Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 19.05.2023 14:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Mám možnost koupit strunovou sekačku s Lithiovým accu 18V 2.5 Ah bez nabíječky. Dostupné accupacky
18V 5S1P jsou RBL13, 15 a 25 = 1.3, 1.5 a 2.5 Ah k nim jsou i 5S2P RBL26, 40 a 50 2.6, 4.0 a 5.0 Ah - Možné nabíječky s jedním portem jsou
1) RYOBI RC18120 18 V NABÍJEČKA (2 AH / 60 MIN, 230 V) ONE+ (Imax = 2 A) RYOBI RC18120
2) RYOBI RC18118C 18V UNIVERZÁLNÍ NABÍJEČKA DO AUTA (12 V) ONE+ (Imax = 1.5 A) RYOBI RC18118C, Cars
3) RYOBI RC18150 18 V (rychlo) NABÍJEČKA (5 AH / 60 MIN, 230 V) ONE+ (Imax = 5 A) RYOBI RC18150, Quick
Ryobi (pokud pamatuji) kdysi mělo packy, ze kterých se braly články pro pohon RC modelů. Dnes ()2023 je na www dost stránek: Jak opravit (odstranit) potíže s Ryobi baterkami + nabiječkami.

Má někdo nějaký 18 V accu z nářadí Ryobi? Jaký? S jakou nabíječkou? Jaké jsou s nimi zkušenosti?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2023 7:06 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2023
Příspěvky: 32
Bydliště: Jihlava
Zdravím. Já mám tu nabíječku z prvního odkazu a 18V 1,5Ah accu. Funguje to bez problému skoro 4 roky (vrtačka s baterií + nabíječka koupená na podzim 2019). Ale nářadí od ryobi je mám pocit strašně těžký a bolí z toho ruce :P :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2023 12:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
WIN píše:
... mám tu nabíječku z prvního odkazu a 18V 1,5Ah accu ... bez problému skoro 4 roky (vrtačka s baterií + nabíječka) ... nářadí od ryobi je mám pocit strašně těžký a bolí z toho ruce
Čtyři roky. Jde o to jak moc intenzivní Hobby používání. U té váhy je otázka zda je tak těžké, aby při velké zátěži mělo dlouhou životnost? Nebo jen užili levnější těžké materiály? Bolavé ruce - jsou taky hodně o vyváženosti. Po odejití 12 V Hobby Bosch 12V, jsem se nechal nalákat Lídl cenou na Parkside.
1) Vážila je o málo víc. 2) Nevyvážená a vůbec nesedla do dlaně. 3) Jako bonus LED svítí mimo vrtané místo. 4) Nevyhodil jsem ji, ale často dávám přednost poslednímu modelu (příruční) BOSCH IXO V / Aku šroubovák / 3.6V / 1.5Ah / Li-Ion. Každopádně dík za zprávu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.05.2023 17:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 5.2.2023
Příspěvky: 32
Bydliště: Jihlava
Hele porovnávám to s Makitou, možná se mi jen zdá, že je to těžký. A co se týče používání, tak to je teď už zřídka, dřív to bylo hodně (v létě 2020 jsem jí nabíjel obden), teď používám tu Makitu, no ale to je něco trochu jinýho 8) Jinak od Ryobi mám ještě vibračku a ta už taky 2 roky jde bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.05.2023 12:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
WIN píše:
... teď používám tu Makitu, no ale to je něco trochu jinýho ... od Ryobi mám ještě vibračku (vrtačku s příklepem?) a ta už taky 2 roky jde bez problémů.
Makita byla na fórech řazena tak na úrovni Bosch nebo Black&Decker. A bývala hodně drahá. Po roce 1990 se začala šplhat pověst a cena u Narexu. Hlavně u aku chvála na kvalitu nově prodávaných typů. Na rozdíl od škály nářadí Narex 230V do sem desátých let, kterého jsem měl pár vlastních a hromadu podědil po tchánovi jsem do aku Narex nešel. Nevím proč. Ten letitý Narex 230V to byly dříči k neutahání. Jen jsem musel respektovat hranice, které s danými (typy 1 a 2 rychlostní s vrtáky do 8 mm) a Watty zvládly. Do betonu a kamene jsem ve výprodeji s výraznou slevou ještě přikoupil Narex s příklepem do 13 mm, snad 1000 Wattů. Byl to těžký krám, ale s příklepovým vrtákem jej stačilo přiložit na dané místo, zapnout, zatlačit. A díru udělal na jeden zátah. Výjimkou byla místa kde se narazilo na tlustou železnou betonářskou výztuž. Příklepové vrtáky do betonu mívaly kopinatý tvar špice z masivního tvrdokovu (slinutého karbidu).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz