Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz - náhradní díly
PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 13:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Zdravím Rcmaniaky,

potřebuji pomoc. S RC létáním začínám a zatím si většinou jakž takž vím rady. Ale teď bych se potřeboval zeptat. Dostal jsem letadlo - nevybíral jsem ho a bylo to pro mě dost překvapení. Bylo to objednáno v Číně, takže se na to prakticky nedají sehnat náhradní díly. Mám za sebou jeden menší karambol, resp. tvrdší přistání. Původně jsem si myslel, že jsem jen poškodil baterku (na to jsem se už ptal v jiném vláknu - děkuji všem co přispěli do diskuze) a po kratší nelétací pauze jsem na to chtěl jít. A ejhle... Domácí předletová kontrola, hned 2 poruchy, z toho jedna závažnější. Jako teda je to blbost, ale nemůžu do vzduchu. Kdybych měl ND, tak to prostě během pár minut vyměním, ale to nemám a sehnat těžko... Mám tedy 2 dotazy:

1) zlomená pojistka / spojka křídla. V křídle je plastová spojka, která se zaklapne do háčku v trupu. Ale ten háček se mi ulomil. Je to takový kus, přišroubovaný do dřeva. Očividně někdo při konstrukci tušil, že se to bude lámat a dá se to celkem snadno vyměnit, ale kde to sehnat? Zkoušel jsem, ale nenašel jsem. Nemám tu teď fotku, ale je to cca 3cm dlouhý a 1cm široký plastový kus s háčkem na konci. (foto bych samozřejmě dodal). Vyčetl jsem, že modeláři dnes využívají 3D tisk. Pokud bych dodal výkres, byl by mi to tu schopný někdo vyrobit? Příp. je to finančně náročné?

2) takový ten "rošt" nebo "lože" pod baterii. Původně jsem si myslel, že se mi jen uvolnila baterka vlivem nedbalého utažení pásku na suchý zip. Ale při bližší inspekci jsem zjistil, že ten "rošt" je naprasklý. Není to moc, opravím si to bez problémů sám. Ale můj dotaz zní - kde se tyhle "rošty" dají pořídit? Kdybych to třeba v budoucnu někdy rozsekal. Nikde v RC shopech jsem na to nenarazil. Omlouvám se za terminologii, nevím jak se tomu odborně říká.

Předem díky moc všem!

MSK

Předmět příspěvku: Re: Dotaz - náhradní díly
PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 14:03 
Mazák
Mazák

Obrázky: 8
Zkus dvě věci, jednak to nafoť a jednak si dej do profilu oblast, kde se vyskytuješ. K bodu 1, bez bližší prohlídky ti asi těžko někdo poradí. I proto tvé místo výskytu, aby se s tebou mohl spojit někdo s nabídkou pomoci, no a fotky, co kdyby... K bodu 2, nešel by ten rošt nahradit destičkou překližky, třeba i jen topolové?

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 18:23 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
nebo rošt slepit lepící pistolí -bude držet víc jak původní matroš

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 19:57 
Nováček serveru
Nováček serveru

DAF píše:
Zkus dvě věci, jednak to nafoť a jednak si dej do profilu oblast, kde se vyskytuješ. K bodu 1, bez bližší prohlídky ti asi těžko někdo poradí. I proto tvé místo výskytu, aby se s tebou mohl spojit někdo s nabídkou pomoci, no a fotky, co kdyby... K bodu 2, nešel by ten rošt nahradit destičkou překližky, třeba i jen topolové?

Fotky v příloze. Je to taková dost jednoduchá destička, šířka je 18mm a tloušťka před zubem je 1,5mm. Akorát jsem to ještě nevymontoval, nebyl čas.

corsair píše:
nebo rošt slepit lepící pistolí -bude držet víc jak původní matroš

Je to myšleno klasickou tavnou pistoli?

Každopádně díky moc oběma! :)

Přílohy:
20200129_193909.jpg
20200129_193909.jpg
[ 36.62 KiB | Zobrazeno 1298 krát ]

email.seznam.cz.jpg
email.seznam.cz.jpg
[ 30.64 KiB | Zobrazeno 1298 krát ]

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 19:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Nevím zdali ti to bude vyhovovat ale zajištění křídel jsem našel jen v kulatém tvaru na TOP MODEL.cz a držák baterie na RC KANĚ ,ty jsem kdysi viděl i u více prodejců v různých tvarech(vypalované) ale zaboha to nemůžu najít,jinak je to docela cenová raketa

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 20:29 
Mazák
Mazák

A ještě jak vypadá ten protikus na křídle? Nešla by tam dát nějaká destička z ABS, nebo podobné hmoty, a třeba z překližky tam udělat ten protikus záchytu?

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 21:12 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
msk píše:
Je to myšleno klasickou tavnou pistoli?

Přesně tak....holt po pár nočních šichtách mi klesá schopnost vyjadřování

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 21:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

DAF píše:
A ještě jak vypadá ten protikus na křídle? Nešla by tam dát nějaká destička z ABS, nebo podobné hmoty, a třeba z překližky tam udělat ten protikus záchytu?

Tady to je. V podstatě to samé, jen delší provedení. Přemýšlel jsem, že bych to nějak vyřezal ze dřeva nebo z jiného materiálu, ale u dřeva jsem se bál toho, aby mi to neprasklo při vrtání. Rád si nechám poradit. Díky!

DAF píše:

V pohodě, děkuju. Já se spíš divil, protože tavná pistole mi přišla spíš jako taková věc na lepení dekorací atd, ne na lepení dřeva, které má něco vydržet, ideálně nějaké namáhání v zatížení baterií při karambolu. Netušil jsem, že se to dá využít i tady. Ale děkuju za tip, určitě to zkusím. :)

Přílohy:
email.seznam.cz.jpg
email.seznam.cz.jpg
[ 46.26 KiB | Zobrazeno 1208 krát ]

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 21:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Tady je odkaz na spojku https://www.banggood.com/Volantex-Ranger-2000-V757-8-Phoenix-V2-759-2-RC-Airplane-Spare-Part-Main-Wing-Connective-Parts-p-1401277.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

PříspěvekNapsal: stř 29.01.2020 21:49 
Mazák
Mazák

Modelář zužitkuje skoro všechno. Věřím tomu, že i flitry by se na něco daly použít :lol: , nejenom na šaty pro baby na ples 8) . S kluky na kroužku šijeme (podvozkový drát k přepážce), používáme barvy na textil a malbu (barvení Vliesu) a tak by se dalo pokračovat. Jak jsem viděl tu pojistku, asi bych to udělal tou destičkou s háčkem třeba z letecké překližky. Když pošleš přes SZ mail, hodil bych ti nákres. P.S., kdyby nevyšla ta spojka z odkazu.

PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 6:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

DAF píše:
Modelář zužitkuje skoro všechno.

Nebo si z víčka plechovky od barvy, nebo z plechovky od ředidla vystřihnout pásek plechu šířky 18 mm a vnitřní háček naohýbat.

PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 7:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

jardaham píše:

Děkuju! Vypadá to hodně podobně, akorát v popisu je napsáno, že to je na jiné typy letadla než mám já. Aby to nebylo větší. Každopádně to stojí 70 Kč, takže to objednám a uvidím. Ale stejně budu vymýšlet jiné provizorní řešení, tohle přijde tak za 1-2 měsíce. Každopádně ještě jednou díky.

DAF píše:
Modelář zužitkuje skoro všechno. Věřím tomu, že i flitry by se na něco daly použít :lol: , nejenom na šaty pro baby na ples 8) . S kluky na kroužku šijeme (podvozkový drát k přepážce), používáme barvy na textil a malbu (barvení Vliesu) a tak by se dalo pokračovat. Jak jsem viděl tu pojistku, asi bych to udělal tou destičkou s háčkem třeba z letecké překližky. Když pošleš přes SZ mail, hodil bych ti nákres. P.S., kdyby nevyšla ta spojka z odkazu.

Nákres bych asi ani nepotřeboval, ale spíš jak ten háček připevnit na tu destičku? Pokud pořídím destičku překližky a ten háček ze dřeva snadno vyříznu, tak jak to spojím (resp. čím slepím?) tak pevně, aby to fakt hodně drželo a sneslo namáhání na smyk? Vrut se mi tam dávat nechce, při takhle tenkém a drobném materiálu by to nejspíš prasklo. Nebo ne? Každopádně díky moc za inspiraci. :)

Kuta33 píše:
Nebo si z víčka plechovky od barvy, nebo z plechovky od ředidla vystřihnout pásek plechu šířky 18 mm a vnitřní háček naohýbat.

Hmm, hmm, taky dobrý nápad. :) Díky.

PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 9:24 
Mazák
Mazák

Prozradím ti sladké tajemství, spojíš to lepidlem :lol: . Ale vážně, pokud vypustíš bílou lepící pastu, tak většina lepidel je vhodných. Nevím, co máš doma, disperzní, pěnivé (Purex), vteřinové, epoxydy. Spíš bych šel do epoxydů, či podobných, pevnostních, lepidel. Purex asi taky, ale ten je lepší na větší plochy (lepení tuhého potahu na jádro z PS). Ale zase se to v případě havárie rozkládá na prvočinitele (při troše štěstí se to odděluje, neláme), což je výhodné pro opravy. Pamatuj, že není dobré to udělat "bombenfestundidiotensichern", protože pak by to, v případě další havárie, mohlo poškodit křídlo nebo trup. Je dobré to mít jako jakousi deformační zónu, prostě nejslabší článek řetězu, praskne ti tento lehce nahraditelný díl a zbytek bude beze škod zcela, nebo s jen mírnými škodami.

PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 9:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (9)
ahoj, pokud ten háček slouží k zajištění křídla proti vysunutí, můžeš ho zkusit zajistit izolepou, stačí elektrikářská, ta gumová. Křídla větroňů se takhle běžně lepí, třeba že to nevypadá moc hezky, ale je to funkční. Tvoje éro vypadá jako elektra, tak by to možná šlo. U klasického spalováku bych to nedělal.

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: čtv 30.01.2020 16:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Na zkoušku jsem vzal pásek plastu cca 5 mm silný a hrubým pilníkem 8mi tahy jsem vytvořil zub jako máš na tom zajištění,takže si myslím že dotazy tě stály více času nežli výroba nového kusu ale samozřejmě jen pokud máš možnost použití nějakého nářadí

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další