Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: stř 25.12.2013 14:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.9.2013
Příspěvky: 704
Obrázky: 2
Jak říká kolega vrtulníkář : nejlépe se naučil páčkovat na pádlové mechanice s vrtulníkem (RICCO a HORNET) v pomalu odřízených osmičkách a musím s ním souhlasit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2013 8:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Václav Procházka píše:
Jak říká kolega vrtulníkář : nejlépe se naučil páčkovat na pádlové mechanice s vrtulníkem (RICCO a HORNET) v pomalu odřízených osmičkách a musím s ním souhlasit.



Váš pan kolega nepodléhá módě a říká věci tak jak jsou. To co říká je pravda. Bezoádlovej vrtulník ho nebude posouvat natolik ve výuce jako něco co bude mít pádla. Jen možná .... Ricco je dost obtížné mechaniky pro úplného nováčka a proto bych ho moc nedoporučoval zaátečníkovi. Sic lítá hezky.

Pro začátečnické učení je nejlepší stroj vellikosti T-rexe 500 s pádlovou hlavou. A bezpádlům se zdaleka vyhnout.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 11:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Nez se to tu zase rozhori, nezaznel tady ten nejdulezitejsi duvod, proc bych nedoporucil FBL pro uplneho zacatecnika.
To co pise Ondra o Rex 500 v padlech plati, dodatecne jsem sam odzkousel.
Ale hlavni duvod je, ze padlovy vrtulnik sestavi a seridi podle navodu kdokoli.
Zacvaknout tahla do kulicek a ty zasroubovat do danych direk, tam nejde nic pokazit.
Ale nastaveni FBL a jeho zaletani, to uz chce vedet, jak ma vlastne let vypadat.
Castecne to muze eliminovat prednastavene hodnoty pro par nejcastejsich helin, ale i tak je treba neco postylovat.
Vzpominam si, kolik jsem mel problemu s naladenim GY 401ky na MiniTitanu.
Predstava, ze bych musel nastavovat elektronicky i dalsi dve osy, ...
Proste jsem to numel a nebyl kdo by poradil.
Pokud ma zacatecnik moznost, nechat si model seridit a zaletet, pak je FBL mozna lepsi, ale uplne sam bych to nastavovat nechtel.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
bonis píše:
.....
Pokud ma zacatecnik moznost, nechat si model seridit a zaletet, pak je FBL mozna lepsi, ale uplne sam bych to nastavovat nechtel.



Není. Po ráně je znovu odkázanáný zase na někoho kdo mu to zkontroluje a zalítne. Neseřízený pádlo poletí vždycky a pokud to dotyčnej umí asoň trošku uřídí to. S bezpádlem ani neodstrtuje a může to bejt na kaši..... bezpádlo je na začátku jenom pro zlost. Až moc to ulehčuje pilotáž a ztrácí tím člověk kontakt s vrtulníkem, kterej je na začátku tolik potřebnej a je to to, co člověka vtáhne do řízení. O to rychleji člověk postupuje ve výuce. S bezpádlovym vrtulníkem je člověk o cosi ochuzen.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 16:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Jen vlozka. To jste mi udelali radost!!! Ale fakt. Ja ted sice nastoupil cestu s letadlem k FPV, ale casem uvazuji, ze si poridim vrtulnik. No a co jsem tak koukal, tak bezpadla jsou citelne drazsi... Tak jsem rad, ze padlo je pro začátek lepsi.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 21:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Chlapci, nerad vam kazim zhodu, ale som zaciatocnik, trochu lietam 250ku a 450ku, obidve bezpadla a obidve som si nastavoval sam, A cuduj sa svete, lieta to. Uprimne povedane, nerozumiem argumentom typu: bezpadlo je zlozite nastavit, lebo ma trojite gyro. Ked sa da nastavit jednoose gyro, tak sa da aj trojose. Staci na to trochu chuti a hladania po nete. A uhlomer, digitalny je veeelmi dobry ( a nie drahy).
Jasne, nelietam 3D, len nejake osmicky, kolecka, loopingy, trocha dole hlavou... Ale ak som spravne pochopil, tak vraj ZACIATOCNIK nezvladne nastavit bezpadlo. Zvladne.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Na FBL jednotce toho můžeš pokazit trošku víc při tom nastavování. Pro učení je prostě pádlo. Je přesně poznat začátečníka který začínal na bezpádle .... moc tomu nerozumí a má spostu dotazů který by ho ani nenapdlo pokládat :) kdyby prošel výukou na pádlovém vrtulníku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Vyjimky jsou mozne :wink:
Stojim si za tim, ze prevazna vetsina uplnych zacatecniku nebude schopna nastavit bezpadlo spravne.
Dalsi vec je, zda to mas nastavene spravne, nebo si myslis, ze to mas nastavene spravne.
Tim Te nijak nenapadam, jen ze uz jsem videl cloveka s heli, kdy mu ocas prekmitaval o 10 stupnu na obe strany pri visu a pri letu si to delalo uplne co chtelo. Presto mi dotycny tvrdil, ze to je parada a ze je to holt vlastnost vrtulniku.
Toto je samozrejme extremni pripad.

Ondro, rozdil nasich nazoru je v tom, ze uz predpokladam u zacatecniku to, ze chtej litat osmicky a max nejaky premet.
Ty stale cekas, ze se kazdy chce naucit ridit. To ale vetsina nechce a chce si jen politat.
Taky jsem zastaval Tvuj nazor a sam jsem se letos vratil na tri mesice k padlum, abych vypiloval rizeni, ale po presedlani na Spirita jsem zpet u FBL a do padel uz zpet nepujdu.
Zase je to ale o osobnich preferencich. Stejne jako ma kazdej rad jinou barvu, tak i tady se kazdymu bude libit neco jineho.
Posledni namitka.
Pokud budu davat pozor, kdyz mi to nekdo serizuje, jsem schopen to napodobit.
Kdyz budu davat pozor, nemusim na zacatku vubec padat a nemusim znova nastavovat.
Ja spadnul na ruce az letos, kdyz jsem se postil do narocnejsii akrobacie.
To, ze padlo zprovozni dle navodu kazdy, to uz jsem psal.

Timto koncim v teto opakujici se debate.
Pokazde je to to same a od tech stejnych lidi.
Kazdy si stoji za svm nazorem a bude ho obhajovat donekonecna.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Ale ono jde taky o to, co všechno si z těch osmiček odneseš s výukou na pádlu a s výukou na FBL. Sám létám z velké většiny bezpádlo a vím jak se pokaždý dívím co zase neumím když vezmu do ruky pádlo. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: sob 28.12.2013 23:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Ja vim, co myslis, ale jak jsem psal.
Vetsina lidi si z tech osmicek nic odnest nechce.
Chce si zalitat a na takove jednoduche lety nepozna ten rozdil.
Bezpadlo to odridi zane a padlo ani nikdy nezkusi.
A rozumet tomu uz dneska asi taky neni potreba.
Mam tady jednoho favorita na foru, ktery leta dle jeho slov kde co, ale otazky ma, ze premyslim zda vubec tu heli ma aspon na stole pred sebou, nebo kouka jen na fotky a videa na netu.

_________________
LA700, Logo 550SX, MiniProtos 4S, Gaui NX4, Ricco, miniHquad
Futaba, Spirit, iCharger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 8:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
Proti gustu ziadny disputat, nech si kazdy lieta, s cim chce. Akurat moj nazor je:
1) kedze spickovy piloti ( to nie som ja) lietaju (aj) bezpadla, tak mi z toho logicky vyplyva, ze bezpadlo zaleti cokolvek, rovnako ako padlo. Samozrejme: nikto rozumny necaka, ze cinsky vrtas za 50$ osadeny HXT900-kami zaleti brutal 3D. Ale dobry vrtas s dobrym osadenym a hlavne dobrym pilotom zaleti v bezpadle cokolvek. Navyse je bezpadlo menej citlive na vietor, co je, myslim si, plus.
2) padlo - kedze na rozdiel od bezpadla nema ziadnu inteligenciu - je citlivejsie na packovanie. Co neupackujes, to neukecas.
Vsetko ostatne su len bojove tance padlo vs bezpadlo. Jedina vyhoda padla je, ze ta nauci citlivo packovat ( a povedzme si uprimne, to trapi skor ludi, ktory uz vedia dooobre lietat). Ak si chce zaciatocnik len zalietat ( otazky typu: poradte mi dobru a lacnu heli) tak zalezi len na jeho vkuse a penazenke, co si vyberie. A, ajhla , bezpadla su drahsie :D

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Naposledy upravil ddano007 dne ned 29.12.2013 14:53, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 10:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Ja bych si lehoulince dovolil zopakovat jednu část me otázky, na kterou tu ještě nepadla odpověď. Asi to trochu zapadlo. Vy se tu bavite jako modelari, piloti modelu. To je v poradku. Porovnavate padlo-bezpadlo ze sve pozice a podle svých zkusenosti a nazoru. To je taky v poradku. Me by však zajímalo, který z tech dvou systemu je blize k realne predloze vrtulniku. Myslim skutecny veliky vrtulnik, do kterého nastoupi lide a nekam leti. :D Zajima me to jen tak ze zvedavosti. Priznavam, ze nejsem nijak moc v obraze. Nevim jak vlastne leta vrtulnik. Chapu snad jen to, ze jeho vahy drzi ve vzduchu ta hlavni vrtule. Jak se ale principielne pohybuje do stran, dopředu, dozadu, to nevim. Dokonce ani stoupani a klesani nevim. Ano logicky se nabízí změna otáček hlavni vrtule, ale tusim, ze to tak jednoduche nebude.
Mam moznost pozorovat na nedalekem letisti cvicne lety pobrezni straze. Provadeji tam velmi zajimave manévry s velkou presnosti a to i za velmi zajímavých vetrnych podmínek. At sleduji jak sleduji, i hodne zblízka, tak tomu nemuzu prijit na kloub.. Třeba vrtulnik sedi na kolech na zemi a zacne se pomalu zvedat - ja však neslysim zadnou zmenu v otáčkách motoru. Nevim, jestli chápete co myslim.

Helina je pro mne modelarsky jen do budoucna takove lakadlo. Vůbec , ale vůbec me neoslnuje akrobacie a 3D akrobacie se mi vizualne primo nelibi. Nikoho se tim doufam nedotknu. Však jak uz tu bylo vícekrát zmineno: proti gustu, zadny disputat. Proste se mi libi maketove napodobovani letu. Tak prosim berte moje otázky v klidu a miru.
Sam jsem si ted nahral na další otázku. Cim je vlastne dano, ze modely helin jsou schopne delat to , co realne ani omylem? Teda aspoň se domnivam. Mozna jsem v omylu, ale myslim ze jsem ještě nikdy nevidel helikoptéru delat takove silenosti, jako modely.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 10:39 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
kukni sem a pochopis http://www.youtube.com/watch?v=83h6QK-oJ4M

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 10:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2004
Příspěvky: 162
Bydliště: Hradec Králové
eddiex píše:
Ja bych si lehoulince dovolil zopakovat jednu část me otázky, na kterou tu ještě nepadla odpověď. Asi to trochu zapadlo. Vy se tu bavite jako modelari, piloti modelu. To je v poradku. Porovnavate padlo-bezpadlo ze sve pozice a podle svých zkusenosti a nazoru. To je taky v poradku. Me by však zajímalo, který z tech dvou systemu je blize k realne predloze vrtulniku. Myslim skutecny veliky vrtulnik, do kterého nastoupi lide a nekam leti. :D Zajima me to jen tak ze zvedavosti. Priznavam, ze nejsem nijak moc v obraze. Nevim jak vlastne leta vrtulnik. Chapu snad jen to, ze jeho vahy drzi ve vzduchu ta hlavni vrtule. Jak se ale principielne pohybuje do stran, dopředu, dozadu, to nevim. Dokonce ani stoupani a klesani nevim. Ano logicky se nabízí změna otáček hlavni vrtule, ale tusim, ze to tak jednoduche nebude.
Mam moznost pozorovat na nedalekem letisti cvicne lety pobrezni straze. Provadeji tam velmi zajimave manévry s velkou presnosti a to i za velmi zajímavých vetrnych podmínek. At sleduji jak sleduji, i hodne zblízka, tak tomu nemuzu prijit na kloub.. Třeba vrtulnik sedi na kolech na zemi a zacne se pomalu zvedat - ja však neslysim zadnou zmenu v otáčkách motoru. Nevim, jestli chápete co myslim.

Helina je pro mne modelarsky jen do budoucna takove lakadlo. Vůbec , ale vůbec me neoslnuje akrobacie a 3D akrobacie se mi vizualne primo nelibi. Nikoho se tim doufam nedotknu. Však jak uz tu bylo vícekrát zmineno: proti gustu, zadny disputat. Proste se mi libi maketove napodobovani letu. Tak prosim berte moje otázky v klidu a miru.
Sam jsem si ted nahral na další otázku. Cim je vlastne dano, ze modely helin jsou schopne delat to , co realne ani omylem? Teda aspoň se domnivam. Mozna jsem v omylu, ale myslim ze jsem ještě nikdy nevidel helikoptéru delat takove silenosti, jako modely.





Nevim teda, ale např. v EC-135 taky máme 3-osou stabilizaci.... Ta pomáhá hlavně v tom větru. All to se dostáváme jinam v tématu . jinak otáčky se mění ale v malém rozsahu +/-10ot.o to se starají systémy, které zaručují 100%ot.na volné turbine =100%otáček rotoru . doslova je zde
Governor motoru, jde o to zdá je elektronický či hydromechanicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padlový nebo bezpadlový vrtulník
PříspěvekNapsal: ned 29.12.2013 10:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Padlo vs. bezpadlo pro maketovy let.
Vzal bych bezpadlo. Padlo, pokud chci stabilitu, tak se zase sidim o riditelnost. Hodne stabilni padlo (tezka padla, zavazi atd.) je pak na rizeni jakoby gumove. Dlouho se nic nedeje a pak to nekam zacne zdrhat.
Bezpadlo ma tu vyhodu, ze se da nastavit elektronicky jak stabilita, tak odezva na povely kniplu.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz