Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2013 8:46 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kutná Hora
Jaký je vhodný model ke koupi na plachtařské soutěže RC-H ? 7 let létám s Reflexem, není čas na změnu ?
Existuje jiný vhodný model s rozpětím do 1500 mm určené pouze na 2 serva ? Prosím o tipy. Děkuju


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2013 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Jestli létá tak jak má a jsi s ním spokojenej, tak proč zkoušet něco nového? Ono toho zatím na trhu moc není. Myslím něco o poznání lepší než Reflex. Většinou kdo chce uplatnit svoje nadání, tak si postaví konstrukční křídlo na stávající trup a potom zjistí jestli je výkon lepší nebo stejný a nebo nedej bože horší. Jediné co se dá asi najít je tohle: http://www.fotozona.net/modelweb/hangar/gnat4.htm
Ber to jen jako informaci, vzhledem k datu vydání článku. Dnes je to trochu jide.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2013 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
Spíš se na závodech setkáš s vlastní tvorbou. S tím, že si kluci sednou a ze několik večerů si postaví jednoduchý a létavý éro. Reflex jde na závodech už vidět málo kdy.
Ale pokud chceš tak se teď také vyrábí RCH stejným způsobem jako F3K ( o laminovaný polystyrén). Jen to má směrovku na hoře, nemá to řízené křidélka a má to většinou dvojitý vzepětí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 27.05.2013 11:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Kutná Hora
A daj se někde sehnat ? Já vim jenom o Isisovi od Rezlera.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 15.10.2018 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Oprašuji tohle starší vlákno. Nevíte o nějaké stavebnici větroně vhodného pro RCH? Ideálně i s ovládanými křidélky. Rozpětí 1500 mm, lehká klasická konstrukce. Díky za tipy, já jsem nic nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: sob 17.11.2018 20:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.3.2013
Příspěvky: 41
Bydliště: Most
Měl bych tip na jeden z prvních trupů. Pokud vím, tak zatím k tomu není nic víc ( je to celkem nové ).
......ale nakombinovat se dá spousta věcí. :idea: :idea: :idea:
https://f3x.mypage.cz/menu/trup-rch

Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 9:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
koko píše:
Oprašuji tohle starší vlákno. Nevíte o nějaké stavebnici větroně vhodného pro RCH? Ideálně i s ovládanými křidélky. Rozpětí 1500 mm, lehká klasická konstrukce. Díky za tipy, já jsem nic nenašel.


Pro klasickou RCH (nechme stranou podle mne krajně pitomé nápady na RCHS s dvěma servy) je pomalu nejlepší klasické starší F3K s přidělaným háčkem. Třeba vakuovkový Thowt...
Ona je pronikavost a schopnost létat na větším prostoru k nezaplacení.

Klasická konstrukce dává smysl spíš bez křidélek, pak je křídlo jednoduché a lehké. Přidání křidélek je samozřejmě u klasiky možné, ale nebude to mít proti vakuovce žádnou výhodu, naopak nevýhod se najde výše.

Jinak já jsem autor toho již historického modelu "Gnat", co tu kdosi odkazoval a popravdě bych to dnes dělal hodně podobně. Asi bych trochu zmenšil plochu (větší štíhlost), profil bych dále tenčil a možná víc pracoval s uhlíkovými pásky, princip se ale měnit nemusí. Model by mi asi dnes vyšel lehčí, ale s ohledem na tu zmíněnou štíhlost by zatížení bylo v podstatě stejné a pronikavost naopak větší...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 11:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.8.2010
Příspěvky: 193
Bydliště: Louny, ČR
Obrázky: 0
Pro soutěžní RCH si myslím, že letadlo ze "staré školy" z velkou plochou je lepší. Letadla s větší plochou mají po startu na klasickém RCH gumicuku trochu větší výšku.
Lítal jsem lehce upraveného F3K SHARK, kde jsem zkoušel na start různé nastavení klapek a pořád to nebylo úplně ono. Pronikavost je lepší, ale těch pár metrů výšky mně chybělo.

Teď lítám REFLEX RETRO a jeden vlastní výtvor (velké plocha, rychlejší profil) a jsem spokojený :-)

Na přišití sezonu začínám připravovat vakuovku, ale zase to bude křídlo s vekou plochou a zatím pouze na dvě serva (z důvodu jednoduší konstrukce), trupovou gondolu použiji od Jirky Bačinského (ta už je doma).


PS
Omezovaní RCH na dvě serva je podle mě zbytečné, zatím (co jsem viděl) nemají vícekanálové modely žádnou extra výhodu a alespoň pravidla dovolují experimentovat s různými konstrukcemi.


Přílohy:
rcm_rch_obr1.jpg
rcm_rch_obr1.jpg
[ 241.07 KiB | Zobrazeno 2825 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vhodný větroň na kategorii RCH
PříspěvekNapsal: pon 19.11.2018 12:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6012
Bydliště: Praha ČR
Já nechci moc mluvit do RCH, na které nemám čas, ale co vidím občas v RCVS, tak je jen celkem málo pilotů, kteří s modely opravdu létají na větší ploše a jdou za termikou. Pak se může jevit výška po startu jevit rozhodující, ale přitom by taktika radila něco jiného (kde se právě hodí pronikavost)...

Ale to jen poznámka na okraj :lol:

Jinak si myslím, že Reflex Retro (nebo Reflex VIII) je pořád velmi vhodný univerzální model pro RCH a to, že je s ním někdo spokojen, je naprosto v pořádku. Tohle je povedené letadlo s dobrými vlastnostmi, holt už jsou pryč časy, kdy se Reflex házel "oštěpařsky" z ruky, dnes už je to jen na gumu, ale z té funguje dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz