Startovací baterie do aut jsou dělané na krátkou dodávku vysokých proudů a nesnášejí hlubší vybíjení. Velmi rychle při takovém zacházení odejdou - ztratí kapacitu.
A teď si to přeber:
Pokud krmíš 6S / 3Ah proudem 7A, tak nabíječka bere z akumulátoru, řekněme, 15A (a to počítám s dobrou účinností). Nabíjíš proudem 2C, a to akupak, který není vybitý na nulu, takže nabíjíš asi 20 minut (odhaduju). 6 baterií tím pádem nabíjíš 2 hodiny. Tedy ze startovacího akumulátoru sebereš cca 30Ah. A to je moc - nediv se až jednou nenastartuješ.
Můžeš si ale koupit akumulátor trakční nebo akumulátor používaný třeba v kajutových jachtách pro napájení spotřebičů. Ty budou stavěny na 50% vybití v pohodě, ale o moc víc ne. Takže by sis měl koupit alespoň 60Ah akumulátor vhodného typu. Ten ale není levný ani lehký a musíš se doma starat o jeho dobíjení.
Proto obvyklé řešení v našich krajích je nabíjet s nastartovaným autem
