Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 679 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 21.06.2020 11:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Obrázky: 1
S jakou váhou mohu počítat u neosazeného Bristola? Budu jej dělat z 4 mm depronu...elektronika mi bude vycházet někde kolem 112g + vrtule a bižuterie a atd. (použiji asi bowden +0,8 drát)

Nepočítám, že to bude ultra lehouš do haly, ale spíše takové malé, pomalé poletovadlo za barákem a do auta na cesty.

Výbavu počítám nějak takto:
serva: 4x6g (budou i křidélka)
přijímač: FlySky 6CHG (7g)....chtěl jsem původně ten 1g, ale ten je jen 4CH a musel bych dávat křidélka na 1 servo
regulátor: asi Turnigy Plush 12A 12g
motor: nějaký Dualsky 19g nebo 23g
baterie: Dualsky 400mAh - počítám, že 2S bude stačit

Mohu počítat se složeným modelem, že bude vážit do 100g? (bez elektroniky a atd...)
U motorů je gramáž ke kategorii F3P, tak počítám s tím, že na běžné létání mohu počítat možná i s 2x takovou váhou...je tomu tak?

EDIT: ani nevím jak, ale přehlédl set motoru s regulátorem což by asi mohlo stačit (motor + 4x6g serva, přijímač)

Předem děkuji

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: pon 22.06.2020 19:05 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno

Obrázky: 10
Můj vážil 210g kompletně, ale s těžší výbavou. Přeci jen před cca 15 lety....
Pokud použiješ něco jako zde :
https://www.rc-factory.cz/letadla/mini- ... lil-fokker
https://www.rc-factory.cz/letadla/indoo ... -superlite
Budeš - li šetřit hmotností na materiálu přepážek, podvozku, na trupu (depron 3mm), při lepení (lihem ředěný styrolep atd) a kamufláži (lihovky), mohl by se drak vejít do 70g ?
Pokud použiješ přijímač bez krabičky, vybalíš a odlehčíš regl 7-8A, 12Aregl mi přijde zbytečný,
accu dáš například toto https://velkoobchod.conrad.cz/akupak-li ... gJgjvD_BwE
......
Dnes bych tohoto poletuchu udělal do celkové = vzletové hmotnosti 160g, bez vytahování se :lol:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2020 16:44 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Obrázky: 1
Tak jsem se pustil do stavby. Vřezal dle plánku šablony a trošičku něco málo doupravil.
Elektroniku mám zakoupenu tuto:
motor - Dualsky ECO 2303C až 80W
regulator - Xcontroller XC1010BA V2 (10A)
serva - 4x Power HD 6g
vrtule - SF 8x3.8
baterie - Gens ACE Soaring 2S 450mAh

no abych byl upřímný, tak plánek je hodně nepřesný a trup asi nemám nejrovnější (zúžení k ocasu není plynulé)...už teď bych jej nejraději celej předělal, ale zkusím to nějak dodělat...hlavně si odzkoušet práci s depronem (používám NomaPlan 4mm) a celkem se s tím pracuje hezky (nepraská).

Jen jsem koukal, že dost lidí používalo o hodně menší vrtule...jestli ta 8x3,8 nebude zbytečě obrovská a nestačila by nějaká 6x4 třeba či tak něco

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 12.07.2020 10:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Neni to nějak moc váhy na tak malý éro? Můj scout byl kolem 80 gramů letovka, ty máš víc jen v elektronice :-)

Profil Soukromé album  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 679 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46