Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 14:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
No pokud tě budou zajímat moje začátečnické zkušenosti, tak se rád podělím. Nalétal jsem s tím zatím celkově tak hodinu, tak, to co píšu, ber s velikou rezervervou.
Dobrá zpráva je, že to skutečně létá. Zdá se mě ale dost poddimenzovaný motor (vrtule). Nahoru to jde dost neochtně. Se všemi kormidly se musí jako v bavlnce. Jakmile na některou páku přitlačíš, tak sice dosáhneš kýžené změny směru ale vesměs za to platíš ztrátou výšky.
Co se týče materiálu, tak ten polystyrén mě skutečně připadá takový méně houževnatý. Mám pocit, že by si to zasloužilo zesílit výztuhy v jak v křídle, tak v trupu. Mé původní obavy, které pramenily z tenkých silových vodičů k motoru, se naštěstí nepotvrdily, za letu jsem nezaznamenal, že by se něco nadměrně ohřívalo. Možná je to ale zaviněné tím, že když to vidím, tak mám bobky to pořádně ohulit a plný plyn se odvážím dát, jen když po startu potřebuji vystoupat a to se při tom ještě celý orosím.
Já s ním několikrák havaroval, tak po opravách vypadá už poněkud unaveně ale kupodivu stále létá dokonce bych řekl stejně dobře (špatně) a těžiště se nikam neposunulo.
Já ho úplně nezatracuji ale kdybych se nyní rozhodoval asi bych ho už nekoupil.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 02.01.2018 15:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.5.2017
Příspěvky: 348
Bydliště: Nymburk, ČR
dík za info,
já bych bral stejně asi kit tak uvidim co do toho dám :D
že to nebude stoupat bych se ani tak nebál (za klidnější polet budu rád :D )

No asi ještě počkám jak se vyjádří ostatní...
rozhoduju se ještě mezi SS x8 a funticem.

_________________
Když už, tak už...
Sky Surfer X8, Tomahawk II, EPP Piper, Airboati, Čejka,S800, Swish, Flysky FS-i6X


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: ned 04.11.2018 22:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Mám Bix 2 stále v provozu a musím říct,že mě spíše překvapil co toho už se mnou zažil a jak k mé spokojenosti stále funguje.Je to u mne éro pro použití kdykoli,kamkoli.
Ale mám na něm řadu dílčích cílených úprav a také mne trvalo než jsem jej dal do provozu,vyplatilo se.
https://www.rcalbum.cz/model/8939-bixler-2-2.html
Oproti chování jiných setových strojů,mi můj slouží lépe než jsem očekával.
Výbava kterou jsem použil se mi více jak osvědčila,zatím bez závad.Jediné opravy (rány v křídlech,čumáku,utržené úchyty křídel) byly vždy po nějakých karambolech,kdy to bylo vždy z nějaké nepozornosti,nebo přeceňování možností mých ,nebo éra.
Sloužil hlavně pro naučení různých možností nastavení 4 servového křídla a snaha osvojení si pilotáže řízení v rozdílných režimech a lokacích.
Další etapou bude již pořízený 2m konstrukční stroj,kde již budu tyto zkušenosti se snažit aplikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: čtv 11.04.2019 14:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Před týdnem,co se republikou valil ten silný vítr,jsme ve středu polítali u nás na svahu.
Po ruce jsem měl letuschopný stroj co to zvládne Bixler a kolega házedlo Racek.
Nádherně jsme polítali,starty já bez motoru a když se nalétlo na to správné místo,šel neskutečně nahoru,to jsem s ním ještě nezažil.
Také jsem převážně musel létat s odtokovkou dole na co nejnižší vztlak křídla,které používám pouze pro rychlé přelety.
Baterku jsem něco po hodině vylítal záměrně,abych nepřistával s" plnou nádrží" a vyzkoušel jaká bude maximálka po větru.
Aplikaci mi ukazovala 7 m/s,aladin 8 m/s,místy bylo i více.
Bixler se stále drží :)


Přílohy:
svah Bixler.JPG
svah Bixler.JPG
[ 103.22 KiB | Zobrazeno 2912 krát ]

MOV_5849_000003.jpg
MOV_5849_000003.jpg
[ 299.39 KiB | Zobrazeno 2912 krát ]

telemetry.JPG
telemetry.JPG
[ 170.37 KiB | Zobrazeno 2912 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2020 10:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2014
Příspěvky: 40
Bydliště: Pardubice
Obrázky: 0
Pořídíl jsem si na bazaru model Bixler3. Ale pán už k tomu neměl brožurku. Takže nevím, kolik cm od náběžky má být těžiště. Upozornil mě, že musí hodně dovážit předek. Prosím, kdo to ví, ať mi odpoví na otázku, kde má těžiště. Děkuji a přeji hezké vánoce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2020 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Baryk píše:
Pořídíl jsem si na bazaru model Bixler3. Ale pán už k tomu neměl brožurku. Takže nevím, kolik cm od náběžky má být těžiště. Upozornil mě, že musí hodně dovážit předek. Prosím, kdo to ví, ať mi odpoví na otázku, kde má těžiště. Děkuji a přeji hezké vánoce.


V manuali k Bix3 je len poloha od zaciatku cumaku , 334mm +-10mm.

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2020 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9091
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Nemám sice Bixlera, ale na mém stroji, který je z téže rodiny (nějaký bratranec jeho tety od babičky z pátého kolene), mám těžiště nějakých 60 mm od náběžné hrany křídla (změřeno). U tvého modelu to nebude o moc jinak. A pokud budeš muset dovažovat, je lepší koupit větší (kapacitně a tím i hmotnostně) baterku. Já takhle vyměnil 3S 1300 mAh + závaží za 3S 2200 mAh bez závaží.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz