Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 51  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: úte 13.11.2018 8:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Viz fofan - s tím napětím se mi to jeví přesně jako jemu, děkuji, že to dokázal lépe popsat...


Jinak z jiného soudku - včera jsme doma s Whoopy více řádili (skupinové létání s dcerou ve dvou, mimochodem vřele doporučuji, daleko větší psina než sólo).
A nemohu si pomoci, ale loňská brushless Beta65 (sice skládaná doma, ale rám, motory i FC je originál betafpv) je fakt horší než dobře odladěný brushed Tiny s 67k RacerStar motory... Výkon je dost podobný, moc navrch nemá ani jedna varianta, ale doba letu je o malinko nižší a hlavně je u tohoto skoro rok starého stroje už opravdu opruz hluk, je tam jasně patrné, že ložiska fakticky uchycená v zadní části motoru dostávají při obratech záhul a je to jasně slyšet, brushed s kotvou uchycenou na obou koncích je neskutečně tichý.

Budu muset příležitostně zkusit, zda letošní motory nebudou posun, jednak narostlo kV z 17500 na 19-20k a minimálně Betafpv se chlubí zlepšeným mechanickým provedením, ale moc optimistický nejsem, celkem jednoznačně mě to utvrzuje v názoru, že perspektivu má až 2s verze :-(
A naopak u 1s začínám hodně vážně přemýšlet o změně plánu "už s brushed nic nedělat" a naopak mi roste chuť na vyzkoušení opravdu top verze s nejnovějším FC od Beta či AlienWhoop.
No zima bude ještě dlouhá :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2018 16:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 144
Obrázky: 2
Na čem prosímpěkně zobrazujete video z tědle trpajzlíků?

_________________
DURANGO DEX410v3, XRAY T3, MaxIon, MiniCorado, XENO, X-VERT VTOL a nějaký ty trosky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 15.11.2018 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Brýle (nejdražší řešení), kukla s monitorem, monitor, přijímač k mobilu a tak. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2018 8:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Ty levné brýle ve stylu "krabice" vůbec nejsou špatné - u nich je v jistém ohledu největší opruz velikost, kdy zabírají fakt hodně místa v batohu, ale zrovna ve spojení s "domácím" whoopem tohle vůbec nevadí.
Svého času jsem koupil doslova za pár dolarů starší Quanum Cyclops spíš pro ukazování videa ostatním (sám mám dost vytuněné Fatshark Attitude v3). Ale kvalita mne docela příjemně překvapila, fakt se s tím létat dá, tak je aktuálně využívá pro společné létání dcera. Omezení dané brýlemi je menší, než by se zdálo.

Odkaz nedám, Quanum už se dělají nové lepší, ale dražší, nicméně z dnešní produkce bych ty moje starší přirovnal k těmto Eachine - https://www.rotorama.cz/fpv/eachine-ev800 .

Klasické brýle s LCD pro každé oko mají dost výhod, ale aby byly skutečně využitelné, tak se musí počítat s cenou minimálně kolem 7000 - v dnešní době bych asi šel minimálně do Sky02 - https://www.rotorama.cz/fpv/skyzone-fpv-bryle-3d . V nižších relacích jednak přibývá kompromisů anebo roste potřeba dokupovat "tuningy", což výslednou cenu zase zvedne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2018 14:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Taky mám FS Att v3 2,5 roku. Tady stály mezi 12,5 až 14 tisíci, mne vyšly z Číny se slevovým kuponem na 7,5 tisíce. Z kluků, co lítáme race koptéry, tak má brýle ještě jeden, Skyzone, ale tuto sezonu mu leží doma. Koupil si krabice a prý to má lepší barvy, tak používá ty. Přitom ty brýle ho stály kolem 10, jestli ne víc...
Před 2 minutami mi hlásil Aliexpress, že odeslal stroj...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 16.11.2018 20:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
U "krabice" je fakt hlavní opruz velikost a komfort nošení (váha), v tom jsou "pravé brýle" někde jinde.
Naopak ale kvalita obrazu a dojem při létání zas takové omezení není, v mém případě je to dost podobné (asi mírný plus pro FatShark, ale fak jen mírný).


Jinak samozřejmě samostatné téma jsou zrakové vady, někomu se může stát, že je pro něj jedna varianta zcela nepoužitelná a u druhé osoby je to přesně naopak, ale to je jiné téma, kde lze pouze poradit vyzkoušení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2018 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Ještě trochu OT: ještě je dobré zmínit jednu věc, a tou je poměr stran. Prodávají se (bavíme se pořád o analog. přenosu videa) kamery a zobrazovače s poměrem stran 4:3 a 16:9. Třeba moje brýle mají možnost jen 4:3 a dívat se v nich na obraz z kamery, která má 16:9 bych dlouhodobě nedal. Jiné mají zas jen 16:9 (třeba Skyzone). Monitory (v krabicích) jsou v klidu, většinou tu možnost přepnutí mají.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: ned 18.11.2018 14:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2011
Příspěvky: 405
Bydliště: JBC
Obrázky: 13
Ahoj ,podařilo se mi přepólovat kamerku eachine tx4. Je nějaká šance ji zachránit ? Asi ne že.

_________________
Skyfun pulse projekt a pár poletuch


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 7:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Marek_Km píše:
Ještě trochu OT: ještě je dobré zmínit jednu věc, a tou je poměr stran. Prodávají se (bavíme se pořád o analog. přenosu videa) kamery a zobrazovače s poměrem stran 4:3 a 16:9. Třeba moje brýle mají možnost jen 4:3 a dívat se v nich na obraz z kamery, která má 16:9 bych dlouhodobě nedal. Jiné mají zas jen 16:9 (třeba Skyzone). Monitory (v krabicích) jsou v klidu, většinou tu možnost přepnutí mají.


Tenhle argument ale pomalu začíná být minulostí - v podstatě se ještě musí poměr stran hlídat u nejmenších kamer Whoopů, ale už třeba pro ELF88 je dnes optimální kamera něco jako Foxeer Predator micro, kde je poměr stran volitelný. V ne až tak dávné minulosti tomu tak nebylo, Foxeer Arrow tuhle možnost ještě neměl, ale trend už dnes jde jednoznačně k moderním WDR CMOS, vláda CCD končí. A vedlejším efektem je právě to, že u CMOS většinou lze volně volit poměry stran i vybírat mezi PAL a NTSC, u CCD tohle vesměs možné nebylo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Jestli tedy už jsou a budou v nabídkách kamerek volitelně přepínatelné poměry stran, tím líp pro uživatele.
Jinak Andyho favorit UK 65 je prý na doma vhodnější, prý se do prostorů, kam se vlezl s 65, byl s tím Mobulem problém. No uvidíme, jsem na to hodně zvědavý, hlavně co se využití ne úplně nových jednočlánků týká.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 14:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Panove, akorat jsem objednal leader 130 z BG, jaky tam davate 3s baterky? Dik

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 22.11.2018 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Mam doma vyrobeny Leader 130 (trocha iny ram) a pod 3S baterie s nim by som ani nesiel... Co sa tyka kapacity tak od 700mAh do 1250mAh

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: pát 23.11.2018 7:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Trochu si rýpnu - co má při dnešním pohledu Leader 130 společného s tématem "mikro"?
Dneska už to je velikostně "nižší střed", mikro ani náhodou :lol: :lol:

Jinak baterky určitě 3s, 2s je málo, kapacita kolem 800mAh (s výše zmíněnými 1200 určitě poletí, ale už mi to přijde přehnaně těžké). Pro extrémní divočiny pak kvalitní 3s500mAh, ty ale musí být tvrdé, aby se nižší hmotnost využila.
Mělo by to přežít i 4s, ale osobně bych už do této varianty nešel, tak ji nikomu s čistým svědomím nemohu radit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 15:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Když jsme u "malinko větších mikro", tak jsem nedávno dodělal jeden uleželý rest... ELF X2 88mm už mám přes rok, ale konečně jsem dodělal úpravu, kdy se do něj nacpala plnohodnotná malá CCS kamera (Foxeer micro) a i vysílač je chráněný uvnitř, proti původní konfiguraci je to dost jinde. A vzletovka viz foto, jer to i s baterkou :-) Model létal dobře i předtím, ale kompaktní kamera na horní straně trupu byla strašně zranitelná, teď toto odpadá, navíc přibyl OSD atd. Už se těším na vyzkoušení :-)

Příloha:
IMG_1234.jpeg
IMG_1234.jpeg
[ 94.62 KiB | Zobrazeno 2922 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mikro FPV koptérky
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 15:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Trnava, SR
Dobra praca...bravo.... 8)

_________________
H8mini+TX06,Leader160HM,Leader130HM,Leader125HM,ThunderTigerXXT,HydrotekF1+SKY-HD01,Taranis X9D+


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 751 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 51  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz