Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 83  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 7:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Jen osobní zkušenost.

2x jsem v životě hledal model, jednou v řepce a jednou v lese. V obou případech vypadla baterka. Takže pískatko by nefungovalo.

Tím bych se pokusil naznačit, že pokud pískatko nemá vlastní zdroj je jeho použití vhodné spíše jen pro dobrý pocit, že tam něco je. Protipólem toho pocitu pak je, že trvale vozím mrtvou váhu.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 8:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
coro píše:
...Chcel by teraz hlavne rybársku lodičku a to ideálne s gps autopilotom - aspoň dva "waypointy" ktoré by si ideálne uložil za jazdy z aktuálnej polohy, a nejakú telemetriu (hlavne spotrebovanú kapacitu baterky)...

S lodičkami nemám žiadnu skúsenosť a waypointami zatiaľ takú istú :mrgreen: , ale to, čo chce kamarát je otázka riadiacej jednotky a nie vysielačky.
V koptérach mám APM2.8, to vie aj waypointy, ktoré som zatiaľ neskúšal, ale ak ma pamäť neklame, nastavujú sa pred letom, neviem, či sa dajú počas letu. Všetko ostatné FrSky vie, nezáleží na rádiu, z môjho pohľadu je XD9+ tiež najlepšia voľba cena/ hodnota. Ešte existuje niečo ako OpenXSensor, kde si človek vie nejaké senzory zbastliť sám.

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 8:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Našli sme nejaké LUA skripty čo kreslia šipku a vzdialenosť k pilotovi, dokonca pre dve GPS, jedno v modeli a druhé u pilota aby mohol pilot behať okolo letiska... Vyzeralo to, že upraviť na navigáciu k nejakému inému bodu by nemuselo byť nemožné, A naivne som si myslel že možno by aj odšoférovať loďku (motor+kormidlo) a zastaviť v uloženom bode, mohol aj samotný vysielač bez riadiacej, cez taký LUA.. ale to by sme asi museli byť "skúsenejší". :)

Každopádne je zaujmavé aby čo najviac robil a ukazoval vysielač.. aspoň tak že sa trasa (body) najprv prejdú ručne, a potom sa (asi cez nejaký mobil) z logov vyberú súradnice a uložia - a hlavne aby po takom úvodnom nastavení cez nejaký mobil už mohol rybár prechádzať trasu len prepínačmi vysielača..

Niekde som zachytil že APM niečo nepodporuje s Frsky - to ma prekvapilo a možno to bol nezmysel (alebo niečo nepodstatné).. Ale teda aspoň telemetriu aby tá riadiaca jednotla posielala do Frsky čo najprirodzenejšie.
Len to čo vidím v cenníkoch na nejakom hobbykingu, mi nejak nič nehovorí, všetko má trošku iný názov ako sú v zozname podporovaných napríklad na ardupilot alebo inav.
A neviem ani pochopiť prečo tam je nejaká Naza32 za 11 eur a niečo iné za 160 eur, keď viac parametrov neuzádzajú. Proste sa ťažko hľadá keď o tom nič neviem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 9:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2866
Bydliště: Zavar, SK
coro píše:
Našli sme nejaké LUA skripty čo kreslia šipku...

Niekde som zachytil že APM niečo nepodporuje s Frsky...

Len to čo vidím v cenníkoch na nejakom hobbykingu, mi nejak nič nehovorí...


1, Na LUA sa musíš pýtať skúsenejších ( lubo1 ), nepoužívam :(
2, Prevodníkov z MavLinku na FrSky je na nete hafo, prvé čo vypľul google...
http://ardupilot.org/copter/docs/common ... vlink.html
https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... OpenTx-2-0
... nejakým spôsobom to určite funguje, ale taktiež nepoužívam.
3, AMPko som naposledy bral odtiaľto, je to základná riadiaca jednotka s magnetickým kompasom a výškomerom, potrebuješ k tomu ešte GPSku. Inak APMko už novších FW ardupilot nie je podporované, len PixHawk, ale to už sme trochu OT...

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 12:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 136
coro: všechno máš v SZ

_________________
Frsky HORUS


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
coro píše:
lubo1, ja mám T9x s OpenTX oddávna, len tam je smiešny Atmega a nejaké LUA okolo mňa zatiaľ nešlo.
Ponovom si vybral Horus X10 že keď už niečo kupuje nech to má perspektívu - proti tomu neprotestujem, aj keď vyššiu spotrebu displeja vnímam negatívne.
Skorej mi ide o to, ako a s akým modulom/riadiacou by sa najjednoduchšie dalo všetko zložiť dokopy a aspoň teoreticky sa dostať k tým waypointom.

Horus 10 je fakt pekný... Tiež po ňom pokukujem.... aj keď voči Taranisu by mi to neprinieslo nič navyše.... Hall kniple mám aj v taranisovi... a SW možnosti sú obdobné... Displej je krajší, ale za cenu vyššej spotreby.....
Čo sa týka rôznych autopilotov - to fakt nemusím... model si rozbijem aj sám... Zobraziť súradnice GPS a poprípade ich aj uložiť do súboru by nebol problém.... Len to chce vývoj nakoniec to poznáš ...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 23:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
Idea je taková, GPS modul v letadle (není problém - je dostupné), logování na kartu FrSky umí. Jen jak dostat souřadnice z GPS co se nalogovali na kartu do navigace v mobilu který má každý v kapse. Noťas sebou na letiště bere málokdo. Tak by bodla nějaká apka která by přes BT sosala telemetrii a duplicitně zaznamenávala, zobrazovala vybrané hodnoty které sleduje kolega(třeba 8O ). Pak by byla hračka hledat případně ve vzrostlém porostu zřícené ero, takový geokešing, dva až tři mobily s hledači by urychlili nalezení.
FrSky má apku jen pro nakousnuté jablko, bohužel to nevlastním a ani nikdo v okolí co znám, tak nevím co umí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 7:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ak chápem dobre tak toto vie samotný taranis s gps cez LUA (tie šipky).
Ak má pilot so sebou druhé GPS, a keby poloha modelu po páde zostala aktívna (aj keby neprišli ďalšie data),
tak by mal byť model nájditeľný podľa šípok na displeji.
https://www.youtube.com/watch?v=Cb7SlKAHbFU


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 10:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
coro píše:
Ak chápem dobre tak toto vie samotný taranis s gps cez LUA (tie šipky).
Ak má pilot so sebou druhé GPS, a keby poloha modelu po páde zostala aktívna (aj keby neprišli ďalšie data),
tak by mal byť model nájditeľný podľa šípok na displeji.
https://www.youtube.com/watch?v=Cb7SlKAHbFU

Pokiaľ máš GPS - to je prenášané....
Logovanie je logovanie... aj to by sa dalo vytiahnuť a pozrieť posledná známa poloha....Nepozeral som formát, ale je to asi CSV...
Lua je jednoduchý systém, ktorý zpracováva online údaje z telemetrie, spínačov, kniplov.... vie otvoriť a zapísať do súboru, či displeja.....
Takže je možné zobraziť poslednú známu polohu GPS....
Ak by si chcel šípku a vzdialenosť, to by šlo tiež, ale musel by si pred každým štartom neakým tlačítkom označiť polohu štartu.... niečo ako reset výškomeru......
Problém je ten, že to vario je dosť veľké a ťažké a aj má dosť veľký odber....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Neviem, či ste zaregistrovali túto nenápadnú "novinku"
https://rcstudio.cz/cs/anteny/122-pcb-antena-k-prijimaci-150mm.html#
Celkom dobrá vychytávka, ak treba umiestniť PCB anténu a nieje dosť miesta....
Příloha:
pcb-antena-k-prijimaci-150mm.jpg
pcb-antena-k-prijimaci-150mm.jpg
[ 176.94 KiB | Zobrazeno 1041 krát ]


Dúfam, že RC studio nebede mať problém, že som použil jeho fotku
Stačia dva pásiky balzy 2 mm, prekryté fóliou a do tejto kapsy sa antána pohodlne zasunie....


Přílohy:
DSC02092.JPG
DSC02092.JPG
[ 92.17 KiB | Zobrazeno 1044 krát ]

DSC02094.JPG
DSC02094.JPG
[ 76.17 KiB | Zobrazeno 1044 krát ]


_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 21:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
jest li jsem to dobře pochopil tak ty šipky ukazují kam letí letadlo vůči poloze při startu. S horusem 12 který má v sobě GPS zabudované by to asi šlo naprogramovat v LUA (nikdy jsem v tom neprogramoval, skončil jsem u BASIC jako středoškolák). Že by šipka ukazovala směr mezi vysílačem a modelem( s poslední zaznamenanou nebo aktuální pozicí) Ale pro jiné vysílačce chybí ten interní GPS, tak to nahradit mobilem který ho má. Jen jak dostat tu telemetrii z GPS modulu co by byl v modelu do mobilu.Pak by byla hračka sledovat model třeba na radaru v C:geo.

APP je jen pro Apple, podle obrázků by to mělo ukazovat právě GPS pozici, rychlost, výšku.https://itunes.apple.com/cn/app/free-li ... 71375?mt=8

Pro android nic není, snad se FrSky pochlapí a udělá i to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
No ja by som privítal aj využitie toho displeja vysielača, práve pre triviálne úlohy kde mi netreba fotku zo satelitu a absolútne polohy by sa mohlo dať úplne vyhnúť potrebe ďalších počítačov/mobilov.... GPS na vysielači je potrebná len keď s ním pilot chodí, to sú špeciálne úlohy.. ak stojí v mieste štartu môže si polohu uložiť z toho čo príde po zapnutí z modelu..
Ano aj pri hľadaní strateného modelu by sa možno druhá GPS hodila, ale zas pre tých čo padnú len raz za dlhý čas to by podľa mňa za automatizované riešenie nestálo a bolo by jednoduchšie opísať polohu vraku do toho mobilu do nejakej navigácie ručne - a ísť preň len s tým mobilom...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím jak je to u Taranisu, nebo Horusu, ale u Gr. zůstanou na vysílači zobrazené poslední souřadnice GPS z modelu (je jedno, jestli je model aktivní nebo "mrtvý"), takže je stačí opsat do vyhledávání v Google Maps na mobilu a zobrazí se ti poloha.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
lubo1 píše:
..
Lua je jednoduchý systém, ktorý zpracováva online údaje z telemetrie, spínačov, kniplov.... vie otvoriť a zapísať do súboru, či displeja.....
Takže je možné zobraziť poslednú známu polohu GPS....
Ak by si chcel šípku a vzdialenosť, to by šlo tiež, ale musel by si pred každým štartom neakým tlačítkom označiť polohu štartu.... niečo ako reset výškomeru......
Problém je ten, že to vario je dosť veľké a ťažké a aj má dosť veľký odber....

Vrátim sa k loďke, vario mi netreba, ale provokuje ma otázka či z LUA je možné aj riadiť? Akože bez riadiacej jednotky, a jedine pomalú loďku, ale predsa len priamo "ťahať kniple"? Je to len krôčik od toho nakreslenia šipky ak by som ju považoval za nápovedu pre človeka, čo má robiť ( ak by chcel ručne riadiť kam ukazuje tá šipka..).
Ideálne keď vie zapísať trvalý súbor, mohla by uložiť polohu, a potom ju zase vedieť čítať..
Ale to už sú len špekulácie, keď je na také veci jednoducho hotový produkt (APM) tak to asi nemá zmysel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.12.2017 23:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 59
Bydliště: Kolín
coro píše:
No ja by som privítal aj využitie toho displeja vysielača, práve pre triviálne úlohy kde mi netreba fotku zo satelitu a absolútne polohy by sa mohlo dať úplne vyhnúť potrebe ďalších počítačov/mobilov.... GPS na vysielači je potrebná len keď s ním pilot chodí, to sú špeciálne úlohy.. ak stojí v mieste štartu môže si polohu uložiť z toho čo príde po zapnutí z modelu..
Ano aj pri hľadaní strateného modelu by sa možno druhá GPS hodila, ale zas pre tých čo padnú len raz za dlhý čas to by podľa mňa za automatizované riešenie nestálo a bolo by jednoduchšie opísať polohu vraku do toho mobilu do nejakej navigácie ručne - a ísť preň len s tým mobilom...


Mě jde jen o to využití BT co je v FrSky.
To:Lark GPS modul jsem si ještě nepořizoval, tak to co jde zobrazit na vysílači nevím. Ktomu se muže vyjádřit kdo ho má.
To s tím hledáním mě tak napadlo, jasně spadne mi do pole řepky ero a pomocí klasiky " tamhle to spadlo, směrem na ten strom pochodem vchod", anebo mám-li tam GPS a logoval jsem telemetrii, honem domů k PC vytáhnout potřebné udaje, a jde se hledat. Pro někoho kdo je na letišti sám zrovna když to zapíchne do porostu a při podvečerním polítání po práci.......každá pomoc se hodí


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 83  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz