Pravidla fóra

Očekává se čestné jednání na obou stranách. V případě nežádoucího chování bude vše zveřejněno.
V okamžiku kdy inzerát již neplatí, tak inzerát editujte a do Předmětu napište text: KOUPENO, bude odklizen moderátory.
Poptávky po výrobě na CNC zadávej pouze v sekci CNC nabízím poptávám, pro vstup čtěte pravidla CNC poptávky.

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: přední řiditelná noha
PříspěvekNapsal: stř 17.02.2021 21:53 
Mazák
Mazák

Ahoj všichni, dnes jsem začal stavět Middel stick a v neděli chci jit lítat :-)nikde nemohu sehnat přední nohu a ty zadní ze 4mm struny. nemáte někdo staré nepotřebné zásoby? Objel jsem krámy na webu taky nic. Z číny to bude trvat měsíc. Rád zaplatím.

Předmět příspěvku: Re: přední řiditelná noha
PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 18:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

No. Nějakou drátovou přední nohu doma mám. Ale tady je málo info.

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 20:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

A co třeba mrknout na MODELCENTRRUM.cz -to jen tak namátkou,.........jen trochu pohledat

PříspěvekNapsal: čtv 18.02.2021 20:46 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Protože jednak už hotové výrobky nejsou v podstatě k sehnání a jednak každý model potřebuje svoje rozměry, ohýbám si nohy sám. Jen to chce svěrák. Na uchycení přední nohy lze po úpravě použít něco takového - https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=101999 a na její ovládání, opět po případné úpravě, takováto https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=7479 páka. Když si prohlédneš stránky Wasserftáka, najdeš tam i úchyty na hlavní podvozkové nohy - třeba https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=102005, nebo https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=102305. Ty odkazy dávám jako příklad, musíš si pak vybrat, co ti bude nejvíc vyhovovat. špalíky s drážkou pro nohy hlavního podvozku je možné udělat vyfrézováním z bukových lišt, ty kupuju v hobbymarketech, nebo je slepíš, ať už z bukových lišt (prodávají se v různých rozměrěch a není problém něco poskládat), nebo třeba z příslušně tlusté překližky, samozřejmě letecké, ne topolové :lol: . Jo a tyx drážky frézuju na stolní vrtačce.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 19.02.2021 10:44 
Mazák
Mazák

Protože jednak už hotové výrobky nejsou v podstatě k sehnání a jednak každý model potřebuje svoje rozměry, ohýbám si nohy sám. Jen to chce svěrák. Na uchycení přední nohy lze po úpravě použít něco takového - https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=101999 a na její ovládání, opět po případné úpravě, takováto https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=7479 páka. Když si prohlédneš stránky Wasserftáka, najdeš tam i úchyty na hlavní podvozkové nohy - třeba https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=102005, nebo https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=102305. Ty odkazy dávám jako příklad, musíš si pak vybrat, co ti bude nejvíc vyhovovat. špalíky s drážkou pro nohy hlavního podvozku je možné udělat vyfrézováním z bukových lišt, ty kupuju v hobbymarketech, nebo je slepíš, ať už z bukových lišt (prodávají se v různých rozměrěch a není problém něco poskládat), nebo třeba z příslušně tlusté překližky, samozřejmě letecké, ne topolové :lol: . Jo a tyx drážky frézuju na stolní vrtačce.

Ahoj. Samozřejmě si dokážu vyrobit podvozek sám, dělal jsem to celý můj modelářský život. Není třeba mě poučovat. Jen jsem se chtěl této práci vyhnout, jelikož Middelsticka stavím při stavbě nové makety a pracuji na něm, když něco jiného schne. Vše už mám doma, kamarádi modeláři pomohli. Děkuji za odkazy a rady. Přikládám foto podvozkové nohy, tak jak jsem to dělal kdysi a struny 3-4mm ještě z té doby kdy jsem si je vyráběl ještě mám. A pro zajímavost foto ostruhy na Sikorsky s 39 na které zrovna pracuji.

Přílohy:
P1010818.JPG
P1010818.JPG
[ 80.74 KiB | Zobrazeno 594 krát ]

P1010816.JPG
P1010816.JPG
[ 63.6 KiB | Zobrazeno 594 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 19.02.2021 19:00 
Mazák
Mazák

Soráč, nechtěl jsem, aby to vyznělo jako rejpání, ale když už se to nevyrábí (nebo je to obecně těžko sehnatelé) tak si musím pomoct sám. Popsal jsem jen jak to dělám já. Kdyby to byla nějaká soutěžní maketa, tak není o čem, ale tohle je práce na hoďku (když má člověk potřebný vercajk).

PříspěvekNapsal: pát 19.02.2021 21:41 
Mazák
Mazák

DAF píše:
Soráč, nechtěl jsem, aby to vyznělo jako rejpání, ale když už se to nevyrábí (nebo je to obecně těžko sehnatelé) tak si musím pomoct sám. Popsal jsem jen jak to dělám já. Kdyby to byla nějaká soutěžní maketa, tak není o čem, ale tohle je práce na hoďku (když má člověk potřebný vercajk).

já tomu tu hodku nechtel dát.

PříspěvekNapsal: ned 21.02.2021 21:41 
Mazák
Mazák

DAF píše:

Tak po 5 dnech je Midl v kostře

Přílohy:
P1010826.JPG
P1010826.JPG
[ 90.59 KiB | Zobrazeno 383 krát ]

PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 0:20 
Mazák
Mazák

...a opravdu jsi tu hodinu ušetřil? Přeji úspěšný zálet.
Soráč, ale teď už si opravdu rejpnu:
RCModely píše:
Ahoj všichni, dnes (pozn. 17.2.2021) jsem začal stavět Middel stick a v neděli chci jit lítat :-)nikde nemohu sehnat přední nohu a ty zadní ze 4mm struny. nemáte někdo staré nepotřebné zásoby?

Neměla být ta stavba už v podstatně pokročilejším stádiu? Přesněji, nemělo to už létat. Toto doplnění je psané 22.2.2021 v 00:37, tedy vlastně už v pondělí! Jó.taky mi některé věci trvají déle, než jsem si původně myslel.

PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 13:45 
Mazák
Mazák

Ty jsi nepochopil, že: v neděli chci jit lítat :-) byla samozřejmě nadsázka? 8O Zdá se, že některé věci ti trvají taky déle :lol:

PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 16:10 
Mazák
Mazák

Jó, v poho, ale jsou i rychlostavěči, kteří večer sednou a ráno zalétávají. Já mezi ně tedy rozhodně nepatřím. Hlavně, že to bude na světě, tedy na nebi ku potěše ducha. A jak dopadl ten podvozek? Koupě, nebo výroba?

PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 16:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

DAF píše:
Jó, v poho, ale jsou i rychlostavěči, kteří večer sednou a ráno zalétávají. Já mezi ně tedy rozhodně nepatřím. Hlavně, že to bude na světě, tedy na nebi ku potěše ducha. A jak dopadl ten podvozek? Koupě, nebo výroba?

, jelikož Middelsticka stavím při stavbě nové makety a pracuji na něm, když něco jiného schne
. Vše už mám doma, kamarádi modeláři pomohli. Děkuji za odkazy a rady. Přikládám foto podvozkové nohy,

Vidím, že občas tam ta pomalost je :lol: . A nebo nedbalý čtení?

PříspěvekNapsal: pon 22.02.2021 22:18 
Mazák
Mazák

Ta poznámka o souběžných stavbách přišla dodatečně, v dotazu bylo uvedeno, že chce nohu (nohy), kterou nemůže sehnat a představa o záletu o víkendu takže to chce také sledovat časovou osu. Ano, může se stát, že při čtení se může nějaký detail přehlédnout, to se stává i v lepších rodinách.

PříspěvekNapsal: úte 23.02.2021 12:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Ono v podstatě o nic nejde. Taky se mi stane, že to špatně přečtu nebo pochopím.
Spíš mě zaráží, že se nejdřív nepoptal kamarádů, než poslal signál. :roll: