Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2016 21:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Blacksite píše:
ok ok...nemate nekdo jeste plovaky, kde jste je koupili? nebo vyrabeli?

já je vyráběl z obyč.polystyrenu,napřed vyřízl hranol o rozměrech asi 7x7x60cm a pak měřil,řezal ,brousil,nějaké ty uhlíky,tmelení,broušení,bezbarvý lak na podlahy a barvičky z izolep.Plánek bych musel nakreslit,dělal jsem jen dle fotek z webovek,či videí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 1:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
jenda12 píše:
Vezmi uhlíkovou trubku (spojka křídla) a na ní namotej obyčejný kancelářský papír. Podle nějakého již zveřejněného návodu tak,abys měl vnější průměr 8 mm.Trubičku sejmi a nech do rána zaschnout.Pak ji zkrať na délku 85 mm.Vrtákem 8 mm zvětši původní díru v křídle,lepidlo nanes na trubičku a zasuň do křídla.Nech zaschnout a je hotovo!Těsnost trubiček zaručuje,aby křídla držela pohromadě...


Tak to jsem vubec nepochopil a na prilozenem obrazku zadnou papirovou ani uhlikovou trubicku nevidim. Ale zajima me to. Taky bych se rad zbavil toho upevneni pomoci sroubu [vrutu] sezdola. Ten popis ale fakt nechapu ani priblizne. Vzdyt Bixler tam ani zadnou uhlikovou spojku nema.??? Je tam jen normalni uhlikova vyztuha, prochazejici obema pulkama kridel. Pak jsou tam ty plastove placky, do kterych se zavrtavaji ty vruty.

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 18:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
eddiex píše:

Tak to jsem vubec nepochopil a na prilozenem obrazku zadnou papirovou ani uhlikovou trubicku nevidim. Ale zajima me to. Taky bych se rad zbavil toho upevneni pomoci sroubu [vrutu] sezdola. Ten popis ale fakt nechapu ani priblizne. Vzdyt Bixler tam ani zadnou uhlikovou spojku nema.??? Je tam jen normalni uhlikova vyztuha, prochazejici obema pulkama kridel. Pak jsou tam ty plastove placky, do kterych se zavrtavaji ty vruty.


Nic se neděje,ano jedná se o tutéž trubku,co jsme měli na mysli.(uhlíková trubka-hlavní nosník,a také spojka křídel).Posílám pár fotek na vysvětlenou.Tenhle trik se mi plně osvěčil a nejsou třeba žádné šrouby! Létám s ním plnou akrobacii.A křídlo drží pohromadě!!!


Přílohy:
P3280165.JPG
P3280165.JPG
[ 44.8 KiB | Zobrazeno 2283 krát ]

P3280166.JPG
P3280166.JPG
[ 42.05 KiB | Zobrazeno 2283 krát ]

P3280167.JPG
P3280167.JPG
[ 39.05 KiB | Zobrazeno 2283 krát ]

P3280162.JPG
P3280162.JPG
[ 63.99 KiB | Zobrazeno 2283 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 18:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Diky za ochotu !! Ja se teda citim trochu jako blbec, ale porad nevim kam mam dat tu papirovou trubicku. V popisu pises, ze se ma nechat zaschnout... Ale co ma na ni zaschnout? Jako, ze ma byt nekam vlepena, nebo jen ona sama, ze ma byt slepena - tedy vyrobena papirova trubicka. Takze vlozim uhlikovou kulatinu do jedne poloviny kridla a ta papirova trubicka se nasune na uhlikovou tak, aby trochu zalezla do obou polovin kridel. Chapu to spravne? A zvysenym "trecim odporem" tak jako drzi kridla u sebe jo...? A nebo ma byt ta papirova nekam prilepena?

Jinak ja jsem zatim resil upevneni kridel bez sroubu proste jen dvema pruhy velcro pasky z jednoho kridla prez vrch trupu na druhe kridlo. Celkem se to zdalo dobre, jen ne uplne dobre to vypadalo....

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 18:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
jenda12 píše:

Nic se neděje,ano jedná se o tutéž trubku,co jsme měli na mysli.(uhlíková trubka-hlavní nosník,a také spojka křídel).Posílám pár fotek na vysvětlenou.Tenhle trik se mi plně osvěčil a nejsou třeba žádné šrouby! Létám s ním plnou akrobacii.A křídlo drží pohromadě!!!

Ještě zalepená trubička v křídle v detailu.Pokud máš ještě nějaké dotazy,klidě se ptej,rád ti odpovím.


Přílohy:
P3280163.JPG
P3280163.JPG
[ 65.3 KiB | Zobrazeno 2268 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 19:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.6.2013
Příspěvky: 950
Bydliště: MidWest of Ireland
Jooo, diky. No hned mam dotaz: Ta papirova trubicka se vlepuje jen do jednoho kridla, nebo do obou. Ja totiz tu karbonovou trubku nemam vlepenou do jednoho kridla. Asi ma byt vlepena do jedne pulky, ale ja ji vlepenou nemam. Uz jsem ji nekolikrat zlomil a vymena je mnohem jednodussi, kdyz neni vlepena.... Takze by se to mohlo vyresit papirovou vlozkou do obou polovin kridla, ze jo...?

_________________
Taranis B; F450 s APM 2.5; Bixler 2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 29.03.2016 14:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
eddiex píše:
Jooo, diky. No hned mam dotaz: Ta papirova trubicka se vlepuje jen do jednoho kridla, nebo do obou. Ja totiz tu karbonovou trubku nemam vlepenou do jednoho kridla. Asi ma byt vlepena do jedne pulky, ale ja ji vlepenou nemam. Uz jsem ji nekolikrat zlomil a vymena je mnohem jednodussi, kdyz neni vlepena.... Takze by se to mohlo vyresit papirovou vlozkou do obou polovin kridla, ze jo...?



Tu karbonovou trubku nikam NELEP!!!! Vyrob dva kusy papírových trubiček,každá o délce 85 mm.Vezmi si vrták,vyber takový,aby jeho průměr odpovídal průměru zhotovených papírových trubek.Tím vrtákem zvětší původní otvory v polovinách křídel do hloubky 85-90mm.Na povrch papírových trubiček nanes přiměřené množství lepidla (Herkules) a opatrně je zasuň každou do jedné poloviny tak,aby zbytečně nevyčnívali ven s polovin křídel. Nech do rána zaschnout a je hotovo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 10:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Tak jsem konečně provedl první snímky a videa s Mobiusy :) .Kamerky super,ale musím naladit pozici kamery na éru,už jsem ji jednou měnil v kabince.Původně byla nízko a s úhlem malinko vzhůru-obraz byl příliš v oblacích.Tak jsem ji dal výše a sklopil dolů,ted už je pohled na zemi dobrý,ale zase je v obraze hodně čumák :? .Do toho se ještě motá stále málo vyřízlý průhledný kryt. :? Asi ji dám nahoru hned za kabinku.


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 152.99 KiB | Zobrazeno 2062 krát ]

4.jpg
4.jpg
[ 90.82 KiB | Zobrazeno 2062 krát ]

5.jpg
5.jpg
[ 145.87 KiB | Zobrazeno 2050 krát ]



Naposledy upravil majlen dne pon 02.05.2016 11:25, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pon 02.05.2016 11:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Postupně přecházím na Taranis a tak jsem mu pořídil brašnu a uvolněné místo v kufru s nářadím zaplní Lipolky :) .
Brašna je za velmi dobrý peníz (16 USD) z Banggood.Dorazila rychle,ale balík notně pomačkaný :evil: ! Původní vnitřek jsem vyhodil(velmi měká pěna-moc ochrany by neudělala)a nahradil ho vnitřkem s krabice ve které mi Taranis dorazil.Po oříznutí výborně sedne i s víkem.Jsem velmi spokojen,lehké,skladné,mobilní. :D


Přílohy:
2.jpg
2.jpg
[ 176.31 KiB | Zobrazeno 2054 krát ]

3.jpg
3.jpg
[ 112.09 KiB | Zobrazeno 2054 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2016 14:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Tak jsem konečně provedl první snímky a videa s Mobiusy :) .Kamerky super,ale musím naladit pozici kamery na éru,už jsem ji jednou měnil v kabince.Původně byla nízko a s úhlem malinko vzhůru-obraz byl příliš v oblacích.Tak jsem ji dal výše a sklopil dolů,ted už je pohled na zemi dobrý,ale zase je v obraze hodně čumák :? .Do toho se ještě motá stále málo vyřízlý průhledný kryt. :? Asi ji dám nahoru hned za kabinku.

Ahoj,já to vyřešil takhle:
Do špičky trupu jsem udělal těsný otvor pro zasunutí této kamerky.Drží tam v pohodě zvládla i akrobacii.Její umístění je zvoleno tak,aby tam nerušil trup a jiné věci ve výhledu.Je doplněna sluneční krytkou,ta se vyplatí při slunečném počasí...


Přílohy:
P5030251.JPG
P5030251.JPG
[ 46.08 KiB | Zobrazeno 2005 krát ]

P5030252.JPG
P5030252.JPG
[ 55.79 KiB | Zobrazeno 2005 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 15:33 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Jo ,dobrý :) .Já už o víkendu vyzkoušel nové uchycení za kabinkou.Pořád se držím s pozicí vzadu,aby neměla tak velký vliv na těžiště.Obrázky už jsou o dost lepší.Ale co mě překvapilo má dost velký vliv na proudění vzduchu a po vzlétnutí jsem se lekl co to slyším za nezvyklý zvuk pohonu 8O . Takže bude opět změna a bud ji dám taky na čumák,nebo pod křídlo.
(rovnou jsem opravil čumák po vícero kolizích,už jsem se na to sám nemohl dívat :lol: )


Přílohy:
1.jpg
1.jpg
[ 129.97 KiB | Zobrazeno 1905 krát ]

1.jpg
1.jpg
[ 246.33 KiB | Zobrazeno 1905 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: úte 10.05.2016 15:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Jo ,dobrý :) .Já už o víkendu vyzkoušel nové uchycení za kabinkou.Pořád se držím s pozicí vzadu,aby neměla tak velký vliv na těžiště.Obrázky už jsou o dost lepší.Ale co mě překvapilo má dost velký vliv na proudění vzduchu a po vzlétnutí jsem se lekl co to slyším za nezvyklý zvuk pohonu 8O . Takže bude opět změna a bud ji dám taky na čumák,nebo pod křídlo.
(rovnou jsem opravil čumák po vícero kolizích,už jsem se na to sám nemohl dívat :lol: )

S tím umístěním na čumák nic neztratíš. Neruší tam ve výhledu vůbec nic.Podívej se na video a posuď sám...
https://www.youtube.com/watch?v=UhOqpMYDGKc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 11:36 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Dobrý videjko :) ,jak budu mít chvilku opět předělám,asi taky na ten čumák,ale musím ještě omrknout jak se poperu s těžištěm :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: stř 11.05.2016 15:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.6.2014
Příspěvky: 131
majlen píše:
Dobrý videjko :) ,jak budu mít chvilku opět předělám,asi taky na ten čumák,ale musím ještě omrknout jak se poperu s těžištěm :?



Chápu,ale já nevím,jak ty,ale já měl problémy s těžištěm při záletu.Pořád jsem nemohl dovážit do předu.Nakonec jsem musel upravit celý model dle mých představ a teď už létá jak má.( jiný úhel vyosení motoru,zkrácená vrtule,nová SOP,nový překryt přední části trupu,abych se lépe dostal s baterkou,zpevněná náběžná hrana a nakonec i jiné zbarvení) Nakonec to dopadlo tak,že jsem ho i přejmenoval na BOXER!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bixler 2
PříspěvekNapsal: pát 13.05.2016 8:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno Slatina
Ano i já provedl spoustu úprav(proto označení 2.2),v provedení od výrobce jsem již na začátku měl jasno ,že nebude pro mne vyhovující.Těžiště jsem už z fora věděl že nesedí,změnil jsem:uchycení křídel z vrchu,odstranil vinglety pro větší neutrálnost v letu za větru a přesnější letový projev,přidal zesílení konců křídel,použil silnější serva,zvětšil plochy VOP,SOP,vyrobil vlepený držák motoru se zmenšeným úhlem vyosení,sklopnou vrtuli,vyrobil novou kabinku s menší vahou a odporem vzduchu...........atd atd.
Bylo toho moc,ale jsem spokojen a nejednou to éro předčilo mé očekávání,nad míru spokojen !!! :) :D

Chtěl jsem a mám éro kdykoli, kamkoli.

Jen loni na podzim první test vyrobených plováků nedopadl :( ,již jsou upraveny a čekám ještě na větší teplotu vody a proběhne snad už úspěšný test. Ale aspon se zase něčemu přiučím :) :!:
...koupit něco co funguje a ani nevědět proč ,mě moc nebaví :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz