Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 94  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 8:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Já mám tohle: https://www.alza.cz/defender-car-holder ... 8.htm?o=18
Všeobecně držák na opěrku, těmi "háčky" se to (lehce) přitáhne z vnitřní strany do držáku na vysílači, lépe napoví foto:


Přílohy:
2018-08-14 09.13.39.jpg
2018-08-14 09.13.39.jpg
[ 63.88 KiB | Zobrazeno 1274 krát ]


_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 8:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Labrava píše:
ohledně ND filtrů (tady nazývány šedé) - vyzkoušel jsem to, ale podle mě se to hodí jenom na fotky. U videí sem zaznamenal jen zhoršenou kvalitu (ztmavnutí obrazu). U fotek to smysl má, prodloužením času expozice se fotka líp "vybarví". CPL filtr (polazirák) naopak smysl má, specielně třeba u moře z toho můžou být hezký záběry. Ale je třeba ho nasadit správně (polarizace funguje jen při správným natočení filtru).
Ohledně stínítka kamery - má to nepatrný smysl, stejně jako kšilt na čepici. Nicméně na ebaji stojí kolem 60kč s poštovným ;-)

Ono je to právě opačně, na fotky ND filtry při běžném focení nic nepřinesou. Vzhledem k tomu, že objektiv (Mavic Air) je fixfocus s pevnou clonou 2,8, tak použitím ND filtru dosáhneš jen prodloužení expozičního času. A taky snížení hloubky ostrosti, ale to by mělo smysl při focení na malou vzdálenost, což není v naprosté většině případ leteckých fotek. Ale u videa, tam to smysl má, protože použitím vhodného ND filtru se při silném světle sníží snímková frekvence na "normovaný" kmitočet a video je míň trhané. UV filtr IMHO příliš smysl nemá, má ho už samotný objektiv. PLC je zase případ od případu, někdy udělá dobrou službu, odstraní odlesky, "prasátka" od slunce, tam, kde vadí, a trochu zvýrazní barvy. Ale je nutno ho správně nastavit a ideální by bylo nastavit ho těsně před expozicí. Takže použití filtrů na dronu je to trošku pokus omyl, chce to zkoušet, ale ne vždy je na to dost času :lol:

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 9:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
Tak co doporučujete ze své zkušenosti, co má cenu na točení i focení videa, protože to se děje většinou současně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 10:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
[quote="nevlad"ne vždy je na to dost času :lol:[/quote]

To můžu podepsat :-) Většinou člověk nemá tolik času aby se s tim crcal... Takže za mě po tom co jsem vyzkoušel ND filtry s neúspěchem (kvalita videa z hlediska světelnosti horší, fotky moc nefotim) a CPL s proměnlivým úspěchem (záelží na natočení filtru a slunci a dalších faktorech), tak můžu říct, že lítám bez všech těchto "zlepšovátek". Maximálně nasadim to clonítko aby se mi v tom tolik neodráželo slunce, když je níž.
Co se mi naopak osvědčilo a používám pravidelně jsou prodlužovací nožky. Dá se s tim pak startovat i z kamínků, nízké trávy atd. Koupil jsem nejlevnější a fungujou https://www.ebay.com/itm/Landing-Bracke ... =R40&rt=nc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 10:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
zdzb píše:
Tak co doporučujete ze své zkušenosti, co má cenu na točení i focení videa, protože to se děje většinou současně.

No za sebe, nemám tam nic. Jediné, co si asi objednám bude ten polarizační, v kombinaci s ND8. Ale co se týká focení, tak používám AEB (expoziční bracketing) a výslednou fotku si pak složím v počítači. Přijde mi to lepší, než funkce HDR, protože si rozsah expozice můžu nastavit podle sebe.
Tak, jak píše kolega Labrava, často se tím udělá více škody než užitku. Nakonec jako odstrašující příklad mohou sloužit některé fotky na facebooku v "dronových" skupinách. Opravdu dobrých fotek je tam málo, mizerných většina. Každý si myslí, že když si koupí foťák s vrtulí, tak že je fotografem :lol: :lol: :lol:
Edit: zapomněl jsem, mám objednané také to stínítko, trochu pomůže od horního sluníčka a trochu ochrání i kameru a gimbal
https://www.ebay.com/itm/PGY-Gimbal-Len ... 2749.l2649

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 11:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Jen na ukázku fotka, není to dokonalé, složené ze tří různě exponovaných obrázků


Přílohy:
DJI_0203_stitch kopie22.jpg
DJI_0203_stitch kopie22.jpg
[ 166.05 KiB | Zobrazeno 1238 krát ]


_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 12:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 27.2.2018
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha
nevlad píše:
Ono je to právě opačně, na fotky ND filtry při běžném focení nic nepřinesou. Vzhledem k tomu, že objektiv (Mavic Air) je fixfocus s pevnou clonou 2,8, tak použitím ND filtru dosáhneš jen prodloužení expozičního času. A taky snížení hloubky ostrosti, ...


Opravdu dosáhneš snížení hloubky ostrosti, když je clona pevná? :?

_________________
Ahoj lidi, jak jde život?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 12:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
karval píše:

Opravdu dosáhneš snížení hloubky ostrosti, když je clona pevná? :?

Eee, napsal jsem to blbě, při stejné expozici - nižší clona, kratší čas, nižší hloubka ostrosti. Naopak - vyšší clona, delší čas, vyšší hloubka ostrosti. A jelikož Mavic má pevnou clonu, proto tím, že přidáš ND vlastně přicloníš objektiv a zvýšíš hloubku ostrosti. Uf, snad teď je to dobře :-)

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 12:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
Tak nevím, filtry ano nebo ne :-)

A ten držák na tablet mám objednat, funguje dobře ? protože cena je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 13:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
zdzb píše:
Tak nevím, filtry ano nebo ne :-)
A ten držák na tablet mám objednat, funguje dobře ? protože cena je v pohodě.

Na první otázku neznám odpověď, nevím, jaké jsou Tvoje zkušenosti s fotografováním. Osobně si nemyslím, že je to nějak důležité, viz přiložené foto.
A ten držák, jo, ten na daný účel není špatný, jen musíš dořešit propojení s vysílačem a koupit vhodný (delší) kablík.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 13:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
osobně používám jiný držák na tablet (byť teda tablet s mavicem používám minimálně), používám toto https://www.ebay.com/itm/360-degree-Pho ... 33db9b512a kvůli tomu, že mám tablet až za vysílačkou. Tzn. vidím na displej vysílačky a na joisticky a čudlíky. Plus má ten držák i oko na kšandu kolem krku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 13:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
Fotím hodně, ale u normálního čipu a optiky ty filtry tak nějak nejsou zapotřebí. Ale to co leze z kamery aira je mizérie, dle mého názoru. Tak jsem si říkal, jestli by filtry nekonec nepomohly.

U aira není displej, a nedá se tam ani nic nastavovat, jen kniply, houm a funkční tlačítko takže může tablet stínit. Já si zvyknul, že ho mám položeného na rukách a současně držím ovladačem a také to jde, ale ten komfort mi nějak začal chybět.

Kablíků na usb-micro usb mám několik od elektroniky a dokonce z toho i některé chodí. Ale ne všechny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 14:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 9.8.2018
Příspěvky: 28
A ještě jedna věc, jak se dá, čistě teoreticky, samozřejmě že bych to nikdy neudělal, zrušit omezení výšky v dj4 ? Když létám, čistě teoreticky, s tímto programem, tak to výš nechce letět. Samozřejmě, že tak vysoko nelétám, protože dron není vidět, ale jen tak mě to zajímá :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 14:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.2.2016
Příspěvky: 106
já nevím jak je to u origo aplikace, používám patchnutou jak jsem tu už zmínil a výšku si tam nastavím jakou potřebuju. Nicméně nenastavuju stejně víc jak 300m, nerad bych se potkal s érem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DJI Mavic
PříspěvekNapsal: úte 14.08.2018 15:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
Mně jde i v originální aplikaci nastavit až 500 metrů, sice se tam objeví varování, ale jde to.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1399 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 94  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz