Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 16:27 
Mazák
Mazák

To guchar: ano, je to tak.

Já bych však svou pozornost obrátil na toho, kdo tohle vlákno překádroval ze sekce Elektropohon do sekce Smetiště. Anebo na jiného, soudnějšího moderátora anebo snad přímo na samotného Admina:

Myslím si, že tohle vlákno obsahuje takové množství užitečných informací a odkazů na ještě užitečněší informace o elektropohonu, jako snad žádné jiné.
Proto prosím - žádám, aby bylo vráceno zpátky do sekce Elektropohon.

Pakliže se tak nestane, vše bude po jisté době ztraceno. Kdokoliv, kdo bude později hledat detailní informace o elektropohonu modelů, začne opět od nuly anebo se bude muset bolestně vypořádávat s dezinformacemi, které se i v průběhu tohoto vlákna porůznu vynořovaly. A až na základě hledání odkazů a mnohdy až praktického měření byly vyvráceny.

P.S.
Já osobně si myslím, že se tak z "jistých" (osobních, ne technických) důvodů nestane, ale moc rád bych se pletl.

Přesto si z určitých částí tohoto vlákna udělám kopii a to z technických, ale i osobních důvodů :wink: .

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 16:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

guchar píše:
Když při čtení (částí) vlákna, nezapnu filtr "SELSKÝ ROZUM", tak mám pocit, že se téma dotáhlo ad absurdum.
==
Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom absurdné ...
===
Pokud se při čtení probíráte novinkami (zatím s neustálenou terminologií), tak po chvilce čtení,
podle používané slovní zásoby a obratů, je patrné ke které škole (výzkumné skupině) autor přináleží.
(V úvodu takových prací je vhodné citovat prameny, kterých se terminologie užitá v práci drží.
A jsou i takové práce, které (z různých důvodů) si zavedou terminologii vlastní.)
====
- A nejlepší je, když nové NORMY nebo LEGISLATIVA pod starými názvy, začnou užívat jiné definice pojmů.
_Než si jeden zvykne, je to na zbláznění.

No vidis, ja som to vedel ze sa do toho zase chytite :- )))))))))))

... ja som ten link sem nedal, ja nic, ja muzikant, ja som len zlahka "narazil" na to ich delenie, mna nekamenujte :- ))))))

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 17:31 
Mazák
Mazák

mior píše:
A keď už sme pri tom, nemohol by tentoraz niekto iný zobrať motor a osciloskop a ukázať mi vzorový trapéz? Toto fakt myslím vážne.

Já bych to taky rád viděl. Od modelářských motorků se toho asi nedočkáme ale nemáte někdo elektro bicykl? Tam už bychom to třeba viděli.

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

njn ... tak ste ma teda dokopali aby som reinkarnoval svoj vykopavkovy osciloskop ... a je mi jasne ze budete hadat ze je to sinusovka aj ked to proste sinosovka nie je ... trapeza sa pozna podla priamkovych cize nie harmonickych nabehov (cize obsahujucich vyssie harmonicke), potom zotrvania na nejakej urovni a navrat spet. Ten vrsok placaty u tohto typu pidimotorov asi cakame zbytocne pokial mame placate magnety a zagulatene polove nasatvce (pocas nabehu magnetu sa meni vzduchova medzera), ale ja myslim ze je jasne vidiet ze klasicka sinusovka to proste nie je, kto chce vidiet co sa v tom more deje ten to uvidi a kto nie tak nie, s tym uz ja nic neurobim :- ))

takze motor 1/ OS max

Přílohy:
DSC04571.JPG
DSC04571.JPG
[ 86.98 KiB | Zobrazeno 628 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

motor 2/ plettenberg

Přílohy:
DSC04573.JPG
DSC04573.JPG
[ 87.12 KiB | Zobrazeno 626 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

motor 3/ scorpion

toto uz su male motory ktore som mohol dat do maleho "takmerdremela", takze merane na vyssich otackach

Přílohy:
DSC04574.JPG
DSC04574.JPG
[ 92.6 KiB | Zobrazeno 649 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

specialitka, maly cerveny ktory ma specificku konstrukciu - uzke polove nastavce, nie klasicka kotva, cize priebeh ocakavane velmi blizky sinus

Přílohy:
DSC04581.JPG
DSC04581.JPG
[ 88.42 KiB | Zobrazeno 646 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 19:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

a nakoniec moj oblubenec, python 60 znamy velmi sinymi magnetmi vdaka comu ho lietame s vrtulami 10" bez naznaku pretazenia ... a uz viem preco ho mam rad ... tak ak niekto povie ze je to sinus, zomriem :- ))))))))))) ... aj ked trapez to tiez nieje :mrgreen:

Přílohy:
DSC04577.JPG
DSC04577.JPG
[ 94.02 KiB | Zobrazeno 647 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 21:15 
Mazák
Mazák

igorb píše:
... tak ak niekto povie ze je to sinus, zomriem :- ))))))))))) ... aj ked trapez to tiez nieje :mrgreen:

Ne Igore,
neumírej.
Na to jsi moc moudrý a tedy cenný. (Tos nečekal, toliko pochval? :wink: ) Ale věř, jsou upřimné.

...................................................................................

Jednak děkuji, ža přesun vlákna ze Smetiště zpátky do Elektropohonů (pakliže je to tvá zásluha). Tohle jsem pro změnu zas nečekal já,
StrycAlois píše:
... Já osobně si myslím, že se tak z "jistých" (osobních, ne technických) důvodů nestane, ale moc rád bych se pletl.

takže uznávám, pletl jsem se, ale jak jsem naznačil, takhle se pletu opravdu rád.

Jsem z toho tak naměkko, že ti uznám i další pravdu: ano, modelářské motory málokdy produkují BEMF krásného sinusového tvaru. Jejich výroba by za tímto účelem byla složitá a drahá, takže těch pár procent snížené účinnosti číňan rád oželí, výměnou za nižší výrobní náklady a cenu.

Ale jak je vidět, tak i výroba modelářského motoru s BEMF trapezoidního tvaru je problematická, takže výsledkem je spíš nějaký paskvil, než alespoň přibližná trapezoida.

Takže si vyber: v tomhle máme/mají pravdu buď oba (tábory), nebo ani jeden.

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 22:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
StrycAlois píše:
... (pakliže je to tvá zásluha). ...
Není :mrgreen:

Sleduju ale hlava strojaře to nebere :?

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 22:12 
Mazák
Mazák

@igorb: Gratuluji, u některých tvých motorů už skutečně náznak trapezoidy vidím. Tak myslím můžeme vyhlásit soutěž o nejkrásnější trapezoidu, zatím vedeš. :)
Já se zúčastnit nemohu, ty moje levné mrchy jsou trapně sinusové. No a kdybyste z toho dokázali udělat zvukovou nahrávku a dali to sem, tak bych se pokusil o harmonickou analýzu a mohli bychom ty výsledky porovnat numericky.

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 22:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Příloha:
SK3_6364_213kV.jpg
SK3_6364_213kV.jpg
[ 39.45 KiB | Zobrazeno 588 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 17.02.2017 23:41 
Mazák
Mazák

Obrázky: 1
Lidská paměť (a ta moje obzvlášť) má jednu VÝBORNOU vlastnost - postupné VYHASÍNÁNÍ (AUTO-DELETE).
Až znovu zakopnu o elektro-točivé (i modelářské) stroje, zas budu tápat, a rozpomínat se, jak to celé bylo.
==
Je lépe rozbryndat, než si zapomenout nalít.
===
Každopádně u těch "podivných" RC motorů: ) lezou tam tři dráty, ) zapojeny jsou do trojúhelníku nebo hvězdy
) aby se točily, tak mezi baterkou a železem je divná krabička, NAHRAZUJÍCÍ 3-fáz z elektrárny (sin, 50 Hz)
(Pokud by ESC byly jejich pevnou částí (jako Si diody alternátoru), tak pojedou na červený a černý (DC) drát.)
====
Ještě se tu někdo diví, že modelářský národ tomu začal říkat STŘÍDAVÉ (AC) motory?

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 8:47 
Mazák
Mazák

jyrry píše:
Není :mrgreen:

Jirko,

Máš mé nekonečné DÍKY a nezměrné uznání.

..........................................................

Přesto neodvolám ani poděkování Igorovi a ani ostatním, protože mne (a věřím, že i jiné) donutil/donutili zamýšlet se a hledat informace o věcech, o kterých jsem zatím potřebu tak hluboce se zamýšlet, neměl.

PříspěvekNapsal: sob 18.02.2017 10:15 
Mazák
Mazák

Tady je obrázek jak by měla vypadat normalizovaná trapezoida. Poměr efektivní a špičkové hodnoty je 1,22. U sinusovky 1,41 a u obdélníku samozřejmě 1,00.
Příloha:
trap-plot-trap.gif
trap-plot-trap.gif [ 1.39 KiB | Zobrazeno 514 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 430 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další