kdybyste to porad sami neopakovali tak ani nevim co mate, je mi to jedno.
taky se nesnazim na jinym vyrobku najit chlup, zkoumat mu certifikaty a otravovat s tim okoli.

podstatne je ze zadna skupina propagujici t9x tu neexistuje, narozdil od velice stabilni skupinky antiT9x ktera se navzajem utvrzuje ve sve neomylnosti a pravu psat moralizujici bludy a prirovnavaci logicke klamy :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 8:22 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Loner píše:
ja tu zadny antiFutaba temata nezakladam a uprimne, kdybyste to porad sami neopakovali tak ani nevim co mate, je mi to jedno.
taky se nesnazim na jinym vyrobku najit chlup, zkoumat mu certifikaty a otravovat s tim okoli.

podstatne je ze zadna skupina propagujici t9x tu neexistuje, narozdil od velice stabilni skupinky antiT9x ktera se navzajem utvrzuje ve sve neomylnosti a pravo psal moralizujici bludy a prirovnavaci logicke klamy :)

V tom případě buď neumíš číst nebo to fakt nemáš pod čepicí úplně richtig :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 8:26 

JirkaA píše:
Loner píše:

podstatne je ze zadna skupina propagujici t9x tu neexistuje, narozdil od velice stabilni skupinky antiT9x ktera se navzajem utvrzuje ve sve neomylnosti a pravo psal moralizujici bludy a prirovnavaci logicke klamy :)

V tom případě buď neumíš číst nebo to fakt nemáš pod čepicí úplně richtig :roll:

asi to nemaj v hlave v poradku ani ty lidi co mi pisou do SZ co je ta antiT9x skupinka za bandu trolu :) kdyz jste z t9x tak chabrus na nervy, meli byste si omyvat podle spisku pane Batisty prirozeni vlazno vodo , radsi si jit zalitat a smirit se s existenci t9x, misto studfovani certifikatu a pruzeni :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 8:31 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Avenger píše:
AR1 píše:
volente píše:
Právě jsem to nervově nevydržel a svoji vánoční radost T9X i s objednaným a nenamontovaným podsvícením hodil do popelnice. A to jsem se těšil jak mi bude svítit, kromě toho že tak spolehlivě ovládala moje modely. Teď mi zbyl jen starý Multiplex Cockpit MM. No co se dá dělat, snad to bude na T-Rexe 700 a Excite s 2 kW pohonu stačit. Mám tam nálepku od ČTU tak snad musí. Případné zájemce o vybírání popelnic varuji: Dnes kolem 6té hodiny ranní vyvážejí.

Ty řídíš tyhle modely s Turnigy 9?

Viděl jsem ještě nedávno týpky, co to dokonce řídili na 35ti. Neuvěřitelný co si ty lidi dovolí, když tu máme Futabu. :twisted:

Ono to nějak souvisí s 35 Mhz? Asi tohle nějak nechápu...Holt nejsem Duplexák.

Já měl za to, že T9 je zpracováním na úrovni setový vysílačky a kam tahle vysílačka patří píše i Richard na svých stránkách. Proto se ptám, jestli je něco jinak. Čili tvoje poznámka o 35 Mhz je mimo.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 8:55 
Mazák
Mazák

AR1 píše:
Avenger píše:
AR1 píše:
volente píše:
Právě jsem to nervově nevydržel a svoji vánoční radost T9X i s objednaným a nenamontovaným podsvícením hodil do popelnice. A to jsem se těšil jak mi bude svítit, kromě toho že tak spolehlivě ovládala moje modely. Teď mi zbyl jen starý Multiplex Cockpit MM. No co se dá dělat, snad to bude na T-Rexe 700 a Excite s 2 kW pohonu stačit. Mám tam nálepku od ČTU tak snad musí. Případné zájemce o vybírání popelnic varuji: Dnes kolem 6té hodiny ranní vyvážejí.

Viděl jsem ještě nedávno týpky, co to dokonce řídili na 35ti. Neuvěřitelný co si ty lidi dovolí, když tu máme Futabu. :twisted:

Ono to nějak souvisí s 35 Mhz? Asi tohle nějak nechápu...Holt nejsem Duplexák.

Já měl za to, že T9 je zpracováním na úrovni setový vysílačky a kam tahle vysílačka patří píše i Richard na svých stránkách. Proto se ptám, jestli je něco jinak. Čili tvoje poznámka o 35 Mhz je mimo.

Já jen že ještě nedávno s TX kvalitou srovnatelnou s Turnigy 9 tuto kategorii modelů řídil kde kdo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 9:04 

setovkou muzes ridit co chces, to co ti k tomu daj (klidne 50ccm, neni problem), ale s t9x ne, to je sileny hazard, ohrozujes planetu a mozna cely vesmir! :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 9:30 
Mazák
Mazák

AR1 píše:
volente píše:

No původně jsem chtěl, ale nebudu, bude muset stačit Cockpit na 35 MHz. Výměnný modul to nemá a něco bastlit dovnitř nemůžu abych nepřišel o certifikát. Až Excite v plné rychlosti zaruší a někam s tím vletím, tak jsem krytý že mám všechno v pořádku ohledně vysílačky. Tak to pojišťovna zaplatí. Přece mě nemůže nikdo nutit abych v rámci bezpečnosti přešel na 2,4 GHz.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 9:39 
Mazák
Mazák

http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=36901 esi to ma platny CE tak to berte, na 2kW hotlinera to MUSI byt dobre. Nak

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.06.2011 9:40 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Teď jsem to pročetl..... V sobotu jsem byl létat na MEGACUPu v Ivančicích, cestou zpět jsem se stavoval na Mistrovství republiky v maketách letadel. A celou neděli jsem fandil českým modelářům na 34.Velké ceně Mělníka, kde jsem si střihnul i propagační let s elektrikou. Nakonec Tomáš "SAM" Andrlík získal skvělé 3.místo.
Takže spíš modelářský víkend.

Já osobně lituji, že jsem toto vlákno založil, ale uznávám, je to moje chyba, vím o tom, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. No snad příště.

Vlákno zamykám, protože to nemá cenu. Pokud bude mít někdo nějakou novou "oficiální" informaci. Tak mě do SZ a já ji přidám. Jestli někdo založí vlákno o certifikaci rádia typu TX9, bude zlikvidováno.

Tento týden se sejdu s RIMRrem a nějak se o tom pobavíme....

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2011 12:05 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Zdravím,

zaslal jsem prohlášení o shodě, které je k dispozici k T9X na webu prodejce HobbyKing viz tento odkaz s dotazem na ČTU zda je toto prohlášení postačující nebo zda je potřeba jeho překlad nebo dokonce jiný dokument CE Certifikace pokud chci RC soupravu provozovat k řízení RC modelů v ČR.

Odpověď cituji níže:

Citace:
Vámi předložené prohlášení o shodě je v pořádku a je dostatečné pro provozování zařízení, které má označení CE, v ČR.

Požadavek na vyjádření v češtině a na český návod v uživatelské dokumentaci se týká pouze případu, kdy zařízení je uváděno na trh ČR. V případě individuálního dovozu to není nutné.

U individuálního dovozu se pouze předpokládá, že uživatel bude rozumět podmínkám uvedeným v cizojazyčném návodu k obsluze a akceptovat je. Žádné další dokumenty ani překlady tedy ve Vašem případě nejsou potřeba.

S pozdravem

Ing. Jiří Macek
Český telekomunikační úřad
odbor správy kmitočtového spektra
Sokolovská 219, Praha 9
poštovní přihrádka 02, 225 02 Praha 025
tel. 224 004 576
fax 224 004 823
macekj@ctu.cz
www.ctu.cz

Z uvedeného je tedy zřejmé, že stačí, aby bylo na zařízení uvedeno CE což na T9X je (označení CE je uvedeno na VF modulu) a aby bylo k dispozici zmíněné prohlášení o shodě a nic víc už není potřeba.

Ve světle tohoto zjištění tedy lze konstatovat, že další zjišťování informací ohledně CE certifikace je ve vztahu k možnosti používaní T9X v ČR v podstatě nedůležité.

Nicméně i přesto jsem poslal doplňující dotaz na emc.cert@emcc.de zda vůbec někdy v jejich laboratořích prováděli nějaké testy RC vysílačky v pásmu 2.4 GHz, která měla v popisu uvedeno "TH9X" nebo "Turnigy 9X". Až dostanu odpověď dám zde opět vědět i když na výše zmíněném to již nic podstatného nezmění.

Drondys

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2011 12:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 64
Každopádně v tom soudruzi mají trochu hokej, protoože na jiný (Lonerův) dotaz odpověděli:

"rádiové vysílací zařízení z Hongkongu v pásmu 2,4 GHz můžete v ČR provozovat za předpokladu, že zařízení má posouzenu shodu pro evropský trh. To znamená:

1. Na zařízení musí být značka CE, za níž v tomto případě následuje výstražný znak - vykřičník v kroužku.

2. Uživatelská dokumentace musí obsahovat kopii prohlášení o shodě - Declaration of Conformity, v níž je uvedeno, že zařízení splňuje základní požadavky směrnice 1999/5/EC (R&TTE).

3. Na obalu zařízení a v dokumentaci musí být uvedeno, ve kterých státech EU lze zařízení volně provozovat.

Tímto posouzením shody výrobce zaručuje, že zařízení odpovídá u nás požadovaným požadavkům norem z hlediska bezpečnosti, elektromagnetické kompatibility a efektivního využití rádiového spektra."

No a jaká ta "dokumentace" má být, jestli papírová, elektronická, hliněná zatím netušíme, taky mě zaujalo toto: "Na obalu zařízení a v dokumentaci musí být uvedeno, ve kterých státech EU lze zařízení volně provozovat." Jaký obal mají na mysli? Krabici, nebo samotný výrobek? Nebo pouzdro? Musí to mít člověk u sebe? Kouknul jsem dneska v obchodě, předstíraje zájem, na tři různé setovky, na krabici nic takového uvedeno nebylo...

TO jsou ale hovada, co?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2011 11:15 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Zdravím,

takže mám následující informace z EMCC.

Na můj obecný dotaz zda vůbec někdy v jejich laboratořích prováděli nějaké testy RC vysílačky v pásmu 2.4 GHz, která měla v popisu uvedeno "TH9X" nebo "Turnigy 9X" mi odpověděli, že takto obecnou informaci mi nemohou poskytnout tj., že mohou pouze potvrdit nebo nepotvrdit případný předložený certifikát.

Poslal jsem jim tedy CE certifikát, který má označení G106008V a je ke stažení viz tento odkaz a potvrdili, že tento certifikát skutečně vydali viz citace z jejich odpovědi.

Citace:
We confirm that the submitted Certificate No. G106008V has been issued by our Notified Body.

Best regards

Herbert Baier

EMCCert DR. RAŠEK GmbH
- Certification Institute -
Stoernhofer Berg 15
91364 Unterleinleiter
GERMANY

T: + 49-9194-72279-01.
F: + 49-9194-72279-06.

www.emcc.de. Find us: www.emcc.de/location.htm. Hotel list:
www.emcc.de/doc/hotels.pdf. Driving instructions:
www.emcc.de/doc/company.pdf. Car rental in Forchheim:
www.emcc.de/doc/Car_rental.pdf.

Proč má výrobce FlySky na svém webu neplatný certifikát viz tento odkaz, který má označení G105055V, když existuje platný certifikát G106008V to opravdu netuším, ale na již dříve zmíněném to stejně nic podstatného nemění.

To je tedy k této problematice z mé strany vše.

Drondys

Závěrem lze na základě zjištěných skutečností a poskytnutých informací od ČTÚ konstatovat, že k provozování RC soupravy v ČR vyrobené mimo EU je podstatné především prohlášení o shodě a označení CE na výrobku.

Prohlášení o shodě poskytované eshopem HobbyKing bylo potvrzeno ČTÚ jako správné a CE označení je na výrobku uvedeno. Ostatní záležitosti jsou při individuálním dovozu nepodstatné.

Naposledy upravil Drondys dne stř 08.06.2011 11:32, celkově upraveno 2

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2011 11:22 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Já osobně děkuji Drondysovy, za skvěle odvedenou práci.

Část z této odpovědi vložím i do prvního příspěvky, aby nevznikali dohady.

Jsem rád, že TH9X má potřebné papíry.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15