Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Nestačilo by po sobě ty svoje příspěvky před odesláním přečíst?
Odpadly by tyhle řeči - to že vložený odkaz není tak úplně v pořádku je snad vidět.
Také by se při tom někteří rychlopísaři mohli zamyslet nad textem kterým se tu prezentují, někdy to je jak od dítěte z druhé třídy... A nemyslím tím absenci nabodeníček. Z mobilu to je fakt oser, psát s diakritikou. Ovšem nesouvislost slov, absence interpunkce, vyjmenovaná slova - to by kolikrát chtělo za uši :mrgreen:

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:54 
Mazák
Mazák

Asi jsem natvrdlej, ale podle čeho, nebo jakých příznaků poznám, že odkaz není úplně v pořádku? To že je některý odkaz hodně dlouhý, ještě přece nemusí znamenat, že je škodlivý. Proto by mě zajímaly nějaké konkrétní příznaky, abych věděl, co přesně si mám hlídat. Může to někdo alespoň trochu specifikovat na nějakých příkladech? Vložte to třeba jako obrázek, aby to nebylo funkční.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 19:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Když na něco odkazuji, vidím prvotně adresu toho odkazovaného nahoře v adresním řádku. Ta obvykle není nějak moc dlouhá. Pokud se k ní něco přilepí, bude to asi vidět... ???

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 20:00 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
@jyrry " ... to že vložený odkaz není tak úplně v pořádku je snad vidět..."
Jestli odkazy porušující "Pravidlo #06 ... odkazy k "affinite" programům." se dají poznat, tak
zkus mi říct jak. Pokud nechceš sem, klidně do SZ. I když to jak, možná bude zajímat i další.
Dost jsem si nad tím lámal hlavu. Na nic použitelného jsem nepřišel. g
==edit02
Svoje označené Administrátorem serveru TomasC jsem už smazal. K ověření je nemohu použít.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 21:09 
Mazák
Mazák

Teda možno sa časom poučím že nemám ako hlúpa vykorisťovaná lama klikať na odkazy v príspevkoch
- vždy som sa rozčuľoval nad tým, že niekto potrebuje poradiť alebo niečo píše, a dá si námahu urobiť pomenovaný link
(čiže vidno nejaké _toto_ a pritom je v príspevku naozaj vidno presne len to úplne ničnehovoriace _toto_ a ani samotný link bez kliknutia neprezradí vôbec o čo ide.. )
Navyše je spoločenská hodnota takej celej témy potom o ničom lebo ten link po čase prestane úplne existovať a končí na 501 nonexist.. a hocikto zvedavý kto sa napríklad nechce na všetko len pýtať a snaží sa najprv k tomu niečo nájsť, sa dozvie že niečo je dobré ale nezistí už čo, a možno aj že niečo iné je na houby ale to tiež nezistí ktoré bolo...
Proste preto že už všetky linky ukazujú niekam "doprdele" a názov o čo išlo tam ani vôbec v celom vlákne nie je..
Ja by som najradšej videl naozajstné odkazy, t.j. klasické http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=3&t=80810
- a to kompletné a bez možnosti niečo k nim prischovávať..
aspoň by každý (aj tí ktorých to asi nezaujíma) hneď videl čo to je a či v odkaze sedí aj kopa identifikátorov ľudí či sociálov či asociálov... :) :)

Pripadá mi to schovávanie ako keby sme sa báli že niekto sa zľakne keď uvidí http. Alebo dve lomítka..
V mailoch ako hnusný outlook to je ešte krikľavejšie, ani nechce ukázať že odosielateľ ktorý si dá plné meno ako nejaký priateľ má v skutočnosti adresu spambot at neviemakavirusoidnadomena.takystatanineni - to je tiež služba ľuďom, ale nie tým čo to používajú.,,

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 21:20 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
coro píše:
Ja by som najradšej videl naozajstné odkazy, t.j. klasické http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=3&t=80810
- a to kompletné a bez možnosti niečo k nim prischovávať..
aspoň by každý (aj tí ktorých to asi nezaujíma) hneď videl čo to je a či v odkaze sedí aj kopa identifikátorov ľudí či sociálov či asociálov... :) :)

Pripadá mi to schovávanie ako keby sme sa báli že niekto sa zľakne keď uvidí http. Alebo dve lomítka..
V mailoch ako hnusný outlook to je ešte krikľavejšie, ani nechce ukázať že odosielateľ ktorý si dá plné meno ako nejaký priateľ má v skutočnosti adresu spambot at neviemakavirusoidnadomena.takystatanineni - to je tiež služba ľuďom, ale nie tým čo to používajú.,,

Někdo tady píše, že "špatná" adresa se pozná podle toho, že je dlouhá. V minulosti už tu párkrát někdo dal tak dlouhý odkaz (a myslím, že nijak závadný), že se potom stránka roztáhla minimálně na dvojnásobnou šířku a pro přečtení se muselo vesele rolovat do stran. Vypadalo to dost blbě. Ale když se ten odkaz schoval do hypertextu, vše bylo v pořádku.
A jestli stránka existuje nebo ne snad neovlivním použitím kompletního odkazu. Nebo ano?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 21:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 286
Blog: Zobrazit blog (3)
Každý server to má jinak, není nic universálního. Taky to zde nějakou dobu procházelo.
pár příkladů:
hobbyking.com/buddy.asp?code=5EC3AC45-819B-436E-BE52-92A
international.info/swarm/margol
alza.cz/iphone-4s-8gb-cerny-d568886.htm?IDP=1234
mall.cz tradedoubler.com/click?p=145764&a={id.partneske.stranky}&g=18996774

Jak vidíte, není na tom žádný konkrétní systém. Obecně si myslím, že pokud Vás něco na webu zaujme a zkopírujete obsah z adresního řádku, tak je riziko menší. Kliknutí na tlačítka Sdílet, poslat odkaz a podobně je problém.

Primárně jsem téma založil aby se o riziku mluvilo a tím se věc pomohla odbourat.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 21:51 
Mazák
Mazák

V tom schovávání dlouhých odkazů do hypertextu bych problém neviděl. Mě alespoň funguje, že když si na ten hypertext najedu myší, tak v levém dolním rohu vidím kam mě to odkazuje. Sdílení zásadně nepoužívám, ale to kopírování odkazu z adresního řádku používám standardně, a taky to není 100% spolehlivé, viz. ten případ od Celerona s odkazem na pidi vrtáčky.

PříspěvekNapsal: pát 05.05.2017 22:10 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
Můj závěr z této diskuze je ten, že už budu psát pouze vlastní texty, nebudu používat odkazy ani citace. Nejsem IT expert, abych studoval každou adresu a nestojím o další výhrůžky vyhozenim.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 5:54 
Mazák
Mazák

Blog: Zobrazit blog (25)
:mrgreen: Taky se mi povedlo zařadit se mezi hříšníky co někam připrdli odkaz na kterém se prý zbohatne :-) :-)
Takže tímto se omlouvám, sice naprosto nevím o co jde..., ale i tak omlouvám.
PS nesbírám žádné bodíky ..ani na shell benzínkách a to ,že mi na banggodu občas hodí něco 15 korun slevu mi je taky u zadnice.

Jo Tome díky,že jsi to smazal za mne...rok starý příspěvek bych opravdu nehledal.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 6:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Lark píše:
... Mě alespoň funguje, že když si na ten hypertext najedu myší, tak v levém dolním rohu vidím kam mě to odkazuje. ...

Jo, to používám hlavně u výsledků hledání googlem. Kolikrát to je fuška z toho mišmaše vypreparovat "čistý" odkaz ale jde to. Nejsem ajťák, nemám na to školu, jen jsem to tak nějak vykoukal.

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 6:47 
Mazák
Mazák

rampa_mckvak píše:
Tak na tu čínu nelezte a podporujte naše obchodníky i za cenu, že jsou dražší, a bude tu čisto bez parazitů :wink:

Až naši obchodníci budou mít to samé co čajňani..ve stejném sortimentu a možnostech..ano nejsem proti.
Ale to je hodně naivní myšlenka,,že?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 6:56 
Mazák
Mazák

Re TomasC

Mimochodem...sice je mi jasné proč to pravidlo máš, ale nějak mi nejde na rozum to co je na obrázku (princip proč se to zobrazuje znám)..Google ti platí???

Přílohy:
ScreenHunter_1.jpg
ScreenHunter_1.jpg [ 80.39 KiB | Zobrazeno 885 krát ]
 Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 7:03 
Mazák
Mazák

Ač už jsem se do tohoto tématu zapojit nechtěl, tak přece:
A) Zásadně kopíruji adresní řádky (Přesto se mi nějak povedlo dostat se mezi HŘÍŠNÍKY.)
B) Nemám rád nečitelné BFLMPSVZ
C) Odkaz pojmenuji nadpisem, nebo přiléhavým textem web adresu vložím po rovnítku (není vidět)
D) Abych já či jiní nemuseli vždy klikat (a bylo vidět to hlavní) přidám případně citaci + komentář.
(Takový postup není příliš v oblibě.) Ortodoxní(pravověrní) zastánci stručnosti tvrdí:
"Koho to zajímá, tak ať si klikne"Za mne:"Když to od prvního pohledu je nezajímavé, tak neklikám"
Nemám tolik času. Navíc některé VYHLEDÁVAČE prohledávají i části uvnitř odkazu, a jiné ne.
Pokud tedy GOOGLE(a jiní) má mít větší šanci, s klíčovými slovy, je lépe když tam jsou "NATVRDO".
P. S. Často se mi daří vyjadřovat se složitě-zmateně. Dotazy a vysvětlení rád podám, lépe v SZ.
==edit02
Nejednou jsem se obrátil na naše e-shop_y zda mi mohou zprostředkovat dovoz toho co
"ČÍNA" má v nabídce, a oni nemají. Ani jsem se nemusel ptát. Pokud by do toho vůbec šli,
bylo by to za takové peníze, že bych musel říct: "DĚKUJI, ALE NECHCI.".

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 06.05.2017 7:34 
Mazák
Mazák

graup15 píše:
Až naši obchodníci budou mít to samé co čajňani..ve stejném sortimentu a možnostech..ano nejsem proti.
Ale to je hodně naivní myšlenka,,že?

Ono to ma nielolko aspektov...
Najviac skodoviek na jednom dvore bude as v Boleslavi, ze?
Si ochotny pracovat za 5000czk mesacne aby sa tu ceny zmenili?
Si ochotny vystrielat statny aparat aby tu neboli take dane, odvody...zakony?
Si ochotny akceptovat aby sa tu vyrabali a predavali vyrobky bez noriem?
Ak ano, vitaj v Cine.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další