Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
Zdravím rád bych si postavil nějaky menší RC vrtulník do velikosti CCA 40 cm, jakožto plastikový modelář jsem touto kategorii neposkrven krom lítaní s 4 kanalovým vrtulníkem a jelikož me to hodně nadchlo rád bych věděl neco o elektrikckých stavbách RC motorů, servech jak je to tam s motorem atd. O RC něco už vím z mládí RC letadla z balzy spís než RC tak je házedla s klapkama.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 21:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jedna z nejčastějších rad bude ta, že máš použít Google a studovat, alespoň základy. Něco najdeš i zde na fóru.
Bez samostudia to asi nepůjde, každý si tím musí projít.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 21:32 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
koukám všude možně problém je že je problém ze mi to najde ruzný blbosti a to už píšu všechno možný, jak v angličtině, atd jako scela RC Heli mi najde nejvíc, ale je mi jasný že bez samostudia to nejde jen sem čeka spís nějaký ověřený odkazy atd ale děkuji za odpověd pro mě je v létě hobby kolo ale přes zimu že bych se začal v něčem hrabat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 21:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Z dotazu zcela nechápu, co chceš vlastně stavět . Kompletní mechaniku ? Nebo mechaniku koupit a stavět maketu ? Protože postavit mechaniku takhle titěrnou určitě není o tom něco nastudovat a pak postavit . Ale mít cnc frézu a soustruh . A dost věcí umět . Dílčí věci si vyrábím (listy, věnec cykliky, smýkátko a podobně . Ale od 500 stovky nahoru . 250 je spíš hodinařina :D .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 22:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
Spis něco koupit a předělat na maketu spis jak špatně se shánějí díly jiné hlavy atd vyrábět nic nechci spis mi jde o dostupnosti nd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 5:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Jestli budeš stavět tak pomalu jak já, tak díly přestanou být časem na vše :lol: .
Pro maketu nejsou potřeba velké výkony a odolnost vrtulníku . Tarot, HK a T-rex mají spoustu dílů zaměnitelných .
Jinak tady slze taky něco dohonit https://www.rakonheli.com/helicopters/t-rex-150-dfc?p=1

jinak když prostuduješ zdejší stránky narazíš na řadu dalších doporučení, takže je to spíš na tobě .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 9:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6955
Bydliště: Písek, ČR
Takto malou heli je VELKY problem uridit, do zacatku zvol urcite vetsi, minimum je kategorie 450, tj. prumer rotoru pres 700 mm. Urcite ti toto potvrdi vsichni zdejsi heli- piloti.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 9:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
Díky co sem prostudoval totak bych asi volil t rexe a casem po omlazení ho přestavěl buď uh-60 nebo hind jde mi i o ty 4 rotory a víc přestavby jak je těžký vše sehnat teď si upravuji na začátek farelbeast Apache. Začlo to tak nevinne ale po těch letech ta technika šla dopředu ze driv sem byl rad za vetrone


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 10:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
V první řadě pokud píšeš nějaký dotaz, textu dej nějakou úpravu. Promiň, to se nedá číst, :lol: natož se v tom nějak vyznat. :!:

A za druhé, dojeď se někam podívat. Na živo uvidíš vrtulník, pár dotazů si úplně rovnou ušetříš :lol: a naopak spoustu užitečných tě napadne. :wink: Máš strašně moc pomýlené představy o tom, co lze a co nelze. Nechci Tě odradit hned na začátku - ono jde skoro všechno ale lecos až po získání strašně moc zkušeností, které prozatím nemáš. :idea: Je tu spoustu informací. Studuj, nasávej a pokud ti bude něco nejasné - hledej dál nebo se tu zeptej. 8) Rádi poradíme ale chce to vidět snahu, že jsi se prokousal alespoň prvotním informačním základem.


PS: A z prvního dotazu, nemám jasno, zda chceš stavět vrtulník, elektrický rc motor či servo ...... Prosím upřesnit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 10:50 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4506
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Woita píše:
Takto malou heli je VELKY problem uridit, do zacatku zvol urcite vetsi, minimum je kategorie 450, tj. prumer rotoru pres 700 mm. Urcite ti toto potvrdi vsichni zdejsi heli- piloti.


Záleží na vlastní heli, stabilizaci a přesnosti (vůli v detailech ) . Mám nestabilní 500 stovku i naprosto stabilní a přesnou 250 i 600 .
130 X je taky dost stabilní . Takže není to pravidlo


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 11:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7115
Bydliště: Vsetín
450 tka s bezpádlem je už taky docela jedlá, já se učil na 250tce a to ještě pádlové...

Ale uznávám že třeba 600 nebo 700 je úplně jiné kafe a lítá se mi s tím mnohem líp :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 17:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
psal sem to rychle.
přemýšlím o mjx ale nevím zda 4 rotor nebo 2 rotor na to pořádný naučení sem zjistil že je lepší něco vetšího takže spís poradte, dneska sem ztratil z apache stabilizator a uz si s ním asi nezalítam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 17:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 8.5.2018
Příspěvky: 25
OPR píše:
V první řadě pokud píšeš nějaký dotaz, textu dej nějakou úpravu. Promiň, to se nedá číst, :lol: natož se v tom nějak vyznat. :!:

A za druhé, dojeď se někam podívat. Na živo uvidíš vrtulník, pár dotazů si úplně rovnou ušetříš :lol: a naopak spoustu užitečných tě napadne. :wink: Máš strašně moc pomýlené představy o tom, co lze a co nelze. Nechci Tě odradit hned na začátku - ono jde skoro všechno ale lecos až po získání strašně moc zkušeností, které prozatím nemáš. :idea: Je tu spoustu informací. Studuj, nasávej a pokud ti bude něco nejasné - hledej dál nebo se tu zeptej. 8) Rádi poradíme ale chce to vidět snahu, že jsi se prokousal alespoň prvotním informačním základem.


PS: A z prvního dotazu, nemám jasno, zda chceš stavět vrtulník, elektrický rc motor či servo ...... Prosím upřesnit.


ahoj psal sem to z founu, hrozný já vím,
studuju nasávám co jde, rád bych spís jako hobby obcasný zalítaní ale me se ty obyc nelíbí časem bych tu nějakou obyč rád přestavěl na něco pořádnýho.¨Jde mi o to co jde a nejde do budoucna na čem upravit jak je to s nahradníma dílama, jak jsem psal ted jsem byl u nás v obchodě a docela se mi zalibila MJX 450 ka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: stř 09.05.2018 17:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
tak to bych doporučil zajit do hrackarstvi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stavba vlastního vrtulníku
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 5:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5679
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
kowmen píše:

ahoj psal sem to z founu, hrozný já vím,
studuju nasávám co jde, rád bych spís jako hobby obcasný zalítaní ale me se ty obyc nelíbí časem bych tu nějakou obyč rád přestavěl na něco pořádnýho.¨Jde mi o to co jde a nejde do budoucna na čem upravit jak je to s nahradníma dílama, jak jsem psal ted jsem byl u nás v obchodě a docela se mi zalibila MJX 450 ka





Úplně jsi mne tímhle příspěvkem potěšil. :-) a jenom utvrdil v názoru že na jakoukoliv přestavbu čehokoliv máš ještě čas. Věř mi. Užívej si létání s tím MJX dokud to půjde. Třeba z mého pohledu jsou to naprosto vyhozené peníze :( ale naprosto.

Ty jako plastikový modelář možná dokážeš naohýby nějaký plast, či vakuově upravit nějakou skořepinu na to MJX aby to připomínalo vrtulník opravdický. Klidně to udělej a potěš se prací na tom. I tak to bude hezká a zábavná práce. Jen že je průser, že to MJX bude létat vždycky na prd. Ať se budeš na hlavu stavět, ušima odpichovat, skákat metr dvacet vysoko .... pořád to bude létat na prd. Ale nechceš pořídit něco třeba z bazaru?

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/HK ... ro/838325/

odkaz je pouze ilustrativní .... toho pána neznám co to prodává. Jen pro Tvoji představu jak vypadá opravdická a nefalšovaná "heli 450". On totiž trex "450" má obvyklou délku listů cca 320mm. Což znamená průměr nosného rotoru cca 700mm. MJX má 520mm průměr.

Nebo něco třeba takového.

http://www.benovoletadylka.cz/trex-470l ... -5038.html

Ano, není nutné na začátek kupovat hned nový vrtulník ale zase už je to hodně dobře létající vrtulník. Tyhle nové "450ky" na 6ti článkovou baterii mají list 380mm místo 320. Je to lepčí.

Rádio pokud nemáš tak stejně ubudeš muset koupit něco normálního. Minimálně nějakou Dx6i nebo lépe něco od Graupnera či něco podobného. Nabíječku pořídit, baterky koupit. ..... Ono toho je hooooodně co budeš muset okolo vrtulníku pořídit. Vrtulníkář maketář obvykle zanmená že se tomu věnuješ nějaký ten rok, minimálně teorie letu vrtulníku je mu veeeeelice dobře známá, naprosto perfektně zvládá základní prvky polohy vrtulníku a nějaké vybavení alespoň to nejzákladnější už má - už ze skušeností ví a nebo dokážeš odhadnout jaký vrtulník by mohl jak létat. To MJX jsou utracené penízky za něco co ti je naprosto na nic.


A nebo to vezmi z druhého konce. Pořiď to MJX a létej s ním. Uvidíš jestli tě to bude i nadále bavit. Ale počítej s tím že to byli utracené peníze hoooodně bokem a je to jakkoliv do budoucna k většímu vrtulníku nepoužitelný. A dálší věc je že i provoz této malé heli něco bude stát peněz. Tak že asi taky moc neušetříš.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz