|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 10 ] |
|
guchar
|
Napsal: ned 26.03.2023 14:02 |
|
Mazák
|
 |
Registrován: 7.5.2015 Příspěvky: 6818 Bydliště: ČR Obrázky: 8
|
kanal píše: ... předělal jsem Minititana z 360 na 325.... mimo motoru,(2700kV)lítám na lipoly BH 3S 2200mAh 45C a po 5min. letu jsou teplé a začínají se pomalu nafukovat nejvyšší I = 14,2A... Máš jen jeden aku? Nebo víc? Kolik Ah se dobije po 5 min letu? Teplé aku, je normální, špatné by bylo horké - vřelé. Aku se nafukuje, je horší. Ale u některých aku jsou ještě dost dlouhou dobu funkční. Popsaný projev by měl být spíš vlastností aku, než důsledek přestavby. Pokud při přestavbě nevznikl částečný zkrat v kabeláži. Můžeš aku zatížit 2 žárovkami 12V cca 50W, paralelně (I = 8A) a změřit napětí na článcích 1.S, 2.S a 3.S? Pokud změříš proud a napětí pro 1) jednu a pak 2) dvě žárovky, můžeš ze získaných hodnot spočítat vnitřní odpor (zjištěný stejnosměrnou metodou) při zatížení 8 A. Tedy o něco méně než provozní maximum 14.2A
|
|
Nahoru |
|
 |
guchar
|
Napsal: ned 26.03.2023 14:02 |
|
Mazák
|
 |
Registrován: 7.5.2015 Příspěvky: 6818 Bydliště: ČR Obrázky: 8
|
Naposledy upravil guchar dne ned 26.03.2023 14:28, celkově upraveno 1
|
|
Nahoru |
|
 |
Troll
|
Napsal: ned 26.03.2023 14:20 |
|
Mazák
|
 |
 |
Registrován: 4.5.2008 Příspěvky: 2983 Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
|
Že jsou baterky po 5 min letu ve vrtulníku teplé je normální. Nafukování je také normální pokud ty baterky jsou staré, přetěžované , špatně vybíjené nebo nabíjené. Pokud jsou nové a jsou schopné dodat asi tak polovinu deklarovaných C , tak to normální není. Co znamená hodnota C 14,2 A ? Jak jsi to měřil ? Víš jaké máš otáčky rotoru ? Víš kolik dobíjíš po těch 5 minutách letu ?
|
|
Nahoru |
|
 |
kanal
|
Napsal: pon 27.03.2023 8:23 |
|
Zkušený debatér
|
 |
 |
Registrován: 21.9.2010 Příspěvky: 310 Bydliště: Znojmo ČR
|
Ahoj,ty hodnoty po nabití musím zjistit.14,2A je hodnota celkového odběru vrtulníku za letu z Aku,měřeno Voltcraftem.A zatím vám oběma děkuji k
|
|
Nahoru |
|
 |
Troll
|
Napsal: pon 03.04.2023 15:37 |
|
Mazák
|
 |
 |
Registrován: 4.5.2008 Příspěvky: 2983 Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
|
Tak z toho opět nejsem moc moudrý .  . Voltcraft je firma, vyrábí spoustu elektroniky tudíž nevím, čím jsi to měřil a co vlastně. Těch 14.2 A je průměrný proud odebíraný za letu nebo co ? Pokud ano, tak to má trochu menší odběr než je obvyklé , točíš malé otáčky nebo létáš jenom velice vlažně. Nicméně takový průměrný odběr proudu by slušným baterkám v rozumném stavu vůbec škodit neměl a příčinou nafukování by neměla být nadměrná zátěž za letu. Takže zbývá několik možností, buď jsou baterky nízké kvality , nebo je vybíjíš moc hluboko , nebo je nabíjíš moc vysoko. Může být vadný nabíječ , udělal jsi baterkám něco, co jim uškodilo a pár dalších možností co je špatně je také možných. Bohužel stále chybí informace pro lepší odpověď. Jak dlouho na baterku létáš ? Kolik mAh po letu dobiješ ? Jaké je napětí jednotlivých článků? Bylo by dobré i vědět jaký je jejich vnitřní odpor , nebo spíš jakou hodnotu ukazuje nabíječ , pokud ji teda měří ? Měl jsi baterky delší dobu skladovány bez používání ? Jak dlouho ? Jaké přitom měli napětí ? Můžeš si od někoho půjčit baterku a vyzkoušet ji za letu ?
|
|
Nahoru |
|
 |
OPR
|
Napsal: pon 24.04.2023 10:17 |
|
Mazák
|
 |
 |
Registrován: 21.7.2010 Příspěvky: 5664 Bydliště: Kamenice - Praha východ Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
|
Troll píše: Tak z toho opět nejsem moc moudrý .  . Voltcraft je firma, vyrábí spoustu elektroniky tudíž nevím, čím jsi to měřil a co vlastně. Těch 14.2 A je průměrný proud odebíraný za letu nebo co ? Pokud ano, tak to má trochu menší odběr než je obvyklé , točíš malé otáčky nebo létáš jenom velice vlažně. Nicméně takový průměrný odběr proudu by slušným baterkám v rozumném stavu vůbec škodit neměl a příčinou nafukování by neměla být nadměrná zátěž za letu. Takže zbývá několik možností, buď jsou baterky nízké kvality , nebo je vybíjíš moc hluboko , nebo je nabíjíš moc vysoko. Může být vadný nabíječ , udělal jsi baterkám něco, co jim uškodilo a pár dalších možností co je špatně je také možných. Bohužel stále chybí informace pro lepší odpověď. Jak dlouho na baterku létáš ? Kolik mAh po letu dobiješ ? Jaké je napětí jednotlivých článků? Bylo by dobré i vědět jaký je jejich vnitřní odpor , nebo spíš jakou hodnotu ukazuje nabíječ , pokud ji teda měří ? Měl jsi baterky delší dobu skladovány bez používání ? Jak dlouho ? Jaké přitom měli napětí ? Můžeš si od někoho půjčit baterku a vyzkoušet ji za letu ? Dle jeho dotazu - tohle vše on vědět nemůže. Proto bych volil diplomatičtější odpověď. PS: dle jeho slov jedná o stroj který původně létal s delšími listy. Řekl bych, že v tom bude mít prsty neupravený převodový poměr. S kratším listem to točí víc, a trochu to žere baterky. Starší baterky se prostě zahřívají a jde jen o to je neprovozovat v nějakém špatném režimu (třeba ten převod. poměr) A pokud ty baterky mají za sebou pár kiksů při jejich užívání, pak prostě hřejou. Zkus pořídit optický otáčkoměr a zjisti kolik točíš na rotoru. A nebo to je prostě jen varianta že ty baterky stojí za hovno. A s tím neuděláš nic. Jen je dolítej dokud to bude bezpečný pro provoz a manipulaci. Až pořídíš nové kvalitnější baterie zajisti: Aby jsi baterie nenabíjel na vyšší napětí na článek než 4.18V. Aby jsi nevybil baterii méně než 3.8V na článek. Po dolétání jim dej 5-10 minut než je zase začneš nabíjet.
_________________ Futaba T8FGS FASST
LAheli ³ Mikado Logo
|
|
Nahoru |
|
 |
Miro_V
|
Napsal: pon 24.04.2023 11:38 |
|
Mazák
|
 |
 |
Registrován: 26.7.2020 Příspěvky: 1091 Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK Obrázky: 7
|
Vybijanie pod 3.8V urcite nevadi , bezpecne je 3.3-3.2V , nizsie by som nesiel...
_________________ Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....
|
|
Nahoru |
|
 |
dagx
|
Napsal: pon 24.04.2023 13:38 |
|
Mazák
|
 |
 |
Registrován: 22.2.2008 Příspěvky: 1857 Bydliště: Kralupy n.vlt Obrázky: 0
|
Miro_V píše: Vybijanie pod 3.8V urcite nevadi , bezpecne je 3.3-3.2V , nizsie by som nesiel... V jakych heli vybyjis na 3.2v? Pokud se nechces brzy vratit na uvodni dotaz moc bych se od 3.8v nevzdaloval.
_________________ https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos http://dagx.rajce.idnes.cz/
|
|
Nahoru |
|
 |
Miro_V
|
Napsal: pon 24.04.2023 16:52 |
|
Mazák
|
 |
 |
Registrován: 26.7.2020 Příspěvky: 1091 Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK Obrázky: 7
|
Pravda , u heli je to skor otazka bezpecnosti heliny nez setrenie aku. Ale ten odber - 14A nie je moc velky , bezne taham zo 45C baterky o dost viac , sice sa hreju ale nafukuju sa skor podla kvality - nekvalitne aj po 40-50 nabitiach , kvalitne vydrzia 100-200 a nenafuknu sa. Ale je to na plosniku , neviem ci je medzi tym az taky rozdiel. Tak sa tvárme ze som nic nepovedal ... 
_________________ Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....
|
|
Nahoru |
|
 |
|
Stránka 1 z 1
|
[ Příspěvků: 10 ] |
|
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|
|