Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 530 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 23.04.2021 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Jiri píše:
... Není v posledním FrOs. ...
Mně je jasný jak to bylo myšlený, ty jsi ale nepsal, že to srovnání platí pro FrOs, nezasvěcený potom může snadno odvodit mylný závěr.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 8:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
Uf, tak bootloader jsem našel,...
Čistě ze zvědavosti, ten co je v instalačním balíčku pro X10+ISRM je jiný? Můžeš to zkomparovat? (Nebo ho sem dát, připadně odkaz...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 12:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
ETHOS vypadá celkem dobře , ale jeho použití na X10S E je zatím dost ..slusně řečeno problematické ( dnešní test)

Ohlas na příkazy v menu s velikou prodlevou a bez grafické změny .....a pod..!

Zatím se rád vracím k OpenTx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 13:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Jak je to mozne? Myslim ty prodlevy. Neco ve smyslu ,,aby se mohlo hnout vagonem , musis rozjet vlak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 16:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
ellet píše:
Čistě ze zvědavosti, ten co je v instalačním balíčku pro X10+ISRM je jiný? Můžeš to zkomparovat? (Nebo ho sem dát, připadně odkaz...)

V zipu jsou 3 bootloadery pro X10Express, X10 + ISRM a X12S + ISRM. Jsou různé.

... stále jsem si s ETHOS hrál málo, je tam někde "záloha do PC?"


Přílohy:
ETHOSbootloadery.zip [88.34 KiB]
96 krát

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 18:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
prikrylm píše:
...Jsou různé....
Děkuji, koukal jsem do nich a těžko říct jestli se liší ve funkci, něco je s cestama, něco ne... ale aspoň víme, že to nejsou jenom kopie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 19:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 434
Bydliště: Praha 9
HONZIK 22 píše:
Jak je to mozne? Myslim ty prodlevy. Neco ve smyslu ,,aby se mohlo hnout vagonem , musis rozjet vlak?



Něco jako windows 10 s 1Gb paměti... funguje ,ale po stisku tlačítka čekáš i 5sekund :D :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: sob 24.04.2021 22:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
MaxKin píše:
ETHOS vypadá celkem dobře , ale jeho použití na X10S E je zatím dost ..slusně řečeno problematické ( dnešní test)

Ohlas na příkazy v menu s velikou prodlevou a bez grafické změny .....a pod..!

Zatím se rád vracím k OpenTx


Skús novú verziu 1.0.3 opravuje niektoré chybky.
https://github.com/FrSkyRC/ETHOS-Feedba ... se%2F1.0.3

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: ned 25.04.2021 11:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
MaxKin píše:
ETHOS vypadá celkem dobře , ale jeho použití na X10S E je zatím dost ..slusně řečeno problematické ( dnešní test)

Ohlas na příkazy v menu s velikou prodlevou a bez grafické změny .....a pod..!

Zatím se rád vracím k OpenTx

Zkoušel jsem (X12S) třeba jak reaguje přepínání křivek v mixu THR vrtulníku, tak jiná křivka se sice vykreslila z nějakým zpožděním, ale výstup na kanále reagoval okamžitě. Takže zpoždění může být prostě jen důsledek toho, že "vykreslení křivky" není prioritní a nechá se až na "někdy". Což nemusí být nic tragického ani nutného řešit. Navíc, co jsem zkoušel je v ETHOS víc důležitějších věcí k dodělání.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: stř 28.04.2021 15:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 14.5.2018
Příspěvky: 51
Bydliště: Blansko
Zkusil jsem odkazovaný simulátor a na mě to působí dobře. Někde jsem četl, že je to obarvený OpenTx nebo Windows vs Linux, pro mě příjemný. Možná se pocit změní, jestli se časem narazí na to, že něco tady nejde.... Ale oproti zápisu na mojí QX7 je to velice příjemné a pro nastavování přímo na Tx - zatím fain. Po mojí základní zkušenosti s OTX to na mě působí intuitivně.

Zajímalo by mě, jestli alespoň časem půjde prohlídnout log telemetrie přímo na displayi Tx, to by byla dobrá možnost, když už je tam slušný rozlišení i velikost.

Standa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: čtv 29.04.2021 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2012
Příspěvky: 3983
Bydliště: SK
Obrázky: 6
S_H píše:
Zkusil jsem odkazovaný simulátor a na mě to působí dobře. Někde jsem četl, že je to obarvený OpenTx nebo Windows vs Linux, pro mě příjemný. Možná se pocit změní, jestli se časem narazí na to, že něco tady nejde.... Ale oproti zápisu na mojí QX7 je to velice příjemné a pro nastavování přímo na Tx - zatím fain. Po mojí základní zkušenosti s OTX to na mě působí intuitivně.

Zajímalo by mě, jestli alespoň časem půjde prohlídnout log telemetrie přímo na displayi Tx, to by byla dobrá možnost, když už je tam slušný rozlišení i velikost.

Standa


Niečo sa šušká a možno sa dočkáme, hlavne pre X20HD. Ethos sa stále upravuje a vyvíja. Už je nová v. 1.0.4 a čo všetko ešte prinesie uvidíme. Simulátor ešte nieje plne funkčný.

_________________
Tandem X20, TX16S


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: čtv 29.04.2021 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.2.2006
Příspěvky: 1205
Bydliště: Praha, Sobín
Obrázky: 3
Co nefunguje v simulátoru 1.0.4 ? Instaloval jsem verzi pro 10x a na viditelný problém jsem nenarazil.

_________________
Símův axiom: Každý signál se zlepší, připojíme - li anténu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: čtv 29.04.2021 19:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Celkem pekne a hlavne živé stranky od,, Oskara. ,,
https://oscarliang.com/frsky-tandem-x20/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.04.2021 6:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 11.5.2013
Příspěvky: 74
Muj pohled jena to ten že X20 vypadá pěkně.. EthOS co se týče grafiky a programování je taky krok dopředu.. Ale s pohledu uživatele co už dost dobře zná OpeTX tak EthOSu ještě schází dlouhý vývoj.. Např.. Použití Luaskriptů třetích stran, někdo má složitější nastavení modelů v OTX. Do Ethosu nedjou přenést. A napípávat vše znova? Uff.V Simulátoru kniply a přepínač nelze ovládat například pomocí myši jako v OTX tak že si něco sice nasimulujete, ale bez radia nevyzkoušíte? Někde nemohu nalést v simulátoru zadání cesty k SDkartě i když to je banalita. Adalší drobnosti. Toď zatím jen muj letmí pohled. OTX i když se zdá asi složitý pro mne je jednoduchý a nabízí mnoho až nepotřebného co nevyužijete.. U Ethosu chápu že je v plenkách a potřebuje ještě dlouhý čas vývoje a věřím, že se k tomu dopracuje... No nakonec s toho všeho plyne, že na letiště je třeba chodit létat a ne stále něco programovat a eliminovat chyby s cenou rozbitého letadla. Tak že vlastně pokud bude Etos jednušší a spolehlivý pak mu přeji rychlou cestu mezi modeláře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky ETHOS
PříspěvekNapsal: pát 30.04.2021 7:35 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Z mého pohledu "zarytého" zastánce OpenTX to v této chvíli vidím tak, že ještě do EHTOSU dodělají správný heli mixer a zpomalení přechodu mezi režimy letu a už bude tak nějak rozumně použitelný. S tím, že se stále vyvíjí.

Letmé postřehy:
Příjemně mě překvapil editor křivek, kde se při změně počtu bodů křivka "neresetuje" jako v OpenTX.

Zajímavé je, proti OpenTX, "otočení" mixeru, kde se sdružuje podle vstupu, ne podle výstupu. S tím stvořili "specializované" řádky mixeru, které (nejspíš) zjednoduší život uživateli. Zase uživatel musí vybírat mezi "přehršlí" přednastavených mixů (třeba u modelu typu Glider, je to 14 různých, pokud nepočítám "testmix"), pravda třeba takový "Camber mix" nahradí třeba 4 řádky mixu z OpenTX. je to prostě trochu jiný pohled na "mix" (věc) a nemyslím si, že špatný.

Zavádí se tak druh modelu. Jednoduché přepnutí (např airplane -> glider) zatím nefunguje bez resetu mixeru. V OpenTX je typ "poletuchy" jen "naťuknut" v průvodci, jinak jsou veškeré modely "jednodruhové".

Z toho taky vyplývá košatější menu, které se možná v některých situacích zbytečně zanořuje. A o tom, že "touch UI" a "knoflíkové UI" by se mělo dělat jinak, už jsem psal. Ale na "knoflíkové" ovládání za mě (X12S) dobré.

LUA bude.

Jsem zmlsaný komfortem Companionu (obrovská obrazovka, klávesnice, myš), zvlášť na "vyzkoušení něčeho" nemusím zapínat rádio, takže nějaký ten "Companion" by se možná hodil. Simulátor už mají.

Tož zatím tak, držím jim palce. A jestli funguje "když to za něco stojí, většinou to má blbý marketing" - což se párkrát ukázalo - tak to za něco stát bude. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 530 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz