Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: První maketa
PříspěvekNapsal: stř 11.09.2013 10:27 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
jyrry píše:
Ale tady nejde vůbec o to za kolik se ten plán vytiskne, ale na kolik si ho cení ten co do něj vložil hromady hodin práce a postavil podle něj létající kus a tím ten plán ověřil; případně kolik za to chce ten, kdo ten plán prodává, snad se souhlasem autora...
To je přece normální, že do ceny výrobku se rozpustí náklady na vývoj, testování, přípravu výroby... U plánu to není cena papíru a toneru, ale hodnota toho co ty čmáranice na papíru znamenají, tedy INFORMACE ....
;-)

Přesně tak, já jsem chvíli vůbec nechápal, že vážně hodnotí cenu plánu podle ceny kopírování někdy v copycentru.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 11.09.2013 10:46 
Mazák
Mazák

Chlapci (JYRRY a AR1), chápu Váš názor a máte pravdu, kde je ta hodnota plánu. Ale trochu pochybuju u tohoto tvrzení ve spojení ebay, kde autor k tomuto moc informací nepodal, foto, které je tam uvedené je snad z nějakého Flight simulátoru. V tomto případě sině pochybuju, že prodejce to éro sestavené někdy skutečně viděl. Ohledně éra tam jsou jen 4 řádky. Zbytek okopírovanej text z wikipedie o skutečným éru. V tomto tedy nevěřím, že hodnota vývoje v tom letadlu je započtena, případě půjde autorovi.

Autor vlákna podle mě neodhadl celkovou cenovou náročnost takového letadla. A převádět tady hodnotu plánu byla jen srovnáním, že na těchto věcech se nevyplatí šetřit a ani příliš nejde.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: stř 11.09.2013 12:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Marena píše:
.... trochu pochybuju u tohoto tvrzení ve spojení ebay, kde autor k tomuto moc informací nepodal, foto, které je tam uvedené je snad z nějakého Flight simulátoru. V tomto případě sině pochybuju, že prodejce to éro sestavené někdy skutečně viděl. Ohledně éra tam jsou jen 4 řádky. .....

je škoda, že tam prodejce nemá uvedeného autora plánu, to pak leccos napoví. Pár plánů jsem na ebay nakoupil ( http://www.jyrry.cbcnet.cz/plany.htm ) a tak nějaké zkušenosti mám.
také je tam dole kolonka "položit prodejsi otázku", tak proč ji nevyužít, dá se sjednat třeba výřez části plánu poslaný v pdf (stejně to mají všichni naskenované v PC a tisknou to dle objednávek), dříve šlo dokonce celý plán koupit přes email v pdf (takhle mám většinu těch co tu mám), pak jim to zatrhli. Angličtinou nevládnu, ale google-translátor mi pomůže v komunikaci, to snad umí každý, použít hlavu :-)
Ta hodnota plánu je tržní, tedy odráží kolik jsou lidi ochotní za ten plán dát; takový Ziroli, D. Smith apod. se prodávají za takovou cenu protože jsou to slušně zpracované plány, ne takové ty rychlokvašky co se občas po stovkách a tisících nadšeně tahají z netu a je mezi nimi tak 0,01% použitelných...

edit: plán na maketu 1/5 taky už nekreslí kdekdo, už to by mělo napovědět... Ovšem občas se tam objeví výstřelky jako "great plans for...." třeba na Lancastera ve velikostech od 1,5m po 3m, ovšem všechno je to stejné, jen různě nazvětšované a pochází to od nějakého diletanta; prodejce ovšem tohle nabízí za zlomek ceny "pořádného" plánu, neb si je vědom, že až tak blafovat nemůže :-)

PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2013 12:35 
Mazák
Mazák

Ahoj,
když jsem tak pročítal toto vlákno tak si myslím, že pustit se do makety je pro tebe nesmysl. Doporučuji ti začít s kvalitním ARF, kde okoukneš jak vypadá konstrukce dřevěného letadla a třeba při opravách si vyzkoušíš základní techniky. Potom si kup např. něco od SIGu - nějaký rozsyp nejlépe vypálený laserem. Potom teprv můžeš mít zkušenosti na stavbu makety podle plánu.
Takhle to vidím, že skončíš u zakoupení plánu.
Takový byl alespoň můj vývoj. Nyní se nacházím ve druhé fázi :wink:
Pat

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: čtv 12.09.2013 13:06 
Mazák
Mazák

Naprostej souhlas. Tvrdit bez zkušeností, tak, teď si postavím maketu je minimálně úsměvné. :lol:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 13.09.2013 2:41 
Mazák
Mazák

Prvý model makety? To je asi sranda a ešte podla plánu. Cenu si nedovolím ani odhadnúť, ale skúsim 15 tisíc KČ bez maketových doplnkov.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2