Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 12.06.2024 7:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Ahoj všem, kteří sem nakouknou.
Mám dotaz týkající se "MPM - firmwer 1.3.4_AIR vs protokol AFHDS 2A ". Pod kterým "Kódem" se skrývá protokol AFHDS 2A při výběru v Tx RM Tx16S. Podle seznamu který je ke stažení u zmíněného firmweru je jednou na pozici 28 a 56. V Tx se při výběru vyskytuje pouze jednou možnost "FlySky", při této volbě je další výběr Std, V9x9, V6x6, V 912 CX20. Protokol AFHDS 2A je ukrytý pod volbou "Std", nebo pod kterým kódem jej mám hledat?

Ještě bych měl dotaz ohledně možnosti "upravení - zmenšení" velikosti firmweru do MPM. Je nějaký odkaz, kde bych se mohl poučit ohledně možnosti úpravy (odebrání + přidání protokolů) firmweru MPM.
Předem dík za jakoukoliv inspiraci.

PříspěvekNapsal: stř 12.06.2024 8:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 0
(nemám zrovna v ruce přímo RM TX16S, ale..)
Pokud vidíš při výběru protokolu "kódy", nejspíš je v rádiu, resp v komunikaci mezi rádiem a modulem něco špatně.
protokol FlySky je vidět jako "FlySky", protokol FlySky 2A vidím jako "FlSky2A" - dva různé, nejedná se o sub protokol. Protokoly by měly být v rádiu poskytnuty abecedně seřazeny a jen ty, co jsou v modulu.

Možnost "výběru" z celé škály dostupných protokolů do FW je možný, používám, ale nevím o jiné možnosti, jak si vyrobit vlastní "build" kompilací na vlastním PC.

Pokud by se ti líbil "můj výběr" (v příloze), můžeš zkusit použít - FW pro STM32 (FW mám v iRangeX, jak ve "velké" verzi s točítkem, tak v Lite verzi modulu). Není TO úplně poslední verze FW dostupné na Gitu, ale asi mě na novějších verzích nezaujalo nic, co bych "potřeboval" nebo jsem si prostě jen nevšiml. :)
Co si pamatuju, tak je tam určitě "všechno" od Flysky, Frsky, Spektrum, HiTec, Graupner + nějaké další, co jsem buď "v něčem měl" (Bayang, E010, KN...) nebo jsem si myslel, že bych mohl v budoucnu potřebvat.

Přílohy:
multi-stm-1.3.3.25.zip [42.91 KiB]
16 krát

PříspěvekNapsal: stř 12.06.2024 10:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

@prikrylm
Díky za nasměrování v hledání potřebného protokolu. Mne zmátlo to, že mi "hlava" vzala FlSky2A jako FiSky2A(velké I).
I za nabídnutou tvoji vlastní "sestavu" protokolů moc děkuju. Osobně v poslední době používám "rozšířený" protokol V 911S v jednom bublinoletu. Tento modernizovaný protokol asi v tvé sestavě nebude, protože "přišel na svět" ve verzi 1.3.4.0, což je poslední vydání.
Ještě jednou moc díky za tvoji pomoc.