Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hiesbok Samurai
PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 13:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Na křidélka to reaguje dobře,ale mám nevím jak to nazvat, 100% diferenciaci? Dolů nejdou vůbec a nahoru asi 8-10mm. Jen na zádech se mu moc nelíbí. :)

PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 19:04 
Mazák
Mazák

HONZIK 22 píše:
Opravdu nevim jak se na Jedelskeho kvazi profilu....

Co pořád máte s tím, že Jedelsky je nějaký divný "kvaziprofil"??
On docela dává smysl a mimochodem není úplně bez podobnosti s moderními klenutými profily, které v poslední sezóně začínají přicházet do módy i u špičkových F5J.
Reálně jsou jeho vlastnosti velice dobré, tohle je příklad něčeho, co v jisté době vyšlo z módy spíš kvůli problematické výrobě a výběru balsy, ale s velkým rozmachem 3D CNC to prožívá jistý comeback. Nejde jen o Hiesboka, ale třeba v DE a AT je pro kroužky hodně populární Lilienthal od Aeronautu - https://zeller-modellbau.com/flugzeuge/ ... onaut.html ...

Podle mne je naopak Jedelsky pro rekreační modely do cca dvou metrů velmi zajímavá volba (a uměl bych si ho představit i ve vážně míněném soutěžním F3-RES2M)...

PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 19:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Protože proto:
posting.php?mode=quote&f=118&p=1435476
Hiesbok píše:
Dobré ráno přeji,
křídlo Samuraie v podstatě nemá Jedelského profil. Vycházel jsem z Jedelského, ale profil křídla je úplně jiný :) , a v podstatě i konstrukce. Dobré vlastnosti křídla jsou dány přesně vybroušenou profilovou lištou. Zkráceně.
Samurai vznikl při testech dvoumotorového Easyho. Přijel jsem na letiště a byl takový vítr že všichni seděli a nelétali. Říkám si co , maximálně s tím "plácnu". Posunul jsem těžiště (baterky) dopředu co to šlo a šel jsem na to. Křídlo naprosto perfektně pronikalo tím vychrem jako samurajský meč slepicí. (proto Samurai)

ALE JINAK SOUHLAS.

PříspěvekNapsal: úte 01.01.2019 19:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Tak tohle můžu potvrdit. Na to, že mi Samurai hmotí okolo 430g, tak s větrem nemá problém.

PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 7:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 10
Může prosím někdo z majitelů změřit rozpětí verze z křidélky? Předpokládám, že uvedené rozpětí je pro verzi s ušima. Napadá mě, jestli neudělat Easyho (https://www.letadel-modely.cz/Easy-d321.htm) s křidélky nebo ideálně poprosit o díly na křídlo ze Samuraie. Ten má rozpětí 840 mm. Mám tu něco velmi podobného Easymu z depronu. (http://clap54b.free.fr/RCavion/Izicraft/izicraft.htm). Přes vánoce jsem postavil nové křídlo s křidélky a nejsem velký fanda depronu ...
Díky,
Radovan

Naposledy upravil rbiciste dne stř 02.01.2019 9:16, celkově upraveno 1

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: stř 02.01.2019 8:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Bez uší 1035mm,s ušima 1260mm. Je jenom na tobě jakou verzi si uděláš, můžeš kombinovat všechno jak chceš,a věřím tomu ,že s p. Hiesbokem se domluvíš jenom na křídle.

PříspěvekNapsal: čtv 03.01.2019 17:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

kajman11, holahola,tak uz ji mam, koukal jsem na ty pytliky pekne tematicky rozhozene.Uz chapu ten tvuj orgazmus ze staveni. No parada. Takto ma vypadat stavebnice se vsim vsudy i s brousitkama a smirglikem,tahly atd atd. Zitra to rozlozim a nafotim. Vse je paradne vyrezane a vyfrezovane i ten hacek z duralu. Ty klapky osadim bylo bylo by skoda je tam nedat.
Budu se snazit to udelat čisté a jen prelakovat az vynikne ta balzova konstrukce.

PříspěvekNapsal: stř 09.01.2019 19:18 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
No a já už vím co budou moji kluci stavět až dolepí EASYho. Abych je taky naučil potahovat . A vůbec stavebnice od Hiesboků jsou bezva, normálně jsem měl chuť po rozbalení krabic s EASY (musel jsem pro ten můj modelářskej potěr koupit 4) si jednoho jen tak pro radost postavit... Asi už u mě hrozí ten návrat do dětských let :lol: :twisted:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 11.01.2019 17:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Toz to je uplna seriovka.Nechapu jak se udrzis neco si taky nepostavet. Vzdyt to je uplna lahoda.
A ktery, ze ten model budes mit k potahovani? Me uz dlouho drazdi Hiesbokuv reinternovany Saper. To by byla vratka do detstvi, tam bych potahoval az bych brecel,potahoval ne nazehloval. :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2